Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
divxi, xvidi, i slični im prijatelji

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2004 00:11    Post subject: divxi, xvidi, i slični im prijatelji Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ne gledam tak često te filmiće, volim si dvde pogledat najrađe, ovo ak uleti, znači ti divx i ini filmovi.

E sad. Mene full iritira kaj si svakom dodje radit s drugim kodekom. ne postoji software koji onak imam, instaliram, eventualno kliknem update svakih mjesec dana i da sve radi, neee!

matr ludu

od prvo instaliraj nimo, pa rinejamj ove fajlove, pa nemoj instalirat xvid kodek iz nima, nego posebno, do stavi novi, moras sve izbrisat, blah blah

trenutno imam svasta na kompu Smile divx, xvid, nimo, blah
i ne radi bas najbolje sve

jel postoji neki recept, koji radi 100posto i koji ce bar dvije osobe potvrdit Smile
jer ono, ovaj wmv kaj sam na njuze stavio, mogu samo zvuk cut, sliju ne..

damn!
ajde vi divx experti, znam da vas ima


spenkju
rrrrrrrah
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 07.05.2004 00:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neam pojma rista..ja instaliro kodeke prije god dana, sve kaj sam imo i odonda sve prima..
ak oš mogu ti dofurat sutra te neke koje imam trenutačno..

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
forca



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 07.05.2004 00:34    Post subject: Re: divxi, xvidi, i slični im prijatelji Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ovaj wmv kaj sam na njuze stavio, mogu samo zvuk cut, sliju ne..


nisi jedini Confused

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 07.05.2004 00:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako instaliraj si FFDSHOW i BSPLAYER i moći ćeš gledat SVE. nemoj instalirat posebno codece za divx, xvid i ine, nego jednostavno ffdshow i ide sve. a za .wma samo instaliraj WMP9

možda sam čudan ali ja osobno preferiram divxe nad dvdima. nekako mi slika izgleda prirodnija (naravno ako su novije, tj. bolje kompresije, pogotov xvid) i mogu puno bolje manipulirat sa svim i svačim od titlova pa nadalje

eto

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2004 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

al vec imam i ffdshow i bsplayer
pa opet imam jedan film koji mogu pokrenut al mu se slika trese. gadem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 07.05.2004 00:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda je do filma
ili ne?

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.05.2004 08:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko sam ja skuzio to radi od racunala do racunala, tj. ovisi od kompa do kompa. Moj frend stavi nekakav xvid koji je nasao tko zna gdje na netu i radi mu, meni da isti taj i ne radi mi. Etc..etc..etc. Najsigurniji su filmovi u DivX-u, ovo ostalo (Xvid, 3vix itd...) je poprilicno fucked up za konfiguriranje da radi. Ja poinstaliravam sve i na kraju radi, doduse ako imam DivX4 i DivX5 odjednom, onda mi pokazuje nekakvu zelenu liniju na desnoj strani ekrana dok gledam film, maknem DivX4 i te linije nema.. i jos hrpa takvih stvari.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 07.05.2004 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam to radio ovak:
DivX 3.0
DivX 5.0
XviD xx (sam stavi najnoviju verziju)
onda AC3 filter.

Imam doma jedno p2 na 400 i jedno p4 na 2.4 sve mi je drugacije na tim kompovima i svaki film na koji sam naiso mi radi

od playera preporucan Cristal Player Free ili BullShit Player (BS)

ajde nek netko verifaja ovo pa da si covjek sredi komp!
Inace sve ostalo deinstaliraj i clen up yo Reg

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 07.05.2004 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja stavio media Player classic instalovo FFDshow prije pol godine i rade svi filmovi al bas svi.........
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.05.2004 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imas nekakav link za xvid skinut? ali ono, xvid da je sa setupom i sve ostalo.. ?

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 07.05.2004 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ffdshow+ac3+bsplayer=sve radilo ko aviJon do sad, no probs.
nimo je po mom misljenju jedan od najlosijih softova.

inace, meni osobno xvid najdrazi, dosad nism imala problema s njim, ni s citanjem, ni s kodiranjem (bas jucer napravih xvid od matchstick mena) i sve 5.
divx ne volim bas, pogotovo pri scenama s naglim pokretima itd.

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2004 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.divx-digest.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 07.05.2004 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
http://www.divx-digest.com


ok, so what else is new? Very Happy
ima dosta finih tutova na sajtu...

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2004 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa to za filaca....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 07.05.2004 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ppaaaaa sto onda Very Happy

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.05.2004 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
blackduke wrote:
http://www.divx-digest.com

ok, so what else is new? Very Happy
ima dosta finih tutova na sajtu...

si ti duke bio tamo? i skinuo taj setup koji trazim?
ma da?

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2004 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[ch3wie] wrote:
DivX 3.0
DivX 5.0
XviD xx (sam stavi najnoviju verziju)
onda AC3 filter.


Jos BSplayer ili neki drugi i sve se moze puštat. Što se tiče drugih formata koji služe za male filmiće slabije kvaliteta (tipa WMA), tu trebaju drugi kodeki koje samo feelin-luckyaš sa googla.
Štekanje slike često nije do codeca ni do playera, već zbog lošeg cd-a, prljave leće na cd/dvd-romu, a može i štekati sa harda, i to kvalitetnog, kad je prenatrpavan ogromnim fajlovima a nije dugo formatiran (stvore se neki bad sectori ili tako nešto pa komp ne može povuć toliko kbit/s koliko bi trebalo). Još jedna situacija u kojoj film može trzati jest kad je jednostavno nepažljivo ripan. Evo, baš sam si prije par dana složio Final Fantasy u visokom bitrate-u, kad ono ne valja, stvari malo preskaču kad se nešto brzo miče kao da proguta par frejmova (nekima je to OK al meni je iritantno). Znači, uvijek treba provjerit da li je štekanje do codeca ili do nečeg drugog. A kad nema slike ili zvuka, ch3wie je reko sve što treba.

Samo oprez, novi divx5 u pro verziji dolazi bundlan sa gain sofwerom (u prijevodu, spojiš se na net a gain odma ide tražit i bacat ti reklame na ekran)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2004 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što fali ovome
http://www.xvidmovies.com/codec/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.05.2004 14:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Što fali ovome
http://www.xvidmovies.com/codec/

Smile
16-07-03.. imam nove filmove sa XviD-om i ne mogu gledat. postoji neki novi codec a ja ga ne mogu naci.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 07.05.2004 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Codec_Pack.htm

K-Lite Codec Pack is a collection of codecs and related tools. Codecs are required to encode and decode (play) audio and video. The K-Lite Codec Pack is designed as a user-friendly solution for playing all your movie files. With the K-Lite Codec Pack you should be able to play 99% of all the movies that you download from the internet.

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 07.05.2004 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IndigoBlue wrote:
http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Codec_Pack.htm

K-Lite Codec Pack is a collection of codecs and related tools. Codecs are required to encode and decode (play) audio and video. The K-Lite Codec Pack is designed as a user-friendly solution for playing all your movie files. With the K-Lite Codec Pack you should be able to play 99% of all the movies that you download from the internet.


Baš to htio postati...But somebody beat 2 to it! Wink Preporučam ovaj coded i ja... Smile Ako vam to išta znači... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 07.05.2004 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

philatz: skini ovo http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=53761
ali prije digni sve codece koje imaš, i stavi ovo što kaže spilja (ac3 i bs) i trebalo bi sve radit. ffdshow prikazuje i divx i xvid i svašta a još ima puno konfiguracije i što je najvažnije sve je u jednom a windowsi to vole.
eto

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 08.05.2004 02:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[ch3wie] wrote:
Ja sam to radio ovak:
DivX 3.0
DivX 5.0
XviD xx (sam stavi najnoviju verziju)
onda AC3 filter.

+ na sve to FFDshow

ili Gordian Knot Rip Pack jedini "all in one" koji valja, je da dobijes avi synth i neke kenje koje ti netrebaju ako ne enkodiras al boze moj, ne smeta.

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 08.05.2004 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo upozorenje za one koji neznaju,
Gordian Knot Rip Pac
i nimo kodek pek,

ako imate tv kartice i koristite ih za ripanje videa sa kamera/vcr-a/dvd-a ili nesto slicno, nemojte istalirat ove codec packove jer dolazi do problema sa tv karticom, jednostavno krepunu driveri i nista nje sljaka Smile

eto... pa da se neko nebi zaletio i onda pito WTF?!?$! !
Smile

ja sam konkretno imo problema sa winFastovim karticama, sad neznam kak je s ostalima, al cuo sam da i s tim ima problema...
paaa.........[/quote]

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.05.2004 10:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@phil:

Koepi's XviD 1.0 RC4 5.04.2004? Ja ga nisam instalirao, nisam još nabasao na xvid koji ne vidim.

http://www.free-codecs.com/download/Koepi_XviD.htm
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group