Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Laptop za premiere

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 13.12.2010 02:01    Post subject: Laptop za premiere Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kupujem laptop kao sekundarno računalo ali bi i na njemu radio u cs5 premieru pa me zanima jel ova konfiguracija dovoljna? http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=1238
Najviše me zanima grafička!
Ako netko ima iskustva ili sličnu konfiguraciju a radi u cs5 premieru
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 13.12.2010 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I više nego dovoljna što se grafike tiće.
Jedina zamjerka bi išla na hard i njegovih 5400rpm.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 13.12.2010 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da to je i jedan od razloga što ću ipak uzet ovaj http://www.ldsoft.biz/hp-prijenosno-racunalo-pavilion-dv7-4050em-wr866ea-47815.aspx s tim da ima i jaču grafičku, a i 17" e display
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 13.12.2010 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pazi se HP-a .. nekada sam im vjerovao, ali sada znam omanju grupu jako nezadovoljnih korisnika istih...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 13.12.2010 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako te najviše zanima grafička, onda bi se dalo zaključiti da te puno zanimaju i igre ili misliš da je ona ključna za efektivan rad sa videom?
Bilo kako bilo, MacBook Pro je moja preporuka u svako doba kad je video editing ili bilo šta slično u pitanju, ako ništa polovan nađeš i miran Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 13.12.2010 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma ne, ne treba mi za igre, treba mi za rad, konkretno premiere cs5 zahtijeva poprilično jaku grafičku tako da tu svakako moram pazit. Imam u planu uzet imac tako da bi bilo ipak financijski previše da uzmem još i macbook pro, a stari macbook pro se ne može mijerit s ovom konfiguracijom.
Samo me zanimalo da li ova navedena grafička može normalno radit s hd-om u premieru.
Za ostale adobove programe koje koristim znam da je sasvim dovoljna.
@ Suncek pa mogu ti reći da sam ja čuo samo pohvale hp-a, jel znaš konkretno s čim su ljudi nezadovoljni?
Back to top
View user's profile Send private message
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 14.12.2010 01:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro ti vele Adi i Mogibo - mozes koliko god hoces upgrejdati graficku, al nece ti graficka pomoci za rad s videom. Premiere CS5 uopce ne treba jaku graficku - ne znam od kud ti to. Cak suprotno, graficka je skoro pa nebitna kod editinga videa (iako i Photoshop i Premiere u zadnjim verzijama imaju GPU akceleraciju - to se tice samo u odredjenim slucajevima playbacka tj. renderiranja frameova na ekran).

Da bi ih uopce mogao rendati tj. prikazati - trebas ih prvo ucitati - a to radi disk. Tj. najbitnija stvar u cijeloj prici ti je hard disk. Za editiranje hi-def videa ti treba hard disk s min. 7200 RPM - ne vidim dal ikoji od ova dva laptopa to ima. Malo laptopa dolazi s brzim diskom standardno - bolje ti je uzet neki normalni laptop i extra ugraditi brzi disk i jos koju plocicu rama. Ili jos bolje od 7200-RPM diska je SSD ako si neki kvalitetni mozes priustiti.

Sestra mi ima stariji bijeli obicni macbook s extra ugradjenim SSD diskom, 2gb rama i shareanom grafickom - vjeruj mi u Premiereu njezin par godina stari laptop daleko dere oba ova laptopa koji si naveo Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 14.12.2010 06:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

GR wrote:
Ma ne, ne treba mi za igre, treba mi za rad, konkretno premiere cs5 zahtijeva poprilično jaku grafičku tako da tu svakako moram pazit. Imam u planu uzet imac tako da bi bilo ipak financijski previše da uzmem još i macbook pro, a stari macbook pro se ne može mijerit s ovom konfiguracijom.
Samo me zanimalo da li ova navedena grafička može normalno radit s hd-om u premieru.
Za ostale adobove programe koje koristim znam da je sasvim dovoljna.
@ Suncek pa mogu ti reći da sam ja čuo samo pohvale hp-a, jel znaš konkretno s čim su ljudi nezadovoljni?


prepurucio sam par puta HP pa je ispalo da im je hard otisao nakon dva tri mjeseca... i naravno onda su dozivljavali sve cari borbe s servisima... imas borbu s driverima koji kao nisu doradjeni, pogotvo ak uzmes varijanti gdje nije tvornicki predinstaliran OS jer oni s web-a nisu u skladu sami sa sobom.. i tome slicno.. pa sama ta glossy plastika koje ne mogucava ni dobar rad, ni zabavu jer je kao "ogledalo" sve se u njoj reflektira i prije nego ga pogledas je pun otisaka i svega jer se to naprosto lijepi na tu plastiku.. uglavno nije to to... lepo upakirano, lepi ekran ali ispod haube je sve onak nekaka kao po ruski sklepano... no tvoja je odluka, al ja bi HP-u prisao s malo vise opreza

p.s. mozda sam samo imao nesrecu da sam okruzen s ljudima koji nemaju srecu s tehnikom... ko ce ga znati

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 14.12.2010 09:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

velcro wrote:
Dobro ti vele Adi i Mogibo - mozes koliko god hoces upgrejdati graficku, al nece ti graficka pomoci za rad s videom. Premiere CS5 uopce ne treba jaku graficku - ne znam od kud ti to. Cak suprotno, graficka je skoro pa nebitna kod editinga videa (iako i Photoshop i Premiere u zadnjim verzijama imaju GPU akceleraciju - to se tice samo u odredjenim slucajevima playbacka tj. renderiranja frameova na ekran).

Da bi ih uopce mogao rendati tj. prikazati - trebas ih prvo ucitati - a to radi disk. Tj. najbitnija stvar u cijeloj prici ti je hard disk. Za editiranje hi-def videa ti treba hard disk s min. 7200 RPM - ne vidim dal ikoji od ova dva laptopa to ima. Malo laptopa dolazi s brzim diskom standardno - bolje ti je uzet neki normalni laptop i extra ugraditi brzi disk i jos koju plocicu rama. Ili jos bolje od 7200-RPM diska je SSD ako si neki kvalitetni mozes priustiti.

Sestra mi ima stariji bijeli obicni macbook s extra ugradjenim SSD diskom, 2gb rama i shareanom grafickom - vjeruj mi u Premiereu njezin par godina stari laptop daleko dere oba ova laptopa koji si naveo Very Happy


Znam da nije grafička od krucijalne važnosti ali ipak treba zadovoljavati neke potrebe softwarea: http://www.studio1productions.com/Articles/PremiereCS5.htm#Note_4

http://www.adobe.com/products/premiere/search_result.html?manuSearchVar=1&modelSearchVar=0&supportSearchVar=0&brand=&dataFormat=&version=CS5&device=graphic&format=&buttonSubmit=%3CSTRONG%3ESubmit%3C%2FSTRONG%3E

Da ova Toshiba ima hard na 5400 ali HP ima 2*500 na 7200 što bi trebalo bit ok. A SDD će također doći na red ali kad cijene budu ipak malo pristupačnije!
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 14.12.2010 09:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
GR wrote:
Ma ne, ne treba mi za igre, treba mi za rad, konkretno premiere cs5 zahtijeva poprilično jaku grafičku tako da tu svakako moram pazit. Imam u planu uzet imac tako da bi bilo ipak financijski previše da uzmem još i macbook pro, a stari macbook pro se ne može mijerit s ovom konfiguracijom.
Samo me zanimalo da li ova navedena grafička može normalno radit s hd-om u premieru.
Za ostale adobove programe koje koristim znam da je sasvim dovoljna.
@ Suncek pa mogu ti reći da sam ja čuo samo pohvale hp-a, jel znaš konkretno s čim su ljudi nezadovoljni?


prepurucio sam par puta HP pa je ispalo da im je hard otisao nakon dva tri mjeseca... i naravno onda su dozivljavali sve cari borbe s servisima... imas borbu s driverima koji kao nisu doradjeni, pogotvo ak uzmes varijanti gdje nije tvornicki predinstaliran OS jer oni s web-a nisu u skladu sami sa sobom.. i tome slicno.. pa sama ta glossy plastika koje ne mogucava ni dobar rad, ni zabavu jer je kao "ogledalo" sve se u njoj reflektira i prije nego ga pogledas je pun otisaka i svega jer se to naprosto lijepi na tu plastiku.. uglavno nije to to... lepo upakirano, lepi ekran ali ispod haube je sve onak nekaka kao po ruski sklepano... no tvoja je odluka, al ja bi HP-u prisao s malo vise opreza

p.s. mozda sam samo imao nesrecu da sam okruzen s ljudima koji nemaju srecu s tehnikom... ko ce ga znati


Thx, svakako ću to uzet u obzir kod konačnog odabira. Što se tiće glossy ekrana to mi nije problem jer na poslu radim na novom imacu, tako da sam se na to naviknuo.
Back to top
View user's profile Send private message
Pjesmaricca



Joined: 25 Jul 2011
Posts: 3

PostPosted: 27.07.2011 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Upravo sam mislio da upitam za HP ali evo vec sam dobio odgovor i zahvaljujem vam...

_________________
Zombie igre
Back to top
View user's profile Send private message
nerio55



Joined: 02 Dec 2011
Posts: 3

PostPosted: 09.12.2011 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobar ti je taj HP
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group