Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
par pitanja početnik

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mirtinte



Joined: 13 Apr 2009
Posts: 5

PostPosted: 20.03.2010 21:31    Post subject: par pitanja početnik Add user to your forum ignore list Reply with quote

Večer,
molio bih odgovore na neka pitanja tko zna:
- koliko se u pravilu koriste van mjere tj. imam 2 natpisa za površinu 95x30cm ,jeda je dekra d.o.o. drugi tradicionalno d.o.o..Ako stavim tradic.ispadne mi cca 5cm visine a dekra 13cm .
Ima li tu pravila?

- da li je moguće u ilustratoru kada otvorim 10,15,30 ili više logotipa da mi program kaže koliko oni imaju kvadrata( naravno prije im zadam dimenzije).

Hvala svima unaprijed.
Back to top
View user's profile Send private message
mirtinte



Joined: 13 Apr 2009
Posts: 5

PostPosted: 21.03.2010 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda sam krivo objasnio pitanje- površina za ljepljenje logotipa je 1 m široka i 30 cm visoka.
Trebam nalijepiti 52 loga da svi budu istih dimenzija.
Mene zanima slijedeće: ako orginal logo Dedra d.o.o. kad stavimo širinu 1m ispadne 14 cm visine,a logo Tradicionalno d.o.o. na širinu 1m izađe 6 cm.
Moje pitanje je da li i koliko se u praksi koristi da slova izdužim tako da dođu do visine 14cm.
Znam da se to kosi sa pravilima struke i zato me baš zanima koje je pravilo?
Nadam se da sam sada pomogao i da ću dobiti neki odgovor:Hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 21.03.2010 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nikako nemoj izduživati logo, to se ne radi.
Ako već moraš doći do ruba tih dimenzija onda prati ili visinu ili širinu (kako s kojim logotipom). Također zavisi kakva je primjena, gdje će to biti postavljeno. Da li ti više odgovara da se držis lijeve margine, desne ili centralne pozicije.

http://www.logodesignnewzealand.co.nz/blog/wp-content/uploads/2007/10/logo2.jpg

obrati pažnju da ti ipak svi logotipovi budu u nekom međusobnom skladu što se omjera tiće.

Teško mi je dalje što reći, trebao bi vidjeti što točno imaš.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mirtinte



Joined: 13 Apr 2009
Posts: 5

PostPosted: 22.03.2010 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma i mislio sam da se to krši sa pravilima struke , ali teško je klijentu objasniti.Hvala puno na odgovoru.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group