Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Logo mi je potreban
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mindopener



Joined: 27 Apr 2010
Posts: 3

PostPosted: 28.04.2010 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne razumem zasto svi dizete toliku frku oko ovoga?! Decko je lepo pitao da li neko hoce da mu uradi logo, za koji ne daje nista za uzvrat.. Niko ne mora da radi ako ne zeli.
U pitanju je samo dobra volja! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 28.04.2010 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kreativa_Studio wrote:
Evo i mog doprinosa...

http://twitpic.com/1j2mda




Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 28.04.2010 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mindopener wrote:
Ne razumem zasto svi dizete toliku frku oko ovoga?! Decko je lepo pitao da li neko hoce da mu uradi logo, za koji ne daje nista za uzvrat.. Niko ne mora da radi ako ne zeli.
U pitanju je samo dobra volja! Smile


Ma uzet će jedan od tvog prijedloga..bez brige Wink
Iako ti je Kreativa-studio gadna konkurencija sa svojim idejnim rješenjem Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 28.04.2010 18:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kreativa_Studio wrote:
Evo i mog doprinosa...

http://twitpic.com/1j2mda

uuu, drito u čelo Smile

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
MIJO



Joined: 22 Apr 2010
Posts: 22

PostPosted: 29.04.2010 00:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo da se javim i ja koji sam pokrenuo ovu temu, pa mogu samo reći da mi se javilo par ljudi za pomć i evo jedan mi se ovo đabe slozio, koliko god vama bilo smješmo vidite da ima ljudi kojima to nije ptoblem. Poz.
Back to top
View user's profile Send private message
MIJO



Joined: 22 Apr 2010
Posts: 22

PostPosted: 29.04.2010 00:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ispričavam se ako sam koga uvrjedio s temom, ali eto imala je smisla, puno hvala autoru ovoga loga. Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 29.04.2010 08:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

omg Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 29.04.2010 09:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prva greška: d.o.o. ne ide u logotip, ajmo dalje...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MIJO



Joined: 22 Apr 2010
Posts: 22

PostPosted: 29.04.2010 16:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joochy wrote:
omg Laughing


Ne kužim što sad to toliko nevalja, de stavi bilo koji svoj primjer, ne za mene nego bilo šta pa davidimo tu umjetnost
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 29.04.2010 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MIJO wrote:
Joochy wrote:
omg Laughing


Ne kužim što sad to toliko nevalja, de stavi bilo koji svoj primjer, ne za mene nego bilo šta pa davidimo tu umjetnost


Thread je omg, sve 5... LoL

Jebo vas led svi bi nešto za đabe...

Mislim da imaš tu predobrih primjera i da bi moji bili suvisni Wink
Back to top
View user's profile Send private message
MIJO



Joined: 22 Apr 2010
Posts: 22

PostPosted: 30.04.2010 06:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa vidiš da covjeku nije bilo problem napraviti daba, pa šta se ti pjeniš
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 30.04.2010 07:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne pjenim se, samo kažem omg Wink
Koliko vidim puno si loga dobio, ne samo jedan, di je problem?

btw kakvu priču ima ovaj logo ak se smije znati?
Back to top
View user's profile Send private message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 30.04.2010 08:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma neznan čemu strka, ja sam baš neki dan zamolio u dućanu tehničkom robom ako bi mogao dobit fotoaparat za đabe, dečki su pristojno odbili i pozvali zaštitare da me odnesu van al pitanje je bilo na mjestu... zar ne?Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 30.04.2010 09:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma daj??? Pa kako ti nisu dali, pa to je samo jedan pišljivi fotoaparat Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.04.2010 10:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda treba stati sad sa zajebancijom i objasniti čovjeku zašto ga se sprda.

- logotip je jedna od najvažnijih stvari za neku tvrtku, brand, i on određuje vizual svega ostalog (tako bi bar trebalo biti)

- pošto je konkurencija postala "jaka" (čitaj: danas svatko može napraviti logotip tko zna prčkat po corelu, ilustratoru, Ps-u...), sama cijena izrade logotipa se srozala na niske grane, pa i do te mjere da ljudi traže izradu logotipa besplatno. naravno, nije problem nekome to i napraviti, ali opet da radi netko tko se bar malo razumije u to, a ne "mali od susjede, koji je prošao sa 5, pa je za nagradu dobio kompjuter..."

- posljedica "jake" konkurencije je ta da smo okruženi trashom, od logotipa, web stranica, pa na dalje, i dizajneri trebaju usmjeravati klijenta da se takve stvari izbjegnu, a ne još da pridonose tome (sad se opet vraćamo na dio da je danas svatko dizajner), jer mnogi klijenti smatraju da znaju što je "dobro" ali to "dobro" je obično trash, jer nikako da shvate da su se neki ljudi i obrazovali da bi mogli raditi taj posao, kao što se MIJO obrazovao da radi svoj posao

- posljedica stava klijenta "trebam nešto, al bi to što jeftinije, ako ne i besplatno" u ovoj branši dovodi do toga da se samo to zanimanje omalovažava i stavlja u koš "igranja na kompjuteru" , i opet je rezultat dumping cijena i stav da to nije nešto na što bi vlasnik tvrtke trebao gubiti previše vremena i novca. naravno ima i izuzetaka, ali postotak je (još uvijek) zanemariv

- posljedica ovog zahtjeva je da MIJO sad ima (po meni) loš logotip iz dva aspekta:
1. u logotip ne ide d.o.o.
2. ako se logotip bude smanjivao kockice će se spojiti, i dobiti slovo P, ali se neće vidjeti razmaci između kockica

naravno, sve se ovo da ispraviti. pitanje je zašto se to uopće mora ispravljati, do tih grešaka nije trebalo ni doći = logo je radio nestručna osoba.. NHF osobi Very Happy

MIJO, koliko para toliko glazbe.
smatrati logo nekim znakićem koji će ukrašavati zaglavlje projekata je velika greška, i obično "skroz jednostavni" logotipi su najteži za napraviti.

p.s. arhitekt, a nema novaca? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 30.04.2010 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E moj liftboy. Ti živiš na lijepom mjestu. Nećeš vjerovati, ali i arhitekti su ugrožena vrsta u našoj zemlji. Rijetki arhitekti imaju novaca. Većina ih radi stvari koje bi trebali raditi grafički tehničari i to za minimalac. To što arhitekt nema novaca nije ništa čudno. Čudno je što jedan arhitekt traži besplatni logo. Ne zato što što nema novaca, nego zato što mu studij i posao daju dovoljno znanja i umijeća za izradu logotipa. Čudna priča.

A ako se sredi razmak kvadrata, ako se makne d.o.o, ako se malo popravi font i boja te ako se malo poradi na kompoziciji i varijabilnosti, odabrani besplatni logo jednog će dana biti dobar. Rolling Eyes

Last edited by adam|bar on 30.04.2010 11:22; edited 1 time in total

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 30.04.2010 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa logo je bolji od svih ostalih na temi. Koliko misliš da će se smanjiti da bi se spojili razmaci? A taj d.o.o. može ili ne mora biti, svejedno. I sve te lamentacije o profesiji, kao da to Miju zaista zanima. Ovo ruganje je OK, bar se nasmije čovjek, ali, brate, patetika glede nečeg toliko neegzaktnog?! Misliš da ćeš zaista nekog natjerati da ti plati za vizualni identitet ako ne želi? Jednostavno mu nemoj raditi besplatno. A za male pare, ako se treba prehraniti, ćeš itekako napraviti. Bitno je da napraviš maksimalno, pa da bar imaš kao referencu, a ne preko kurca jer 'koliko para, toliko muzike'. Ako ništa drugo, barem kod manjeg honorara imaš više slobode u kreaciji.
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.04.2010 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adam|bar wrote:
E moj liftboy. Ti živiš na lijepom mjestu. Nećeš vjerovati, ali i arhitekti su ugrožena vrsta u našoj zemlji. Rijetki arhitekti imaju novaca. Većina ih radi stvari koje bi trebali raditi grafički tehničari i to za minimalac. To što arhitekt nema novaca nije ništa čudno. Čudno je što jedan arhitekt traži besplatni logo. Ne zato što što nema novaca, nego zato što mu studij i posao daju dovoljno znanja i umijeća za izradu logotipa. Čudna priča.

A ako se sredi razmak kvadrata, ako se makne d.o.o, ako se malo popravi font i boja te ako se malo poradi na kompoziciji i varijabilnosti, odabrani besplatni logo jednog će dana biti dobar. Rolling Eyes


heh, aj dobro valjd je recesija i arhitekte zahvatila Wink
glede arhitekata i logotipa, nisam se baš sretao sa dobrim rješenjima kad su isti radili 2D logotip, ali neću generalizirati
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.04.2010 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
Pa logo je bolji od svih ostalih na temi. Koliko misliš da će se smanjiti da bi se spojili razmaci? A taj d.o.o. može ili ne mora biti, svejedno. I sve te lamentacije o profesiji, kao da to Miju zaista zanima. Ovo ruganje je OK, bar se nasmije čovjek, ali, brate, patetika glede nečeg toliko neegzaktnog?! Misliš da ćeš zaista nekog natjerati da ti plati za vizualni identitet ako ne želi? Jednostavno mu nemoj raditi besplatno. A za male pare, ako se treba prehraniti, ćeš itekako napraviti. Bitno je da napraviš maksimalno, pa da bar imaš kao referencu, a ne preko kurca jer 'koliko para, toliko muzike'. Ako ništa drugo, barem kod manjeg honorara imaš više slobode u kreaciji.


jel ovo znači da si ti radio logo? Laughing

da imalo znaš o čemu pišeš, onda bi znao da "d.o.o." nije može ili ne mora, nego se jednostavno ne stavlja. druga stvar je što klijenti to žele utrpati u logo.

ovo nije patetika, nego realnost. i naravno da nikog ne možeš natjerati na nešto što ne želi. to i nije bila poanta, a baš i zato što nisam htio radit preko kurca, nisam ništa ni napravio, da mi je bilo do zajebancije mogao sam složit sranje, ali konkurenciju nisam mogao nadmašiti Very Happy

glede manjeg honorara i više slobode : epic fail. nema pravila, nekad su mi najjeftiniji plaćeni poslovi zadavali najviše muke s klijentima, i obratno.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 30.04.2010 11:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:

jel ovo znači da si ti radio logo? Laughing

da imalo znaš o čemu pišeš, onda bi znao da "d.o.o." nije može ili ne mora, nego se jednostavno ne stavlja. druga stvar je što klijenti to žele utrpati u logo.

ovo nije patetika, nego realnost. i naravno da nikog ne možeš natjerati na nešto što ne želi. to i nije bila poanta, a baš i zato što nisam htio radit preko kurca, nisam ništa ni napravio, da mi je bilo do zajebancije mogao sam složit sranje, ali konkurenciju nisam mogao nadmašiti Very Happy

glede manjeg honorara i više slobode : epic fail. nema pravila, nekad su mi najjeftiniji plaćeni poslovi zadavali najviše muke s klijentima, i obratno.


prvo, nemoj me jebat s rečenicama tipa 'da imalo znaš o čemu pišeš' jer to je najobičnije drsko vrijeđanje. drugo, ja ga nisam radio. treće, nije poanta u d.o.o., znak je bitan. četvrto, znaju zadati muke, ali uglavnom ti prepuste više slobode jer im daš do znanja da te ne drkaju jer im ionako radiš ispod cijene. ako baš žele treš, daš im ga od gušta jer ionako ne zaslužuju bolje.
Back to top
View user's profile Send private message
Kreativa_Studio



Joined: 11 Oct 2008
Posts: 77

PostPosted: 30.04.2010 11:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stvarno ne volim rasprave, ali evo iznimke da se ubacim...
Kako liftboy kaže, činjenica je da se danas svatko može nazvati dizajnerom zato što misli da zna razaznati što je lijepo a što ružno. No to ne znači da isti taj to lijepo može osmisliti ili reproducirati. Svi ovi koji su napravili zafrkaciju (me included) su dali poantu koje je slijedeća - mogu, znam, imam vremena i energije napraviti, ali besplatno neću mrdnuti onom stvari.
Mijo, možda si dobar čovjek, ali tvoj znam-da-to-košta-ali-ja-bih-besplatno stav je jednak onom sagni-se-da-te-lupam-po-guzici-dok-mi-meteš-pod-nogama stavu. Teška su vremena, no sumnjam da ti svoj posao ne naplaćuješ, barem simboličnim ciframa.

_________________
Kreativa Studio
on Twitter | on Dribbble | on Facebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.04.2010 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:

prvo, nemoj me jebat s rečenicama tipa 'da imalo znaš o čemu pišeš' jer to je najobičnije drsko vrijeđanje. drugo, ja ga nisam radio. treće, nije poanta u d.o.o., znak je bitan. četvrto, znaju zadati muke, ali uglavnom ti prepuste više slobode jer im daš do znanja da te ne drkaju jer im ionako radiš ispod cijene. ako baš žele treš, daš im ga od gušta jer ionako ne zaslužuju bolje.


pa ne znam kako da ti pristojnije napišem da bulazniš, a gore napisano je upravo to. poanta jest u d.o.o. i u svim ostalim elementima kao cjelini. i poanta je u likovima kao ti koji misle da to nije bitno.

ti si upravo onakav lik koje spominjem u onom postu. i bitna razlika između tebe i mene je što klijentu ne isporučujem treš makar ga on zahjtevao. u najgorem slučaju postignem kompromis, ali da bude omjer 70:30 na mojoj strani.

svi zaslužuju bolje. nije cilj samo uzet pare i boli me k.... za ostalo jer će taj tvoj treš krasiti neku fasadu u obliku reklame, jumbo plakata, vateva, pomnoži isporuku takvih sranja i uskoro si okružen sranjima. dok je takvog stava, nema napretka.

ono što je meni fascinantno je u kojem smjeru je krenila ova rasprava. umjesto da se kao ljudi koji se bave istim poslom međusobno složimo i opalimo vatru po klijentu, počinjemo se klat međusobno.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 30.04.2010 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:

pa ne znam kako da ti pristojnije napišem da bulazniš, a gore napisano je upravo to. poanta jest u d.o.o. i u svim ostalim elementima kao cjelini. i poanta je u likovima kao ti koji misle da to nije bitno.

ti si upravo onakav lik koje spominjem u onom postu. i bitna razlika između tebe i mene je što klijentu ne isporučujem treš makar ga on zahjtevao. u najgorem slučaju postignem kompromis, ali da bude omjer 70:30 na mojoj strani.

svi zaslužuju bolje. nije cilj samo uzet pare i boli me k.... za ostalo jer će taj tvoj treš krasiti neku fasadu u obliku reklame, jumbo plakata, vateva, pomnoži isporuku takvih sranja i uskoro si okružen sranjima. dok je takvog stava, nema napretka.

ono što je meni fascinantno je u kojem smjeru je krenila ova rasprava. umjesto da se kao ljudi koji se bave istim poslom međusobno složimo i opalimo vatru po klijentu, počinjemo se klat međusobno.


pa što ja znam kakav si ti da bih ja s tobom ulazio u sveti dizajnerski rat protiv svemoćnog neprijatelja mije? ajde ne jebi zid. samo sam napisao da je logotip bolji od ostalih predloženih i da su mi dosadne lamentacije o jadnim dizajnerima pa makar bile i istinite.
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 30.04.2010 13:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
Pa logo je bolji od svih ostalih na temi.


Po čemu si to zaključio?
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 30.04.2010 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joochy wrote:
Kristl Karington wrote:
Pa logo je bolji od svih ostalih na temi.


Po čemu si to zaključio?


jebeš me bez kurca. eto i ovo sam zaključio. trebam li ti objašnjavati ili shvaćaš?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group