Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Spomenik lošem ukusu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 07.05.2012 20:31    Post subject: Spomenik lošem ukusu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne čudim se kad je za android nagradna igra (šala šala. maskota mi je baš simpa) i lik je tjedan dana odabirao najbolji cover za svoju facebook stranicu iliti page. Glavna nagrada je mobitel.

http://moj-android.net/i-samsung-galaxy-y-dobiva/#comment-32

Osoba koja je osvojila mobitel je uzela artwork s neta, stavila previše sjaja oko istog pa je i neugodno gledati cover, peku oči. Oko fonta se nema kaj razmišljati, uzela je font više manje onakav kakav je na logu bloga. Pozadina je nemaštovita, i najobičniji efekt koji se dobije u 3 klika mišem. Presimple.

Ne znam što drugi rad treba predstavljati, ali fora kak se kradu radovi s neta i kak se ne mari za copyrght Wink)))

Treći rad mi je najviše ok jer mislim da je crtan rukom od nule. Wink

Wow četvrti rad pokradeni artwork s loga!!!!! I osvoji karticu, just wowww

Peti je naporsto degutantan a budući da je frajer to odabirao ne čudim se, trebala sam poslati ovog malog zelenog kak dira muškarca - sigurno NEBI dobila niš hahahah! A font tek... LOL

Eto,



Da ne ispadne kak serem po drugima - što ja nisam nešto napravila... Jesam, u 20 min sam nacrtala http://d.pr/i/QOI4 ovog malog + pozadina koju sam našla na devu na resources jer skužila sam natječaj zadnji dan navečer. Šteta da nisam vidjela prije dala bi si više truda... E jebiga. Ne kažem da je ovo lijepo kaj sam nacrtala ali mi je mogao bar fakin karticu poslat umjesto zadnjeg rada npr...

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 08.05.2012 09:01    Post subject: Re: Spomenik lošem ukusu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:
Treći rad mi je najviše ok jer mislim da je crtan rukom od nule. Wink

Kako si molim te to zaključila? Rolling Eyes To je Android logotip. Nema tu nikakvog crtanja od nule.

Ljubičice mani se natječaja, to ti samo loše radi. Očito ne podnosiš dobro poraze, svaki put dođeš kukati ovdje kako ljudi nemaju ukusa.
Nije bitno tko je u pravu. Bitno je da se ti svaki put naljutiš zbog natječaja, a ne treba ti to. Odjebi natječaje. Ne isplati se trošiti vrijeme ni živce na to.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 17.05.2012 01:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jer mi se doima nekako amaterski napravljenim, kao da je netko u ilustratoru zakrivljene linije potezao, naravno da je to android logo.

Molim te nemoj s tim ultra-bahatim tonom, bila si mi uzor za web, na tvojem blogu sam naučila osnove kodiranja i poštujem te ali ovakvi ispadi me nagnaju da zamrzim osobu koja mi ih upućuje a svakako ne bih voljela da i ti budeš na tom popisu i u kanti sa odvratnim ljudima koje sam srela tokom života.

Ako zaista smatraš da su jebenica radovi, posumnjaj u svoj ukus.

I ja se s pravom ljutim jer kreten koji ima neki htc i misli da je geek odlučuje među radovima koji mu je super a od ukusa je operiran i lik odabere radove koji krše copyright. Očito nije niti upoznat s tim pojmom. S tim natječajem je pljunuto svim dizajnerima u facu.

Ne znam koji kuki se događa s ljudima, primjetim očigledno sranje i nađeš se ti pametovat. Ako nemam podršku zajednice onda u kurac sa svime, onda odi u k i ti i taj natječaj i dizajn i talent i sveeeee. Ajmo se fino vrijeđat. To je najbolje.

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 17.05.2012 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o.O

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 17.05.2012 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:
...I ja se s pravom ljutim jer kreten koji ima neki htc i misli da je geek odlučuje među radovima...

Koju si onda pizdu materinu niti išla na takav natječaj?

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 17.05.2012 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nyo wrote:
Cozmika wrote:
...I ja se s pravom ljutim jer kreten koji ima neki htc i misli da je geek odlučuje među radovima...

Koju si onda pizdu materinu niti išla na takav natječaj?


valda joj je percepcija bila da su ovi s HTC-om kulturniji od onih s samsung uredjajima Very Happy

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 21.05.2012 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
o.O

Baš to.

Cozmika, ovo nije između mene i tebe. Ovo je između tebe i tebe. Ja se neću svađati jer imam pametnijeg posla u životu, a sve što sam ja tebi rekla (niti te vrijeđam niti te omalovažavam) je da napraviš isto. Radiš nešto pametnije.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 24.05.2012 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:
Jer mi se doima nekako amaterski napravljenim, kao da je netko u ilustratoru zakrivljene linije potezao, naravno da je to android logo.

Molim te nemoj s tim ultra-bahatim tonom, bila si mi uzor za web, na tvojem blogu sam naučila osnove kodiranja i poštujem te ali ovakvi ispadi me nagnaju da zamrzim osobu koja mi ih upućuje a svakako ne bih voljela da i ti budeš na tom popisu i u kanti sa odvratnim ljudima koje sam srela tokom života.

Ako zaista smatraš da su jebenica radovi, posumnjaj u svoj ukus.

I ja se s pravom ljutim jer kreten koji ima neki htc i misli da je geek odlučuje među radovima koji mu je super a od ukusa je operiran i lik odabere radove koji krše copyright. Očito nije niti upoznat s tim pojmom. S tim natječajem je pljunuto svim dizajnerima u facu.

Ne znam koji kuki se događa s ljudima, primjetim očigledno sranje i nađeš se ti pametovat. Ako nemam podršku zajednice onda u kurac sa svime, onda odi u k i ti i taj natječaj i dizajn i talent i sveeeee. Ajmo se fino vrijeđat. To je najbolje.



Ne znam opće kaj bi ti na sve skupa reko. Držiš se ko uvređena frajla. Jest da je Nel'chee imala malo patroizirajući ton, ali samo te, u najboljoj namjeri, pokušava spustiti na zemlju. No svakako nije vrijeđala, kaj tebi očito ne predstavlja problem.

Kad je posel u pitanju, ili natječaj, onda je na onom ko plaća da kaže, često na sasvim subjektivnoj razini, to je dobro ili nije dobro. I basta, gotova priča. Onaj ko plaća taj odlučuje. Ti možeš prema tome imat svoj stav, al klijentova je zadnja, ili traži drugog poslodavca koji će imat slično mišljenje ko i ti. Ja sam napravio masu stvari koje nisam potpisao jel me sram to potpisat. Ali, to ti je život. Stvari u životu najčešće funkcioniraju ovak. Ima ljudi koji koji furaju svoju furku pa se to dopadne ljudima i onda to unovče. No prevladava, i to jako prevladava, prvi način.

Naravoučenje, ne dramiti naokolo već skinuti ružičaste naočale i vidjeti stvarni svijet.

_________________
Grafičko oblikovanje i vizualni identiteti
www.artstudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 24.05.2012 17:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:
Ima ljudi koji koji furaju svoju furku pa se to dopadne ljudima i onda to unovče.


2Cellos pa sviraju svoju furku? Ili pak http://hr.wikipedia.org/wiki/Apocalyptica ne?
Sorry na offtopicu, al moram reagirat na ovaj oksimoron.

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 24.05.2012 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

androdoom wrote:
tomislaw wrote:
Ima ljudi koji koji furaju svoju furku pa se to dopadne ljudima i onda to unovče.


2Cellos pa sviraju svoju furku? Ili pak http://hr.wikipedia.org/wiki/Apocalyptica ne?
Sorry na offtopicu, al moram reagirat na ovaj oksimoron.


Furka ne označava jedinstvenost, već neki film koji vrtiš bez obzira hoće li se on valorizirati ili ne. Da furka označava jedinstvenost, taj pojam, obzirom na vrijeme kada se pojavio (žargonizam općeprihvaćen sedamdesetih godina prošlog stoljeća), nikada nebi ni nastao.

_________________
Grafičko oblikovanje i vizualni identiteti
www.artstudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 25.05.2012 10:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:

Furka ne označava jedinstvenost, već neki film koji vrtiš bez obzira hoće li se on valorizirati ili ne. Da furka označava jedinstvenost, taj pojam, obzirom na vrijeme kada se pojavio (žargonizam općeprihvaćen sedamdesetih godina prošlog stoljeća), nikada nebi ni nastao.


Pa kad se kaže da furaju svoju furku onda to valjda podrazumijeva nekakvu osobitost, jedinstvenost, individualnost, što u pogledu 2Cellos nikako nije slučaj. Zapravo su 2Cellos nalik rješenjima natječaja za ove robote; klišej do klišeja, piratstvo u pogledu forme i sadržaja.

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 25.05.2012 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

androdoom wrote:
Pa kad se kaže da furaju svoju furku onda to valjda podrazumijeva nekakvu osobitost, jedinstvenost, individualnost, što u pogledu 2Cellos nikako nije slučaj. Zapravo su 2Cellos nalik rješenjima natječaja za ove robote; klišej do klišeja, piratstvo u pogledu forme i sadržaja.

Lol, šta su ti oni skrivili, jedinstveni nisu, ali reći da su baš toliko loši i neoriginalni je čisto preseravanje.

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 26.05.2012 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nyo wrote:

Lol, šta su ti oni skrivili, jedinstveni nisu, ali reći da su baš toliko loši i neoriginalni je čisto preseravanje.

Sad me potežete u offtopic, a moderator ne reagira pa neka bude i mog odgovora. Nisam rekao da su loši, nego da su jednostavno neoriginalni. To što oni rade, rade bez problema studenti na Glazbenoj akademiji(znam i iz osobnog iskustva). Al ljudi potpadaju pod trendove i marketing i tada se i mediokritetima dižu spomenici. To nije preseravanje, nego zdravorazumsko razmišljanje koje podrazumijeva stupanj opće kulture i osrednje poznavanje glazbe.

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2012 12:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

androdoom wrote:
Nyo wrote:

Lol, šta su ti oni skrivili, jedinstveni nisu, ali reći da su baš toliko loši i neoriginalni je čisto preseravanje.

Sad me potežete u offtopic, a moderator ne reagira pa neka bude i mog odgovora. Nisam rekao da su loši, nego da su jednostavno neoriginalni. To što oni rade, rade bez problema studenti na Glazbenoj akademiji(znam i iz osobnog iskustva). Al ljudi potpadaju pod trendove i marketing i tada se i mediokritetima dižu spomenici. To nije preseravanje, nego zdravorazumsko razmišljanje koje podrazumijeva stupanj opće kulture i osrednje poznavanje glazbe.


Da napravim odmak od Šulića i Hausera, jer si se zakvačio za sasvim nebitnu stvar. Bitno je, kako se meni čini, da ti možeš sve podnjeti, samo ne nečiji uspjeh.

_________________
Grafičko oblikovanje i vizualni identiteti
www.artstudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 26.05.2012 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:

Da napravim odmak od Šulića i Hausera, jer si se zakvačio za sasvim nebitnu stvar. Bitno je, kako se meni čini, da ti možeš sve podnjeti, samo ne nečiji uspjeh.


Ah, općepoznati hrvatski jal. Kao da mi oni uzimaju dio kolača na tržištu. Wink
Samo reagiram na trendseterska razmišljanja u kulturnim i medijskim krugovima koji ne znaju razlikovati original i kopiju. Ali kad je u marketingu i dizajnu originalnost bila na cijeni? C'est la vie

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
orca



Joined: 18 Oct 2010
Posts: 4
Location: Zagreb

PostPosted: 27.05.2012 07:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.. za ovu gore "skicu" ti je trebalo 20 minuta? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 27.05.2012 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja sam jalan. nabijem i njih i jacka. sve to približavanje klasike običnim smrtnicima nije nimalo plemenito. to je isti princip koji koristi huljić, severina, hladno pivo, u2 i sva ta smeća koja služe za poglupljivanje naroda i i zaradu istih na račun tog glupog naroda. ako je to uspjeh, ja sam jalan. vincent nije prodao sliku za života, on je bio neuspješan. kafka nikad nije ništa objavio za života. i on je bio neuspješan. ali to su već preozbiljne face za stvarače dezena.
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 27.05.2012 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

androdoom wrote:
tomislaw wrote:

Da napravim odmak od Šulića i Hausera, jer si se zakvačio za sasvim nebitnu stvar. Bitno je, kako se meni čini, da ti možeš sve podnjeti, samo ne nečiji uspjeh.


Ah, općepoznati hrvatski jal. Kao da mi oni uzimaju dio kolača na tržištu. Wink
Samo reagiram na trendseterska razmišljanja u kulturnim i medijskim krugovima koji ne znaju razlikovati original i kopiju. Ali kad je u marketingu i dizajnu originalnost bila na cijeni? C'est la vie


Moje isprike, tek sam sad skužio da ne pričam s prvobitnim posterom, kaj podosta mijenja na stvari. No i dalje ne shvaćam zašto si tolko zapeo za njih dvojicu.

_________________
Grafičko oblikovanje i vizualni identiteti
www.artstudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 27.05.2012 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:

No i dalje ne shvaćam zašto si tolko zapeo za njih dvojicu.

možda zato kaj spomenuti dvojac nema niti jednu jedinu osobinu kojom bi zaslužio iskočiti iz sivila u kojem se zbog nedostatka originalnosti i muda nalaze?
momci su eklatantan primjer marketinškog promišljanja glazbe - koncept zvuči pametno, konzumenti se osjećaju posebno, a proizvod je toliko razvodnjen da se može plasirati najširim masama.
nešto kao radleri.
Smile

e, sori za OT.
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 27.05.2012 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
tomislaw wrote:

No i dalje ne shvaćam zašto si tolko zapeo za njih dvojicu.

možda zato kaj spomenuti dvojac nema niti jednu jedinu osobinu kojom bi zaslužio iskočiti iz sivila u kojem se zbog nedostatka originalnosti i muda nalaze?
momci su eklatantan primjer marketinškog promišljanja glazbe - koncept zvuči pametno, konzumenti se osjećaju posebno, a proizvod je toliko razvodnjen da se može plasirati najširim masama.
nešto kao radleri.
Smile

e, sori za OT.


Ma OK, nisu originalni. Al sve je krenulo od toga uspjeti ili ne uspjeti. Kak sam i reko u prvobitnom postu, dečki su furali svoju furku, i iako nije originalna, prošli.

_________________
Grafičko oblikovanje i vizualni identiteti
www.artstudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group