Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Slike rata...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mrle



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 2

PostPosted: 27.04.2004 10:26    Post subject: Slike rata... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sorry...
Ružno jest, ali se morate zamisliti...

http://home.wi.rr.com/davef/iraq.htm
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 27.04.2004 11:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebeni bush i glupi ameri i njihova jebena nafta..
jadna dica.. Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 27.04.2004 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o sretnim ljudskim sudbinama nitko ne pise, o ruznima se pise naveliko ...
i slika ih se i milijun drugih stvari .. zato jer se to prodaje !
nagledao sam se ratova .. ovo nek gledaju oni koje to pali..
znam da je ideja autora napraviti omen koji ce podsjetiti covjecanstvo na grozote rata i sl.
ali meni sve to ide blago na zivce ..
Back to top
View user's profile Send private message
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 27.04.2004 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I meni ide na zivce, ali ne to sto se objavljuje, nego to sto se dogadja.
Treba pokazati svijetu sto je zapravo rat i osuditi one koji ga podrzavaju.
Pitam se kad cemo, kao ljudska rasa, biti dovoljno inteligentni i zakljuciti da je rat nepotrebna i ruzna stvar.
Jadna djeca, ali jadni i oni koji na ove slike ostaju hladni.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 27.04.2004 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sasac wrote:
I meni ide na zivce, ali ne to sto se objavljuje, nego to sto se dogadja.
Treba pokazati svijetu sto je zapravo rat i osuditi one koji ga podrzavaju.
Pitam se kad cemo, kao ljudska rasa, biti dovoljno inteligentni i zakljuciti da je rat nepotrebna i ruzna stvar.
Jadna djeca, ali jadni i oni koji na ove slike ostaju hladni.


zivcira te ? pa odi tamo , sredi stvar

pokazi ti njima , samo 6 milijardi ljudi sigurno nitko nema pojma sta je rat

nitko ga ne podrzava, koristis ga kao i kemijski wc, u nuzdi

I sto nakon zakljucka da je to nepotrebno? nista.

no ukoliko smislis nesto korisnije za neku velesilu od rata slobodno javi ..

****************************************************************************************************
ne zelim se raspravljat na ovu temu..
rat je biznis .. nitko ga ne odobrava ali zato sto netko ne odobrava to , nece sad sve odjednom stati ..
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 27.04.2004 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, ta paralizacija suprotne sile ide gotovo svima na zivce - osim onih sa "evil" genom naravno. Dosta ljudi niti ne kuzi sto je zapravo rat, ne znam - pricam s nekim i naravno da se svi odmah sjete '90-tih itd.. Ali rat kao takav je i nekakvo stanje u kojoj se nacije jednom rjecju ne podnose, tu se vrti ta nekakva mrznja koja je izazvana totalno sekundarnim stvarima u zivotu. Ljudi prestaju cjeniti ono sto je zapravo bitno i pocnu se baviti nebitnim stvarima. I tu je sad velika razlika izmedju obrane i napada tako da se ponekad ne znaju tj. ne objasne sve stvari kako spada pa ljudi ostanu ne upuceni. U svakom slucaju, u nasem modernom svijetu je rat normalna stvar i neki samo traze povod za ratom. Sve je stvar ne popustanja velikih sila i jednostavno dokazivanje nadmoci i to je sve tako... out of.. ne znam.. Svi krive Busha, ja ga ne krivim - krivim ljude koji su ga naveli na to sve, one koji te od malena pripremaju na to...

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.04.2004 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za rat se treba znat da je to najnormalnija stvar... To što su ljudi protiv rata samo je još jedna stvar u nizu koju ljudi 'ne vole', ali je ipak prakticiraju; isto kao što svima idu na živce mobiteli, alkohol, tučnjave i to, ali ipak piju petkom navečer, pišu blesave poruke i gledaju Ultimate Fight. Zavaravanje je nužno za život i smatram da bi svaka osoba koja se nije sposobna samozavaravati naprosto poludjela. Za ovaj je rat sigurno bilo više od jednog povoda i ne znam koji su to, jer me ne interesira, ali nafta je sigurno jedan od njih. Možda se svi smatramo civiliziranima, ali ako dva tako 'civilizirana' čovjeka ostanu, recimo, zarobljena u nekoj jami bez hrane i vode, oni bi se nakon nekog vremena poklali i pojeli. Pravo kaze Philatz, nije Bush kriv, nije nitko kriv. Ne valja puno raspravljat o tome; tko prvi njegova djevojka, tako sve ide.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 27.04.2004 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@tRC

O.K. Ti onda okreni glavu na drugu stranu.
Da imam bolje rjesenje ne bih sjedio tu gdje sjedim, a nigdje u svom postu nisam ni napisao da imam.
Rat je nuspojava sukoba interesa. Neki idu u rat kako bi osvojili, a neki kako bi se obranili.
Mislim da je nuzda samo ovim potonjima.
Po mom misljenju, ako Ameri nemaju nafte, nek ju kupe. Po tvom misljenju, ako nemaju vode, nek napadnu Hrvatsku. Ne bih se cudio da za 50 godina bude tako.
Zasto su se Ameri povukli iz Vijetnama? Zbog pritiska javnosti. A ne zbog onih kojima je to normalna stvar kao npr. kemijski WC.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 28.04.2004 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sasac wrote:
@tRC

O.K. Ti onda okreni glavu na drugu stranu.
Da imam bolje rjesenje ne bih sjedio tu gdje sjedim, a nigdje u svom postu nisam ni napisao da imam.
Rat je nuspojava sukoba interesa. Neki idu u rat kako bi osvojili, a neki kako bi se obranili.
Mislim da je nuzda samo ovim potonjima.
Po mom misljenju, ako Ameri nemaju nafte, nek ju kupe. Po tvom misljenju, ako nemaju vode, nek napadnu Hrvatsku. Ne bih se cudio da za 50 godina bude tako.
Zasto su se Ameri povukli iz Vijetnama? Zbog pritiska javnosti. A ne zbog onih kojima je to normalna stvar kao npr. kemijski WC.


- Neću okretati glavu jer za razliku od tebe ja znam što gledam.

- Tako je, nitko nema riješenje ali svi vidimo da problem postoji, e pa , ili si dio problema ili si dio riješenja, ja sam ovo drugo jer sam odlučio shvatiti jedne i druge,
ne ih opravdavati nego shvatiti njihove razloge.[neću biti kao i ti i misliti za drugog (op.a. voda <--> nek napadnu hrvatsku)]

-a neki idu u rat nebili obnovili arsenal.. btw *tip* danas više nitko ne vodi osvajačke ratove jer su poput tebe shvatili
da nije dobar PR potez nego u ovom slučaju vode "rat za obranu demokracije u Iraqu"

-nemoj mislit za mene, voda postaje problem tek nakon nuklearne katastrofe kada su mora i oceani zaraženi teškim metalima,
do tada proces desalinizacije funkcionira sasvim ok, proces više ni nije toliko skup i rijedak
a i sam Kuvajt oko kojeg je počela cijela priča, jedine izvore vode imao na taj način a još uvijek ih ima ..

-guess what* `jopet krivo, ameri su se povukli iz Vietnama jer vise nisu bili pripremljeni za gerilski nacin borbe, M16 nakon kupanja u blatu ne puca dok Kalash šprica ko lud ..
a hipiji (tvoja javnost) su bivali prebijeni na svakom uglu gdje su digli transparent, sto od strane policije sto od strane drugih građana.. a tu ti mogu sad i pokazat kako su mediji od pokreta za mir napravili pokret narkomana [malo dobrog PR-a :] .. ali necu jer želim završit ovu temu.
Nemam kameno srce da me slike izgorene djece ne diraju..ali dok ih gledam imam hladnu glavu.
Back to top
View user's profile Send private message
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 28.04.2004 12:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znam i predobro sto je rat i sto gledam jer sam zivio u ratnom podrucju. A vjeruj mi uzivo takve stvari izgledaju puno strasnije. Sve sto mi je od tog iskustva ostalo je stav i averzija prema ratu. Izgubio sam i neke drage mi osobe, ali takve stvari mi nisu pobudile mrznju. Tako da mislim da ipak na sve to ne gledam kroz nekakvu prizmu. Ili vruce glave. Mozda vruceg srca.

Oprosti sto sam ti stavljao rijeci u usta. To je bilo metaforicki (voda i to).
Makar problemi s vodom mogu nastati i bez nuklearne katastrofe. Pitaj Spanjolce.

Sve je zapocelo ovim slikama rata, a ja sam samo htio reci da to ne treba sakrivati od ljudi jer je "fujcato i komercijala". A da se prodaje - prodaje se. Znam nekoliko novinara i fotografa, ali niti jedan ne bi isao na takvo ratno podrucje za ne znam kakve pare. Znaci da tu ima nesto vise od love.
Sto se tice PR-a to je samo mazanje ociju. Nekima namazu, a nekima ne. Zasto nisu za "ocuvanje" demokracije zaratili sa Kinom, Indijom ili Sj. Korejom?
I da...hvala sto si moje starce nazvao narkicima.

Sad bi se ti i ja mogli tu prepucavati i prepucavati, a to bi valjda samo dokazalo da smo - ljudi. Ti imas svoje misljenje, ja svoje i to je to. Vec sam i saam umoran od ove teme.

Ne smatram se ni dijelom problema ni rjesenja. Nije sve tako C/B.
Mozda sam jednostavno glup i zaostao, jer ne mogu takve stvari shvatit.

pi$ !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 28.04.2004 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC
wrote:
ne zelim se raspravljat na ovu temu..


sasac wrote:

Sad bi se ti i ja mogli tu prepucavati i prepucavati, a to bi valjda samo dokazalo da smo - ljudi. Ti imas svoje misljenje, ja svoje i to je to. Vec sam i saam umoran od ove teme.


la fin.
Back to top
View user's profile Send private message
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 28.04.2004 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm... ja na sve to gledam sa jedne totalno druge strane...

recimo ovako, rat je samo jos jedna od stvari koje je u nasem drustvu, nazalost postala prihvacena (evo, TRC je prihvatio jer to "mora" bit), a svi se prave da idu ka civilirizanijem svjetu itd...

Ti isti ljudi nemogu vidjeti da je rat ono sto bezuvjeto dokazuje da je covjek postao od zivotinje i da svakim takvim korakom jos vise sebe pokopava kao vrstu koja je evoluirala i je bolja od pasa, macaka, lavova, slonova, zirafa... kad kod nas, isto kao i kod njih, bez beda prevlada onaj "primal instinct", odnosno zivotinjsko ponasanje...

Zivotinje su te koje se bore oko teritorija, hrane i tome slicno, i neznaju se nikako drukcije dogovorit nego eliminacijom onih sa suprotnim stavovima, ili naseljenicima podrucja koji oni odjednom zele...

Ista stvar je i sa ljudima... kada im se neda razgovarat, onda idu po tom zivotinjskom sistemu; "qrac, imam oruzja, kaj da se ja sad s njima razgovaram kad ih mogu sve pobit pa sam onda ziher u pravu..."

IMHO, u ljudima je jos uvijek previse onog "zivotinjskog" da bi mogli svi normalno zivjeti... i to nije vidljivo samo u ratu nego i u drugim situacijama oko nas... svaka cast pojedincima... za razliku od prije cca 300tinjak godina kad se sve odmah rjesavalo ratom ljudi su, ako to mozemo tako nazvati, evoluirali... no jos uvijek nedovoljno da bi mirno koegzistirali sa svima, pa cak i onima sa drugacijim misljenjem ili zeljama...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 28.04.2004 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se sa Leonom.
ALI taj insttikt je danas najvise vosdjen novcem.
Ljudi su doista evolvuirali, samo na jos gore. Pohlepa je prisutna u svima nama, ali najvećim dijelom u ljudima koji su na vlasti.

Ovaj rat u Iraku IMHO samo jedno veliko povlačenje za nos amera, no njima treba ta freaking nafta, jerbo se veliki dio američke ekonomije oslanja na naftu. kao i tehnologija - automobilska itd..

Gerorge W. nije ništa drugo nego <glupa>lutka kojom se igra vlada u sjeni. IMO.
Tko je citao "Bijeli glupani" znat ce zasto kazem glupa.

Ipak treba shvatiti da neki ljudi ne spadaju u stereotipe. Njima jednostavno pukne u glavi te idu svojim putem, put koji na kraju donosi rat te siromaštvo za narod.

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 28.04.2004 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

leon wrote:
hmm... ja na sve to gledam sa jedne totalno druge strane...

recimo ovako, rat je samo jos jedna od stvari koje je u nasem drustvu, nazalost postala prihvacena (evo, TRC je prihvatio jer to "mora" bit)...

words in my mouth again if may add*?**

-nisam ja rat prihvatio, niti mislim da rat "mora biti" meni je samo jasno zašto netko ratuje.

-naravno da ima ljepših i boljih i mirnijih načina vođenja država i svjetskog poredka, ali u ovom trenu ih nitko ne prakticira.. djelomično zato što ako netko počne ratovat ovaj planet je premali [za današnje oružje] da netko stane sa strane i kažeme mene nemojte mješati.. [kao što bi ja sad vrlo rado stao i rekao]
@butch , nice book ,but half of it aint true..
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 28.04.2004 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
tRC
wrote:
ne zelim se raspravljat na ovu temu..


sasac wrote:

Sad bi se ti i ja mogli tu prepucavati i prepucavati, a to bi valjda samo dokazalo da smo - ljudi. Ti imas svoje misljenje, ja svoje i to je to. Vec sam i saam umoran od ove teme.


la fin.


Ne... la guerra Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 28.04.2004 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:

@butch , nice book ,but half of it aint true..

procito sam sam 3 poglavlja jerbo frend donio u skolu, al sam shavtio te cinjenice unutra sa rezervom..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 28.04.2004 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rat prihvaćati jer je realnost? ne slažem se baš.
bila je i kuga relanost, bili su i apsolutizmi i diktature realnost, bio je i divlji zapad realnost, a danas više tih stvari manje-više nema toliko.
realnost jest ono što se stvarno zbiva, ali nije stvar u tome je li to danas realnost, nego hoćemo li biti svjedoci takve realnosti do u nedogled
da nije bilo nekih pojedinaca i nekih njihovih značajnih postupaka, danas bismo još uvijek trčali npr. u crkvu i izlazili iz nje zaluđeni fanatičnim idejama kakvima sada 'vjerske' vođe dole pumpaju braću muslimane Confused
zašto prihvatiti realnost kao ipravnu kada ona to nije - vjerojatno nikad niti neće biti, ali to i je jedna od osobina čovjeka da se ustraje i nada unatoč nikakvim šansama, ali barem nam daje nekakav smisao, rajt ?
čirs Cool

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 28.04.2004 23:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i tko je sad glavni terorist na svijetu..? brijem da irak NIJE 53. americka drzava... oni su samo jako dobro iskoristili vjerski fanatizam istocnih zemalja, ali su zaboravili da su oni vjerski fanatici samo u svojoj drzavi a sav treorizam koji se događa na zapadu samo je odgovor na americko ponasanje...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group