Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
indesign PDF optimizacija pitanje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
paciotti



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81

PostPosted: 19.06.2010 14:50    Post subject: indesign PDF optimizacija pitanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav svima,

radim jedan PDF u indesignu koji je namjenjen za web, dakle potreban mi je cim laksi pdf.

npr. ako ce unutra bit samo jedna slika, teska 100kb. i hocu ju koristit 4 puta u tom istom PDFu...

kako da ju onda indesign pamti ko jedan link, umjesto 4 linka?

tj. kako da PDF koji ima samo jednu tu sliku, umjesto 400kb zauzima 100kb?

hvala i podzrav
Back to top
View user's profile Send private message
paciotti



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81

PostPosted: 04.07.2010 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je stvarno nevjerovatno:

- da nitko ne zna odgovor na ovo....di sam god pitao, nitko ne zna

- mozda se niti ne moze. onda je nevjerovatno da adobe nije jos uvijek rijesio tako jednostvanu stvar
Back to top
View user's profile Send private message
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 04.07.2010 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam duplicirao fotku četiri puta, pokaže link zasebno za svaku ali se file ne poveća nešto drastično kod eksporta. U mom primjeru sa 24 kb na 28 kb sa napomenom da sam dodao još dvije stranice.

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Malgudi



Joined: 02 Aug 2010
Posts: 1

PostPosted: 02.08.2010 12:44    Post subject: Optimizacija PDF-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

.pdf će sam shvatiti da se radi o istom dokumentu i neće povećavati dokument koliko god puta imaš istu sliku u njemu. Ne zaboravi kod izvoza iz InDesign-a u PDF odabrati opciju "Smallest file size". Ipak mora se raditi uistinu o istom fajlu. Ako imaš prividno isti dokument, ali koji je spremljen pod različitim imenima ili je malo modificiran (npr. drugačiji izrez, obrada boja itd.) .pdf će se povećati razmjerno broju različitih dokumenata. Ovakvo je iskustvo s CS5, ne znam je li isto bilo i ranije.

Za razumijevanje rada PDF-a s istim elementima, ako imaš punu verziju Adobe Acrobata možeš napraviti još jedan test: uzmeš dokument, recimo PDF u kojem je samo neka slika i koji spremiš pod tri različita imena. Potom spojiš sva ta tri različita dokumenta u jedan PDF. Vidjet ćeš da ovaj PDF s tri stranice ne razlikuje bitno veličinom od onog u kojemu je bila samo jedna.
Back to top
View user's profile Send private message
paciotti



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81

PostPosted: 06.09.2010 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shuba wrote:
Ja sam duplicirao fotku četiri puta, pokaže link zasebno za svaku ali se file ne poveća nešto drastično kod eksporta. U mom primjeru sa 24 kb na 28 kb sa napomenom da sam dodao još dvije stranice.


u kojem indesignu? meni poveca file puta kolko ima fotki...

mozda su mi postavke krive...???
Back to top
View user's profile Send private message
paciotti



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81

PostPosted: 06.09.2010 16:12    Post subject: Re: Optimizacija PDF-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malgudi wrote:
.pdf će sam shvatiti da se radi o istom dokumentu i neće povećavati dokument koliko god puta imaš istu sliku u njemu. Ne zaboravi kod izvoza iz InDesign-a u PDF odabrati opciju "Smallest file size". Ipak mora se raditi uistinu o istom fajlu. Ako imaš prividno isti dokument, ali koji je spremljen pod različitim imenima ili je malo modificiran (npr. drugačiji izrez, obrada boja itd.) .pdf će se povećati razmjerno broju različitih dokumenata. Ovakvo je iskustvo s CS5, ne znam je li isto bilo i ranije.

Za razumijevanje rada PDF-a s istim elementima, ako imaš punu verziju Adobe Acrobata možeš napraviti još jedan test: uzmeš dokument, recimo PDF u kojem je samo neka slika i koji spremiš pod tri različita imena. Potom spojiš sva ta tri različita dokumenta u jedan PDF. Vidjet ćeš da ovaj PDF s tri stranice ne razlikuje bitno veličinom od onog u kojemu je bila samo jedna.


hm....nisam te bas skuzio...pa ak mozes malo pojasnit.

inace, najbolje rjesenje do kojeg sam ja doso:



u inedsignu exportam u EPS

EPS stavim u distiller i izvucem ko PDF sa smallest file size postvakom i to je to

bolje rjesenje nikak nisam uspio dobit Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group