Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
RGB ili CMYK

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Outrage



Joined: 03 Aug 2009
Posts: 27

PostPosted: 18.08.2009 11:32    Post subject: RGB ili CMYK Add user to your forum ignore list Reply with quote

Raja trebam da saljem u stampu nesto malo zahtjevnije,no nije to bitno,recite mi samo sljedecu stvar,kao sto znate CMYK znatno mijenja boje kada se gleda na monitoru,sad me zanima u stampi da li ce biti priblizna boja sa monitora u CMYKu ili RGBu?
Back to top
View user's profile Send private message
paciotti



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81

PostPosted: 18.08.2009 11:38    Post subject: Re: RGB ili CMYK Add user to your forum ignore list Reply with quote

Outrage wrote:
Raja trebam da saljem u stampu nesto malo zahtjevnije,no nije to bitno,recite mi samo sljedecu stvar,kao sto znate CMYK znatno mijenja boje kada se gleda na monitoru,sad me zanima u stampi da li ce biti priblizna boja sa monitora u CMYKu ili RGBu?


haha dobar si Very Happy malo je kompliciranije neg se cini na prvu loptu, sad najbolje bi ti bilo uopce ne vjerovat monitoru nego vrijednostima CMYKa...

u svakom slucaju nemas izbora, posto stampas, RGB skroz zaboravi jer 30-40% boja koje postoje u RGBu ti stroj ne moze odstampat. zato CMYK i sluzi
Back to top
View user's profile Send private message
Outrage



Joined: 03 Aug 2009
Posts: 27

PostPosted: 18.08.2009 12:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma da znam to,vec me zanima koji mod boja ce bi pribliznije prikazati na monitoru ono sto cu dobiti u stampi,trebalo bih CMYK ali kao sto si ti rekao sve je to relativno,tako da se nemogu oslonuti niti na jedan preview monitora,no htio sam ipak da cujem vase misljenje Wink
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 18.08.2009 12:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravi test printa ako možeš, pa ako nisi zadovoljan, naštimavaj... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Outrage



Joined: 03 Aug 2009
Posts: 27

PostPosted: 18.08.2009 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehehehe nazalost nisam u mogucnosti Smile da imam priliku test offseta nebih imao dileme Smile printao bih dok ne uganjam ono sto trazim Smile

No hvala svima !
Back to top
View user's profile Send private message
leticija



Joined: 22 Aug 2012
Posts: 2

PostPosted: 22.08.2012 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko ja znam, CMYK se koristi pretežno u offset industriji tiska, a RGB u digitalnom tisku, tako da tu nema puno filozofije, a prikaz na ekranu CMYK uratka mora biti drugačiji zato jer monitori prikazuju RGB spektar boja, vrlo jednostavno Smile
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 22.08.2012 19:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve radiš u CMYK-u, a fotke obrađuješ u RGB-u i na kraju obrade prebaci u CMYK. Za cijelo vrijeme obrade neka ti je u PhotoShopu uključen Proof prikaz. Ak ideš na ofset iz arka i nije ti drukčije rečeno u tiskari, ili nisi dobio profil, slobodno koristiš Euroscale Coated profil za proof i konvertiraš u taj profil.

No stvar nije ni približno gotova nit je tak jednostavna. Nekaj više o tome sam pisal tu.

_________________
Grafičko oblikovanje i vizualni identiteti
www.artstudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group