Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
OCENITE SAJT: WWW.GOCATRZAN.TK

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
donatela



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 13
Location: Valjevo

PostPosted: 30.04.2004 23:19    Post subject: OCENITE SAJT: WWW.GOCATRZAN.TK Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molim vas imajte u vidu da sam amater,............... Wink
www.gocatrzan.tk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 01.05.2004 07:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zašto tako široko s navigacijom desno da se mora scrolat?.....to je osnovno, sve ostalo poslje toga Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 01.05.2004 08:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zar nije vec jedan sajt o toj osobi bio za review

-mozda sam neuk ali nemam pojma tko je to, moze pomoc (ako bi uopce trebao znati...)

Back to top
View user's profile Send private message
donatela



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 13
Location: Valjevo

PostPosted: 01.05.2004 09:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-mozda sam neuk ali nemam pojma tko je to, moze pomoc (ako bi uopce trebao znati...)
Nisi neuk, nebitna je osoba, ja sam stavila sajt na ocenjivanjne, inace to je pop pevacica, koja je by the way, odlicna pevacica po mom misljenju, ali ko sam ja da mislim, jeli............
Samo zelim da cujem misljenje o sajtu,
Hvala....... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 01.05.2004 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad cu napisati sto mi se opcenito ne svidja

1.) text u status baru. to me uzasno zivcira. status bar je da ja znam na koji cu link otic kad kliknem i za slicne informacije.
osim toga, imas javascript errora (pojavi se poruka u status baru).

2.) host je uzasan (yahoo) jer se pojavi ona yahoo reklama ili kaj vec pa moram kliknut da to ubijem. znam da nije to tvoj problem kao webmasterice no sajt se gleda u kompletu - dizajn, funkcionalnost, smjestaj (host), dostupnost itd. i sa aspekta hosta - lose rjesenje.

3.) onaj font na ljevom frameu (REČ-DVE AUTORA SITE-a) - ne svidja mi se jer se tesko cita.

4.) desni frame, tamo gdje je slika Goce Trzan i na kojem stoje linkovi za upis i pregled guestbooka -> pise ti "Pogledaj knjigu posetilaca" ali samo je "Pogledaj" link a ono "knjigu posetilaca" nije. vjerovatno si htjela izbjeci neki vrag sa odlinkavanjem tog djela rijeci ali citava rijec treba biti linkana.

5.) scrollbar na iframeu - ljevi i gornji border crni, donji bjeli a nekakva pink boja na body-u - lose rjesenje. ako je vec pink boja (valjda se tak zove, za te ljubicaste, ruzicase i lila sam totalno antitalent) onda si trebala u istoj nijansi (tamnije, svjetlije) napraviti a ne ovako da narusava color shemu.

6.) tablica u kojoj ti stoji sajt je komotno mogla imati veci height. ovako se fakat tesko citaju neke stvari sa sajta jer je iframe premalen i tjeras posjetitelja da skrola nepotrebno.

7.) navigacija: kada kliknem na POCETAK onda me uredno vrati na nekakav default page. kada stisnem na BIOGRAFIJA onda se tablica u kojoj stoji sajt resiza - to je lose i to moras popraviti. dogovori se sama sa sobom oko toga kolko ce ti sajt zapravo biti u visinu jer je glupo da jedan page bude 10 pix visi od drugog. dizajn je preciznost (kao sto je netko rekao) i toga se treba drzati jer sitni detalji znace puno.

kad kliknem na DISKOGRAFIJA onda se sajt pak prosiri...mislim, doista je neprecizno napravljeno i to popravi ODMA!

8.) DOWNLOAD - pazi sad, imas 3 tipa linkova tamo. jedan tip ti je u boji texta, drugi je podcrtan a treci je kao naslov na kojem pise Mp3 - wma
background image mi smeta da vidim sto zapravo pise na download pageu - smanji opacity background imagea da se vidi kaj se cita.

kada kliknem na "OVAJ" i odem na http://www.goca-trzan.com/multimedija.htm onda mi se ucita u iframeu stranica..
pa daj dodaj target blank jer kak cu pregledavat drugi sajt unutar tvoga? em je sve male visine, em moram skrolat i ljevo i desno..

9.) wallpapers - gle, dodaj target = _blank na one slike. ponavljam - nemres u frameu ucitavati nesto sto je vece od njega u sirinu i visinu jer nije dobro..
hint: dodaj alt tag na slike jer u IE-u postoji mali tooltip koji ti pokaze text sadrzan u alt tagu.

10.) INTERVJUI - popis intervjua moras preglednije sloziti. stavi nekakvu listu ili nesto slicno jer JAKO je tesko citati nesto kad ti je text align = center..
za razne liste linkova je dobro upotrebljavati numbered liste ili nesto slicno. barem da ti je sve alignano ljevo pa da bude preglednije.

11.) tekstovi, galerija itd - mjenja ti se height, width sajta..
-----------------------------------------------------------------------

zakljucak: lose odradjeno. trebas popraviti navedene stvari oko provedbe dizajna.
boja (ja je pink zovem) je oke, ali kad izaberes neku takvu boju daj izbjegavaj crnu uz nju jer ne idu skupa (bar ne po mom oku).
overall site mi se NE svidja ali ne kazem da nema potencijala. ne izdvaja se nicim posebnim iz mnostva od ostalih sajtova i zapravo je u onoj donjoj polovici sajtova.
header moze proci i ona shema da kad odem na novu kategoriju da se ucita druga slika goce desno isto moze proci, no sa strane provedbe zamisli dizajna u djelo imas ogromne pogreske (width, height, olaksavanje navigacije itd).

ostavi site u istoj boji, sa istim rasporedom ali probaj se dogovoriti sama sa sobom oko widtha i heighta (xti put ponavljam, damn) te boje linkova. pogle gore pod brojevima sto po meni ne stima na sajtu.

sad, idemo maknuti preciznost dizajna i pogledati sadrzaj sajta te neke druge elemente:

- sajt ima vidljivu i preglednu navigaciju.
- kolor sema je kak - tak po meni, no nije nesto ubitacno za oko, dakle moze proc.
- boja scrollbara je ok, samo popravi bordere (ubij crnu i bjelu i dodaj neku u slicnoj nijansi).
- sajt sadrzi dosta materijala pa ce ljudi koji traze info o goci vjerovatno doci na pravo mjesto.

eto, nije hate-ocjena i ne volim izmisljati oko sajtova pa se nemoj uvrijediti oko reviewa jer mi to doista nije bila namjera. sad, na tebi stoji da li ces pratiti moje naputke - nisam ti dao nikakav prijedlog sto se tice konkretnog dizajna jer to mora biti individualno. ovo sto sam naveo je cisto izvedbene prirode.

that's it, nadam se da nije muka za citati sve ovo sto sam namljeo Smile
Back to top
View user's profile Send private message
donatela



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 13
Location: Valjevo

PostPosted: 01.05.2004 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala puno na komentaru!!!!!!!!!!!!!
Mnogo mi znaci, jer kao sto sam rekla, ja sam pocetnik, ali pocetnik u pravom smislu te reci!
Odmah cu neke stvari popraviti, a za ostale mi treba vremena, da smislim sta cu i kako cu.
Uopste se ne ljutim, pa zato sam i stavila na ocenu, da vidim sta mi ne valja!
A to za yahoo, pa sta cu, to ne mogu da izbegnem, jer koristim onih njihovih 15mb free prostora za sajt.... Rolling Eyes
Hvala jos jednom!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 01.05.2004 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hej da ne ponavljam vecinu toga sto je maxy rekao ... samo dodajem: veliki pomak u odnosu na prosli sajt i bas mi se svidja ovo pink, tako je nekako "zenski" sajt a to je to valjda Smile

samo naprijed Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
donatela



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 13
Location: Valjevo

PostPosted: 01.05.2004 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A, pa i htela sam da postignem utisak "zenskog" sajta Smile
A sad sam nesto radila i izmenila par stvari, mislim da je sad malo bolje..........
Sta vi mislite? Think
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 01.05.2004 18:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AJOJ...moj bed, već sam se toliko naviknuo na FireFox da IE uopće ne koristim, ali pošto niko nije stavio sličnu primjedbu ko ja...išo sam provjerit u IE...

dakle.....NIKAD, ali NIKAD, nemoj dozvolit da ti web u jednom browseru radi,a u drugom ne....
u IE web izgleda normalno, međutim u FireFoxu ja moram scrollat desno (VELIKA rijetkost) jer je navigacija IZVAN vidnog polja na mom monitoru (1024x768 reza, da neko ne bi reko da je problem u meni Wink )

ako ideš radit web...računaj da jedan dio ljudi _NE_ koristi IE i uvijek provjeri izgled weba u barem dva browsera prije nego pošalješ web na server.....

to je moje osnovno pravilo....u FireFoxu ti web izgleda užasno....sredi si to zbog onih ljudi koji će ti doći na web i reći da nemaš pojima o pojimu....


nadam se da sam ti pomogo (sad kad sam provjerio u IE)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
donatela



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 13
Location: Valjevo

PostPosted: 02.05.2004 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na komentaru, pomogao si mi, kako ne!? Smile
Nego jel mozes da budes malo precizniji, sta ne valja u FireFox-u?
Jel se izmeni oblik tabele, ili sta?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 02.05.2004 12:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

donatela wrote:
Hvala na komentaru, pomogao si mi, kako ne!? Smile
Nego jel mozes da budes malo precizniji, sta ne valja u FireFox-u?
Jel se izmeni oblik tabele, ili sta?


olakašao sam kolko je išlo.....

ljevi dio -> http://www.spirit.hr/g1.jpg

desni dio -> http://www.spirit.hr/g2.jpg

pogledaj donji scroll....preko dva ekrana na 1024x768 Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
donatela



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 13
Location: Valjevo

PostPosted: 02.05.2004 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uopste mi nije jasno sta se desava, velicina tabele mi je 760x450, ne znam kako se razvuce onako!?
Jel treba da stavim width, height="locked", ili sta? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 02.05.2004 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moguće ja da negdje nisi zatvorila neki tag ili slično, uglavnom takve stvari obično zeznu tabele, pogotovo ako ubacuješ tabelu u tabelu.
pošto ne znam točno kako si to radila, ne mogu ti reći ni gdje da točno tražiš.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group