Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koji program za gledanje coreldraw fajlova ??

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mydante



Joined: 26 Feb 2008
Posts: 18

PostPosted: 25.03.2010 13:19    Post subject: Koji program za gledanje coreldraw fajlova ?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Postoji li program (samo) za gledanje corel draw fajlova, nešto kao šta ima Word viewer ili excel viewer itd.
Googlam ali nigdje da pronađem neki link za download.
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 26.03.2010 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne. Postoji Thumbnail viewer ali on prikazuje samo thumbnailove (bas kao sto i ime kaze). Naravno, puno ovisi o tome imas li uopce Corel (jer ako imas, pogotovo noviju verziju, onda bi trebao moci vidjeti preview svih corelovih fileova...)

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
prodesign



Joined: 22 Jan 2008
Posts: 10

PostPosted: 03.08.2010 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako ne postoji?!?
http://www.softfields.com/

st thumbnails - the best one! čita sve vektorske formate CDR, AI, FH, PS, EPS, PDF, HTML, CAD formate... što si čovjek može poželjet više, osim toga vrlo je brz i pregledan... ukratko idealan i nezaobilazan preglednik za svakog grafičara!

CDR fajlovima pruža čak i cjelokupni pregled svih stranica u dokumentu:
Quote:
STTX as instant CDR viewer.
If CorelDRAW 12+/Corel DESIGNER 12+/Corel WordPerfect 12+ are installed, the app can generate high-quality thumbnails for all file pages (with CorelDRAW 10-11 for first pages only).
Without Corel apps, STTX will extract embedded thumbnails only (all pages for CorelDRAW X4-X5 files, and first pages only for other CorelDRAW files).
Except it, the app can show file keywords and notes (for X4+ files in addition: page size, used fonts (green - installed fonts, red - not instaled fonts), color spaces (if red the file has potential color separation issue), till 20 strings of the full file text, etc.)
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 10.08.2010 08:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prodesign wrote:
kako ne postoji?!?
http://www.softfields.com/

st thumbnails - the best one! čita sve vektorske formate CDR, AI, FH, PS, EPS, PDF, HTML, CAD formate... što si čovjek može poželjet više, osim toga vrlo je brz i pregledan... ukratko idealan i nezaobilazan preglednik za svakog grafičara!

CDR fajlovima pruža čak i cjelokupni pregled svih stranica u dokumentu:
Quote:
STTX as instant CDR viewer.
If CorelDRAW 12+/Corel DESIGNER 12+/Corel WordPerfect 12+ are installed, the app can generate high-quality thumbnails for all file pages (with CorelDRAW 10-11 for first pages only).
Without Corel apps, STTX will extract embedded thumbnails only (all pages for CorelDRAW X4-X5 files, and first pages only for other CorelDRAW files).
Except it, the app can show file keywords and notes (for X4+ files in addition: page size, used fonts (green - installed fonts, red - not instaled fonts), color spaces (if red the file has potential color separation issue), till 20 strings of the full file text, etc.)


Mislim da nisi shvatio pitanje: ne trazi se preview thumbnailova vec program koji moze otvoriti i pregledati file (poput Word viewera). ST thumbnails radi samo preview thumbnailova (meni je samo stvorio hrpu problema zbog hardvera - ne trpi se bas nesto sa 64bit Vistom).

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
prodesign



Joined: 22 Jan 2008
Posts: 10

PostPosted: 12.08.2010 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A ja mislim da si ti samo vrlo sitničav i prilično zaguljen u svojem nastojanju tjeranja mak na konac, a time totalno gubiš na praktičnosti i savjetodavnosti. Dakle sa spomenutim mojim prijedlogom, bez problema vidiš preview A4 stranice sa čitljivim slovima od 8pt. Pa zar stvarno trebaš neku veću detaljnost prilikom previewa?

Budimo sad objektivni i racionalni pa promislimo prvo za što se preglednici koriste?! naravno za pregledavanje hrpe fajlova u što je moguće kraćem roku i s relativno pristojnim prikazom pa da možeš, karikirano rečeno, bez problema razabrat ovcu od psa. Predloženi program nudi više nego savršenu preglednost, vrlo brz prikaz velike količine fajlova, a search algoritmom će ti naći apsolutno svaku riječ upisanu u pojedinom fajlu, a još će ti autmatski ponuditi prikaz svih stranica u dokumentu.

Mislim da je to više nego pristojni previewer, a ako traži program kojim će 800x zumirat detalj na jednom fileu, onda nema boljeg "viewera" od samog corela.

I da, na 64-bitnoj sedmici radi besprijekorno ko vurica!
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2010 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je tvoje misljenje na koje imas pravo. Ja bih ti ipak savjetovao da procitas prvi post u kojem je pitanje. I da razmislis o tom pitanju. Mozda i shvatis.
Hint: proguglaj da visid sto je wordviewer. Mozda onda shvatis pitanje.

@ Mydante - Ne nema programa kojim bi mogao otvoriti Corel file i pregledati ga (pretpostavljeno - i isprintati) osim samog corela...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
prodesign



Joined: 22 Jan 2008
Posts: 10

PostPosted: 18.08.2010 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ha gle pročitao sam cijeli prethodni topic tog forumaša, pa sam bez puno famaziranja shvatio da je potpuni laik u pogledu grafike i pooglavito Corela i da je sasvim laički postavio i ovo pitanje na ovaj topic, pa je koristio terminologije njemu bliske i poznate, a to su word i excel kao najrašireniji office programi. To ne znači da je ciljao i na potpunu funkcionalnost tih istih, koje se ti držiš tu ko pijan plota, a samo zato jer želiš iz petnih žila opravdat svoj brzopleto dan savjet da takvog nema!

to što si ti zaključio da njemu treba "pretpostavljeno i isprint" to ne stoji u njegovom postu. A ako misliš da bi trebalo u pregledniki "pretpostavljenjo" stajat i edit funkcija onda stvarno nema takvog programa do Corela samog!

U svakom slučaju moj savjet je da mydante pogleda predloženi softverčić i sam presudi dal mu zadovoljava potrebe previewa il ne. Pa tek onda nek prihvati i ovaj tvoj savjet da takvog NEMA.
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 19.08.2010 08:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Razlika je velika izmedju thumbnail previewa i Viewera. Svakako da bi on trebao pogledati kako radi thumbnailer i vidjeti da li mu je to dovoljno.

Ja sam odgovorio na njegovo pitanje vezano za viewer jer ono itekako ima smisla. Naime, a ti bi to trebao znati, iz Viewera se moze printati ali ne samo na printer nego i u pdf. Onome tko nema corel a dobio je corelove fileove, prilicno je vazno te fileove prilagoditi sebi, sto bi pdf i vise nego zadovoljio.

Da si malo razmislio o pitanju prije nego si napao mene (za sto nisam vidio razlog) shvatio bi da thumbnail preview nema nikakvog smisla kada je corel u pitanju. Sve i da vidi sto je u fileu, malo mu to znaci ako nema corela da taj file i otvori. Ako ima corel, thumbnail preview mu i ne treba jer su svi fileovi automatski u ikoni vec preview.

Jedini logican zakljucak mi je bio potreba za Viewerom (sto je prilicno cesto pitanje, vjerovao ili ne)...

Meni je u prvom cilju pomoci, pri tome ne umanjujuci tudji pokusaj pomoci ili vrijedjanje. Zao mi je sto je tvoj enormni ego povrijedjen sto se netko usudio dati svoj odgovor koji se tebi nije svidio, ali navikni se da u civiliziranom drustvu svi imaju pravo reci svoje misljenje...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group