Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
AI artboards

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nostromo



Joined: 13 Sep 2008
Posts: 23

PostPosted: 26.02.2011 14:35    Post subject: AI artboards Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zidni prozor (ovako kako je na fotki na donjem linku) ima segmente koji su prozori sa "štokom" .S tim da je ovaj oznacen "stroke" u naravi izuzetak tj. jedno staklo

http://img815.imageshack.us/i/windowk.jpg/

Kada otvaram dokument u AI otvorim ga kao 9 artboardsa u 3 columne.
Graficko rjesenje tj. vizualni sadrzaj zahtjeva da ono vizualno bude dio jednog rjesenja tj. jednog dokumenta ali naravno sa svim pojednicanim "output " pdf segmentima .
Segmenti bi se "one by one" otisnuli na prozorsku grafiku.

Da li netko mozda ima ideju na koji nacin izvesti da se artoboard 4 i 5 spoje u jedan output .pdf segment (ili dokument) koji bi i kao jedna cjelina isao u tisak.
Ako ih sejvam kao "range 4,5" oni su i dalje dva segmenta
Ne odgovara mi spajanje dva .pdf segmenta u jedan ( a nakon sejvanja ) jer se i na taj nacin zbog .visine "spacinga" gubi dio sadrzaja (a to je u naravi 14 cm prostora )
A spacing na bilo koji nacin zelim zadrzati kao "part" sa ukljucenim grafickim rjesenjem.
Naravno ,svi ostali artboards ce ostati zasebni pojedinacni segmenti.

Thanks for your cooperation:)
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 26.02.2011 17:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ak sam dobro skuzio.. zakaj ne napravis novi artboard s dimnezijama kojie ti trebaju, s onim razmakom, i jednostavno sadrzaj preneses na novi artboard?

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nostromo



Joined: 13 Sep 2008
Posts: 23

PostPosted: 26.02.2011 21:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
ak sam dobro skuzio.. zakaj ne napravis novi artboard s dimnezijama kojie ti trebaju, s onim razmakom, i jednostavno sadrzaj preneses na novi artboard?


a zato sto je takvih prozora 9 .svaki ima svoje graficko rjesenje.ima dekorativnih elemenata , nepravilnih objekata , neki su grafka + fotografija, tu su natpisi ...
i to je 9 puta ciljanje i gađanje.
razmisljao sam o tome da i tako izvedem. i tako ce i biti ako sam sljepac:) pa mozda ne vidim da postoji drugacije rjesenje.
al novi artboard je novi prozor tj novi dokument i moram prenasajuci "ciljati" sadrzaj na jos tri strane svijeta..
i to je 9 puta ciljanje i gađanje.
uzmi da preko jednog od srednja tri artboarda dolazi kristalni viseci luster, i pozadina + fontovi ..
i sumnjaim da cu ga naciljait tako da ne pobjegne pa da iz daljine to bude vidljivo kao vizualno kompaktna cjelina koja je samo iz vise segmenta.
kuzis,jednostavnije bi bilo imati 9 layera (za svaki prozor jedno graficko rjesenje) ..napravi se prije obicne print-screnove pa ako investitor kaze da je to to samo se klikce po view modu , fleta i exportira svaki arboard pojedinacno u svoj .pdf segment.
"malo"! sam se ocito zahebo u racunici..Sad(
Back to top
View user's profile Send private message
dgebauer



Joined: 28 Jan 2008
Posts: 15

PostPosted: 04.03.2011 14:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam siguran da li sam sve dobro pohvatao, ali zašto ne obrišeš srednji artboard, a gornjem promjeniš dimenziju u onu koja ti odgovara?
Back to top
View user's profile Send private message
nostromo



Joined: 13 Sep 2008
Posts: 23

PostPosted: 11.03.2011 07:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dgebauer wrote:
Nisam siguran da li sam sve dobro pohvatao, ali zašto ne obrišeš srednji artboard, a gornjem promjeniš dimenziju u onu koja ti odgovara?


evo ovdje je crtez:
ovako izgleda

http://img851.imageshack.us/f/artscreen.jpg/

dokument od 9 artboarda u koji treba doci vizualno kompaktna cjelina.
sadrzaj pojednih arboarda se na nekim mjestima preklapa
i svaki artboard se naravno exportira zasebno i u tisak ide kao samostalni objekat,
i kao samostalni objekat se postavlja u prostor..

a ovako bi to trebalo moci sejvati.

http://img705.imageshack.us/f/artscreen1.jpg/

da se sejva zajedno arboard 2 i 5 .
al to ne ide.
dalje,ako se na novom layeru iscrta objekat "iznad" sadrzaja kad se sprema niti taj objekat se ne moze spremiti kao jedna cjelina sa sadrzajem a da se pritome ne izgubi sadrzaj izmedju "spacinga".

a stvarno ne znam kako se artboard moze izbrisati.
svaka sugestija je doborodosla.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 11.03.2011 09:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

artboard brises u artboard paleti, ili ides na document setup -> pa tam uneredjujes art boardove...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dgebauer



Joined: 28 Jan 2008
Posts: 15

PostPosted: 11.03.2011 09:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koji Illistrator koristiš?

Vidi da li ti je ovo OK
http://rapidshare.com/files/452005925/Proba.zip
Back to top
View user's profile Send private message
nostromo



Joined: 13 Sep 2008
Posts: 23

PostPosted: 14.03.2011 08:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
artboard brises u artboard paleti, ili ides na document setup -> pa tam uneredjujes art boardove...


drustvo, spasili ste me ..i veliko thx na tome.
u par godina "artboardovanja" jednostavno dosad nisam imao potrebu za modificiranjem artboardsa.
i nisam imao pojma da se oni na taj nacin mogu editirati pa cak i brisati u setupu docsa..


@dgebauer .."earlier version" ali to je to..
jos jednom thx
spasili ste mi kilometre živaca ..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group