Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Korijeni vašeg glazbenog ukusa...
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Muzika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 06.06.2004 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni stara pustala Doors-e jos kad je bila trudna s menom. Tak da sam prvu zikumu pocel slusati u maternici. Dovoljno korijenito?Smile
Back to top
View user's profile Send private message
forca



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 06.06.2004 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Painkillerz wrote:
@ forca: i moja mama sluša klape i stonese Smile
prvo klapa maslina trešti iz auta, a onda mick jagger


pa daaa...zna mama Smile
a to ti ono ovisno o gustu ili ovisno o onome ko je sa tobom u autu Smile

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
zobtic



Joined: 02 Jun 2004
Posts: 41
Location: In the middle of nowhere

PostPosted: 07.06.2004 17:36    Post subject: Roots Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam zake, al u to vrijeme su svi oko mene bili/postajali metalci, a ja se nisam dao jer mi je to bilo onak... bljak. I onda sam u jednoj "Van Struje" cuo nes tipa "whatsthemothafuck" i tak sam se ja lagano zaljubio u te sumove i slicno... Pa je krenulo preko Prodigija, Orbitala, Germaina... Sad sam doguro do zescih sumova Very Happy
A inace, u sadasnjosti mi je sve probavljivo... osim seljakluka jelte...

_________________
Always outnumbered, never outgunned.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 19.06.2004 02:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kraftwek su generalno dali pravac mome ukusu za muziku i ja volim elektroniku, cak i toleriram komercijalu tipa prodigy, faithless, kosheen i sl. Ipak vise postujem independent label-e i club muziku, osobito psy-trance. Slusam ju puno ali se ne zamaram koji label, koja grupa ili Dj. Znam par njih i dosta mi je...
Slusao sam/slusam i new wave i sve sto je izaslo is toga, pa onda moze mi privuci paznju muzika tipa This Mortal Coil i sl. A da, sve sto lici na The Smiths, The Cure, Housemartins i puno toga od britanske glazbe je meni fino.
Pra-poceci koji su odredili pravac:
U 4-tom razredu osnovne, (81/82) moja je mama iz Londona donela snimljenu kasetu sa radija (BBC Top Of The Pops) i medju prvih 10 je bilo, recimo, Adam Ant, Yazoo, Iron Maiden Madness itd.
U 6-tom razerdu (83/84) sam prvi put cuo album Man Machine od Kraftwerk-a, (onaj, na kom se nalazi The Robots) i instantno sam se zaljubio, ali je ta ljubav bila tajna i privremeno je ustupila mesto new-wave-u koji je tada bio u punoj snazi.
Cheers

P.S. Ekipa jednog radija u Skopju, koji se nedavno ugasio, zbog raznih stvar ali necu sad o tome, i koji je bio drzavni ali skroz independant, je svojevremeno izjavila da su Kraftwerk lektira...
Ja se u potpunosti slazem s tim!

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 19.06.2004 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Počeo s Balaševićem i Beatlesima, zahvaljujući starcima. Nastavio s electro popom pretkraj osamdesetih - Duran Duran, Depeche Mode, etc. Novi frendovi, novi utjecaji, prebacio se na Nirvanu, AC/DC i Gunse, da bi me Metallica odvukla u metal vode. Danas ipak rađe slušam dobar, stari electro pop nego li metal. Ipak, good music is good music, i u mojoj se kolekciji može naći doslovno sve i svašta.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mirza



Joined: 08 May 2004
Posts: 34
Location: Zagreb

PostPosted: 19.06.2004 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kak sam ja kao eto djete bosne (kolko god to glupo zvučalo) te se sjećam silnih familijarnih izleta (u Ladi 1200S čoječe) na rijeku Unu. Ono, ćevapi, baklave, gitara, šator, familija na okupu...i obično b stari nakon pokoje pive uzo gitaru te svirao stvari od Azre, Haustora, Aerodroma, Indexa,...svi bi pjevali oko vatrice, prežderavali se ćevapa i uživali...ah lijepa vremena su to bila...

Uglavnom eto na moj ukus glazbeni je najviše utjecao moj stari, koji je i sam imao neki kvazi hard rock bend zvan Duga ili slično. A kako je Novi Val bio valjda najhebenija stvar na ovim prostorima tako sam i ja zavolio glazbu tog razdoblja. Ponajviše Azru.

U osnovnoj sam slušo sve što slušaju mladi (Eminema, Spice Girls, Kelly Family,...MTV generacija jelti) pa sam otišao kau u alternativu, počeo kupovati široke hlače i bad mad majce i slušo Tram 11...srecom i ta faza je ubrzo završila. U srednjoj pak se počeo forsat na đez i neke kvazi alternativne stvari...samo da slušam ono što ne slušaju drugi...jerbo ja sam alternativa i to...E onda me frend upoznaje sa grupom U2, koja mi je prije bila gay do jaja, ali kako ju je on forso cijelo vrijeme i pržio mi njihove kompilacije polako sam ih zavolio...posebno kad sam čuo stvar Miss Sarajevo...

Trenutno slušam Maajku, Zabranjeno Pušenje, Pivo, Azru i Đibu. A od stranih Travis, Coldplay, U2, Thivery Corporation, Nelly Furtad, Dido, RATM...ma raznoliko uglavnom.

No sve je ušlo u određeni organ za razmnožavanje kad sam počeo skupljat empetrice...skupio ih u kratkom roku previše i prestao kupovati albume...nakon nekog vremena mi osadilo pa ih manje više sve obriso i vratio se kupovin cedea. Nekako mi veći gušt dat stotinjak kuna za cede pa ga slušat, i što je najvažnije preslušat u cijelosti...pa zavolit neke stavri s albuma koje se ne vrte na radiju i TVu...konstruktivno. Nedavno sam na podrumu našao oko šestotinjak ploča od starog, od Azre, Dugmeta, Balaševića, Čorbe, Aerodroma, Pink Floyda, Stonsa, čak i ploču Killer Iron Maidena te sam odlučio skupit love za gramofon..i kupjo ga. Lijep filing dignuti poklopac, stavit ''Sunčanu stranu ulice'', spustiti iglu, slušati kako pucketa, te uživati...''kada Zagreb izranja iz sna čekaju ga konduktera dva....''

opa, moj prvi post...jee
eto.
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.07.2004 01:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene definitivno nisu starci glazbeno odgojili... oboje briju na gibonnija i olivera i slicno, majcica me se htjela odrec kad sam pocela u izvjesnoj dobi slusat punk i metal i nekako me odvuc na pravi put, al sva sreca nije joj uspjelo.

mislim da je prvi rock sto sam u zivotu cula bilo RHCP i G'n'R koje je slusala moja sestricna (ona je imala 14, ja 4 godine) i onda su me ona i njen decko cijelo ljeto tlacili da naucim pjevat "under the bridge" a ja nisam ni znala engleski pa mi je to bilo skrooz apstraktno Smile
onda neko vrijeme mi je bilo svejedno, nisam imala neki formirani ukus, but nekako se sve to promijenilo onih godina kad su strasno bili popularni Nirvana, Green Day, Offspring, Metallica, Hladno pivo... taman se Kurt bio ubio mislim pa je onda svih nekako uhvatila neka nostalgicarska euforija... mislim tad mi je to bilo skroooz bitno sta slusam i po tome si odredjivao tko je cool a tko nije Laughing

s godinama covjek i prosiri ukus (jeote zvucim ko da imam bar 40) pa volim poslusat i Mobyja, Depeche Mode, Tori Amos, i tako lakse stvari osim nu-metala, "pravog" metala, punka i slicnog...

ipak, mislim da je najbolji bend ikad IKAD IKAD Pink Floyd. oni su meni jednostavno neponovljivi i .. waaaah... nemam rijeci.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 16.07.2004 05:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oduvijek sam slušao computer generated songove, od .sid na C64 pa preko tracker music (xm, it, mod itd) logično doguro do elektronike (electro, d&b, goa, house itd) Smile
iako ne samo elektronsku glazbu, super su mi The Cure, Peter Gabriel itd. itd. onak, kulturno....

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 16.07.2004 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ne znam zaista odakle sam skupio, al valja presnimavajuc drugima mp3-ce, naisao sam na svašta..
Na glavnoj playlisti može se naći Brian Adams, Craig David, Sting, The Cranberries, Linkin Park, Vanessa Mae, Offspring, Nickelback, Prodigy, Bally Sagoo, Metallica, RHCP, Barcode Brothers, Simon & Garfunkel, Cardigans,Coldplay 80te (Banarama, Bee Gs..)..
a ima i elektronike i novih stvari.. npr vec dosta dugo mi super paše Thievery Corporation, pa Music Instructor, itd..... jako puno elektronike... čak sam nekoliko stvari i ja radio, remixao itd... cool fun..
od domaćih Daleka Obala, Gibonni, Oliver, Parni Valjak, Prljavo Kazalište, Crvena Jabuka, Colonia..

Last edited by edgar on 20.12.2004 11:07; edited 1 time in total

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 19.12.2004 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pocelo je sa rockom 60'ih da bi kasnije naletio na cd-e od Stinga (solo) i R.E.M.-a, Depeche Mode-a, Hendrixa onda sam bio ovisan o tome jedno vrijeme ...kasnije sam poceo slusat Nirvanu i Pearl Jam (koji su mi oduvjek bolji od Nirvane) oko 8. razreda osnovne!
1. srednje je obiljezio RATM i Metallica da bi poslje nacuo Portishead i ST. Germaina tako da sad slusam sve sem seljacije....
Trenutno pretezno mjesam heavy metal s deathom , toolom , APC-em , DP , Creed , Ratm imam playlistu za cjeli tjedan a kako je komp uvjek upaljen onda nikad neznam sta je na redu (randomize) rox Smile)
BTW sting mi je bio tolko zakon da je poslje utjecalo na to da sad sviram bass (za svoj gust dosuse)

P.S.
potpis je od grupe Staind Smile)
Eh da i kako zaboravit Faith No More Smile))

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
sime
Guest





PostPosted: 20.12.2004 02:55    Post subject: Reply with quote

Ja sam doslovno odrastao na Dalekoj Obali, dan danas, a mislim i uvijek će mi oni biti najdraži bend i mogu ih uvijek slušati.

Inače, slušam dosta elektronske glazbe (house) i rock, alt rock itd., važno da je kvalitetno.
Back to top
lesser-



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 136
Location: New Reno

PostPosted: 20.12.2004 06:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sluso sve i svasta

onda doso frend i dao mi nookie (ne limp bizkit vec grin dej) i onda doso jos jedan frend i dao mi lagwagon. sad je izaso novi rise against i fino mi je. my brain likes punk.


p.s. za sve ljude koji vole indie preporucam The Mars Volta; #absolutepunk@efnet

prejebeno dobri su.

_________________
može.
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 21.12.2004 01:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Korjeni: uglavnom stari (od Mike Olfieldovih tubular bellsa do Black Sabatha).
Tako da sad i ja slusam stvarno svasta - od svega do svacega sto mi se trenutno svidja.
I to se mijenja.

Ja bih se nadovezao na post gore i ljudima preporucio korijene Mars volte: At the drive-in, te drugi dio njihovog raspada: Spartu. I jedno i drugo su malo brutalniji od Mars volte, al jaako zakon.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
zweistein



Joined: 14 Nov 2004
Posts: 57
Location: Pula, HR

PostPosted: 23.12.2004 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam se tijekom (altough be it, kratkog) života naslušao svega i svačega... Danas je moj prag tolerancije za glazbu ogroman, mogu slušati doslovno sve i svašta i volim preslušati nešto kako treba prije nego zaključim sviđa li mi se to ili ne...
Volim virtuoznu glazbu, glazbu s porukom i glazbu u koju se treba udubiti, koju treba _slušati_.

Recimo da najviše slušam rock, metal i jazz glazbu...
Rock sam nekako oduvijek volio, sve otkad sam sredinom '90-ih (hej, ipak sam ja mlad jel Smile ) čuo Another Brick In The Wall od Pink Floyda sam se zakačio za takvu glazbu.. Tak da se može reći da su mi to korijeni Smile.. Pink Floyd su mi bili i ostali jedan od naj bendova. Volim više ovak progresivniju stranu rocka, tako da obožavam King Crimson, Emerson Lake & Palmer, Jethro Tull, Porcupine Tree i slične.
Metal je nekako moj "matični" pravac, također najviše volim progresivnije bendove (tipa Dream Theater, Pain of Salvation, Vanden Plas, pa i malo drugačiji prog tipa Cynic, Emperor, Vintersorg i slični). U zadnje vrijeme su mi Lake of Tears jako jako jako genijalni i njih puno slušam. Volim poslušati i death, black i posebno doom.
Jazza nemam previše, iako ga volim poslušati. Nemam nekih posebnih omiljenih umjetnika, jedino mogu reći da mi je CD "Friday Night In San Francisco" od genijalaca Paca De Lucije, Ala Di Meole i Johna McLaughlina nešto najljepše što sam ikada čuo...

Inače mogu poslušati i dobru elektronsku glazbu (Thievery Corp., Prodigy) i tu preferiram ambient i d'n'b. Glavno da je kvalitetno i da mi se sviđa Smile.

_________________
The only laws of matter are those our mind must fabricate,
and the only laws of mind are fabricated by matter.
-- James C. Maxwell
Indiscipline - hrvatski site posvećen King Crimsonu!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 23.12.2004 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja zbilja slušam sve i svašta. Kao klinac slušao sam najviše POP i DANCE jer je moja stara stalno brijala na to. Kroz osnovnoškolsko obrazovanje naslušao sam se svega i svačega od Eros Ramazzotia do Britney Spears, Kelly Family, Roxette, Cranberries, domaćih izvođača, ma gotovo svega.

Kad sam krenuo u srednju počeo sam slušati Hladno Pivo, Zabranjeno Pušenje, Let3, Azra, Daleka Obala i tako neke rock grupe. Danas slušam narodnjake (turbo, techno, disko folk), a rock mi je i dalje do jaja (Nirvana), iako sad više brijem na metal (sve vrste, ali odlični su mi Dimmu Borgir ...), punk itd.

Zapravo slušam glazbu ovisno o raspoloženju. Imam fala bogu nekih 20 Gb glazbe, tak da ima glazbe za svako raspoloženje.

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 23.12.2004 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam muziku upoznao kad je Lepa Brena izdala svoj hit album. Onda sam dobijo kazetofon iz Italije i na radijo Milanu mi sestra snimila Motorhead.
Onda sam ja slusao taj Motorhead i nije mi nikako bilo jasno, sta ih to koji kurac imam slusat kad se deru....i ne slusam ih vise. Tko ih jebe kad se deru.
A i Brena se pokvarila Smile

E da, ipak, kao sto 4th kaze, poslje The Pixies, tesko je bilo odrzati ista u zivotu istim!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 23.12.2004 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa nije valjda da samo ja slušam narodnjake na ovom forumu, ili se ipak bojite priznati Smile ?

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 24.12.2004 15:37    Post subject: Reply with quote

zvone wrote:
Pa nije valjda da samo ja slušam narodnjake na ovom forumu, ili se ipak bojite priznati Smile ?

Dizajneri ne slušaju narodnjake Smile
Back to top
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 24.12.2004 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
zvone wrote:
Pa nije valjda da samo ja slušam narodnjake na ovom forumu, ili se ipak bojite priznati Smile ?

Dizajneri ne slušaju narodnjake Smile


To je kao neko pravilo ? Onda sam ja vjerovatno izuzetak ...

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 24.12.2004 22:15    Post subject: Reply with quote

zvone wrote:
sime wrote:
zvone wrote:
Pa nije valjda da samo ja slušam narodnjake na ovom forumu, ili se ipak bojite priznati Smile ?

Dizajneri ne slušaju narodnjake Smile


To je kao neko pravilo ? Onda sam ja vjerovatno izuzetak ...

Šalim se...
Back to top
leemun



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 67
Location: zagreb

PostPosted: 20.01.2005 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za mene su put prema autoputu PIPS CHIPS & VIDEOCLIPS
najdraži bend.
ikada.
igdje.

_________________
copy paste but nothing happens.
undo but can`t undo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 20.01.2005 23:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja slušam punk,rock i metal (manje neg ono dvoje). to me uhvatilo negdje u 7-om razredu kad sam čuo simple plan kod frendice. a i mtv i viva su imali utjecaja Cool

uglavnom to mi je jedina mjuza što uopće mogu slušat, a hrvatske uopće ne mogu Sad
pokušavao sam,al ne ide... nikako Sad možda prljavo kazalište

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 21.01.2005 00:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zvone wrote:
Pa nije valjda da samo ja slušam narodnjake na ovom forumu, ili se ipak bojite priznati Smile ?


Meni nema nista lose s narodnom glazbom, no ne svidja mi se termin taj, jer ga ljudi upotrebljavaju za ovo smece od turbofolka...

Meni stari slusa narodnu glazbu (Baruni, Gazde, Skoro), stara isto al drugog podnjeblja (Tedi, Oliver, Klape, Djibo)... Osobno mislim da je ovo dosta kvalitetna glazba sa relativno raznovrsnim porukama. Ono sto me muci --- jesu ovo narodnjaci?
Nitko ne govori da slusa turbofolk, nego narodnjake i onda ispada da se generalizira, NIKAKO ne smatram da gore navedeni spadaju u kategoriju sa ovim omrazenim...

BTW: Brijem narucit St.Germain (Tourist) s Amazona, el ima tko, el valja? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Muzika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group