Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Nova etiketa za Božićno pivo
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 06.09.2010 17:45    Post subject: Nova etiketa za Božićno pivo Add user to your forum ignore list Reply with quote

Natječaj!

Sretno!

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 06.09.2010 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zašto do 35 godina ?
Jel' to mi koji smo prišli - idemo za otpad ili šta ? Smile

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 06.09.2010 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanimljivo, thx mogibo ^^
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 06.09.2010 21:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobro 35, a tko je sve likovni umjetnik? jel treba imati nekakav papir, ili? Confused
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 07.09.2010 06:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
dobro 35, a tko je sve likovni umjetnik? jel treba imati nekakav papir, ili? Confused


hm ak se cita kak se cita onda valjda misle na clanove ULUPUH-a.. mozda je najjbolje posalti mejl i traziti pojasnjenje...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 07.09.2010 10:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

traze se likovni umjetnici:)) ne dizajneri kak nis ne kuzite:)
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2010 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pitao sam ih. Brzo je stigao odgovor. Opet ne sasvim jasan:

"...pod likovni umjetnik misli se na one koji imaju akademsko likovno obrazovanje (što je mnogo šire od samo slikara), i na one koji profesionalno djeluju na području likovnih umjetnosti, ne na području dizajna, sa ili bez entuzijazma..."

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 07.09.2010 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brick wall d'oh!
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2010 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koji debili... Applause
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 08.09.2010 08:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa kazes da profesionalno ilustriras sa kompjuterom:))
Back to top
View user's profile Send private message
desty



Joined: 30 Oct 2009
Posts: 10
Location: Zagreb

PostPosted: 20.09.2010 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a što ću kad nisam likovna umjetnica... d'oh!

_________________
"...nikada ti nije pružena želja, a da ti u isto vrijeme nije data i moć da ju ostvariš..." R. Bach
Back to top
View user's profile Send private message
desty



Joined: 30 Oct 2009
Posts: 10
Location: Zagreb

PostPosted: 20.09.2010 22:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adam|bar wrote:
Pitao sam ih. Brzo je stigao odgovor. Opet ne sasvim jasan:

"...pod likovni umjetnik misli se na one koji imaju akademsko likovno obrazovanje (što je mnogo šire od samo slikara), i na one koji profesionalno djeluju na području likovnih umjetnosti, ne na području dizajna, sa ili bez entuzijazma..."


joooj kak mene to živcira... kaj likovni umjetnik zna o grafičkim programima... taj ima kist i temperu... jooooj...
ispričavam se ako sam ikoga uvrijedila, ali ZagPiv želi novi dizajn etikete... bemu...a ne sliku... kaj nisu svima dali mogućnost.. Rolling Eyes

_________________
"...nikada ti nije pružena želja, a da ti u isto vrijeme nije data i moć da ju ostvariš..." R. Bach
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 21.09.2010 04:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

desty wrote:

joooj kak mene to živcira... kaj likovni umjetnik zna o grafičkim programima... taj ima kist i temperu... jooooj...
ispričavam se ako sam ikoga uvrijedila, ali ZagPiv želi novi dizajn etikete... bemu...a ne sliku... kaj nisu svima dali mogućnost.. Rolling Eyes


a zakaj bi likovni umjetnik bilo sto trebao uopce znati o graf programima? oni zele likovnjaka za etiketu, znaci zele liovnjaka koji ce nacrtati nesto prikladno [da se kolokvijalno odrazim] a kasnije ce to DTP odraditi do kraja.. jednostavna prica oko koje se uopce ne treba pretjerano uzbudjivati niti sekirati..

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 21.09.2010 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bottom line, trebaju ilustratora, ne dizajnera.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
desty



Joined: 30 Oct 2009
Posts: 10
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2010 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
desty wrote:

joooj kak mene to živcira... kaj likovni umjetnik zna o grafičkim programima... taj ima kist i temperu... jooooj...
ispričavam se ako sam ikoga uvrijedila, ali ZagPiv želi novi dizajn etikete... bemu...a ne sliku... kaj nisu svima dali mogućnost.. Rolling Eyes


a zakaj bi likovni umjetnik bilo sto trebao uopce znati o graf programima? oni zele likovnjaka za etiketu, znaci zele liovnjaka koji ce nacrtati nesto prikladno [da se kolokvijalno odrazim] a kasnije ce to DTP odraditi do kraja.. jednostavna prica oko koje se uopce ne treba pretjerano uzbudjivati niti sekirati..


imaš pravo.. istina... isprika

_________________
"...nikada ti nije pružena želja, a da ti u isto vrijeme nije data i moć da ju ostvariš..." R. Bach
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2010 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
desty wrote:

joooj kak mene to živcira... kaj likovni umjetnik zna o grafičkim programima... taj ima kist i temperu... jooooj...
ispričavam se ako sam ikoga uvrijedila, ali ZagPiv želi novi dizajn etikete... bemu...a ne sliku... kaj nisu svima dali mogućnost.. Rolling Eyes


a zakaj bi likovni umjetnik bilo sto trebao uopce znati o graf programima? oni zele likovnjaka za etiketu, znaci zele liovnjaka koji ce nacrtati nesto prikladno [da se kolokvijalno odrazim] a kasnije ce to DTP odraditi do kraja.. jednostavna prica oko koje se uopce ne treba pretjerano uzbudjivati niti sekirati..


Sve je to ok..žele likovnjaka..ali čemu akademsko likovno obrazovanje??? Kreativa nema granice pa mi je ovo totalno besmisleno, ograničavanje kreativnog kadra i ograničavanje kreative..
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2010 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

GR wrote:

Sve je to ok..žele likovnjaka..ali čemu akademsko likovno obrazovanje??? Kreativa nema granice pa mi je ovo totalno besmisleno, ograničavanje kreativnog kadra i ograničavanje kreative..


To je jedna stvar, i sigurno znatno ograničava raspon radova, ali može biti opravdano. Druga je stvar njihov odnos prema natječaju i potencijalnim autorima. Sa "entuzijazmom ili bez" spika je problematična. Ispada kao da uopće nije bitno što će to biti i kako će izgledati, samo je važno da je to radio "likovni umjetnik" (što opet nije 100% definirano). Prema mojem iskustvu taj natječaj smrdi do neba.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.09.2010 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adam|bar wrote:
GR wrote:

Sve je to ok..žele likovnjaka..ali čemu akademsko likovno obrazovanje??? Kreativa nema granice pa mi je ovo totalno besmisleno, ograničavanje kreativnog kadra i ograničavanje kreative..


To je jedna stvar, i sigurno znatno ograničava raspon radova, ali može biti opravdano. Druga je stvar njihov odnos prema natječaju i potencijalnim autorima. Sa "entuzijazmom ili bez" spika je problematična. Ispada kao da uopće nije bitno što će to biti i kako će izgledati, samo je važno da je to radio "likovni umjetnik" (što opet nije 100% definirano). Prema mojem iskustvu taj natječaj smrdi do neba.


ne smrdi svake godine im etikete rade likovnjaci prema tome oni se tak baziraju i to je to... isto bi valda smrdilo ako bi neko trazio arhitekta za neki posao nekog oblikovanaj pa bi dizajneri i ilustratori pizd*** fda zakaj samo arhitekti...

do neba smrdi recimo onaj antjecaj za brosuru turistiske zajednice iz sibenika ili od kuda vec koji je dobila neka tajnica i slicne price...

tu je u biti problem sto se trazi odredjena struka i pedigre

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2010 19:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma kakav pedigre. Ne žele ni uvjete definirati do kraja.
Sigurno će im se Kipke javit na natječaj.

Nemam ja ništa protiv toga da uzimaju samo "likovne umjetnike". Stav i način komunikacije je 0 bodova. I po tome zaključujem da smrdi. To je meni dovoljno. A ako netko voli...nek' izvoli...

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.09.2010 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adam|bar wrote:
Ma kakav pedigre. Ne žele ni uvjete definirati do kraja.
Sigurno će im se Kipke javit na natječaj.

Nemam ja ništa protiv toga da uzimaju samo "likovne umjetnike". Stav i način komunikacije je 0 bodova. I po tome zaključujem da smrdi. To je meni dovoljno. A ako netko voli...nek' izvoli...


copy paste s ozujskog:
Zagrebačka pivovara u suradnji s Institutom za suvremenu umjetnost raspisala je natječaj za oblikovanje etikete Božićnog piva za likovne umjetnike do 35 godina starosti.

Tako će se mladi likovni umjetnici imati priliku natjecati za nagradu od dvadeset tisuća kuna te se putem ovogodišnjeg izdanja Božićnog piva predstaviti široj javnosti.

Natječaj je otvoren za sve likovne umjetnike koji žive u Hrvatskoj, i to zaključno do 24. rujna 2010. godine.

Ovim projektom Ožujsko pivo četvrtu godinu zaredom podupire mlade umjetnike pružajući im mogućnost kreativnog izražavanja putem neuobičajenog medija, ali i predstavljanja njihova rada široj javnosti koja nije u redovitom doticaju sa suvremenom umjetnošću. Prošlih su godina etikete Božićnog piva osmišljavali Marko Tadić, dobitnik nagrade Radoslav Putar, i finalisti te nagrade Zlatan Vehabović i Livio Rajh.

Zagrebačka pivovara već 21. godinu nastavlja s tradicijom Božićnog piva i ono je kruna izvrsnosti te predstavlja dar Ožujskog piva svojim potrošačima u vrijeme božićnih blagdana.

kaj tu smrdi, eventualno to kaj nemaju imenovane clanove ziria.

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2010 20:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pročitaj cijelu diskusiju.
I baci oko na citat njihovog odgovora koji sam stavio negdje gore.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.09.2010 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle citam ju.. zele likovnjake, ilustrator, kipare, clanove ulupuha zele odredjenu struku, dizajneri (graficki dizajn, arhitekti, samozavni dizajneri) im ne ulaze u tu skupinu, end of story oni to zel i basta i zele profil do 35 godina.

ja sam mozda stari gundjavi prdonja al fakt ne kuzim u cem je problem s tims to zele skolovanog likovnjaka...

isto kao kada se zelis javiti na natjecaj za fotkanje a stranka koja je dala natjecaj trazi skolovanog fotografa, a ne nekoga ko zna fotkati [samouk ili s nekim partizanskim tecajem].

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 13.10.2010 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

desty wrote:

joooj kak mene to živcira... kaj likovni umjetnik zna o grafičkim programima... taj ima kist i temperu... jooooj...

Moje isprike na dizanju stare teme, al na ovakve stereotipe jednostavno moram reagirati. Sve je veća tendencija umjetnika da se u svom radu koriste tzv. novim medijima, a ne temperama, glinamolom i olovkama u boji. Kod većine izložbi suvremenih umetnika i studenata može se osjetiti ta razlika (posjeti i MSU).
Pogledaj nastavne programe likovnih akademija u Hrvatskoj ili u nekim primjerima možeš posjetiti studente u ateljeima Akademija pa se sama uvjeriti.
(Osim toga, mnogi dizajneri o svom radu govore kao o ''umjetnosti' pa zašto u jednom primjeru ne bi uvjeti bili drugačije postavljeni .)' Wink

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
MartinaB



Joined: 18 Oct 2010
Posts: 1
Location: Zagreb

PostPosted: 22.10.2010 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dizajneri su definitivno umjetnici, ili da se izrazim ovako..pravi dizajneri (kojih je malo) su umjetnici, jer, kolko ja znam (a školooovani sam dizajner) imamo i predmete crtanja, tehničkog crtanja, slikanja...tako da moramo imati osjecaj za boje, smještaj u prostoru, oblike, moramo se znati izraziti na platnu i još teže na računalu u programima namjenjenim za dizajn..tako da u jednu ruku moramo znati i više od likovnih umjetnika jer uz sve učimo i rad na računalu...tako da, mi jesmo umjetnici, ali nitko nije rekao da se dizajneri i "umjetnici" trebaju trpati u isti koš umjetnika, umjetnost je široki pojam tako da...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 22.10.2010 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prava umjetnost je višeslojna. Ona nije definirana samo kroz ono estetsko. Da budem iskren, samo mali postotak onoga što sam ja vidio u dizajnu se može smatrat umjetničkim. To su uglavnom realizacije slobodne teme i forme namijenjene za slobodne prezentacije, izložbe itd. Mogao bi biti zloban pa reći da je dizajn umjetnost koliko je katalog Konzumovih artikala umjetnost. ( Silenced
Ono o čemu ti govoriš da si učila na fakultetu, a što spada pod likovne tehnike, je brušenje zanata. Međutim, biti dobar zanatlija ne znači istovremeno i dobar umjetnik (iako je svakako preduvjet). Zanat se može svladat vježbom, samo je pitanje vremena kada doseći razinu hiperrealizma u likovnim tehnikama, međutim upitno je koliko je to ''umjetnost'' i koliko je to ''vrijedna umjetnost'' jer takvih stvari ima na pljeve.
To isto vrijedi i za dizajnere. Kada kažeš da vi (dizajneri) više morate znati od umjetnika, jer uz kolokvijalne(ili ne) predmete likovnih tehnika radite na računalu, to bi značilo da umjetnici na Akademijama ne obrađuju grafičke programe ili druge programe srodne skupine, što jednostavno nije istina. Biti dobar u programima jednostavno je stvar dobrog baratanja parametrima unutar programa, što je također samo stvar iskustva i vježbe. To je zanatski posao. Iz iskustva sam shvatio da većina dizajnera razmišlja na način da što je neki rad bliži realitetu, tada je riječ o umjetničkom djelu. A ako je cilj umjetnosti puko kopiranje stvarnosti tada je to poprilično ograničena umjetnost. Confused Zar ne? Pored fotografije, videa, ima li smisla kopirati stvarnost? U Photoshopu trošiti sate i sate sa slojevima, feather opcijama, transparencijama i klon alatima...da bi se došlo do nečega što je očito kompjuterski generirano.

Molio bih moderatore da prebace zadnjih par postova na neku drugu temu jer ovo nema veze sa natječajima.
Smile

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group