Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Preporuka za novi monitor - ugodan za oči (eye strain)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
528491



Joined: 04 Apr 2011
Posts: 10

PostPosted: 04.04.2011 20:50    Post subject: Preporuka za novi monitor - ugodan za oči (eye strain) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav zamolio bih za preporuku trenutno "najugodnijeg" monitora za oči, koristio bi se za grafičku pripremu za tisak i kodiranje sajtova, znači dnevno i do 8 (a nekad i više) sati intenzivnog buljenja u tekstove, vektore, nijanse boja, detaljna obrada fotografija.

Isto tako zanimaju me mišljenja o crt monitorima (!), vjerovali ili ne još uvijek koristim crt, u ono vrijeme bile su rasprave kako, u grafičkoj struci, crt daje najkvalitetniji odnos boja, u usporedbi sa lcd, sada je očito drugačije? Bole li vas oči više od lcd-a ili crt-a?

Bitna mi je kvaliteta prikaza ali još važnije mi je zdravlje, pa lijepo molim za savjete ako se može dobiti oboje istovremeno u 1 monitoru Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 05.04.2011 07:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad sam kupovao monitor prije nekoliko godina, dosta sam čitao razne reviewe te sam kupio Philips Brilliance seriju, sa boljom matricom. I nisam pogriješio, vrlo kvalitetan monitor.
Ali ne znam kako sad stoji Philips sa monitorima.

Da sad kupujem monitor ciljao bi na Dell Ultra Sharp seriju, svi hvale te monitore.
Eizo je vrhunac ali skup.

Koliko novaca misliš dat?
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 05.04.2011 08:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

obrati pozornost na matricu pri kupovini... TN nikako, nego IPS, s-IPS... ja sam prije godinu dana sa CRT-a prešao na Dell 2209WA i nisam se pokajao Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 05.04.2011 09:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo ti mogu preporučiti da ne kupiš syncmaster 225bw on mi uspiješno pali rožnice već 3 godine, nakon njega sve je med medeni. Smile

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.04.2011 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam doma Dell U2311H i zadovoljna sam.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
pivko11



Joined: 09 Mar 2010
Posts: 10
Location: Samobor

PostPosted: 05.04.2011 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:
obrati pozornost na matricu pri kupovini... TN nikako, nego IPS, s-IPS... ja sam prije godinu dana sa CRT-a prešao na Dell 2209WA i nisam se pokajao Smile


Također imam i preporučam ovaj Dell.

P.
Back to top
View user's profile Send private message
Kreativa_Studio



Joined: 11 Oct 2008
Posts: 77

PostPosted: 12.04.2011 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mi koristimo Dellove, extra smo zadovoljni ako uzimaš u obzir omjer cijene i kvalitete.
Naša preporuka je U2711 ili U3011 - krasi ih IPS matrica i dobar pixel pitch. Što se kalibracije tiče nisu savršeni ali tu će poslužiti neki od externih kalibratora ako ti je to bitno.

_________________
Kreativa Studio
on Twitter | on Dribbble | on Facebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 13.04.2011 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Apple LED Cinema naravno Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
528491



Joined: 04 Apr 2011
Posts: 10

PostPosted: 19.04.2011 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala puno za modele i infose. vjerujem da bih išao do 4, 5 tisuća kn, ali ako zaista pomaže i vrijedi. Mozda trebam računati i na više? Naime čitao sam kako je nekima bio čak i veći napor za oči nakon prelaska sa crt na lcd. Nije uobičajeno, većina kaže da je lcd ugodniji za oči, ali očito se dešava i obrnuto. LED mi je u tom smislu također nepoznanica, moram pogledati
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group