Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Xampp pomoc - restore web stranice

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
File



Joined: 05 Apr 2006
Posts: 64
Location: HR

PostPosted: 23.06.2010 17:51    Post subject: Xampp pomoc - restore web stranice Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!

Trebam pomoc.
Imao sam prije neku web stranicu na jednom hostu s cPanelom, pa sam ju ugasio i skinuo potpuni backup .tar.gz te bi si htio sada samo napraviti restore te stranice (foruma, baze podataka i svega) na lokalno racunala da se vrti pomocu Xampp-a.

Jel je to moguce i kako?!

Hvala puno! Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 23.06.2010 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u principu je, ovo su ti upute kako to ide s wordpressom, sumnjam da je s drugim sistemima drugacije...

http://www.jealousbrother.com/blog/transfer-wordpress-blog-serverhost/

have fun

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
File



Joined: 05 Apr 2006
Posts: 64
Location: HR

PostPosted: 24.06.2010 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala!

Naime, nemam neki CMS poput Woedpressa i Joomle, nego imam svoj portal, ima phpBB forum i ostale stvari pa ne znam kako sada to vratiti..
Sve je povezano preko domene, koja vise ne postoji, no to se moze rijesiti, no najveci problem je u tome sto ja nemam cPanel niti phpMyAdmin pa da mogu izvuci tablicu i ostalo, nego ja imam samo kompletan backup arhiviran u tar.gz obliku.
Tamo bi sve trebalo biti, znaci sada kada bi zakupio hosting, sve kompletno uploadam i onda ce raditi, al meni treba samo lokalno da ga vrti preko Xampp-a ili nekog drugog programa..

Unutrar njega imam public_html folder i sve, ali gdje se nalaze tablice za bazu?? Fajl ima preko 400MB!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 25.06.2010 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nece ti radit iz prve ako uploadas na novi server.

Moras prebacit sve foldere i filove sa servera gdje ti je bila stranica. I moras exportat mysql bazu sto je lako u phpmyadmin-u. Nemam pojma kakav si backup napravio al nadam se da ti je spremio i mysql bazu jer bez nje nemas nista ako imas phpbb forum.

Kad stavis stvari na localhost ili neki drugi server trebas prebacit sve fajlove koje imas na web-u i moras importat bazu. Najvjerovatnije ce ti mysql baza imati drugo ime pa ces to morati podesit i to bi trebalo bit to. U vecini cms-ova imas jedan config.php ili neki drugi file gdje upises ime mysql baze koja se koristi... ovisi sto radis al to bi ti trebalo biti jako jednostavno....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group