Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
TOBOGANstudio.com -> redesigned

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
klement



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 16

PostPosted: 19.01.2010 00:18    Post subject: TOBOGANstudio.com -> redesigned Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo napravljene su nove stranice studia, svaka vasa kritika savjet ili pohvala na stranice i radove je dobrodošla.

*neki radovi su bili i vjezba, pa da se netko nebi pitao.

http://www.toboganstudio.com/

Hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 23.01.2010 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ak je to redizajn kak je prije izgledalo Laughing

Opće nije moderan dizajn i nekak je sve zastarjelo... No hard feelings.

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Hrvoje



Joined: 03 Sep 2004
Posts: 132
Location: My office

PostPosted: 24.01.2010 07:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je ok! Fino slozeno pregledno. Jedino mi onaj tekst ispod menia upada previse u oci.
Back to top
View user's profile Send private message
klement



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 16

PostPosted: 24.01.2010 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala, Hrvoje
Back to top
View user's profile Send private message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 24.01.2010 14:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lijepo, ne retenciozno i pregledno. Dobar je typo na logo-u, sam napravio ili neki font?
kod pregleda radova, neki su preveliki pa ima horizontalni i vertikalni scroll, možda da ih smanjiš malo?

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 24.01.2010 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne oduševljava me, ali s druge strane, kao što Nyo kaže; dobro je jer nije pretenciozno.
Background je katastrofa. Totalno fulan plavi ton, u odnosu sa ostatkom plavog kolorita.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
klement



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 16

PostPosted: 24.01.2010 17:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Nyo . to je u biti font, ali sam " t" promjenio i dodao ovo plavo, a radove sam ostavio u originalnoj veličini.

@adam|bar ma da, background će se mjenjati, ovaj je za sada čisto da je tu.

Promjenit ću još neke stvari, dodat neki bolji bg i jos neke radove, pa će to bit još bolje.

Hvala na komentarima. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 25.01.2010 08:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:
Opće nije moderan dizajn i nekak je sve zastarjelo... No hard feelings.


http://www.1stwebdesigner.com/inspiration/trendy-web-design-interfaces-deviantart/
Back to top
View user's profile Send private message
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 26.01.2010 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

xyxjasilixyx wrote:
Cozmika wrote:
Opće nije moderan dizajn i nekak je sve zastarjelo... No hard feelings.


http://www.1stwebdesigner.com/inspiration/trendy-web-design-interfaces-deviantart/


Definitivno se ne slažem s nekim odabirima. Ovo koje sam škicnula je bolje od ovoga... Sorry

Ona bijela slova što se ispisuju na plavoj gradient podlozi... Meni je to užas. Baš gledam u to i nikako mi se ne sviđa, baš izgleda kao da je od prije nekoliko godina... I ona slika na prvoj strani s krugovima, to treba uljepšati...

Svatko će reći svoje mišljenje, moje je da mi se ne sviđa. Može imati javascripta i flasha i koječega al dizajnerski dio mi se ne sviđa jer mi djeluje out of date...

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group