Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
XARA X1

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
aristrah



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 74
Location: zagreb

PostPosted: 09.06.2004 10:14    Post subject: XARA X1 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sto mislite o Xari,znam da je ovo nova verzija ali o starijim stvarima od njih sam cuo samo hvalospjeve?
THX
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 09.06.2004 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma nije ti to neka nova verzija... Stara je već par godina. Inače, prva verzija Xare izašla je 1994 Kao Corel Xara 1. 1996-7 izlazi Corel Xara 2. 1998-9 Xara se izdvaja iz Corela i postaje zasebna firma www.xara.com sa svojim paketima softwarea. Jednostavnim, ali moćnim. Najpoznatiji je Xara 3D za izradu jednostavnih web animacija....

XaraX 1 Final koristim već nekoliko godina i mnogo mojih radova napravljenih u Xari možeš vidjeti kod mene u galeriji. Program je jednostavan, brz (ponajprije zahvaljujući tome što je star - radi bez beda i na jačoj 486-ici) i jeftin. Na gore navedenom siteu možeš downloadat cijeli program - ima 7 mb. Kvaliteta radova može se uspoređivati samo sa najnovijim Illustratorima. CDraw i Freehand ipak još malo zaostaju, ponajviše zbog Xarinog veoma dobro razvijenog Anti-aliasing sustava. Moguće je čak napraviti jednostavne HTML web stranice - recimo moja je kompletno napravljena u Xari - čak i rolloveri.

Ali... program je dosta zastario, ponajviše na tehničkom dijelu - malen popis formata za export - najviše fali PDF, a i slaba je interakcija sa drugim programima. Iz tog razloga nije dobar za tekstualne dokumente i sl. Savršen je za vektorske ilustracije i dizajnerska ostvarenja. Brži i jednostavniji program ove vrste teško ćeš naći. ...ako još kako mogu pomoći, samo postaj...

Usput, na www.graphics.com imaš full puno ljudi koji se bave Xarom, a tamo možeš naću i dosta dobrih radova itd itd...

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 09.06.2004 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je ova xara x1 nesto kao photoshop 5.5 -> nije dosla skroz nova verzija, ali je u sebi imala dosta poboljstanja u odnosu na ps5.

A da je ovo nesto novo/ije, rekli su i ovi sa graphics.com-a koji mi redovno salju njuzletere Wink.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group