Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
otvara mi jpg u 72dpi - problem :/

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dr. guillotine



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 170
Location: u zamišljenom kutu okrugle sobe

PostPosted: 20.04.2010 23:11    Post subject: otvara mi jpg u 72dpi - problem :/ Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle ovako,

vec duze vrijeme me muci jedan problem. Naime kad otvorim folder u Bridge-u i onda s dvoklikom otvorim jpg. fotku u photoshopu ona je 72dpi. (naspram RAW fotke koja se otvori 300dpi) .. isto tako kad jpg fotku povucem u PS.
ona se otvori u punoj rezoluciji, ogromna je, dimenzija oko metar x nešto jedino je resoluiton 72 dpi :/

kako to srediti da pise 300? recimo kad se salje na natjecaj neki i to da ne vrate nazad fotku.. te sta se dogadja kad takvu fotku posaljem u print ?

jedini trik je kad s programom od Canona otvorim tu fotku opet u PS onda je 300dpi :/ ( digital photo professional program)

Rolling Eyes

hvala unaprijed
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 21.04.2010 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imaš u Photoshopu gore u glavnom izborniku

Image > Image size

kad mjenjaš vrijednost DPI pazi da su ti sve 3 kvačice dolje isključene, ako ne želiš promjenit apsolutnu veličinu slike.

i pazi da ti bude izabrano pixels/inch, a ne pixels/cm.
Back to top
View user's profile Send private message
dr. guillotine



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 170
Location: u zamišljenom kutu okrugle sobe

PostPosted: 21.04.2010 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da,da .. to znam.. znaci ne moram se bojat da ce mi zeznut print ili nesto?

jer recimo kad otvorim fotku po duzini 3800pix je pri 72dpi dugacka 100 cm, a pri 300 dpi je oko 30 cm ..

valjda tako mora bit.. s obzirom da je onda vise pixela na manjem prostoru.. kako bi se izrazio Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 21.04.2010 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čuj print se uvijek može zeznut na više načina, ali ono kako ti je slika definirana u tom image size okviru tako će bit i u printu.

Quote:
jer recimo kad otvorim fotku po duzini 3800pix je pri 72dpi dugacka 100 cm, a pri 300 dpi je oko 30 cm ..

da dobro si to skužio

onako kako je definirano u tom okviru tako mora bit i u tisku.

uglavnom poigraj se onim kvaćicama dolje - njih trebaš skužit pa će ti sve bit jasno.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group