Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
POLITIKA :( EUROPSKA UNIJA :(
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 07.05.2004 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ stipsa

mislis li da svi unutar europe uzivaju demokracijicu i pravnu drzavu....care zivio 2 godine u njemackoj podrijetlom sam njemac sto nije bitno mislis da gore nema birokracije mislis da je gore med i mlijeko....odi fino malo probaj vidjet kako je gore...probaj paris pa osjeti sto znaci ne kretat se bas ugodno po gradu poslije 9 sati navecer,,, probaj frankfurt probaj madrid....reci mi koliko si upoznat sa podacima trgovanja ljudskim organima....interesantno je da da kod nas evo necu kenjat al mislim da nije bilo niti jednog slucaja da su covjeka ni krivog ni duznog nasli da lezi u ilici rasporen ..sto je otrpilike u dortmundu ili frankfurtu dosta cesta pojava.....zasto pitam se....mi svi pricamo tu o financijskom boljitku te na toj osnovi mirnijem zivotu...a sto je sa mogucnostima povecanja kriminala....zar ge nemamo dovoljno...mislite da ce eu rjesit nase kriminalne aktivnosti...nece jer ih moramo sami rjesit da biusli u eu...a kad nam otvore granice pomirite se sa cinjenicom da ce ga biti jos vise sto od strane eu i onda jos i od nase...

ps.stipsa nemoj zabrijeat da sam se okomio na tebe ili na bilo kog drugog svi ste vi meni kewl
Back to top
View user's profile Send private message
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 07.05.2004 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stipsa wrote:
a mi ostali budale je li? Confused


s ovim se jednostavno ne slazem Smile
kao prvo, po cemu je 'njegova' europa drugacija od 'tvoje' europe? europa je europa, ne treba tu izmisljati toplu vodu.
izrekao si nekoliko kontradiktornih izjava iz kojih se da zakljucit da bi ti rado zivio ko svicarska, al nemas pojma kako bi to ostvario. odgovor ti je - priblizavanjem eu standardima, jer ne postoji drugi nacin da natjeras nase politicare da pocnu raditi i misliti na dobrobit svoje zemlje


@stipsa

kad sam rekao "njegova ilti sadasnja eu" i onda linko sa "mojom" Eu govorio sam o jednog gotovo sigurnoj nervnopravnosti...bez obzira sto tecno govorim njemacki,sto nosim prezime Horsch te mi se djed zvao johan(bez smijanja=))) nisam nit nakon dvije godine bio prihvacen kao njemac uvijek sam bio i ostao hrvat---mislim sto je ok ja nisam niti htio zaboravit od kud dolazim ali sto se ravnopravnosti tice (ne govorim tu na birokratskoj osnovi ...dapace vec na socioloskoj )uvijek se osjetilo to ajmo rec nakavo omalovazavanje..e sad cete rec oa normalno kad mi drzava nije u eu...e sad vas pitam zasto sa spanjolcima u njemackoj nije nista drukcije s tim da su oni u puno ravnopravnijoj poziciji nego sto cemo mi ikad bit---malo se bojim svega toga....jer lakse ce njemac ili francuz...doc "gospodarit" hrvatskom nego sto ce ijedan hrvat moc gospodarit Njemackom il francuskom
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 07.05.2004 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

morbith wrote:
mislis li da svi unutar europe uzivaju demokracijicu i pravnu drzavu....care zivio 2 godine u njemackoj podrijetlom sam njemac sto nije bitno mislis da gore nema birokracije mislis da je gore med i mlijeko....

jel ti ozbiljno mislis da je birokracija/kriminal/siromastvo posljedica clanstva njemacke u EU? ili, pak, mislis da je izolacija nacin za sprecavanje tih stvari?
brkas (kao i mnogi drugi na ovom forumu) negativne posljedice drzavno-drustvenog uredjenja sa negativnim posljedicama clanstva u EU. mislim:
morbith wrote:
sto se ravnopravnosti tice (ne govorim tu na birokratskoj osnovi ...dapace vec na socioloskoj )uvijek se osjetilo to ajmo rec nakavo omalovazavanje...

kakve to veze ima sa clanstvom u EU? nizozemci ne vole njemce, njemci ne vole engleze, englezi ne vole nikoga, a francuze ne voli nitko. i?
morbith wrote:
...jer lakse ce njemac ili francuz...doc "gospodarit" hrvatskom nego sto ce ijedan hrvat moc gospodarit Njemackom il francuskom

sve hrvatske banke (osim postanske) su u vecinskom stranom vlasnistvu (a, zamisli, nismo u EU). pola obale kupili su slovenci i madjari - ALI TO NEMA NIKAKVE VEZE SA CLANSTVOM U EU.
mozda bi pomoglo malo bolje poznavanje teme...
Back to top
View user's profile Send private message
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 07.05.2004 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@dunga si zivila vani????

br 1 u EU mislim dal si zivjela

br 2
Da li trenutno rade stranci kod nas u tim bankama???
Vidis ne...broj tri citaj bolje sto pisem...nisam rekao da izolacija ce nesto rijesit...
niti sam rekao da su birokracija itd... posljedica clanstva vec sam rekao da kako toga ima i kod nas tako ima i u Eu...dapace sve sve si krivo shvatila...rekao sam da nas ulazak u eu nece po pitanju birokratstva kriminala-nista revolucionarno napraviti jer toga ima i u eu jako jako puno....broj cetri njemac ne voli francuza ali nit ce njemac u francisku nit ce francuz u njamcku...jer i jedan i drugi znaju da im u suprotnim zemljama nema opstanka...ali ako njemac dodje zivjet tu opstat ce i te kako.. kuish pogledaj portugal....jesu li u Eu...jesu ...70 posto drzave je siromasno....30 % vlasnistva u toj drzavi su njemci i austrijanci sto se ajmo rec turizma tice kao jedne od glavnih grana portugala...and gueesss what malo su poceli svoju ekipu zaposljavat...e a to je bed

tako da dunga nisam nit rekao da su birokracija i sve ostalo gore navedeno posljedica clanstva eu....vec da se ne zavaravamo kako je u eu lijepo i krasno sve (da je malo bolje je ...)i kako kod njih takovih stvari nema...ali da otvaranjem granica se otvara trziste u bilo kojem pogledu kako gospodarskom tako i kriminalnom samo lud covjek moze negirat.mir svima=))
Back to top
View user's profile Send private message
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 07.05.2004 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

morbith wrote:
@stipsa and svi

care nisam zaboravio da da sam u istoj dobi sa albanijom i makedonijom al mi vjeruj da su oba naroda puno casnija kulturnija te postenija od slovenaca....zaboravi sad na financijsku situaciju u tim zemljama...ali ako gledam povjesno te na kulturnoj bazi...slovenija se moze sakrit ispred ne toliko albanije ..koliko ispred makedonije i bosne...zanemari posljedice rata ...ali dok smo se mi svi hvalili koliko smo kulturni i uzviseni nad svima Sarajevo je bilo domachin kulturno sportske manifestacije OI 84...tako da ...sve je to zamrseno kao sto rekoh ne mrzim nikog na nacionalknog osnovi ali realno gledano necu lagat slovence ne volim zbog prepotentnaosti....pa jebes zemlju koju kokos preleti a kurce se koda su neznam sta......
ps. a vjeruj mi da nije bosanac....srbin makedonac albanac slovenac kreten vec covjek kao takav ..zasto se ne upitas dal ekipa u bosni pita sebe..hm jebo te led pa mi smo u istoj sobi sa hrvatima?????????vjeruj mi da nismo nista bolji nit gori od njih...svi smo isti kurac---zvan balkan ...i eupopa nije izlaz it te fraze "Mi smo balkan"...izlaz iz balkana moramo trazit unutar sebe i to mislim pojedinacno-----

You can't change the world .....but you can change yourself..zivjeli


e, ovako se vec mozemo razgovarati...
u svemu se uglavnom slazemo, osim u posljednjoj recenici... iako je ona tocna, ovdje se odnosi na pojedinca, a mi razgovaramo o narodima... jer, kao sto je vidljivo na svakom koraku, promijeniti pojedinca je vec umjetnost, a kamoli cijeli narod...
nazalost (ili na srecu), jedini nacin koji ja vidim kao najbrzi prvi korak koji i sam spominjes, dakle promjenu na bolje, jest upravo uvodjenje eu pravila i standarda u svakodnevni zivot... ukoliko ti znas za neku efikasniju metodu, naravno je iznesi ovdje.

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 07.05.2004 14:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

morbith wrote:
@ stipsa

mislis li da svi unutar europe uzivaju demokracijicu i pravnu drzavu....care zivio 2 godine u njemackoj podrijetlom sam njemac sto nije bitno mislis da gore nema birokracije mislis da je gore med i mlijeko....odi fino malo probaj vidjet kako je gore...probaj paris pa osjeti sto znaci ne kretat se bas ugodno po gradu poslije 9 sati navecer,,, probaj frankfurt probaj madrid....reci mi koliko si upoznat sa podacima trgovanja ljudskim organima....interesantno je da da kod nas evo necu kenjat al mislim da nije bilo niti jednog slucaja da su covjeka ni krivog ni duznog nasli da lezi u ilici rasporen ..sto je otrpilike u dortmundu ili frankfurtu dosta cesta pojava.....zasto pitam se....mi svi pricamo tu o financijskom boljitku te na toj osnovi mirnijem zivotu...a sto je sa mogucnostima povecanja kriminala....zar ge nemamo dovoljno...mislite da ce eu rjesit nase kriminalne aktivnosti...nece jer ih moramo sami rjesit da biusli u eu...a kad nam otvore granice pomirite se sa cinjenicom da ce ga biti jos vise sto od strane eu i onda jos i od nase...


ne, ne mislim da je gore med i mlijeko. ali da, mislim da je gore med i mlijeko usporedimo li situaciju s onom u Hrvatskoj :).
i da, bio sam, probao sam. pokojni djed i baka su mi proveli veci dio zivota tamo i svake godine sam gotovo cijele praznike provodio u njemackoj. bio sam i na arbeitsamtu i u lokalnoj opcini (ne znam kako se to tocno zove :)), slepao sam se za djedom kad je morao sredjivati gomile papira za povratak u Hr...
u pravu si kad kazes da je birokracija ogromna, ALI ONA TAMO FUNKCIONIRA, a tu ne :). kad tamo dobijes informaciju da ce nesto biti gotovo za tri mjeseca, to ce biti gotovo za tri mjeseca! kada ovdje dobijes informaciju da ce nesto biti gotovo za tjedan dana, pocnes kolutati ocima jer znas sto te ceka...

sto se trgovine organima tice, ne znam kako je vani, ali sudeci po nedavnoj emisiji u Hrvatskoj je dovoljno prolistati plavi oglasnik ukoliko zelis doci do novog bubrega. ljudi su dosli do takve litice gdje im vise uopce nisu bitne posljedice objavljivanja nelegalnog oglasa i upustanje u opasne vode...

Quote:
ps.stipsa nemoj zabrijeat da sam se okomio na tebe ili na bilo kog drugog svi ste vi meni kewl


vec sam rekao da nema problema dok se god vodi civilizirana i argumentirana rasprava. ja postujem tvoje pravo na drugacije misljenje isto kao sto postujem svoje pravo na svoje misljenje :).

cheers
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 07.05.2004 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ stipsa

eto vish sve je u komunikaciji=))

pazi jedini je problem u tome sto ti to zoves Eu standardima a ja ih zovem standardima zdravog razuma i "normalnog" covjeka...uvođenjem necega tipa pravilnika lilti kodexa ponasanja.....bojim se da se nemoze bas nesto pretjerano naravit jer svi znamo da su pravila da se krse=)))..mi to znamo najbolje=)))........nego vec trebamo nac nacin(edukacija) kako da u drustvenu strukuturu uvedemo moralna nacela i prave ljudske vrijednosti..a to je medju prvima povjerenje medju svim ljudima..znam da je tesko....treba stvorit zdravu okolinu a kako ces to kad nam je pola drzave nepismeno i primitivno i zive na nacin sto vise para za sto manje posla....to vani ne prolazi..
e sad mi trebamo u nas narod uvest da onaj tko Ne zeli raditi nece imat para...onaj tko nemoze raditi nista jer je onemogucen fizicki ili psihicki nemora bit i gladan vec da ce imat socijalku a onaj tko ce raditi ce imat para proporcionalno sa obavljenim poslom---e tako to ide U EU al i kod njih ponekad zasteka....
kad mi dodjemo na tu razinu razmisljanja brate nece nam eu trebat da bi mi zivjeli dobro----posdraf
Back to top
View user's profile Send private message
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 07.05.2004 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ dunga

isprika ..nisam pogledao profil,,,znaci...zivila= zivio


uzivaj
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 07.05.2004 14:48    Post subject: Reply with quote

morbith wrote:


You can't change the world .....but you can change yourself..zivjeli


a kolko se ljudi ISKRENO drze ove recenice?
koliko se vi drzite ove recenice...
pocnite od najmanjih sitnica....tipa...pusenje, alkohol i slicno???

recenica je jebena...ali nazalost na kraju ce i ostat samo recenica...jer jos ce miljon ljudi bacit papiric ili ZVAKU na pod (ILI U CVIJECE) ni ne razmisljajuci o tome kaj su napravili...e kad se to promjeni onda mozemo ic u neki visi stadij (r)evolucije vlastitog uma!
Back to top
djipster
Guest





PostPosted: 07.05.2004 14:49    Post subject: Reply with quote

blackduke wrote:
djipster wrote:
blackduke wrote:
ja očekujem da ću imat 5put manju cjenu postdiplomskog studija jer je jeftinijie za studente iz EUa.
I da ćemo dobit PayPal.

za koji fax Razz

Central Saint Martins


a zakaj ti je VAZNA TA DIPLOMA???
Back to top
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 07.05.2004 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

morbith wrote:

e sad mi trebamo u nas narod uvest da onaj tko Ne zeli raditi nece imat para...onaj tko nemoze raditi nista jer je onemogucen fizicki ili psihicki nemora bit i gladan vec da ce imat socijalku a onaj tko ce raditi ce imat para proporcionalno sa obavljenim poslom---e tako to ide U EU al i kod njih ponekad zasteka....
kad mi dodjemo na tu razinu razmisljanja brate nece nam eu trebat da bi mi zivjeli dobro

e, svaka cast - upravo si posro zadnjih par-sto godina ekonomije...
morbith wrote:
Da li trenutno rade stranci kod nas u tim bankama??? Vidis ne...

ne rade u bankama, nego u gradjevini (sto je trenutna najjaca industrija u hrvatskoj)...
morbith wrote:
ali nit ce njemac u francisku nit ce francuz u njamcku...jer i jedan i drugi znaju da im u suprotnim zemljama nema opstanka...

ma, otkud ti sad to?!?! daj proseci do londona (ili, nedajboze, brisela)...
morbith wrote:
ali ako njemac dodje zivjet tu opstat ce i te kako...

kaj ce sljakat na bausteli? ili pod "njemac" smatras vrhunskog menadzera koji ce doc u upravni odbor HT-a? isto tak moze otic i u london...
morbith wrote:
...nisam zaboravio da da sam u istoj dobi sa albanijom i makedonijom al mi vjeruj da su oba naroda puno casnija kulturnija te postenija od slovenaca...

oprosti, ali ovaj nacin misljenja je znak primitivizma. sto bi to tocno trebalo znacit (osim da si ti osoba sa predrasudama)?
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.05.2004 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I agree with Dunga. 100% Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.05.2004 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw...

morbith wrote:

Da li trenutno rade stranci kod nas u tim bankama???
Vidis ne...


vidis...da. rade na najvecim pozicijama u bankama i sva politika tih banaka, je, naravno i logicno, diktirana izvana....

quote generalno dunga za ostalo

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 07.05.2004 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
nizozemci ne vole njemce, njemci ne vole engleze, englezi ne vole nikoga, a francuze ne voli nitko. i?


šema sročeno Laughing

čirs

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group