Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
sugestije

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cindreta



Joined: 10 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 10.04.2011 21:00    Post subject: sugestije Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo može par sugestija, uzmite u obzir da je ovo teška alpha i još tu treba dosta posla...ali stvarno ako netko može nešto konstruktivno sugerirat bili bismo zahvalni.

http://flip.hr

napomena: sve je css3, html5 tak da će sigurno štekat u starim browserima al probat ćemo napraviti fallbackove čim stignemo..

hvala poz

Last edited by cindreta on 13.04.2011 20:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
RVD



Joined: 02 Mar 2009
Posts: 21
Location: Zagreb

PostPosted: 13.04.2011 19:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pohvala za html5 Smile , možda samo veća upotreba novih tagova, sviđa mi se layout, vidi se da je u razvojnoj fazi, stranica ima potencijala, mislim da vam fali neka 'osobnost' , možda neki impresivni bg i sl.
I logo bi po meni trebao biti puno manji, kao i dodavanje navigacije za slideshow..
eto Smile

_________________
rvd
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cindreta



Joined: 10 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 13.04.2011 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na odgovoru, da još to nije do kraja, zato sam i pitao za sugestija : )

što se backgrounda tiče upravo testiramo par kombinacija pa ćemo nešto malo promjeniti, a za logo lol bio je još i veći xD pa smo ga malo smanjili ali vidim da ćemo morati još : )

što se html5 tiče, nisam htio ići toliko s masom novih tagova jer su oni to sve slabo "definirali", i validacija za html5 je još slaba, a mogu ti reći da i neke tražilice ne kuže pola toga...ali radimo jedan super fancy ajmo ga nazvat "kalkulator i konfigurator" za narudžbu webova koji će full iskoristiti moć html5 (canvas, localstorage...) i css3 naravno pa ono stay tuned....

puno hvala Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 14.04.2011 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ću se osvrnuti primarno na tipografiju jer je intenzivno koristite kao vizualni element. Krenimo redom, onako taksativno, pa ćemo poslije u detalje. Smile


  • Justify, a pogotovo hipenacija vam nisu potrebni u tekstovima, čak štoviše ne preporučam ih. Tekst, pogotovo u body tekstu alignajte lijevo.
  • Formirajte smislenije blokove teksta (paragrafe) koji će biti "skanabilni".
  • Poradite na vertikalnom ritmu, line heightu...
  • Verzalima se ne bih razbacivao samo tako u headinzima. Ako ih koristite, preporuka je dati im određeni letter-spacing. Također, pokušajte biti konzistetni u definiranju "skale" samih headinga (h1-h6), kako bi korisniku i na taj način olakšali prepoznavanje hijerarhije u samom sadržaju.
  • Iako je white space poželjan kao "element" u oblikovanju, moment koji se desio u zaglavlju implementacijom logotipa možda bi trebalo riješiti na neki drugi način.
  • U kontakt formi unificirajte stilove za input polja (padding, font...). Submit button bi trebalo istaknuti. Pokušajte dodati i property-e za :focus na elemente forme (input, text area).
  • U primarnoj navigaciji kontrast između off statea pojedine stavke i backgrounda nije dovoljan.
  • Vidim puno mjesta za optimizaciju u samom CSS-u.
  • Markup, ovako na brzinu: unordered liste u sekciji "Usluge" su nepotrebno razdijeljene u lijevu i desnu. Riješite to floatanjem samih li-ova i definiranjem optimalne širine, jedna od mogućnosti. Ovako imate dvije liste gdje to nije potrebno ("tehnički" niti semantički)
  • itd, itd... Smile

Back to top
View user's profile Send private message
cindreta



Joined: 10 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 14.04.2011 23:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala TYPE01 na detaljnoj analizi : ) potrudit ćemo se da ispravimo dosta toga...

evo za sada samo stavili jedan testni background(samo mi ga dizajner malo bolje treba izrezat još) ali čini se puno dinamičnije nego prije, i možda je sada ona praznina između loga i contenta malo splasnula.

dodao sam focusstilove na formu, uskladio veličine fonta i povećao padding na input elementima.

ukino sam justify sa gotovo svih mjesta. što se tiče hipenacije, to trenutno php rješava ali ću to ubiti sutra. kad samo gledali u photoshopu justify je izgledalo dobro, ali na webu dobiti ispravn justify kao na lutriji -.-

ispravio sam i duplicirane ul elemente na "o-nama"

malo smo pojačali meni (navigaciju) da se više istakne.

sad još moram vidjeti što ću sa headizima i line heightom.

hvala puno i samo dajte komentare : )
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
mustra



Joined: 19 Nov 2009
Posts: 45
Location: Zagreb

PostPosted: 09.05.2011 00:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanimljivo korištenje html5 no malo pre ogromno i i pre šareno za moj ukus. Gledajući radove koje ste stavili da ste vi radili. Očekivao sam malo bolje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group