Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
višejezičnost php mysql

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gibbo



Joined: 26 Jul 2006
Posts: 17
Location: localhost

PostPosted: 06.08.2011 00:20    Post subject: višejezičnost php mysql Add user to your forum ignore list Reply with quote

vaša iskustva vezana za organizaciju u bazi, te izvedba unosa, editiranja, ....


razmisljao sam dosta o tome, pa htio bi napraviti kako spada
moja ideja je da u svaku tablicu koja ima kolonu za vise jezicnost da bude jos jedna tablica
evo primjer struktura ( zanemarimo format datuma za svaki jezik )

table1
id (PK)
autor_id
datum

table1_lang
id ( P
lang K )
naslov
sadrzaj

evo podaci
table1
_______________
| 1 | 4 | 1.1.1970 |
|______________|

table1_lang
________________________
| 1 | hr | naslov1 | aaaaa.....|
| 1 | en | title1 | bbbbb.... |
|______________|________|


nadam se da sam dovoljno dobro docarao

e sad mene zanima u administaciji i unosu novih podataka tj. sadrzaja
sto je normalnije da prilikom unosa korisnik unosi odmah za sve jezike ili da se svaki posebno unosi. nisam siguran kako je to najbolje tj. spretnije izvesti

drugo sto ako korisnih doda jos jedan novi jezik
onda ako radi ažuriranje za novi jezik ne moze raditi update vec insert, mozda nisam jasan


zapravo ovako sam zamislio napraviti formu u kojoj svako input box/textarea u nazivu imala polje s indexom jezika (petlja koja bi citala koji svi jezici postoje)


svaki u svom tabu, da bude preglednije
<input name=naziv[hr] ....
<input name=naziv[en] ....


i dohvatim POST od naziva i petljom zapisem sve jezike svaki u svom sql upitu.

problem mi je i kod citanja jer sam radio za svaku akciju funciju, a funkcija mi vraca record iz baze, ili true/folse


kad radim edit trebam dohvatiti 2 upita, a s return mogu vratiti samo jedan, tehnicki mogu staviti u polje pa tako vratiti ili imati dvije funkcije pa posebno svaku pozivati uglavnom kakva su vasa iskustva i koje se rjesenje u praksi pokazalo dobrim....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 07.08.2011 23:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uobičajeno je da se svaki jezik unosi posebno

update mora respektirati unešeno - varijable koje su u jezicima različite moraju biti izvan toga

zakomplicirao sam na jednom drugom mjestu:
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=149019&highlight=#149019
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group