Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pomoć logo

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ROKAJA



Joined: 09 Jul 2010
Posts: 8

PostPosted: 09.07.2010 22:12    Post subject: pomoć logo Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobila sam zadatak da izradim logo za jednu fotokopiraonicu. Fotokopiraonica se nalazi kod dva fakulteta i tri srednje škole, tako da uglavnom ima mlađu klijantelu. Boja koja prevladava u fotokopiraonici je žuta, zato ju i neki zovu žuta fotokopiraona. logotip nebi trebao biti preozbiljan.
Izradila sam jednu ideju logotipa, al nekako mi neš ne štima. Pa bih zamolila da mi iskreno sve iskomentirate i predložite što bi se tu moralo mjenjati.

Krugovi simboliziraju valjke u strojevima fotokopirki. ovo su dve verzije.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

I kako bi treblao na majci izgledat ( uniforma radnika)



Uploaded with ImageShack.us
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 10.07.2010 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo marta prom izbaci tj MP i baziraj se samo na ta 3 kruga....

probaj napravit varijaciju da ti krug u kojem su valjci bude žut
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ROKAJA



Joined: 09 Jul 2010
Posts: 8

PostPosted: 10.07.2010 19:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala ti na komentaru, i meni se isto čini da je taj MP višak nekak, ali onda bi morala taj font marte prom nekako napravit da paše uz te krugove. Ako imaš kakav prijedlog oko tog fonta, dobrodošao je Razz... voljela bi da mi još netko drugi to izkomentira, pa da dobim još ideja Smile
Back to top
View user's profile Send private message
ROKAJA



Joined: 09 Jul 2010
Posts: 8

PostPosted: 10.07.2010 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam jedno pitanje, možda je za neke blesavo, ali nisam jaki znalac za illustrator..
Da li netko zna možda kako staviti skinute fontove s neta u illustrator, nikako ne mogu naći folder u illustratoru gdje su fontovi?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 10.07.2010 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ROKAJA wrote:
Imam jedno pitanje, možda je za neke blesavo, ali nisam jaki znalac za illustrator..
Da li netko zna možda kako staviti skinute fontove s neta u illustrator, nikako ne mogu naći folder u illustratoru gdje su fontovi?


fontovi se obicno instaliraju na nivou sistema, a ne aplikacije

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ROKAJA



Joined: 09 Jul 2010
Posts: 8

PostPosted: 10.07.2010 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe skužila sam i prije tvog odgovora, ali hvala Razz prebrzopleta sam Razz..

Evo nova ideja loga, da li je to išta bolje?



Uploaded with ImageShack.us
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 10.07.2010 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trooki pacman. Sviđa mi se.

Ja bih da je pravokutno, kao papir. I više žuto, ako je već zovu žuta kopiraonica.
Izbacio bih d.o.o. iz loga. Marta prom mi ništa ne znači, a vjerojatno ni 'klijenteli' pa bih se stoga bazirao na simpatičnom, prepoznatljivom, jedinstvenom, žutom znaku. Možda da razradiš pacman ideju? Dupli pravokutni pacman?
Ako mora biti i logotip uz znak, neka piše 'kopiranje'. Stvarni naziv sačuvaj za pečate, memorandume i račune, ne na majice.

Koji fakulteti i škole su u blizini? Možda nešto na tu temu - DNA dupliciranje, matematički simboli, dijeljenje stanice, stamp tool iz Photoshopa itd. Sve to može biti simpatično izvedeno ili kako si rekla 'ne preozbiljno'.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 10.07.2010 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po meni mile zakomplicirao Smile

- izbaci crni outline i d.o.o.
- krug neka ti je cijeli
- probaj se igrati sa valjcima unutar žutog kruga
- ako je krug žut radi kontrast na valjcima, znači crna i bijela sa malo žute
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 11.07.2010 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:
po meni mile zakomplicirao Smile


Mile nikada ne komplicira. Umjesto toga, komplikacije milaju. Razz

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 11.07.2010 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije Mile nis zakomplicirao.
ova simbolika sa krugovima/valjcima u strojevima je prekomplicirana i gotovo sam siguran da tu poveznicu nitko nece primjetiti. ja bi isao na kartu zute boje i/ili trivijalnije simbolike.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 11.07.2010 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedan bieli list i na njemu MP. Ispod mnoštvo žutieh listov i na niema isto neka pisat bude.
sa strane veliko FOTOKOP i u drugi red IRAONA. Tretji red u zagradami neka zbori ( ŽUTA ) Ili prvi ako je po nahodbi tako rado oblikovateliu.
Zadnji red na naimanji slovah neka rekne: www.marta-prom.com

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 11.07.2010 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cijeli taj logo je kompliciran i obični ljudi ziher nikad neće shvatiti o čemu se radi...

@Ivan Podrug - e1, ti si ga još više zakomplicirao, majko mila...

Slažem sa da bude neki list papira (nešto jako jednostavno, a efikasno) i pored toga ili ispod s nekim cool fontom Marta Prom...
Back to top
View user's profile Send private message
ROKAJA



Joined: 09 Jul 2010
Posts: 8

PostPosted: 11.07.2010 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uf stvarno puno ideja i komentara... al evo trenutno sam na staroj ideji koju sam razrađivala
evo tu su neke...

http://img697.imageshack.us/g/logo10l.jpg/

hehe valjda ću napkon napravit nekakav da kažem e to je to.... još na kraju ću napravit nešto sasvim drugačije, koliko ste iskomentirali Razz, makar meni ta ideja s krugovima nije loša...
jer samo ime Marta prom tak i tak ne znači ništa...
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 11.07.2010 22:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je ok: http://img171.imageshack.us/i/logo6h.jpg/
Samo smanji taj broj krugova, previše ih je,
mislim na ove krugove jedan unutar drugoga...
Stavi da su 3 kruga, bez tih unutra.

Marta Prom napiši ispod tih krugova sa nekim boljim fontom, bez uppercase-a.
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 11.07.2010 23:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

what Joochy said
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 12.07.2010 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Joochy > je malo san se zeza. Smile to sa razlomljenim tekstom je više fora za majicu i igranje sa riječima

konceptualno logo je ovo:

http://www.imgplace.com/viewimg80/8617/94mpyfoko.jpg

... neznam koliko je to kompliciranije od krugova. Tipografija je tu samo okvirno; boldalo bi se žuta i malo pozabavilo adekvatnim fontom ...

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 12.07.2010 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ga budeš morao smanjivati dobićeš neprepoznatljivu mrlju
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 12.07.2010 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@liftboj > koliko manje prepoznatljivu od kružnice sa tri kruga sa kružićima unutra? mislin da se ovi listovi mogu optimizirat i smanjit do par milimetara visine loga a da i dalje ostane prepoznatljiv. MP na njemu se tada izbacuje naravno. Ako ih još poprati nazivni tekst sa strane, da bi bija čitak neće ispod 3mm - ovo može bit zanimljiv znakić i u toj veličini.

Svakako, ovo je konceptualno (=idejno ) a ne finalno grafičko rješenje i za tako nešto treba dorade i vremena.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 12.07.2010 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Previše kompliciraš...logo treba bit jednostavan bez previše detalja što ovdje nije slučaj.
Ovo je već sad na granici (ne)funkcionalnosti. Što piše ispod MP? Ima previše ovih žutih papira i previše su stisnuti, to bi trebalo bit još jednostavnije. I izbacit web adresu. Ali na dobrom ste tragu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 12.07.2010 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@GR > slažem se - ovo je skica.
Ako tiskam na majicu samo logo u formatu A4, onda mi ispod MP može pisat i firma ili web adresa whatever. Ako mi je zaglavlje memoranduma neće bit možda ni MP, debljina linija listova se mijenja, možda i broj žutih smanjuje, proširuje visina ... Bijeli list može bit više odmaknut desno, svi mogu bit razasuti ...
Sve ovisi o primjeni a finalni rezultat o planiranim primjenama.

Logotip je samo koncept, kako sam i rekao, nije grafičko rješenje.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
ROKAJA



Joined: 09 Jul 2010
Posts: 8

PostPosted: 14.07.2010 17:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam jedno pitanje

da li se smiju skinuti fontovi s web stranice www.dafont.com, radi se o fontu Champagne&Limousiness http://www.dafont.com/alpha.php?lettre=c&page=22#null
Da li se taj font smije uzet za izradu logotipa i cijelog vizualnog identiteta, ili moram tražit drugi fon?t..... joj nadam se da se smije... Sad
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 14.07.2010 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ROKAJA wrote:
Imam jedno pitanje

da li se smiju skinuti fontovi s web stranice www.dafont.com, radi se o fontu Champagne&Limousiness http://www.dafont.com/alpha.php?lettre=c&page=22#null
Da li se taj font smije uzet za izradu logotipa i cijelog vizualnog identiteta, ili moram tražit drugi fon?t..... joj nadam se da se smije... Sad


tri klika misem i sve bi se saznalo..

http://www.nymfont.com/2009/05/sans-serif-experiments.html

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group