Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
vektorizacija i vektori

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pata



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 121

PostPosted: 18.09.2003 19:08    Post subject: vektorizacija i vektori Add user to your forum ignore list Reply with quote

Suzdrzavao sam se neko vrijeme, no sad mi je dosta....

ma zezam se...htjeo sam povuc' pitanje vektorizacije i koristenja vektorskih programa.

Naime, super meni izgledaju razne vektorizacije slika i trejsanje, no da li je to poanta vektorskog crtanja, primjer: "'Ajmo od bitmapa napraviti vektor pa da izgleda 'ko bitmap!".

Nemojte se odmah uzrujavati, jako cijenim trud (ja to osobno ne bih imao strpljenja toliko detaljno precrtavati...) koji zahtjeva vektorizacija bitmapa, no da li se vise cijeni vektor "iz glave" ili?...da li se nedostatak ideja skriva tehnikom (i obratno) ili?....mislite li da format mora biti "natrpan" detaljima ili su jednostavne ideje najbolje? A? koliko pitanja.

Evo primjer necega sto me "dotaknulo" i zasto sam uopce startao topic:
http://www.icograda.org/web/galeria-past-single.shtml?pfl=galeria-single-past-2.param&op2.rf1=124&op4rf1=1&op4rt1=15

http://www.icograda.org/web/galeria-past-single.shtml?pfl=galeria-single-past-2.param&op2.rf1=122&op4rf1=1&op4rt1=15

http://www.icograda.org/web/galeria-past-single.shtml?pfl=galeria-single-past-2.param&op2.rf1=94&op4rf1=1&op4rt1=15


P.S. No flame...ovo je u dobroj namjeri...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2003 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Ajmo od bitmapa napraviti vektor pa da izgleda 'ko bitmap

kad se radi o nekakvom tzv. rucnom trejsanju, a ne crtanju pravom, tada je to poanta, da

Quote:
no da li se vise cijeni vektor "iz glave"

da, uvijek

Quote:
da li se nedostatak ideja skriva tehnikom (i obratno)

rucni trejs (iliti crtanje uz photoreference) se radi zbog nedostatka tehnike, ne ideje, imho. Buduci da neznamo svi crtat ko likovi sa gfx artista, tada je takav, photoreference nuzan.

Quote:
mislite li da format mora biti "natrpan" detaljima ili su jednostavne ideje najbolje?

kako kad osobno, premda sam dosta pobornik jednostavnosti.

dakle, ja osobno rucno crtam /trejsam/ sve. znaci, ne koristim nikakve flash varijante i takve pizdarije. buduci da mi actual crtanje nije jaca strana, koristim takav photorefence u kojem ipak imam slobodu da napravim vecinu stvari kak ja zelim. Treba mi slika zbog siluete i nekakvih osnovnih omjera buduci da se jos borim s time, a ovo mi pomaze.
shure, da mogu, crtao bi iz glave. nije da nemam ideja, nego I lack techniques.
krecem na crtanje te pocinjem crtat, te jednog dana mi nece biti potreban photoreference, a do tad..
i mislim da treba malo ipak malo potrudit za nekaj lepo vektorizirat.... eto
my 2cents
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mamulian



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 32
Location: Ma tu sam. Sto?

PostPosted: 18.09.2003 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

>da li se vise cijeni vektor "iz glave"

Dal se vise cijeni orginalni rad il "fotokopija"..smjesno pitanje Wink
ali cesto vektorizacija predstavlja dobar izbor
jer ponekad u zamisljenom dizajnu ilustracije bolje "pasu" od fotografija. u slucaju da imamo tematski finu fotografiju relativno lako i brzo!
je mozemo pretvoriti u illustraciju...

>da li se nedostatak ideja skriva tehnikom (i obratno).

Sve zavisi od covjeka do covjeka.. na ovom sajtu mogu se primjeniti ljudi koji su dobri u vektorima al saksaju u dizajnu al opet s druge strane postoje ljudi koji imaju ideje al nisu dovoljno "strucni" da ih realizuju pa primjenjuju pomocna sredstva.
Bitan je finish... kako rad izgleda na kraju (bar meni). Ja kazem: svaka cast ljudima koji znaju "nacrtat" mini coopera u corelu, al kad ga zaljepe na ljubicasto..zelenu podlogu sa par lansflareova, dva tri bevela etc {ovdje ide ono: reko sam vam hiljadu puta da ne pretjerujete Wink }... meni se povraca Wink)

>mislite li da format mora biti "natrpan" detaljima ili su jednostavne ideje najbolje? A? koliko pitanja.

sve zavisi od stila.. ici iz krajnosti u krajnost nema smisla...

_________________
zlatko:mujanovic
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 21.09.2003 23:54    Post subject: Re: vektorizacija i vektori Add user to your forum ignore list Reply with quote

pata wrote:
Nemojte se odmah uzrujavati, jako cijenim trud (ja to osobno ne bih imao strpljenja toliko detaljno precrtavati...) koji zahtjeva vektorizacija bitmapa, no da li se vise cijeni vektor "iz glave" ili?...da li se nedostatak ideja skriva tehnikom (i obratno) ili?....mislite li da format mora biti "natrpan" detaljima ili su jednostavne ideje najbolje? A? koliko pitanja.


Mozes ti znat super precrtavat, ali ako neznas "upotrijebit", ti si indigo a ne ilustrator.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 22.09.2003 00:10    Post subject: Re: vektorizacija i vektori Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
pata wrote:
Nemojte se odmah uzrujavati, jako cijenim trud (ja to osobno ne bih imao strpljenja toliko detaljno precrtavati...) koji zahtjeva vektorizacija bitmapa, no da li se vise cijeni vektor "iz glave" ili?...da li se nedostatak ideja skriva tehnikom (i obratno) ili?....mislite li da format mora biti "natrpan" detaljima ili su jednostavne ideje najbolje? A? koliko pitanja.


Mozes ti znat super precrtavat, ali ako neznas "upotrijebit", ti si indigo a ne ilustrator.


pa mogao bi se prodati pod 'napredni trejs program' Very Happy

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 11.11.2003 01:12    Post subject: 2LateResponse Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle, Vektorom ne mozes dobit fotorealisticnost bas da oces (vjeruj mi, ja stavljam 200-300 pa i vise objekata na svoje slike i radim ih 2-3 tjedna po 20-30 sati jer mrzim jednostavnost, ali jos nisam zadovoljan. Idem na 1000 objekata pa kud puko...), ali meni je gust plasticnost ilustarcije. Nije fotka nije 3D nego je - vektor (makar se ekipa cesto i zabuni). Ne volim trace bilo kakvog oblika, ali nekad je nuzan zbog tehnicke cistoce, a misljenja sam da se kod nas zbilja Vektor illusi slabo cijene. Vjeruj mi cut ce se jos za vektore. Fotoreklame postaju isfurane, 3D isfuravanja kod nas su rijetka - sto znaci i skupa. Ostaje Vektor koji ce kad tad doci na svoje. SVUDA OKO NAS Po meni, premalo ih ima.

Samo moje misljenje ... naravno da se ne moraju svi slozit.

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group