Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
POLITIKA :( EUROPSKA UNIJA :(
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 06.05.2004 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a mi ostali budale je li? Confused

morbith wrote:
@svi
jedino sto mene plasi je to sto kad udjemo u to govno od zajednice..(iss sad sam skuzio da cemo bit u istoj "sobi sa janezima"=)))) sala neukusna sorry ) sto ocekujemo....ako ocekujemo boljitak sorry ekipa toga ponestalo..bar u slijdecih 25 godina...ali ljudi samo ako nam neko pokloni basloslovne pare koje ne moramo vratit nikad, dodje nam iss i pokaze onaj pravi prosvjetljni financijski put kako da ti novci urode plodom...


Priznavanjem statusa kandidata zemlji se otvaraju razvojni fondovi europske unije... te fondove su do sada koristile bivse zemlje kandidati, njih 10. Ti fondovi su i djelomicni razlog zbog kojeg su sve te zemlje sad vec ispred nas, iako su nam nekada gledale u ledja (vecina njih). Ukoliko nam se u lipnju prizna status kandidata, time se otvara i mogucnost koristenja tih fondova. Ukoliko je tebi poznat nacin na koji ces postici brzi razvoj bez eu pomoci i normi, gofix...


Quote:
rjesimo se lopova na kljucnim mejstima te idijotskog mentaliteta...mozda kazem mozda uspijemo zaradjivat dovoljno da mozemo jednom u 5 goina i na more otic i ne mslit se kako cemo to vratit...


nece ici... rjesavamo ih se preko deset godina vec, ali ne mrdaju se bas nesto s mjesta. a mentalitet se ne mijenja tako lako, niti ga se treba mijenjati, jer, kakav god bio, on ipak odredjuje naciju. ni ti se ne trudis biti ono sto nisi right?


Quote:
pa na kraju krajeva njemacka nije nista bogatija od kad je u eu...


to ti onako odokativno jel?


Quote:
a da o istocnoj ni ne pricam to je sad jedna ista zemlja remember ali tragovi se komunizma i istocnom djelu vide i vidjet ce se uvijek ...e sad ja vas pitam sto ocekujete od eu vise para ....bolje obrazovanje...pardon bolji pristup visoko obrazovaim ljudima...


da


Quote:
hm...ono sto ja ocekujem je da cu prvi dan bit sretan kao i svaki "pas" sto sam u EU piljit cu ponosno u vatromete kao sto sam piljio 90 i 91 kao imam Hrvatsku i sta onda ...


nista... i dalje ces imati hrvatsku. samo sto ces moci reci da zivis u pravnoj drzavi u kojoj se prakticira demokracija na nivou europske unije.

Quote:
ljudi volim svoju zemlju al se isto vremeno serem na nju jer je zaku'ac---tako ce i sa Eu bit za godinu dana kad skuzite da smo na istom mjestu gdje smo i bili samo sto ce jedan njemac...francuz ili bilo tko drugi hrvatsku drzavu zvati svojom europom... ali ti kad dodjes u francusku il njemacku..nikad neces moc rec da si ti u svojoj europi vec u njihovoj....zvucim mozda glupo ali ne slzem se sa EU.ali ni sa ovakvom hrvatskom....zivjeli.


s ovim se jednostavno ne slazem Smile
kao prvo, po cemu je 'njegova' europa drugacija od 'tvoje' europe? europa je europa, ne treba tu izmisljati toplu vodu.
izrekao si nekoliko kontradiktornih izjava iz kojih se da zakljucit da bi ti rado zivio ko svicarska, al nemas pojma kako bi to ostvario. odgovor ti je - priblizavanjem eu standardima, jer ne postoji drugi nacin da natjeras nase politicare da pocnu raditi i misliti na dobrobit svoje zemlje.

Quote:
btw...ako je netko mozda osjetio neki od izljeva rasizma ili nacizma u mojim rijecima ispricavam se duboko jer nisam nit jedno nit drugo nit sam ikoga htio uvrijediti...mir svima


ne, nisi izrekao nista rasisticko. tvoje je apsolutno pravo biti skeptican, isto kao sto je moje pravo da ne dijelim toliku dozu skepse s tobom. nitko ti nista ne moze dok god vodis diskusiju u kulturnom i civiliziranom tonu Cool
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
djipster
Guest





PostPosted: 07.05.2004 00:12    Post subject: Reply with quote

blackduke wrote:
ja očekujem da ću imat 5put manju cjenu postdiplomskog studija jer je jeftinijie za studente iz EUa.
I da ćemo dobit PayPal.

za koji fax Razz
Back to top
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 07.05.2004 00:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stipsa, ti si nekakav predsjednik mladih promicatelja eu za hrvatsku? Wink
Back to top
View user's profile Send private message
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 07.05.2004 00:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, oš se učlanit? nije skupa članarina Twisted Evil Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 07.05.2004 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko? kilogram sira sa placa i ... sloboda?
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2004 00:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
blackduke wrote:
ja očekujem da ću imat 5put manju cjenu postdiplomskog studija jer je jeftinijie za studente iz EUa.
I da ćemo dobit PayPal.

za koji fax :P

Central Saint Martins
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 07.05.2004 00:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
koliko? kilogram sira sa placa i ... sloboda?


sloboda kretanja npr? eno ti odi na granicu sa slo pa prakticiraj slobodu kretanja drzavljana van eu... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 07.05.2004 00:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
koliko? kilogram sira sa placa i ... sloboda?

sloboda??' explain....pliz

čiirs

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 07.05.2004 00:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je za popizdit mi se ide do slovenije, a i inače prakticiram putovanja u inozemstvo.
sloboda, pa... pročitaj što smo mi koji smo protiv ulaska u eu pisali dosad ovdje.
Back to top
View user's profile Send private message
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 07.05.2004 00:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
je za popizdit mi se ide do slovenije, a i inače prakticiram putovanja u inozemstvo.


tebi se ne ide, sunce moje, ali se ide ljudima koji IZVOZE. ti proizvodi moraju nekako doći u zemlje u koje se uvoze? ili?
sad mi odgovori nešto tipa 'za popizdit mi se izvozi', pa će mi biti sve jasno Smile

Quote:
sloboda, pa... pročitaj što smo mi koji smo protiv ulaska u eu pisali dosad ovdje.


procitah, ne nadjoh. morat ces ipak svojim rijecima objasnit Wink
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 07.05.2004 00:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam, ja na to gledam ovako: ako u eu i budu naređivali, naređivat će vladi, a ne meni osobno. a sada mi ionako naređuje vlada jer ne donosim sam zakone sebi, odredbe i tako. samo je stvar promjene gospodara. koji je gospodar bolji, procijenite sami.

tako Wink

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 07.05.2004 00:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a moj šiloko, onda bi tebi vjerojatno bilo svejedno da su srbi okupirali hrvatsku i da ti je gospodar slobo.
stipsa, sunce ti tvoje Very Happy , kupi naočale kad ne vidiš.
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 07.05.2004 00:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, zaboravih, ZA POPIZDIT MI SE IZVOZI! Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 07.05.2004 00:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
a moj šiloko, onda bi tebi vjerojatno bilo svejedno da su srbi okupirali hrvatsku i da ti je gospodar slobo.
stipsa, sunce ti tvoje Very Happy , kupi naočale kad ne vidiš.

pa kad bi slobo radio po principu eu, zašto ne.
ili si i ti jedan od onih koji kažu da 'napokon imaju svoju vladu'
'moja' vlada je jedino ona kojoj sam ja na čelu, a pošto nisam...

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 07.05.2004 01:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajde, ajde, još puno papat medolina...
zar ne bi trebao biti u krevetu dosad? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 07.05.2004 01:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
ajde, ajde, još puno papat medolina...
zar ne bi trebao biti u krevetu dosad? Laughing

...a taman kad sam pomislio da se na ovom forumu može normalno vodit dijalog. silly me

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 07.05.2004 01:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
e, zaboravih, ZA POPIZDIT MI SE IZVOZI! Twisted Evil


ok, shvatio sam. oprosti, više te neću opterećivati argumentiranim pisanjem LeaveMeBe
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 07.05.2004 01:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[shilokko] wrote:
Kristl Karington wrote:
a moj šiloko, onda bi tebi vjerojatno bilo svejedno da su srbi okupirali hrvatsku i da ti je gospodar slobo.
stipsa, sunce ti tvoje Very Happy , kupi naočale kad ne vidiš.

pa kad bi slobo radio po principu eu, zašto ne.
ili si i ti jedan od onih koji kažu da 'napokon imaju svoju vladu'
'moja' vlada je jedino ona kojoj sam ja na čelu, a pošto nisam...

ovo ti zoveš normalnim dijalogom?
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 07.05.2004 01:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stipsa wrote:
Kristl Karington wrote:
e, zaboravih, ZA POPIZDIT MI SE IZVOZI! Twisted Evil


ok, shvatio sam. oprosti, više te neću opterećivati argumentiranim pisanjem LeaveMeBe

vidim, osim što nemaš ljubavi prema domovini, nemaš ni smisla za humor
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 07.05.2004 01:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
[shilokko] wrote:
Kristl Karington wrote:
a moj šiloko, onda bi tebi vjerojatno bilo svejedno da su srbi okupirali hrvatsku i da ti je gospodar slobo.
stipsa, sunce ti tvoje Very Happy , kupi naočale kad ne vidiš.

pa kad bi slobo radio po principu eu, zašto ne.
ili si i ti jedan od onih koji kažu da 'napokon imaju svoju vladu'
'moja' vlada je jedino ona kojoj sam ja na čelu, a pošto nisam...

ovo ti zoveš normalnim dijalogom?

čuj, ako si ovaj dio: ''ili si i ti jedan od onih koji kažu da 'napokon imaju svoju vladu' ''
shvatio kao nekavu uvredu ili možda provokaciju, onda sori jer mi to stvarno nije bila namjera. možda tako zvuči, ali sam jednostavno pretpostavio po tvom pisanju da si i ti od onih što idu analogijom: ja sam hrvat, ova vlada je hrvatska, dakle to je moja vlada. gledajući s jedne strane to i jest točno, ali ako se gleda s te strane onda idimo i ovom analogijom: ja sam europljanin, ova vlada je europska, dakle ovo je moj vlada.
zašto ne

peace

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 07.05.2004 01:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej, sjeti se da si i građanin svijeta, dovraga, svemira, nek nam vlada bude federacijska, a neprijatelji mjenjolici!
ovu vladu, kakva je da je, kao uostalom i ona prije nje, izabrali su građani hrvatske, na onu europsku baš i neće imati utjecaja.
nije me ništa uvrijedilo samo me začudilo da sa svojih 18 god. već hoćeš voditi vladu. a da to i radiš onda bi tu tvoju argumentaciju mogao svako drugi koristiti (nisam šef vlade pa nisam zadovoljan njom, buhuhuhu).
Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 07.05.2004 01:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ej, sjeti se da si i građanin svijeta, dovraga, svemira, nek nam vlada bude federacijska

i agree. utopia is my fetish Wink
ma ne, nebi ja volio vodit vladu (možda i bi ali da ima ono 'restart game' Very Happy )
i ne zaboravi da ljudi ne glasuju (barem u mom slučaju) za nekog zato što su mu baš super nego zato što jednostavno nemaju boljeg izbora. misliš kad bih mogao glasat za neku švedsku stranku da ne bih. pa...bih, i potpuno bi me bolila briga jesu li u njoj hrvati ako rade svoj posao korektno.
a ako ćemo već o tim domoljubnim staf: ne mogu volit zemlju samo zato jer sam rođen u njoj. volim je jer su u njoj ljudi koje volim i mjesta na kojima volim biti. ako jednom sutra budem u nekoj drugoj zemlji pronašao te dvije stvari, neću 'domovinu' smatrat domovinom. kao i sve drugo, ljubav treba zaslužiti. krv JEST voda (imho)

ali ovo je malo OT pa zaboravimo
Wink

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 07.05.2004 02:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
vidim, osim što nemaš ljubavi prema domovini, nemaš ni smisla za humor


oh, kako školski, skroz by the book... pri nedostatku argumenata, prvi slijedeći korak su neopravdane uvrede.
još jednom ti se ispričavam što nisam sposoban komunicirati na tom nivou Sad

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 07.05.2004 09:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da al EU nebi trebala bit fetish nego neka realnost. Hrvatska vlada ce tam imat svog covjeka a Eu nije dosla do stupnja UN di glavnu rijec vode neke velke zemlje EU je Americki sistem prebacen na Europu. Kongres ... a neki nash covjek ce tam glumit senatora ah sad koga da posaljemo? Covjeka koji ce gledat kako za sebe pokrast sto vise i poslje toga pokrit facu usima a dupe zemljom, ili covjeka koji ak ce vec krast trebat krast za zemlju? Smile
Btw
nacionalizam mi vise ne smeta tolko osim sto smatram taj nacin malo ogranicenim za razmisljanje al dobro, necu sad srat.
@ Kristl Karington
Daj ti meni reci ljubav prema domovini treba bit kakva tocno?
Jel ce to bit ono kao prosli smo kroz rat i sad tu zivimo i dok ne pomru svi bivsi branitelji i napaljenici na rat nemozemo se maknut od tog vremena? Trebali bi zivjet u zatvorenom krugu bez buducnosti? Ja sam mlad pa mozda i ne kuzim te stvari al ja na to gledam tak da su ti ljudi prije 10 godina odradili jedan majstorski posao da odbrane drzavu i odala im se pocast vise stotina puta a sad je vrijeme da se malo zagleda naprijed i osigura njima i mladim ljudima neki fakin posao. Danas branitelji fakin izvode ratne operacije otimanja drzavnih sluzbenika za mirovinu i stan. How lame is that?

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 07.05.2004 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@stipsa and svi

care nisam zaboravio da da sam u istoj dobi sa albanijom i makedonijom al mi vjeruj da su oba naroda puno casnija kulturnija te postenija od slovenaca....zaboravi sad na financijsku situaciju u tim zemljama...ali ako gledam povjesno te na kulturnoj bazi...slovenija se moze sakrit ispred ne toliko albanije ..koliko ispred makedonije i bosne...zanemari posljedice rata ...ali dok smo se mi svi hvalili koliko smo kulturni i uzviseni nad svima Sarajevo je bilo domachin kulturno sportske manifestacije OI 84...tako da ...sve je to zamrseno kao sto rekoh ne mrzim nikog na nacionalknog osnovi ali realno gledano necu lagat slovence ne volim zbog prepotentnaosti....pa jebes zemlju koju kokos preleti a kurce se koda su neznam sta......
ps. a vjeruj mi da nije bosanac....srbin makedonac albanac slovenac kreten vec covjek kao takav ..zasto se ne upitas dal ekipa u bosni pita sebe..hm jebo te led pa mi smo u istoj sobi sa hrvatima?????????vjeruj mi da nismo nista bolji nit gori od njih...svi smo isti kurac---zvan balkan ...i eupopa nije izlaz it te fraze "Mi smo balkan"...izlaz iz balkana moramo trazit unutar sebe i to mislim pojedinacno-----

You can't change the world .....but you can change yourself..zivjeli
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group