Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ubit ću klijenta! seljačina!
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.05.2004 13:01    Post subject: ubit ću klijenta! seljačina! Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogledajte ovo! napravim web u kojem su mi bile ruke jaaako vezane, al je ispa ajde OK.. web od te moje verzije je www.ars.hr/cian (gledajte ga u IE, jer je transparentan flash)! i sada on mene nazove i kaže da je jedna firma koja im je konkurencija napravila web. evo link http://www.ekosan.hr!

i napadne me: zašto naše stranice nisu suvremene kao njihove?? ajde, radi sve ponovo! Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 12.05.2004 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedan savjet, objasni mu. Budi uporan, odrzi seminar, kupi kosulju bilo sto.. ali ga uvjeri tj. dokazi mu da je tvoj suvremeniji kako on kaze. Ili mu zakelji samar i tuzi ga za sexual harrasement.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 12.05.2004 13:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a je' dodaj stranicu gdje ce se biti slika njega i sekretarice i to je to Smile

al' ozbiljno!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 12.05.2004 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cool

Povecaj mu sliku onog krumpiralista u izgradnji na naslovnoj i kazi mu da je konj - finim i probranim rijecnikom... ili editiraj svoj post pa ga uputi ovdje na kritike obju verzija Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.05.2004 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@phil: imam i odijelo i kravato i košulji, pa sve to puta 3.. nije u tome problem.. Laughing
@keye: citiram ga: "nije bitan sadržaj, već sami dizajn stranica, tj. kako su vizualno predivno napravljene.."
@ empty: 20 min. sam se finim riječnikom derao na njega, govoreći mu: ajme majko, ti si idiot, ajde sadit tikvice, idiote jedan!

ajme kako sam ljut.. uff.. klica je u tome, što je ovo najjača firma u tom poslu.. i već ih godinu dana nagovaram na izradu weba... i aj pristanu, pa im je cifra bila velika.. al OK, kad sam ih već toliko nagovara, jebe me se.. nek ide za malu lovu.. napravim 1. verziju, ovo je 2. i sad ovo! Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
pixelpusher



Joined: 12 Feb 2004
Posts: 123
Location: Rijeka

PostPosted: 12.05.2004 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
a je' dodaj stranicu gdje ce se biti slika njega i sekretarice i to je to Smile

al' ozbiljno!


Dobar savjet koji sigurno prolazi...
Ako mislis radt komercijalu moras ga slusat! Kao sto su rekli mozes ga probat educirat ali sumnjam u uspjeh. Napravi mu smece, nemoj se potpisat i uzmi pare. Imam takvih sajtova gomilu...
A ako ti komercijala nije u fokusu (ond. ako ne moraš jest i plaćat račune) onda ga jednostavno posalji u kua.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.05.2004 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e to s potpisom.. kada sam mu reka da nema boga da ispod takovog weba napišem ime moje firme, pitao je: pa zašto? to je dobar web..

ma.. nekima se jednostavno ne isplati ništa objašnjavat.. probao sam, al ne ne.. želi to i gotovo.. dat ću sve od sebe da napravim najgadniji web ikad! gore i od ovoga http://www.webstranice.greatnow.com/.. ako je to moguće..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 12.05.2004 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars.. to je to. nema puno filozofije.
postoje stvari koje radis za gust i tamo dajes maksimum i postoje klijenti koji te placaju da napravis ono sto oni hoce i u vecini puta totalno te smute tako ako napravis nesto prosjecno vec je dobro Smile

meni je samo bed sto sa obitelji za vratom nemam puno vremena za ono sto volim (tu i ta:o koja ukradena noc ali nista vise od toga) nego samo za ono sto moram.
zato vi, pedijatrija, uzivajte dok mozete Razz Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.05.2004 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako misliš da nikog ne hranim - varaš se..
ali bez obzira na to volim kada se napravi nešto dobro..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 12.05.2004 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nabij ga na kolac!!! Twisted Evil Meni je isto pun qfer takvih, ali sta ces. Ne valja se zivcirat oko takvih stvari. Rjesenje je u avansnom naplacivanju. Samo ako ti tak nes uspije onda si stvarno car.

Moj problem je sto je vecina mojih klijenata unutar firme u kojoj radim (raznorazni kvazidirektori i sl.) koji traze kreativnost i izvedbu u nerealnim rokovima (tipa, aj napravi oglas, moramo ga poslat za sat vremena i onda mi podatke posalje za 45 min. Ne zezam se.), a o "inteligentnim" izmjenama na mom dizajnu da ne govorim (krsenje osnovnih grafickih pravila).

Nekim ljudima nikako objasnit. Al ajde, ti si bar sam sebi gazda, pa mozes negdje povuc granicu. Cuvaj zivce, popij pivce i peglaj dalje. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.05.2004 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali vi ne uzimate avans?? ja uzimam 60% prije izrade iti jednog projekta, a 40% kada se sve završi.. i imam ugovor koji se potpisuje prije početka posla..
i niti jedan klijent nema pravo zucnut.. pa tako se radi..

evo dio iz ugovora..

--------------------

Obveze klijenta:

· Da pripremi dogovoreni materijal za izradu web stranica.
· Stalna suradnja od strane klijenta (predaja slika, teksta, te ostalih materijala potrebnih za izradu stranica).
· Izrazi eventualne želje u vezi izgleda i koncepta stranica prije početka izrade.
· Sitnije promjene tokom izrade web stranica su uračunate u cijenu.
· Velike promjene nakon izrađene web stranice ne obuhvaćaju navedenu cijenu.
· Da podmiri predračun (60% cjelokupnog iznosa), jer izrada web stranica ne starta sve do tog trenutka.
· Nakon završenog posla, web stranica se stavlja na 7 testnih dana na Internet, a ako se u tom periodu (7 – sedam - dana) ne podmiri ostatak računa (40% cjelokupnog iznosa), ona se ukida s Interneta do trenutka uplate.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 12.05.2004 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
ako misliš da nikog ne hranim - varaš se..
..


ne; mislim na vrijeme koje ti obitelj i dijete mogu oduzeti i na pranje, kuhanje peglanje itd itd... Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.05.2004 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
ars wrote:
ako misliš da nikog ne hranim - varaš se..
..


ne; mislim na vrijeme koje ti obitelj i dijete mogu oduzeti i na pranje, kuhanje peglanje itd itd... Wink

pa misliš da ni to ne radim? LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 12.05.2004 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uh, bar nisam sama Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 12.05.2004 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iskreno tvoja verzija nije nesto WOW, ali potpuno mi je jasan proces od izrade layouta do konacnog izgleda. Isto toliko su mi jasni i procesi "ja hoću da moja stranica ima...", "zašto je ova boja plava", "može li ta slika biti veća" i sl. Dobijas 7/10.

Za jednu firmu smo radili 5 layouta (svaki put je bio prihvaćen, da bi za 3 dana bilo "meni se ovaj vise ne svidja, ja bi nest drugo"). Kad su dosli traziti 6. pokazali smo im vrata. Neki ne mogu shvatiti da kupuju proizvod, a ne tebe.

Sto se modernosti onog primjera tice:
Quote:
17. ožujak, 2002.

iako izgleda kao '92. Laughing

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 12.05.2004 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
ali vi ne uzimate avans?? ja uzimam 60% prije izrade iti jednog projekta, a 40% kada se sve zavrsˇi.. i imam ugovor koji se potpisuje prije pocˇetka posla..
i niti jedan klijent nema pravo zucnut.. pa tako se radi..

evo dio iz ugovora..

--------------------

Obveze klijenta:

? Da pripremi dogovoreni materijal za izradu web stranica.
? Stalna suradnja od strane klijenta (predaja slika, teksta, te ostalih materijala potrebnih za izradu stranica).
? Izrazi eventualne zˇelje u vezi izgleda i koncepta stranica prije pocˇetka izrade.
? Sitnije promjene tokom izrade web stranica su uracˇunate u cijenu.
? Velike promjene nakon izra?ene web stranice ne obuhvac´aju navedenu cijenu.
? Da podmiri predracˇun (60% cjelokupnog iznosa), jer izrada web stranica ne starta sve do tog trenutka.
? Nakon zavrsˇenog posla, web stranica se stavlja na 7 testnih dana na Internet, a ako se u tom periodu (7 ? sedam - dana) ne podmiri ostatak racˇuna (40% cjelokupnog iznosa), ona se ukida s Interneta do trenutka uplate.

e, da sam ti ja klijent ne bih ti to potpisao ni u ludilu... mislim, formulacije tipa "dogovoreni materijal", "stalna suradnja", "sitnije promjene", "velike promjene"...
takodjer, smatram da iz perspektive klijenta placanje avansa djeluje neozbiljno - da mene automehanicar/zidar/zubar trazi avans upitio bih ga u rodni kraj...
Back to top
View user's profile Send private message
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 12.05.2004 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nema druge nego otvori word, slozi mu sajt u 20 minuta (imas tamo super pozadina) i po mogucnosti ubaci par onih gifova koji se pojavljuju na svakom drugom sajtu:




mozes jos stavit onaj gif za mail.. znas ono kad pismo ulazi u pretinac.. taj mi je super.. i jos onu lubanju koja se vrti.. to mi je fantasticno .. i moderno Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.05.2004 15:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
ars wrote:
ali vi ne uzimate avans?? ja uzimam 60% prije izrade iti jednog projekta, a 40% kada se sve zavrsˇi.. i imam ugovor koji se potpisuje prije pocˇetka posla..
i niti jedan klijent nema pravo zucnut.. pa tako se radi..

evo dio iz ugovora..

--------------------

Obveze klijenta:

? Da pripremi dogovoreni materijal za izradu web stranica.
? Stalna suradnja od strane klijenta (predaja slika, teksta, te ostalih materijala potrebnih za izradu stranica).
? Izrazi eventualne zˇelje u vezi izgleda i koncepta stranica prije pocˇetka izrade.
? Sitnije promjene tokom izrade web stranica su uracˇunate u cijenu.
? Velike promjene nakon izra?ene web stranice ne obuhvac´aju navedenu cijenu.
? Da podmiri predracˇun (60% cjelokupnog iznosa), jer izrada web stranica ne starta sve do tog trenutka.
? Nakon zavrsˇenog posla, web stranica se stavlja na 7 testnih dana na Internet, a ako se u tom periodu (7 ? sedam - dana) ne podmiri ostatak racˇuna (40% cjelokupnog iznosa), ona se ukida s Interneta do trenutka uplate.

e, da sam ti ja klijent ne bih ti to potpisao ni u ludilu... mislim, formulacije tipa "dogovoreni materijal", "stalna suradnja", "sitnije promjene", "velike promjene"...
takodjer, smatram da iz perspektive klijenta placanje avansa djeluje neozbiljno - da mene automehanicar/zidar/zubar trazi avans upitio bih ga u rodni kraj...

vodiš firmu? dogovaraš poslove? znaš li kako je to kada ga čekaš da ti legne uplata? kada odustane na pola posla, jer mu više nije napeto imat web? kada nema materijala tjednima, misecima, a imaš i drugog posla?
ako znaš sve to, znaš da je taj ugovor jedini spas od toga..
a to da gledaju neozbiljno na to.. wtf?? svaka jebena firma radi na tom principu.. jel te HT pita za ADSL misec unaprid? naravno da je, jer ako ne platiš, puca njega K, bye bye brza vezo..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.05.2004 15:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ista stvar i kada nešto ideš tiskat.. ja svaki put platim avans i potpišem da je sve OK s materijalom koji se tiska..
zamisli da kada dobijem tisak i odlučim da mi se nešto ne dopada..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
pixelpusher



Joined: 12 Feb 2004
Posts: 123
Location: Rijeka

PostPosted: 12.05.2004 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
uh, bar nisam sama Laughing


Sama? Ja npr. mogu radit kako treba tek iza 9 i 30 navecer jer onda moj limač ide spavat Smile Rad do dva ujutro, u 7 na dayjob. Jednostavno nemam vremena za takve kretene i edukaciju istih. Poceo sam selektirati klijente i nabijat im cijenu i od onda mi je krenulo na bolje (tu ide mali avatar za kucanje u drvo :kuc-kucudrvo)

Ars, ako si u poziciji odn. ako si to mozes priustit, posalji ga u kua!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
pixelpusher



Joined: 12 Feb 2004
Posts: 123
Location: Rijeka

PostPosted: 12.05.2004 15:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
takodjer, smatram da iz perspektive klijenta placanje avansa djeluje neozbiljno - da mene automehanicar/zidar/zubar trazi avans upitio bih ga u rodni kraj...


Ici bez placanja avansa u npr. projekt koji traje dva, tri mjeseca je ludo. Previse projekta propadne u hodu, a ti odradis 75 ili 100% posla i ostanes bez kune.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 12.05.2004 15:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pixelpusher wrote:
Poceo sam selektirati klijente i nabijat im cijenu i od onda mi je krenulo na bolje (tu ide mali avatar za kucanje u drvo :kuc-kucudrvo)

!


I agree i napokon sam uvijeila kolegu-muza u to Wink (iako nama jos nije krenulo na bolje, ali znam da mi je vec bez budala bolje zivjeti Rolling Eyes )

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 12.05.2004 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pixelpusher wrote:
dunga wrote:
takodjer, smatram da iz perspektive klijenta placanje avansa djeluje neozbiljno - da mene automehanicar/zidar/zubar trazi avans upitio bih ga u rodni kraj...


Ici bez placanja avansa u npr. projekt koji traje dva, tri mjeseca je ludo. Previse projekta propadne u hodu, a ti odradis 75 ili 100% posla i ostanes bez kune.


mi smo samo jednom uzeli samo 10% (nakon tjedan dana posla) i to zato sto je bio nekakav rodjak od jednog kojeg poznamo.
ostatak ni dan danas nisam vidjela (toliko o poznanstvima).
za ostale je oko 30-40% odmah.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 12.05.2004 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:

vodisˇ firmu? dogovarasˇ poslove? znasˇ li kako je to kada ga cˇekasˇ da ti legne uplata? kada odustane na pola posla, jer mu visˇe nije napeto imat web? kada nema materijala tjednima, misecima, a imasˇ i drugog posla?
ako znasˇ sve to, znasˇ da je taj ugovor jedini spas od toga..
a to da gledaju neozbiljno na to.. wtf?? svaka jebena firma radi na tom principu.. jel te HT pita za ADSL misec unaprid? naravno da je, jer ako ne platisˇ, puca njega K, bye bye brza vezo..

gle, easy... bez flejmanja, bez povisenih tonova - ja samo iznosim svoje misljenje koje proizlazi iz (poprilicnog) iskustva...

a, sto se tice firme - suvlasnik sam i moje je podrucje kreativa, tako da ugovore i dogovore prepustam managementu i pravnicima. i, tocno, bez ugovora se ozbiljno ne moze radit. no formulacije tipa "sitnije promjene" se ni pravno, ni strukovno ne mogu definirat, pa im i nije mjesto u ugovoru.

i ne pada nam napamet uzimati avans - ako se nema kesa - dize se kredit.

a tiskarama se prilikom narudzbe dostavlja mjenica, a ne kes/avans.

kuzim ja da je malima tesko, ali svejedno smatram da je avans nesto sto negativno utjece na imidz firme, i da bi se trebao izbjegavat pod svaku cjenu...

ponavljam, ovo je samo moje misljenje.
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 12.05.2004 15:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma neee.. nije bilo visokih tonova.. sve što fali je Laughing
ja mislim da je totalno OK uzet avans.. i da to nije loše bez obzira bili mi mala ili velika firma.. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group