Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iPad
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 27.01.2010 21:09    Post subject: iPad Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako stavih i u novostima ... konačno je predstavljen dugo očekivani uređaj iz Apple kuhinje, tablet nazvan iPad.
Već je pokrenut i zvanični web na adresi www.apple.com/ipad, gdje svakako možete saznati sve detalje, kao i iznenađujuće povoljnu cijenu.
Live blogging događaja mogli ste pratiti na http://gizmodo.com.

Vjerujem da je ovo udarna i vrlooo radosna vijest za sve kolege i kolegice dizajnere i ilustratore (posebno).
Ljepši početak godine za mene nije mogao biti, ne znam za vas ... da čujem Smile

Usput evo poneka slika:





Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2010 21:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Veliki iPhone i dobar PR.
Da ne bude zabune, cijenim dizajnerski stav i proces firme, no ne znam baš koliko je iPad logičan. Premali za pošten rad, prevelik za stavit u džep. Znam da mu je koncept spajanje spomenutog, ali ne vidim gdje bih osobno profitirao od takvog stroja. Možda u avionu ili vlaku?
Neočekivano niska cijena entry modela je za svaku pohvalu. druga stvar je što će kod nas biti sigurno 2X.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 27.01.2010 21:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slažem se u većini.
Ja sam iskreno očekivao fokus na "crtački" rad, mislim i sad jedva čekam da čujem neke usporedbe sa nekim od Wacom Cintiq modela itd.
Odnosno općenito iskustva pri radu sa grafičkim aplikacijama, nadam se najboljem Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 27.01.2010 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Predstavljat firmu poput apple-a i novi proizvod ovako obučen..epic Cool
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2010 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A kak bi trebao biti obučen? I zašto zapravo?

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 27.01.2010 22:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jobs je poznat kao vječni mladić kako po držanju, tako po odjevanju, bez kompleksa, potpuno opušteno (a ko ne bi bio na njegovom mjestu Smile)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 27.01.2010 22:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ustvari mogao je izvaditi majicu iz hlača al hajd dobro Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 27.01.2010 23:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je ovo baš ono što želim imat u ruci kad odem s posla... odgledam seriju u busu do doma i kasnije odmaram malo surfajući, pogledam koji film, odigram tu i tamu kakvu igru. nešto jednostavno i lijepo što služi da čovjeka zabavi i opusti. i napokon nešto s dovoljno velikim screenom za video...
3g mi ne treba s njim wireless sasvim dovoljan. cijena je za početak odlična. ako mu išta fali onda je to multitasking. ali ni to nije nužno. sve ostalo što može, a može puno, su samo plusevi. nisam mislila da me mogu tako oduševiti Wink
pričekat ću mjesec dva al sve se mislim da ga naručim od rodbine kad naljeto budu dolazili...

oće radit model kupljen preko bare bez 3ga bez problema tu kod nas?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
supergrejt



Joined: 10 Nov 2003
Posts: 69

PostPosted: 28.01.2010 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj nisu mogli samo stavit tigera gore, ovako ništa od programa nego samo one bezvezne aplikacije sa iphonea??? pi*du ma*er*nu meni se čini da je tu adobe naveliko popušio a s njima i mi... da na njemu radi photoshop i ilustrator pa makar i cs2 kupio bi ga ODMA, ovako.. nisam baš siguran
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 28.01.2010 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adam|bar wrote:
A kak bi trebao biti obučen? I zašto zapravo?


Pa nista extra,barem kajis?
A zasto? Pa cisto zato sto od masu pogledanih prezentacija i dosta odradjenih nisam vidio nesto ovako:) al ok,ak je to njegova furka
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 28.01.2010 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislin da je multitasking potencijalno puno veci problem.
slusas glazbu ali nemozes i citat neki dokument usput? ili istovremeno imat otvoren chat sa strane.

http://i.gizmodo.com/5458382/8-things-that-suck-about-the-ipad

ovdi su ga poprilicno |-....

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 28.01.2010 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
mislin da je multitasking potencijalno puno veci problem.
slusas glazbu ali nemozes i citat neki dokument usput? ili istovremeno imat otvoren chat sa strane.

http://i.gizmodo.com/5458382/8-things-that-suck-about-the-ipad

ovdi su ga poprilicno |-....


meni se cini da je to namjenjeno drugoj vrsti korisnika.. prije svega onima koji nije u interesu -nije im potrebno imati kucno racunalo jer povremeno surfaju, pogledaju kakv album fotki s ljetovanja i tome slicno....

znaci za neku kucno - putnu upotrebu pretezno informaticki nezahtjevnih osoba

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 28.01.2010 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se svidja, iskreno ocekivao sam manji rub, al kasnije razmisljajuci, mislim da je to stavljeno da ga imas gdje uhvatit a da ne smanjujes vidnu povrsinu.

mislim da apple nije bilo u interesu sa ovim uredjajem maknut mali macbook, ali ideju onih malih netbooka mozda i da, sa njima i tako ne mozes radit nesto korisno, a za sufranje, pogledat neki movie, kupit karte bez da palim komp, ili cisto checkat prognozu mi je super.

ono za sto sam ja vidio neku namjenu mozda u nekoj blizoj buducnosti su ove nove led telke koje sve imaju lan/wifi, sada neka panasonic/sharp slozi app koji kontrolira telku preko iphone/iPad-a bi bilo dosta zanimljivo, ili napraviti app koji ce posluzit kao menu u restoranima ili pizzerijama "daj mi jednu slavonku, klik, sa extra kobasicom klik, za mene pivo klik, za curu sok, send to pecnica" Smile

nisam se tolko napalio da bi sutra kupio ali u skoroj buducnosti nikad neznas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.01.2010 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
adam|bar wrote:
A kak bi trebao biti obučen? I zašto zapravo?


Pa nista extra,barem kajis?
A zasto? Pa cisto zato sto od masu pogledanih prezentacija i dosta odradjenih nisam vidio nesto ovako:) al ok,ak je to njegova furka


Jest, već godinama. Jednostavnost i udobnost, nešto tipa ono što pokušava isfurat kroz svoj rad u appleu. Inače, kažu da kreativni ljudi nose puno crne robe. Smile

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.01.2010 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
meni je ovo baš ono što želim imat u ruci kad odem s posla... odgledam seriju u busu do doma i kasnije odmaram malo surfajući, pogledam koji film, odigram tu i tamu kakvu igru. nešto jednostavno i lijepo što služi da čovjeka zabavi i opusti. i napokon nešto s dovoljno velikim screenom za video...
3g mi ne treba s njim wireless sasvim dovoljan. cijena je za početak odlična. ako mu išta fali onda je to multitasking. ali ni to nije nužno. sve ostalo što može, a može puno, su samo plusevi. nisam mislila da me mogu tako oduševiti Wink
pričekat ću mjesec dva al sve se mislim da ga naručim od rodbine kad naljeto budu dolazili...


Ovo je dosta dobar opis svrhe iPada, rekao bih.

Ja bih ga koristio uglavnom doma. Čitanje knjiga na njemu ne bi trebalo biti toliko nezgodno ko na laptopu, tako da vjerujem da će tu sigurno napraviti novi break-through.

Treba imat na umu da je iPad isto kao i iPhone zamišljen da napravi sam svoje tržište novo. U ovom slučaju, uvjeren sam da će na iznajmljivanju/kupovini videa preko tog uređaja i kupovanju eknjiga apple ostvarit najveći profit.

Vjerojatno su i sami bacili sve karte na to da iskoriste neinventivnost konkurencije u tom sektoru, pa su niskom cijenom htjeli što veći broj korisnika što prije, tako da dugoročno ta masa generira konstantan profit kroz mikrotransakcije.

Još jedna iznimno bitna stvar je budućnost novina. Posljednji koncepti daju naslutiti da će neki kompromis između interneta i print izdanja bit budućnost novina. Posljednjih godina su mnogi pokušavali svašta tu, amazon je i uspio dosta, ali apple sad ima prednost što ima uređaj koji je namjenjen svačemu i bit će tu negdje, a samo će se u trenu moć pretvorit u eNewspaper nekakav. Uređaji konkurencije su namjenski samo za to pa će ih malo ljudi kupovati. I ako to zaživi, a uvjeren sam da hoće, onda apple ima još jedan extra izvor prihoda, postotak od prodaje novina.

Zlatna koka, rekao bih.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.01.2010 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

supergrejt wrote:
kaj nisu mogli samo stavit tigera gore, ovako ništa od programa nego samo one bezvezne aplikacije sa iphonea??? pi*du ma*er*nu meni se čini da je tu adobe naveliko popušio a s njima i mi... da na njemu radi photoshop i ilustrator pa makar i cs2 kupio bi ga ODMA, ovako.. nisam baš siguran


Mislim da to nije moguće napravit sad zbog multitouch interfacea... Čak su i svoje aplikacije morali prepisivati skroz da bi se moglo radit s njima na tom čudu.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.01.2010 16:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adi wrote:
Slažem se u većini.
Ja sam iskreno očekivao fokus na "crtački" rad, mislim i sad jedva čekam da čujem neke usporedbe sa nekim od Wacom Cintiq modela itd.
Odnosno općenito iskustva pri radu sa grafičkim aplikacijama, nadam se najboljem Smile


WiFi + app + stylus = briljantno, samo što nije. Very Happy

Ako se može na macbook trackpadu, mora se moć i na iPadu.
http://www.mackorisnik.com/2010/01/14/inklet/

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
supergrejt



Joined: 10 Nov 2003
Posts: 69

PostPosted: 29.01.2010 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve je to super, sve je to krasno... no kolko će to čudo koštat kod nas? ako je najjeftiniji 500$, to je oko 2600kn kupujem odmah jer je to praktički džabe, no ipak mi se čini da ga nebude ispod 5 iljada kunića. ziher će naći neke poreze, carine i marže... no potpuno ih shvaćam, treba nahranit gladnu djecu...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 29.01.2010 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kineska verzija ipad-a

http://thenextweb.com/asia/2010/01/28/chinese-ipad-clone-released-months-apples/

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 29.01.2010 17:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adi wrote:
Ustvari mogao je izvaditi majicu iz hlača al hajd dobro Smile


Tipicno americki i geekovski. Oni uvijek furaju te majice u hlacama s kaisem... Stila ni u peti Smile
Kaj se tice iPada... Nis posebno. Da me neko ne shvati krivo. Mac doma, mac na poslu, iPhone u djepu... Ali...
Npr. ovaj iPad boluje od istih problema kao i iPhone. A to je po meni file management.
Znaci npr. 16 giga koje imam na iPhoneu mi ne sluzi za mjuzu, ni za slikice... To je za djecu. Meni to treba za prebacivanje podataka s posla na komp doma i gdje god ocu. Koji ce mi k onda 16 giga. Za glupost mi ne treba.
E sad. Ima tih applikacija (ja koristim iFiles) ali to je polovicno rjesenje.
Npr na poslu ne smijem imati privatni mail a i ne zelim da mi admini cackaju po njemu. I ja sad dobijem mail preko Iphonea koji ima txt attachmnet ili doc. Ja tu fajlu ne mogu sejvati negdje i onda je povuci u iFiles da bi je preko wifija prebacio na komp. Naravno blutooth komp telefon ne radi. Sve mora preko iTunes kaj mi uzasno ide na zivce.
Zakaj jednostavno ja ne mogu plug n play preko usba prebacivat podatke vec moram kemijat s nekim aplikacijama koje mi cak u gore navedenom slucaju ne mogu pomoci.

Tako da je to moja najveca zamjerka. A iPad ne nudi nista vise od IPhonea samo na vecem formatu. Wow... Onak malo sam razocaran.
Back to top
View user's profile Send private message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 29.01.2010 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
A iPad ne nudi nista vise od IPhonea samo na vecem formatu. Wow... Onak malo sam razocaran.
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 29.01.2010 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iPad nudi dvije bitne novosti u odnosu na iPhone, koje su imho i cijela poanta uređaja:

gledanje filmova (i posljedično brijem neki MovieStore)

čitanje novina (koje otvara novo marketinško tržište kombinacijom digitalnog print formata i video oglašavanja, te donosi marketinške prednosti poput praćenja konzumacije i klikanja te efektivnosti oglasa, do u dolar).

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 29.01.2010 19:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ću kupit iPad mami. Možda mi onda vrati Macbook Sad

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 29.01.2010 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma kakvo gledanje filmova, koje su to brije, mali ekran, jos je downscale jer je 4:3. Na laptopu mi je glupo gledat jer je premalen ekran a ne na ovome. To ce mozda filmove gledat taksisti i slicno, prodavat spiku da je lifestyle uredjaj, da ces iz udobnosti kauca gledat film... pa tko to pusi, ako si doma u kaucu - gledat ces na 32"+ a ne na 10"

Ovo je za citanje i igranje ovih logickih i slicnih igara savrseno, za to je i napravljeno i to ce super radit, sugavo je sto je battery time tako slab, al bude s vremenom bolje..

Kategorija uredjaja je super i svidja mi se sto je i apple usao u taj dio jer ce sad sigurno i drugi skocit na to, a oni ce sigurno dodat usb i slicne korisne stvari, onda budu to vec super uredjaji. Jos par godina da prodje i ovo vidim u funkciji danasnjeg laptopa, imas ekran imas sve mobilno. Nosis ga kao folder i dockas na poslu/doma gde te cekaju pravi ekran i prava tipkovnica..

@cosmos - imas daljinski dosta dugo sto to vec podrzava (mislim philips?), ne sjecam se kako se zove, a za ovo drugo je onaj surface od MSa ko stvoren (samo cijena je malo skakljiva).

Ima ovo potencijala dosta (mislim na tip vise nego na proizvod).
Back to top
View user's profile Send private message
visual_lab



Joined: 30 Sep 2006
Posts: 3
Location: Poreč, Croatia

PostPosted: 30.01.2010 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma bit će to nova kategorija (kao ipod i iphone). svakako da ima nedostataka (podrška flasha), ali to je opravdano time da ljudi ne idu na www.hulu.com , već da troše novce preko itunesa. prvi mačići se bacaju u vodu, pa će sljedeće generacije ispraviti nedostatke koje će se stvarati putem. osobno mi je najveći nedostatak PREMALA rezolucija.
jedva čekam hp slate - mislim da će ovaj biti velika konkurencija ipadu, jer ima gore CIJELI OS - tako da rade svi programi.

design i marketing apple (hype) - sve 5.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group