Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Logo mi je potreban
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.04.2010 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:

...i da su mi dosadne lamentacije o jadnim dizajnerima pa makar bile i istinite.


šta si se onda uopće uključio u raspravu?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.04.2010 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
Joochy wrote:
Kristl Karington wrote:
Pa logo je bolji od svih ostalih na temi.


Po čemu si to zaključio?


jebeš me bez kurca. eto i ovo sam zaključio. trebam li ti objašnjavati ili shvaćaš?


ja zaključujem da nemaš znanja potkrijepiti tvrdnju pa pribjegavaš psovkama
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 30.04.2010 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:
Kristl Karington wrote:

...i da su mi dosadne lamentacije o jadnim dizajnerima pa makar bile i istinite.


šta si se onda uopće uključio u raspravu?


pa da napišem da su mi dosadne lamentacije o jadnim dizajnerima. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 30.04.2010 12:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:
Kristl Karington wrote:
Joochy wrote:
Kristl Karington wrote:
Pa logo je bolji od svih ostalih na temi.


Po čemu si to zaključio?


jebeš me bez kurca. eto i ovo sam zaključio. trebam li ti objašnjavati ili shvaćaš?


ja zaključujem da nemaš znanja potkrijepiti tvrdnju pa pribjegavaš psovkama


dečko provocira kao i ti sad.
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.04.2010 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:

dečko provocira kao i ti sad.


uuu, kakko loše :givap Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 30.04.2010 13:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:
Kristl Karington wrote:

dečko provocira kao i ti sad.


uuu, kakko loše :givap Rolling Eyes


svaka čast, frajer si.
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 30.04.2010 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
samo sam napisao da je logotip bolji od ostalih predloženih

da prihvaćeni prijedlog nije bolji od ostalih priloženih (od kojih je većina zajebancija) bilo bi žalosno Laughing

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
MIJO



Joined: 22 Apr 2010
Posts: 22

PostPosted: 30.04.2010 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:
možda treba stati sad sa zajebancijom i objasniti čovjeku zašto ga se sprda.

- logotip je jedna od najvažnijih stvari za neku tvrtku, brand, i on određuje vizual svega ostalog (tako bi bar trebalo biti)

- pošto je konkurencija postala "jaka" (čitaj: danas svatko može napraviti logotip tko zna prčkat po corelu, ilustratoru, Ps-u...), sama cijena izrade logotipa se srozala na niske grane, pa i do te mjere da ljudi traže izradu logotipa besplatno. naravno, nije problem nekome to i napraviti, ali opet da radi netko tko se bar malo razumije u to, a ne "mali od susjede, koji je prošao sa 5, pa je za nagradu dobio kompjuter..."

- posljedica "jake" konkurencije je ta da smo okruženi trashom, od logotipa, web stranica, pa na dalje, i dizajneri trebaju usmjeravati klijenta da se takve stvari izbjegnu, a ne još da pridonose tome (sad se opet vraćamo na dio da je danas svatko dizajner), jer mnogi klijenti smatraju da znaju što je "dobro" ali to "dobro" je obično trash, jer nikako da shvate da su se neki ljudi i obrazovali da bi mogli raditi taj posao, kao što se MIJO obrazovao da radi svoj posao

- posljedica stava klijenta "trebam nešto, al bi to što jeftinije, ako ne i besplatno" u ovoj branši dovodi do toga da se samo to zanimanje omalovažava i stavlja u koš "igranja na kompjuteru" , i opet je rezultat dumping cijena i stav da to nije nešto na što bi vlasnik tvrtke trebao gubiti previše vremena i novca. naravno ima i izuzetaka, ali postotak je (još uvijek) zanemariv

- posljedica ovog zahtjeva je da MIJO sad ima (po meni) loš logotip iz dva aspekta:
1. u logotip ne ide d.o.o.
2. ako se logotip bude smanjivao kockice će se spojiti, i dobiti slovo P, ali se neće vidjeti razmaci između kockica

naravno, sve se ovo da ispraviti. pitanje je zašto se to uopće mora ispravljati, do tih grešaka nije trebalo ni doći = logo je radio nestručna osoba.. NHF osobi Very Happy

MIJO, koliko para toliko glazbe.
smatrati logo nekim znakićem koji će ukrašavati zaglavlje projekata je velika greška, i obično "skroz jednostavni" logotipi su najteži za napraviti.

p.s. arhitekt, a nema novaca? Rolling Eyes


1. Inace nisam arhitekt, vec crtam u privatnoj arhitektonskoj firmi

2. Nauci čitati: Ljudi trebam jedan mali jednostavni logo. Odmah da kažem za uzvrat nažalost nedajem ništa, znam da to puno košta, i truda, kreativnosti, vremena. Meni treba logo za moju arhitektonsku firmu. Ime firme PROJEKTI d.o.o.
Ako neko ima malo vremena da nabaci nešto jednostavno, molio bih. Nešto onako tehnički, arhitektonski tako nešto, npr. neka kućica i ime firme. Ma zapravo meni treba mali znakić koji bi prestavljao moju firmu na arhitektonskim projektima, bio bi u sastavnicama (zaglavlje projekta), da ga malo uljepša.
Unaprjed velika hvala na trudu i pomoći.

3. Ma d.o.o. mi baš treba zato što ide u sastavnice

4. Logo sigurno nije najvažniji za ovaj moj, a i tvoj posao, najvažnija je kvaliteta tvog proizvoda i ona ti donosi daljnje poslove

Legenda si, ma možeš ti tepst koliko hočeš meni su se ljudi javili i napravili ovaj "loš" logić bez problema
Back to top
View user's profile Send private message
MIJO



Joined: 22 Apr 2010
Posts: 22

PostPosted: 30.04.2010 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Liftboy de daj neki svoj primjer molim te, nešto što si ti napravio. Ti si bog Logo dizajna.
PS. Strava mi je moj besplatni logić.
Ne kužim kako ti kao veliki dizajner imaš vremena za pisati po forumu.
Pozdrav legendo
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 30.04.2010 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MIJO wrote:


4. Logo sigurno nije najvažniji za ovaj moj, a i tvoj posao, najvažnija je kvaliteta tvog proizvoda i ona ti donosi daljnje poslove


Tako misle i ZG taksisti kad se frajer čudi zašto ne želim ući u njegov ciganski pohabani mercedes iz 79. A i spika je ista...pa kaj ti je bitan auto s kojim te vozim, došel buš živ i zdrav na odredište. E pa jebi se, ako ti plaćam onda mi je bitan.

Stari nemoj se ljutit ali koliko para toliko i muzike...logo ima par krucijalnih grešaka i izgleda loše, kao neki amaterski rad složen u 10 min. Ako te to zadovoljava sve 5, you're the boss!
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 30.04.2010 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MIJO wrote:
Liftboy de daj neki svoj primjer molim te, nešto što si ti napravio. Ti si bog Logo dizajna.
PS. Strava mi je moj besplatni logić.
Ne kužim kako ti kao veliki dizajner imaš vremena za pisati po forumu.
Pozdrav legendo


Malo si bezobrazan s obzirom da imaš samo par postova, a nabio si ih žicanjem i điberenjem za besplatan logo!
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.04.2010 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MIJO wrote:
Liftboy de daj neki svoj primjer molim te, nešto što si ti napravio. Ti si bog Logo dizajna.
PS. Strava mi je moj besplatni logić.
Ne kužim kako ti kao veliki dizajner imaš vremena za pisati po forumu.
Pozdrav legendo


bitno da si ti sretan. to je važno.

i meni je isto tvoj bespla logić strava.

danas odmaram, jer je sutra praznik rada, pa ću biti toliko slobodan da si uzmem par sati za dokoličarenje po forumima.

što se tiče mog folia, pitaj gugl. nije mi bila namjera ovdje sebe reklamirati, niti sam rekao da sam Bog ičega, nego sam iznio situaciju onakvu kakvu je vidim.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 30.04.2010 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

palo mi je na pamet, ajmo raspravljat o profesionalnim logotipima masno naplaćenim od strane agencija za neke gospodarske gigante. ajmo zamisliti da je projekt d.o.o. jedan od njih. da me jebete, ja ne vidim da je npr. konzum, dm, rumke, (nastavite niz), osjetno bolji, ako uopće. samo što se oni u svojim šašavima animacijama prikazuju 100 puta dnevno na televiziji, iskaču reklame u novinama, jumbo plakati, banneri, te dućani po svakom kvartu. i onda se na udaru ismijavanja nađe korektan, jednostavan i suptilan logić koji je po mojoj skromnoj procjeni bolji nego u 98% malih poduzetnika u lijepoj nam usranoj našoj.

kad sam vidio prvi post na temi pomislio sam 'šou mi d mani', i nije mi palo na pamet da se zajebajem s time jer stvaranje viz. identiteta shvaćam preozbiljno da bih mu posvetio 15 minuta. ali, postoje ljudi koji nisu takvi, kojima je to možda bila svojevrsna vježba. neki od nas su ispucali frustraciju kroz zajebanciju. a neki su se odmah uhvatili stanja profesije i dumping cijena. a što je dizajniraj.com nego vrijeđanje profesije? da je to bar dobiven posao, nego se natječeš za tričavih 300 kn.
Back to top
View user's profile Send private message
Kreativa_Studio



Joined: 11 Oct 2008
Posts: 77

PostPosted: 30.04.2010 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
...a što je dizajniraj.com nego vrijeđanje profesije? da je to bar dobiven posao, nego se natječeš za tričavih 300 kn.

Ma bravo, a ovdje se natječeš za 0 kn. Još samo reci da je ovaj način bolji nego na dizajniraj.com i onda si stvarno sve rekao. I dok to govoriš nemoj slučajno izostaviti koju psovku.

_________________
Kreativa Studio
on Twitter | on Dribbble | on Facebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
MIJO



Joined: 22 Apr 2010
Posts: 22

PostPosted: 30.04.2010 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

GR wrote:
MIJO wrote:


4. Logo sigurno nije najvažniji za ovaj moj, a i tvoj posao, najvažnija je kvaliteta tvog proizvoda i ona ti donosi daljnje poslove


Tako misle i ZG taksisti kad se frajer čudi zašto ne želim ući u njegov ciganski pohabani mercedes iz 79. A i spika je ista...pa kaj ti je bitan auto s kojim te vozim, došel buš živ i zdrav na odredište. E pa jebi se, ako ti plaćam onda mi je bitan.

Stari nemoj se ljutit ali koliko para toliko i muzike...logo ima par krucijalnih grešaka i izgleda loše, kao neki amaterski rad složen u 10 min. Ako te to zadovoljava sve 5, you're the boss!


Taksi priča. Pa baš to jebe ti se za reklamu bitno je komfort, brzina, kvaliteta a ne znak na web stranici. Logo je tvoj viz. identitet a ne kvaliteta autua de malo razmisli prije no što nešto napišeš. Prvo napišeš na papir, pa pročitaš da vidiš jel bi ispo glup pa onda postaš.
Uopće nisam bezobrazan, čak naprotiv jako sam kulturan s obzirom na njegove postove o meni.
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 30.04.2010 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kreativa_Studio wrote:
Kristl Karington wrote:
...a što je dizajniraj.com nego vrijeđanje profesije? da je to bar dobiven posao, nego se natječeš za tričavih 300 kn.

Ma bravo, a ovdje se natječeš za 0 kn. Još samo reci da je ovaj način bolji nego na dizajniraj.com i onda si stvarno sve rekao. I dok to govoriš nemoj slučajno izostaviti koju psovku.


u kurac, iz koje ste vi šećerane izašli?

ti imaš problema sa čitanjem, jelda? ok, ponovit ću se, nisam ni pomislio napraviti miji logotip. a neki drugi su ga prvo napali zbog toga, a onda mene zbog dumping cijena, na što sam ja spomenuo dizajniraj.com na koji se isto nemam nikakve namjere javiti upravo zbog časti profesije, dok ti licemjeri to čine bez problema. i sad, ako si ti mijo ili netko sličan, naravno da ti ne pada na pamet priskrbiti sebi logo koji ćeš platiti npr. 2000 kn ili više jednoj osobi, nego ćeš dati rulji da se gazi u areni za 0 do 1000 kn i izvući od 100 prijedloga onaj koji ti se sviđa (iako vjerojatno nema veze s pameću) te još tražiti prepravke ako ipak daješ koji kikiriki za njega.
Back to top
View user's profile Send private message
MIJO



Joined: 22 Apr 2010
Posts: 22

PostPosted: 30.04.2010 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Liftboy moram priznati da imaš vrhunskih radova, i svaka čast znaš raditi svoj posao, al eto čovjek meni napravio baš ono što mi treba i ja sam zadovoljan. Moja priča ti ide ovako. Odnedavno sam počeo crtati arhi. u obiteljskoj firmi. I vidim da nebi bilo loše staviti neki znakić na naše projekte. Skinem si neke programe da ja nešto napravim međutim vidim da to meni neide. I odlučim se reko pitat ću nekog na forumu ako želi, ima vremena da mi skocka nešto. I eto uspjelo mi je. Ne želim se više prepirati i svako dobro i puno uspjeha svima vama u daljnjem poslu. Dečki pozdrav. Može još samo jedno pitanje kako da svoj logo koji imam u cdr formatu prebacim u dwg za autocad.
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.04.2010 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MIJO wrote:

Uopće nisam bezobrazan, čak naprotiv jako sam kulturan s obzirom na njegove postove o meni.


ne znam s čime sam te to toliko uvrijedio osim što sam napisao da si dobio loš logo.
tebe sam zavrtio u priči zato što si se ovdje pojavio, ali poanta je bila generalno sagledati situaciju, i način na koji razmišlja 90% klijenata.

@Kristl Karington, tebe nisam napao zbog dumping cijena, jer niti znam tvoj folio niti cjenik, nego sam te napao zbog načina razmišljanja i pristupa klijentu.

što se tiče dizajniraj.com ja gledam na to ovako, možda se baš zbog časti profesije trebaš prijaviti da bi se iznivelirali dobri radovi sa treš radovima i da bi se općenito podigao nivo prijavljenih radova. cijena je takva kakva je, to je do admina. no dizajniraj.com je hrvatska inačica 99designs, gdje je najniža cijena $150, što je malo više nego najniža cijena logotipa na dizajniraj.com. naravno, što klijent ponudi više novca, dobije kvalitetnije radove, što se može vidjeti iz priloženog.
mislim da baš kvalitetni radovi mogu podići rejting dotičnom sajtu, što znači da bi se u konačnici javilo više klijenata na natječaj nudeći i veće iznose.
ako je ovo prvi korak da dizajniraj.com postane hrvatska inačica 99designs, ali ona prava, gdje će dizajner biti zaštićen u svakom pogledu, isto tako i klijent, onda taj sajt podržavam.
konkurencija, ona dobra i kvalitetna konkurencija te samo tjera da budeš bolji, a ne obratno.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 30.04.2010 19:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
Joochy wrote:
Kristl Karington wrote:
Pa logo je bolji od svih ostalih na temi.


Po čemu si to zaključio?


jebeš me bez kurca. eto i ovo sam zaključio. trebam li ti objašnjavati ili shvaćaš?


I dalje ne kužim po čemu je taj log bolji od ostalih...
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 30.04.2010 19:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joochy wrote:


I dalje ne kužim po čemu je taj log bolji od ostalih...


Very Happy

ok. od 'ozbiljnih' rješenja imamo dsga i njegova 4 logotipa. jel se slažemo da je bolji od njih? je? dobro.

imamo otvarača uma s jednakim brojem logotipa. svi se kose s osnovama izrade logotipa. napravljeni su s gradientima, refleksijama, čime još ne. na stranu to, svi izgledaju bezlično pa i prenatrpano, a i kao da je clipart u pitanju.

ovaj ima jasnu poruku, P sastavljen od kvadrata, jerbo je nekakvo kurčevo projektiranje u điru. nema gradienta, nema sjene, 3D-a, refleksije, konkavnosti, konveksnosti, presijavanja i svih ostalih sranja za botune na aplikacijama.

jedino je kreativa blizu.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 30.04.2010 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajmo deco, crtic je odavno gotov, prat zube i spat....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 30.04.2010 21:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je najzanimljivije što netko toliko cjeni sebe i svoju firmu da ide tražiti logo za đabe, tj nešto "sasvim jednostavno" aka daj-neko-smeće-čisto-da-imam-logo.
Back to top
View user's profile Send private message
horny_but_sensitive



Joined: 12 Jan 2007
Posts: 65

PostPosted: 30.04.2010 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
meni je najzanimljivije što netko toliko cjeni sebe i svoju firmu da ide tražiti logo za đabe, tj nešto "sasvim jednostavno" aka daj-neko-smeće-čisto-da-imam-logo.

ono što je najžalosnije u cijeloj toj priči jest to da je takvih masa... nije bitna kvaliteta, bitno je da je nešto ma kakvo god bilo samo da jest.. i to u cijeloj kori od banane...

_________________
jebeno dobar
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 30.04.2010 21:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

horny_but_sensitive wrote:
uGlavu wrote:
meni je najzanimljivije što netko toliko cjeni sebe i svoju firmu da ide tražiti logo za đabe, tj nešto "sasvim jednostavno" aka daj-neko-smeće-čisto-da-imam-logo.

ono što je najžalosnije u cijeloj toj priči jest to da je takvih masa... nije bitna kvaliteta, bitno je da je nešto ma kakvo god bilo samo da jest.. i to u cijeloj kori od banane...


e, o tom pričam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MIJO



Joined: 22 Apr 2010
Posts: 22

PostPosted: 30.04.2010 21:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A što vas tolko boli kurac što nekom nije bitan taj logo, već mu je svjedno kakav je pa ne moraju svi imati fensi logo. Nekom je to tako usput, i ako ste toliki stručnjaci što vas pati što neko napravi "loš" logo đaba. Pa nije on vama uzeo mušteriju, pa i da mi nije niko ništa napravio ja nebi dao kune za logo jel me boli ona stvar za to.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group