Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Notebook??

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 04.06.2004 14:45    Post subject: Notebook?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Budzet je 10-11k kunoslava.Vidio sam za taj novac pristojne konfiguracije gerikoma,ali ne znam kakva su iskustva sa njima,pa ako netko ima,slobodno neka kaze.I ako ima neki prijedlog,takodjer Laughing Laughing

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 04.06.2004 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto, baš prošli tjedan uzela je frendica iz firme Fujitsu-Siemes Amilo, celeron doduše, ali na 2.8 Ghz, 512 MB rama, combo, lan, modem, firewire......i ispalo je točno 6000, 00 kn na firmu.

Baci oko na www.mikronis.hr
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 04.06.2004 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja imam gericoma 2 godine i radi se na njemu svaki dan po nekoliko sati.. nikada, ali baš nikada nisam s njim imao problema! 15.1" ekran - bajka..
savršen je..
to je moje iskustvo.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lik



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 39
Location: Zgb

PostPosted: 04.06.2004 16:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...neam lap, al sam ih nekoliko imao priliku dobro isprobati...Gericom mi se čini kao dobra solucija...ja sam pošteno razradio model hollywood...centrino 1.4, 512ram, 40Gb, DVD/CD pržilica, Nvidia 5200go i čudniji format ekrana (kažu da je za filmove gledat)...super je...brzina je kao na nekom stolnom kompu...Nakon toga sam se uhvatio HP Compaqa 9005 sa AMD mobile(mislim da je bio 2.4GHz),256ram, DVD, CDpržilica,ATI IGP, 15"...puno sporiji komp, ne samo zbog rama...mislim da Centrino iako manji po hercaži, daje puno više.
...Jedina stvar s kojom sam imao prob (meni veliki prob) je grafička, konkretno video out...napravio sam sve, ali stvarno sve...i nikako da dobijem TVout u boji...neka fora sa s-vhs,vhs formatom...tek kad se spoji na video mixer je sve ok.
...tako da je neki gericom s centrinom i ATIjevom grafičkom (po mogućnosti ne dijeljena memorija) meni dobra stvar.
...samo pazi s gericomom, jer se njihove konfiguracije mijenjaju po modelima sa svakom isporukom(tak je barem bilo prije godinu dana)...tako da možeš vidjeti zakon kučište u oglasu, a u shopu dobiješ neki vrag za Barbiku. Sretno

_________________
c...?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2004 16:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MOLIM TE NEMOJ KUPITI GERIKOM!!!!
ja sad kupujem lap, i imas HP nx9105!!!!
pogledaj to dode samo 11.500 a ima sve na sebi,...
htio sam i ja gerikoma ali kad sam opipao onu skripavu plastiku umro sam od smijeha.

evo kao prijatelju ti kazem da to uzmes ili barem uzmes u obzir

http://h18002.www1.hp.com/products/quickspecs/11900_div/11900_div.HTML

3 GHz, 512 ddr 333 Mhz, ( + 256 rama = +359 kn Smile ) GeForce 4, N-Force 3 na maticnoj, wireles lan + bloototh, integrirana mrezna i plastika mu je super kvalitetna.

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2004 16:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.hgspot.hr/opis.asp?ID=9609

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2004 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SINteX wrote:
http://www.hgspot.hr/opis.asp?ID=9609

SINteX wrote:
evo kao prijatelju ti kazem...



Prijatelji ne preporučuju HGSpot Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

BTW Athlon 3000 na 1,6 GHz Sad

A inaće.. slažem se s HP Compaq odabirom sam osobno bi gledo intelov čipset
+ ona EVO serija s onim izmjenjivim optičkim pogonom neš
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 04.06.2004 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gericom? Shame on you

2 gadna iskustva:
- DVD przilica nece przit nist, cak ni cd-ove. Na servisu kazu da ne ulazi u garanciju (!?) model: hummer
- fend kupi laptop (ne znam koji je bio model). nakon 2 mjeseca oce kupi DVD za njega... kazu mu da za taj model nema vise daljnje proizvodnje djelova.

offtopic:
ne znam jel jos uvjek tako, ali gericom je sklapao kompove od compaqovih i hp-ovih komponenti koje nisu prosle unutarnju kontrolu (funkcionirale su, ali nisu imale ocekivane performanse)

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2004 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to sam i ja govorio, ali sam se iznenadio kad sam isao gledat lapove okolo.
jedino su mi oni izvadili lapove i pokazali mi ih jedan po jedan.

kako sam se iznenadio,... i cijena je najbolja, netrebas gledati dalje, I did all the research Smile

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 04.06.2004 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw. IBM ruuuulllllllllllllllzzzzzzzzzz!!!

jes da kosta puno, ali toliko pi*darija u jednom kucistu nisam nikad vidio.

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2004 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IBM mi je prvi pao na pamet al onda sam vidio da ima limit novaca.. makar mislim da se po novinama vrti neki centrino thinkpšad za oko 13K kn

a kaj se tiće osoblja i usluge u HGSpotu, sve je to ok Very Happy

Čak bi reko ajde Laptope ne slažu od šrota koj prodaju, al recimo bratić je kupio sony digitalac od njih koj je riknuo uz neveliku uporabu za 3 mjeseca i kad su došli s garancijom, izjavili su im da nema više tog modela, da nek nadoplate za jači Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy
Back to top
View user's profile Send private message
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2004 17:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

definitivno je IBM naj,...

ali daj pogledaj kaj ima ovaj HP NX9105

pa onda da vidis kaj znaci imati SVE na lapu,...

i pogledaj ako imas zadnji pcchip koji docking station mozes kupiti za njega.

SWEET!!!

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 04.06.2004 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad mi je samo jos zajebanije Smile))...Onaj hp izlgeda sasvim ok,samo u onom strasnom HG spotu,mi sve izgleda sumnjivo(jos vise kad je osoblje ljubazno Smile.

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 04.06.2004 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ebiga,.... ja volem samo tišibu i ajbiem,.... company regulations
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2004 18:17    Post subject: La LA Add user to your forum ignore list Reply with quote

E sad kad fantaziramo. Ja bi power book 17''
njum njum njum. E fali mi jo šmalo do njega sam 19600 kn

BTW: Čitanje ovog posta se naplačuje kunu(da si skupim za power book)!!!!!!










EEEEEEEE STOP that man. Odscrolo je bez plačanja.
Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 17.06.2004 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IBM je zakon .. iza njega ide Toshiba .. (i to neki modeli) ..

kod kupnje ne treba gledati samo komponente i I/O priključke .. notebook je cjelina .. HP je recimo consumer clasa .. kada za 2.000kn vise probas IBM T seriju .. gericom je "shrot" u odnosu na gore navedeno .. idealno bi bilo probat pa vidit koliko se koji cuje, grije, koliko mu baterija traje, kakav je ekran, tipkovnica etc. velike su razlike u "sitnim" stvarima, softu za update and shit ..

i svakako probat izvuci centrino ako se mozze .. jer je 10x bolji cpu od P4-M .. kupujes sada i tko zna kada .. ili se strpi jos malo pa ce centrino doci u tvoj cjenovni rang

IBM je work horse - meant to be used Smile

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 17.06.2004 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e ovo je laptop na koji sam bacio oko. počeo sam ozbiljno razmišljati o tome da ga uzmem tamo negdje u 9. ili 10. mjesec. jos samo kad bi imao maalo bolju graficku (5600,9600). ali CPU, centrino 1.7. mmm. harman/kardon speakers. neću više

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 17.06.2004 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
A inaće.. slažem se s HP Compaq odabirom sam osobno bi gledo intelov čipset
+ ona EVO serija s onim izmjenjivim optičkim pogonom neš


evo serija je rađena prije spajanja HP-a i Compaqa - part nubers više nisu isti i teško ćeš naći dijelove..ti ili tvoj servis..
imam dvd i pržilicu izmjenjivu i prvo što rikava je konektor na ploči zatim plastika oko ekrana, zamjenio sam ga ..
budha wrote:
Gericom? Shame on you

2 gadna iskustva:
- DVD przilica nece przit nist, cak ni cd-ove. Na servisu kazu da ne ulazi u garanciju (!?) model: hummer
- fend kupi laptop (ne znam koji je bio model). nakon 2 mjeseca oce kupi DVD za njega... kazu mu da za taj model nema vise daljnje proizvodnje djelova.

offtopic:
ne znam jel jos uvjek tako, ali gericom je sklapao kompove od compaqovih i hp-ovih komponenti koje nisu prosle unutarnju kontrolu (funkcionirale su, ali nisu imale ocekivane performanse)


još uvijek je tako, specifikacije komponenti nisu mjerene unutar cijeline tog laptopa koje si kupio nego su navedene spec. proizvođača..
jako se grije pa imaju nožice za podignut ga sa stola.. [masterpiece edition]..prilikom pregrijavanja rikava najčešće disk..
budha wrote:
btw. IBM ruuuulllllllllllllllzzzzzzzzzz!!!

jes da kosta puno, ali toliko pi*darija u jednom kucistu nisam nikad vidio.

istina.. al nije uvijek , ima i skiny modela koji su u jeftinijem rangu..

razmisli zašto kupuješ laptop, kolika ti mobilnost treba, hoćeš ga nosit svugdje sa sobom .. baterija ect.. btw baterija ima dva vremena trajanja navedena u specifikacijama, ono duže ti je sa upaljenim kompom i wordom ..pa se nemoj začuditi ako traje duplo kraće kad si spojen u mrežu ili net i vrtiš cd..

da sada kupujem novi laptop kupio bi T seriju IBM-a kako zbog kučišta od titanske legure tako i zbog toga što je laptop isporučen kak spada.. sa svim.

inače sada koristim E700 kojeg nema u ponudi i nije ga bilo , nešto go special editon od Compaqa star dvije godine ..as far as I know jedini compaq u titanskom kučištu i napadao se ko lud i radi i dalje..bio je prilično skup, 2001 12 mjesec 34K kuna .. Sad
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 17.06.2004 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

može savjet? sestra mi namjerava kupit lapatopa i sad je ona zakačila za nekog fuji-siemensa koji ima iste karakteristike ko ovaj http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=499 i isto košta. ja joj preporučujem ovaj ibm jer je ipak ibm. jedino ibm ima i think 2xusb, a siemens 5x.
i?

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
kenny



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 22
Location: Našice

PostPosted: 17.06.2004 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ibm Wink naravno govorim iz skustva Wink
mislim da ti modeli r40 i nisu tako skupi mozda r50 najbolji odnos cijene i performansi
ali nravno uzmi neki centrino bilo kojeg proizvodjaca kupov'o
ako se nevaram ciijene su ti najmanje u mikronisu (odmah ispod ibmove zgrade)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 17.06.2004 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bih uzeo IBM , a btw mislim da je taj model kupila burza prije cca mjesec dana pa pitaj dečke kakava su im iskustva .. kolko sam ja čuo zadovoljni su ..

realno nakon miša u jedan usb i recimo digitalca ili usbkeya u drugi neznam sto bih morao imati stalno ukopčano u usb.. a ako se pojavi potreba to riješiš sa usb hub-om za cca 300 kuna.
Back to top
View user's profile Send private message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 17.06.2004 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jea, slazem se sa ekipom, obavezno uzmi centrino !!!!!!!! nac ces vec za 11k centrino. ono sto su od 1.4 - 1.7 i slicno nek te ne buni, to je bolje neg P4 na 3.0 !!!!! i najjaca fora je sta ti se manje grije i ful manje struje vuche, tako da ti baterije doslovno duplo duze traju sto je UBER bitno !

GL !



EDIT . ps, ko ji god uzo laptop uzmi dodatnih 256 rama ako ima samo 256 mega .. jer MINIMALNO 512 ti je optimum za laptop jerbo lap ima sporiji disk itd. i jednostavno to je UBER bitno x2 ! :) (a i za desktop komp je trenutno 512 min ako os da ti XP il 2k radi kak spada). sva sreca da ti je ram za lap sad mozda jeftiniji nego za obican komp :-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group