Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3d model - magnet

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
akasacomhr



Joined: 03 Nov 2010
Posts: 4
Location: zagreb

PostPosted: 03.11.2010 14:38    Post subject: 3d model - magnet Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima,

eto ja bi imala potrebu za izradom 3d modela od moga loga.

Zelim napraviti magnet od andjelcica.

Nakon modeliranja, to bi trebala ispisati na 3d printer.

Na www.akasa.com.hr/magneti.htm su magneti koje izradujem od gotovih kalupa,
i to bi htijela napraviti od moga loga. Meni ustvari treba 2D, jer zadnja strana mora biti ravna.

Ako je netko zinteresiran, neka se slobodno javi.

Dobrodosla su sva dobronamjerna iskustva i prijedlozi Smile

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.11.2010 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zar nije 3D ispis ekstremno skup sport za ovu namjenu?
Tebi treba 2D tisak na plastičnu/gumenu pločicu određene debljine i rezanje u određeni oblik.
Nešto ovog tipa: http://www.alibaba.com/product-free/108228104/Laser_Cutting_Acrylic_Pendant/showimage.html

Gdje i kako to napraviti ne znam, izguglala sam ovo.. http://www.clara-pacta.hr/proizvodi.php

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
akasacomhr



Joined: 03 Nov 2010
Posts: 4
Location: zagreb

PostPosted: 03.11.2010 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm a sve su opcije otvorene,

ali kako se bavim rucnim radom onda mi guma nije od nekog materijala,

a kad izlijem u gips onda ga fino mogu bojat po zelji, svakog drugacije.

magnet bi bio velicine 5x5cm.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
akasacomhr



Joined: 03 Nov 2010
Posts: 4
Location: zagreb

PostPosted: 03.11.2010 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@nel`chee

a ko ti je radio onu istarsku kozicu? to bi isto bilo na tragu buduceg magneta Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.11.2010 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sama sam to radila Wink od polimerne gline (fimo, sculpey, premo..)

pa dobro kad si već vješta s rukama, moj prijedlog:
  1. isprintaj crno-bijelu varijantu na prozirnoj foliji za grafoskop i izreži šablonu (crne dijelove)
  2. stavi to na linoleum i precrtaj šablonu na njega, izdubi "zacrnjene" dijelove, izreži linoleum u željenom obliku.
  3. napravi od toga kalup, ne znam točno kako jer se time nisam bavila, na dno ubaci lineloum - tu sad imaš razliku između motiva i "pozadine" u dubini koliko je linoleum debeo
  4. izlij gips.
detalje smisli sama, ti se kužiš u gips bolje nego ja Smile

ako želiš improvizirati, tj nije ti bitna identičnost motiva u milimetar, oblikuješ ga od polimerne gline i od tog pozitiva napraviš kalup.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
akasacomhr



Joined: 03 Nov 2010
Posts: 4
Location: zagreb

PostPosted: 04.11.2010 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na prijedlozima Smile

sve varijante su mi dobre, ali ne za oke andjelka.
oke su mu sitne, i tesko mi je napraviti konture a da nisu grube.

oci moram dobiti da budu njeznije, a od tih materijala
mi ispadaju konture oci grube.

zna li netko napraviti sitne oke u npr. glini a da imaju sjaj, zivost ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 04.11.2010 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ručno oblikuješ kuglice koje ćeš prignječiti da budu plosnate i ovaj "sjaj" umjesto da bude izdubljen, nacrtaš. mada, mislim da se može i izdubiti a da ne budu grubi obrisi. ako treba nešto zagladiti, to se može kistićem. ili recimo, na oči u pozitivu naneseš sloj laka da zagladi moguće nepravilnosti.

Sad bubam napamet jer nisam skroz sigurna što te oko oblikovanja očiju muči. Vidjela si moje radove od fima, oči na mačkama su velike oko 2mm, cameo faca je velika oko 2.5 cm, to su sve minijaturne dimenzije i nisam imala problema s detaljima Smile
Pošalji mi isprintanog anđelka u veličini koja ti treba s markicom za odgovor pa kad budem sljedeći put nešto radila napravim ti i ta dva oka pa si ih zalijepi Laughing

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group