Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kvalitetno mjenjanje boje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 07.03.2010 11:31    Post subject: Kvalitetno mjenjanje boje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shvatio sam da ne znam promijeniti boju a da ne izgleda jeftino i bezveze. Dakle, ovo je pocetna slika:



Ovo je nakon izrezivanja i mijenjanja boje:



A ovo je ono na što ciljam:



Više me stvari živcira kod ovih izmjenjenih slika, ali najviše me živcira što ruka jako loše izgleda. A ne znam kaj da napravim da to malo poboljšam. Koristio sam Hue & Saturation adjustment layer za mijenjanje boje.

Također, ako ima još nekih dijelova koje bi isto bilo najbolje popraviti, a ne vidim ih, slobodno recite.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
ShirleyTemple



Joined: 08 Dec 2009
Posts: 3
Location: Zgb

PostPosted: 07.03.2010 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

brate, a da probash sa curvesima? fino stavish da ti je svaki layer promjena jednog "kanala" curvesa i ispash che ti puno puno bolje.
Back to top
View user's profile Send private message
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 07.03.2010 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala, probat ću, iako rijetko koristim curveove jer ih zapravo ne kužim Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 07.03.2010 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možeš i dalje koristiti hue/saturation. Ruka djeluje loše zbog clippinga koji možeš smanjiti sa curves i to tako da na curves grafu lagano spustiš gornju lijevu točku kako bi taj clipping zamaskirao a zatim će ti i hue/sat. raditi efektnije.
probaj pročitati ovaj post http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/photoshop-curves.htm

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group