Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako profesori informatike definiraju neke pojmove LOL
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 26.04.2004 21:11    Post subject: Kako profesori informatike definiraju neke pojmove LOL Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo vam ljudi da se malo zabavljate.
Podrapao sam se kad sam vidio ove definicije, no zalosno je sto studente/ice tjeraju da to nauce napamet.

Quote:

OSNOVNI POJMOVI

Web poslužitelj (Web server) - računalo priključeno na Internet na kojemu se izvršava program nazvan Web poslužitelj. On omogućuje pristup dokumentima koji se nalaze u Web pretraživaču. Web ima jedinstvenu Internet adresu.

Web stranica (Web page) - jedan dokument, većina zauzima oko dva ekrana (mogu biti kraće i dulje).

Navigacija - istraživačko “skijanje” s jedne Web stranice na drugu i traženje zanimljivih sadržaja



P.S. Izdvojio sam samo par bisera
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 26.04.2004 22:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je srednja ili fakultet ? Ma u biti nije niti bitno - žalosno je..... dobro je dok takve bisere valjaju "profesori" informatike i njima slični (vični). Bit će nezgodno kad bureke počnu trusit oni na medicini ("bubrezi se nalaze ispod pazuha, odmah ispod nadbubrežne žlijezde, a nešto poviše testisa, kod muškaraca, naravski ) Smile
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 26.04.2004 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma to je pisurija..
klinci koji oce nes nauciti o kompovima itd, sve moraju na vlastitu ruku.. znam iz iskustva.. obrazovanje na tom polju je šrot. dobro, u većini škola

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 27.04.2004 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:
ma to je pisurija..
klinci koji oce nes nauciti o kompovima itd, sve moraju na vlastitu ruku.. znam iz iskustva.. obrazovanje na tom polju je šrot. dobro, u većini škola


Postpuno se slažem s tobom... Na informatici u školi nisam ništa korisno naučio osim par finti u Wordu koje nisam znao jer u njemu baš i nisam provodio puno vremena a koje bi ionako skužio...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 27.04.2004 15:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Navigacija - istraživačko “skijanje” s jedne Web stranice na drugu i traženje zanimljivih sadržaja

Duuuude.. nista ljudi, idem ja malo skijat... s jedne web stranice na drugu i trazit zanimljive sadrzaje.. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 28.04.2004 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Isuse dobro da imam na kartici izlaz za drugi ekran jer inace nebih mogo procitat philatzov post!

Spasi boze gospode!

Citajte sad dolje sta provaljuje moja razrednica inace profulja iz hrvatskog:
Quote:
Nemogu opravdati taj izostanak morat ces donijeti ispricnicu od zubara. Znate dragi moji i ja se narucivam kod zubara pa ne kasnim u skolu!

Quote:
Zasto se ti tamo sam sa sobom smijes?

Quote:
Decki pa vi stalno zakasnjavate!

Quote:
Vasa se misljena na tu temu ne mogu razlikovati.

Quote:
Jezik 16. stoletja nije arhaican nego izvoran.

Quote:
Vasi roditelji moraju da potpisivaju vase ispricnice.

Quote:
Ima svih da vas ispitivam!

Quote:
Lutrinze pocinit ces veliku gresku koja nije malena!


I sad netko iz obrazovanja ide srat o tome kako su djeca u srednjoj nepismena a ova je zena zavrsila faks za profu iz Hrvatskog fakin jezika, ma daj ajde!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 28.04.2004 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidio sam jednu skriptu, mislim da je bila s Otvorenog Učilišta (nisam siguran) gdje je World Wide Web bio preveden kao -> Svesvjetska Paučina.....skripta iz informatike fkorz.

pa ti misli.... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 28.04.2004 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
World Wide Web bio preveden kao -> Svesvjetska Paučina.....


You gotta be kidding me!!!!

Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 28.04.2004 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je... ista je fora bila kod nas na tehnickom veleucilistu (dok sam jos bio tamo);

na drugom semestru dobijes neki predmet tipa "informatizacija ureda" i tam ce se ucit radit web stranice i onda dodje neki chicha sa ekonomije (pazi; EKONOMIJE) as knjigom od cca 800tinjak stranica... gore masna slova HTML i upada na sat i kaze; E sad upalite microsoft frontpage 2000 pa mozemo poceti... uglavnom, kad nekaj objasnjava, sve gleda u fakin knjigu...
I onda kaze; za one kojima se neda biti tu, imamo mali zadatak koji mogu kolokvirat te se nemoraju do kraja semestra pojavit na vjezbama... i onda ispali zadatak tipa;

Napraviti dva frejma, napraviti 4 podlinka, od toga 2 linka polinkat na neku stranicu i ubaciti sliku....

Fkorz, ulovim neki photoshop 4.0 tamo, napravim par buttona, sredim bg, rucno sredim tablicu, ubacim sve to unutra, polinkam, ubacim svoju sliku koja se fejda u bgcolor, nakeljm JS na gumbe... pozovem frajera za 20 minuta da pogleda jel to ok... ovaj dolazi, gleda i maltene hoce izustit "kak si to napravil?"... i onak skuzi da bu se zbrukal ak to provali i kaze "hvala kolega, molim vas index" stavi potpis i ja odoh...

samo da napomenem da godina skolovanja tamo dodje 7000 (rijecima: sedamtisuća) kuna... pa jebate takvo skolovanje...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 28.04.2004 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
vidio sam jednu skriptu, mislim da je bila s Otvorenog Učilišta (nisam siguran) gdje je World Wide Web bio preveden kao -> Svesvjetska Paučina.....skripta iz informatike fkorz.

pa ti misli.... Rolling Eyes


heh.. Very Happy doslovni prijevod Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 28.04.2004 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
silence wrote:
World Wide Web bio preveden kao -> Svesvjetska Paučina.....


You gotta be kidding me!!!!

Shocked



heh... cijela skripta je bila užas, ali ovo mi se urezalo u pamćenja kao najveći debilizam koji sam vidio do tada....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 28.04.2004 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, da, svi ste vi paukovi Smile)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
forca



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 28.04.2004 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
da, da, svi ste vi paukovi Smile)


Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 28.04.2004 22:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
Fortius wrote:
silence wrote:
World Wide Web bio preveden kao -> Svesvjetska Paučina.....


You gotta be kidding me!!!!

Shocked



heh... cijela skripta je bila užas, ali ovo mi se urezalo u pamćenja kao najveći debilizam koji sam vidio do tada....


Ne čudi me... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Belpunke



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 21

PostPosted: 28.04.2004 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ leon Da, znam, mislim da je tako još uvijek. Uostalom, i na ekonomiji imaju informatiku Very Happy.
Back to top
View user's profile Send private message
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 28.04.2004 23:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
World Wide Web bio preveden kao -> Svesvjetska Paučina.....


Hehehe, i tako mi "skijamo" s paucima i raspravljamo, a internet mi se njiše u kutu.
VIDI SURFER S DLAKAVIM NOŽICA, A JE RUŽAAAN Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 29.04.2004 00:12    Post subject: ...i primjera još mali milijon.... Add user to your forum ignore list Reply with quote

...i primjera još mali milijon....

al sad slušajte dio rečenice iz UDŽBENIKA KOJI MORAM ZNAT DOSLOVNO NAPAMET...

...Carnet koji je hrvatska riječ za internet...[/i]

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.04.2004 00:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

viking? fakat? a damn, bijem da ti nije pametno to ucit , da bu nas na ispitu pital da 'kalibriramo monitor i tak to'

Anyway, citat sa predavanja (zavrsna recenica)

'Uglavnom, budućnost grafičara se nalazi u audio knjigama"

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 29.04.2004 08:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni informatika bila full ok...istina, profa nije previcna engleskom pa drawpoli cita drupoli i tak, ali je sve ok inace, lepo se naucismo programirat u pascalu....i nemojte mi sad pocet srat po pascalu kak je to star program i tako to, jer ionako nije poanta neznamkakve programe radit, nego skuzit logiku programiranja, kasnije se vise nije bed presaltavat na druge programe i polovit im sintakse.

doduse, u drugom razredu imali smo neku zenu iz bugarske ili rumunjske, ne sjecam se...to je bila smijurija, zena nis nije znala objasnit, pricala je kako se veLJika i mala slova uopste ne razLJikuju, da se razdeonikom odvajaju rijeci i tako dalje Smile

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 29.04.2004 08:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
meni informatika bila full ok...istina, profa nije previcna engleskom pa drawpoli cita drupoli i tak, ali je sve ok inace, lepo se naucismo programirat u pascalu....i nemojte mi sad pocet srat po pascalu kak je to star program i tako to, jer ionako nije poanta neznamkakve programe radit, nego skuzit logiku programiranja, kasnije se vise nije bed presaltavat na druge programe i polovit im sintakse.

doduse, u drugom razredu imali smo neku zenu iz bugarske ili rumunjske, ne sjecam se...to je bila smijurija, zena nis nije znala objasnit, pricala je kako se veLJika i mala slova uopste ne razLJikuju, da se razdeonikom odvajaju rijeci i tako dalje Smile

pascal je bas dobar, mi smo u splitu u mijocu ucili radit u njemu i bilo mi je bas super i mrzija sam C kad smo poceli radit u njemu. super je bila profesorica i super je prihvatila poludovrsenu igru sa ukradenom grafikom koja ne radi za maturalni Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 29.04.2004 08:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tedius wrote:
silence wrote:
World Wide Web bio preveden kao -> Svesvjetska Paučina.....

Hehehe, i tako mi "skijamo" s paucima i raspravljamo, a internet mi se njiše u kutu.
VIDI SURFER S DLAKAVIM NOŽICA, A JE RUŽAAAN Shocked

hahhaha.. a kakav je onda tek virus? Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 29.04.2004 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koje pizdarije u skolama, da ne povjerujes.
Potpuno se slazem s onim da se informatika uopce ne moze kak treba nauciti u skoli. Ako nesto hoces znati, moras uzet stvar u svoje ruke i doma radit.
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 29.04.2004 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bilo je i kod nas takvih a pazi sad ovo na vjezbama racunalstva u Tesli.
Rjesio decko zadatak preko while petlje a nije trebalo, zadatak radi decko se napiso i sve cool i zena mu kaze da ima 1 jer je previshe pisao i da ona tu nista ne kuzi.
Ono daj me ne jebi c++ radimo i decko sve zna ima 1 zbog glupace!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 29.04.2004 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma coece mene je bivsa prof. iz inf zadnji dan prvog raz pozvala da odgovaram za 5 i dala mi da napisem neki prog. u pascalu....ja napravim sve radi nema gresaka...i onda mi kaze da to nije dobro jer njoj tak ne pise tu....naime varijable su se drukcije zvale...
pa onda mi da da joj isti prog napisem na ploci kao dijagram toka.....i onda mi kazeda ce vidit oce mi dat 5 jer je sve bilo malo neuredno, ali je radilo....

tad sam otiso jer sam moro na neki nastup....kad sam dobio svjedodzbu tamo je stajala 3-ca iz inf, i taman su mi ta dva boda falila da prodjem s 5....

ista profa je jednom razredu predavala html iz mog prvog sitea i cak su joj se slike isto zvale....kao frend mi je reko da su mu slike "morale" bit npr. helic.jpg, breaker.jpg i slicno bboypark.jpg i slicna sranja

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 30.04.2004 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam dobio sulju iz testa iz binarnih brojeva... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group