Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
izrada web shopa - vasa iskustva
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.06.2004 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako (sad cu na brzaka jer moram izac vanka):
ne znam niti jedan od ovih programa koje si nabrojio jer smo mi radili sa opensourcom (OScommerce).
promijenili smo sustav placanja totalno jer se paketi rade po tezini a prodaje po komadu i to po nekim cudnim uvijetima (ali to sad nije bitno)
Ono sto nas je potpuno sj... je stvar da preko vise ljudi imaju pravo 120 dana za povuc natrag pare i da im nasa banka to dopusta bez da uopce pita o cemu se radi (iako moraju reklamirati kod nas).
I ne radi se o knjizi niti televiziji, ovdje se radi o siru koji mi posaljemo u roku od 48 sati i tip pozdere odmah a lovu trazi natrag nakon dva mjeseca.

Naravno klijent je tuzio banku jer je vracala pare bez da pita a na ugovoru pise da to ne moze i dobit ce masnu lovu zbog toga, ipak je uspio dignut oko 100K eura i sad smo postavili novi sistem placanja sa drugom bankom.
Bankarski virmani za maroco Laughing a za sve narudzbe preko 350 eura moraju poslati i fax.
osim toga pobrini se da obavezno ime narucioca odgovara imenu sa kartice (puno banaka uopce ne pregledava ime a nasa bivsa banka nije nam uopce dala pristup ikakvim podacima na karticama.eto pazi na takve stvari jer ti shop moze biti super ali ako te banda iz maroka napadne rasturi ti klijenta do daske (mi smo se ludom srecom izvukli)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 15.06.2004 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e ovo mene isto zanima već duže vrijeme, kako funkcionira webshop.
Kako se vrši naplata, jel ima neka posebna veza s bankom, ....

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 16.06.2004 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mi smo radli shop, ali ne sa karticama jer ljudi kad vide kartice odu s weba..
ima košarica, ima sve, ali kad se klikne kupi, sav info dođe na mejl prodavaču i klijentu, pa ga ovi nazovu i dogovore se kako dalje s dostavom i plaćanjem.. za sada je sve OK..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 16.06.2004 10:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za web shop trebas SSL certifikat (850kn + PDV/godišnje ak se ne varam) od thawte-a, autentikacijski gateway koji ce ti provjeravati kartice i na kraju banku koja ima correspondenting broj (kaze g4 da RBA ima).

ili mozes uzet 2checkout.com account za 49$ jednokratni setup, 5.5% od svake transakcije + $0.49 od svake transakcije.
na 2checkout.com napravis produkte i tada preusmjeravas sa svoje order stranice na svoju, tj. svoj account. ne trebas placas SSL, a skripta ti salje natrag sve podatke koji ti trebaju > card holder, address, .... sve osim CC broja i expiration date-a Smile

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kejs



Joined: 14 Jul 2004
Posts: 2

PostPosted: 14.07.2004 09:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trenutno radim web shop za firmu i planiram autorizaciju rijesit preko htnet payway-a jednom kad skuze u firmi da je placanje karticama zapravo korisno Smile
kolko sam pogledo dokumentaciju u trenutku autorizacije korisnik se prebacuje na njihove stranice, oni salju podatke karticaru i vracaju natrag na tvoju stranicu true ili false.
za to moras imat ugovor sa njima i sa karticnim kucama, mislim da hgspot i limes koriste njihovu uslugu; instalacija ti je 3660 kn, mjesecno isto 366 kn + 3,66 za transakciju manju od 500 kn i 6,10 kn za transakciju vecu od 500 kn. meni je fora kaj to nejde u postocima Smile
dokumentaciju ti posalju mejlom on demand, mislim da nema online nigdje.
podrzane kartice su amex, diners, mastercard i visa.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 14.07.2004 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi htio rijesiti kupnju Bonapartea2 online. ima neko ideju neku?.....
najelegantnije bi mi bilo preko paypala, al ta varijanta u hrvatskoj bas i neide...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 14.07.2004 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
ja bi htio rijesiti kupnju Bonapartea2 online. ima neko ideju neku?.....
najelegantnije bi mi bilo preko paypala, al ta varijanta u hrvatskoj bas i neide...

Probaj postom. Tako cemo mi rijesiti Koote.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 14.07.2004 10:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
blackduke wrote:
ja bi htio rijesiti kupnju Bonapartea2 online. ima neko ideju neku?.....
najelegantnije bi mi bilo preko paypala, al ta varijanta u hrvatskoj bas i neide...

Probaj postom. Tako cemo mi rijesiti Koote.

da filac. postom se saaalje. sad treba jos placanje rijesit.
ja zelim da se kreditnom karticom to moze platit i onda ja to posaljem.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 14.07.2004 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
Philatz wrote:
blackduke wrote:
ja bi htio rijesiti kupnju Bonapartea2 online. ima neko ideju neku?.....
najelegantnije bi mi bilo preko paypala, al ta varijanta u hrvatskoj bas i neide...

Probaj postom. Tako cemo mi rijesiti Koote.

da filac. postom se saaalje. sad treba jos placanje rijesit.
ja zelim da se kreditnom karticom to moze platit i onda ja to posaljem.....

Touchy.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 31.08.2004 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa malo je tricky to da ubacimo kartice na koote Wink
s obzirom da baš nemamo neki budget za to;)

pošta i uplate na račun u banci + 'ručna' provjera je skroz ok sistem. Cool

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 31.08.2004 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://2checkout.com
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 31.08.2004 16:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
ja bi htio rijesiti kupnju Bonapartea2 online. ima neko ideju neku?.....
najelegantnije bi mi bilo preko paypala, al ta varijanta u hrvatskoj bas i neide...



www.ouroboros.hr
zadnji put kad sam gledao i oni su nudili karticno placanje preko neta (uz hinet)
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 24.03.2005 03:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo da otpuhnem prašinu sa ovog thread-a. Imao je potencijala.

Ovako, imam malih problema. Moram složit web shop za jenu firmu, i radio sam već negdje mjesec dana pomalo sa phpshop - opensource shopom. Njega sam odabrao jer sam mislio da je njega najlakše dizajnerski promjenit. Sad vidim da mi je uz dizajn bitno jako i prilagodit ga svojim potrebama, a uz njegove generičke načine parsiranja url-a i njegovih funkcija koje ne mogu mjenjati (ne isplati se) shvatio sam, da sam se zajebao. Sad trebam savjet, pomoć itd. U planu je koristit kartične transakcije, najvjerojatnije sa HGK-om. SSL i transakcije i sve to će u shop ubacit frend. Prije nego on to napravi, ja moram složit dizajn i funkcije koje mi trebaju, + neko jednostavnije admin sučelje za vlasnika firme i njegove zaposlene da mogu jednostavno dodavati/mjenjati/micati artikle i sl. Treba mi hitno neki shop. TIm više što sam napravio novi dizajn netom i trebat će mi 3 dana da ga opet primjenim na cijeli shop. Lijepo Vas molim za pomoć. HITNOOO!!!! Pray

Ako netko ima svoj shop već složen i bio bi ga spreman dati na korištenje, i ja bih bio spreman nadoknaditi trud uložen u razvoj istoga.

P.S. Razmišljao sam napraviti shop sam, ali su me uvjerili da se ne isplati, zbog sigurnosti. Koliko je Vama (koji ste radili svoj shop) trebalo da ga složite, otprilike, i da li ste imali sigurnosnih problema?

hvala puno unaprijed

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 24.03.2005 03:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Koliko je Vama (koji ste radili svoj shop) trebalo da ga složite, otprilike,


cca. dva tjedna, par sati svaki dan.

Adrian wrote:
i da li ste imali sigurnosnih problema?


uvjek postoje sigurnosni problemi Smile
ako vec nisu u kodu shop-a (znaci ne web servera i njegovih servisa), tada ce stefica/barica napisati administratorsku sifru na papir koji ce joj biti na stolu.

i za svaki slucaj da napomenem... nemoj drzat brojeve kreditnih na serveru.

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 24.03.2005 08:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle ... svak ide praviti od 0 ... time ajmo reć podiže cijenu svom radu. Kao ono u stilu to je moje i odmah cijena ide za x2 gore.
Zašto se ne baziraš na već postojeće rješenje nekog opensource projekta koji je manje više ok i služi tvojim potrebama, naravno još veliki plus ako postoji mogućnost dorade templejta.
U tom slućaju ti imaš više od pola problema rješeno.
Dorediš template i to je to .... firmi (naručitelju) prezentiraš rad... možeš a i ne moraš reć da nije tvoje...i spustiš cijenu. Sigurno onda da će te prije prihvatiti .... gle iskreno kad bi me netko pitao da mu radim web shop od 0 plus neki CMS gdje će on sve to moć predorađivati. Ne znam ni sam koliko bi tražio, ali sigurno bi tražio manje da se idem bazirat na neko već postojeće rješenje.

To da ti za neki web shop treba dva tjedna ... pa dobro nekako ću progutati da se to može izvesti u dva tjedna ... ali sa dva-tri sata rada dnevno e to već teže probavljam
Naravno može ti netko reć i 5 dana ali taj rok ovisi o vještni programiranja, poznavanju svih mogućih problema a još da ti ne govorim ako radiš i design pa onda još i to.... tako nemoj se zaluđivati sa tim rokovima od dva tjedna Smile

Vidi imaš ovu prvu varijantu koja te ne košta puno osim templata i podešavanja ... i to je sve. Istina puno ćeš manje zaraditi ... ali svak ima svoju politiku (zadovoljan kupac ili će se opet vratiti po nešto a u najgoru ruku nekom će te preporučiti)
Ako nekoga odereš masno za neku cifru ... nema više ni traga ni glasa od njega.

Uživaj Smile.

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 24.03.2005 09:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

>>i za svaki slucaj da napomenem... nemoj drzat brojeve kreditnih na serveru.

To će ipak morat - Zar misliš da ljudi žele upisivat brojeve svaki put kad nešto kupuju? - Ne, ne žele!
Bolje je poraditi na sigurnosti i platiti više, nego otežati posao klijentima da bi si skinuo odgovornost s pleća.
Ako netko već želi webshop s kreditnim karticama, onda mora biti spreman platiti cijenu sigurnosti servera i same aplikacije.

Što se open sourcea tiče, moraš se dobro, dobro 'raspitati' o odabranom rješenju da vidiš koliko je sigurno i koji su poznati problemi.
Back to top
View user's profile Send private message
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 24.03.2005 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

srzi wrote:
To će ipak morat - Zar misliš da ljudi žele upisivat brojeve svaki put kad nešto kupuju? - Ne, ne žele!


true true - ne zele, ali sjecam se posta jednog webmastera koji je imao problema sto je drzao brojeve kreditnih na serveru. Autorizacija CC brojeva mu je isla u batchu svakih x sati, pa je morao to tako napraviti. Anyways, neki njegov juzer je to skuzio pa je bilo problema kod amexa ili koja je vec bila u pitanju.

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 24.03.2005 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, da se raspitam. Koji web shop je najpuzdaniji onda (open source afkors)?

Usput, nije u pitanju da želim zaraditi više, nego želim napraviti bolje, tj. da bolje odgovara mojim potrebama. Zato.

I nikako neću držati brojeve kartica na serveru, ako to ikako mogu izbjeći. Po mom objektivnom mišljenju, ne isplati se, ako se npr. samo jednom desi zajeb.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 24.03.2005 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali brojeve kartica MORAŠ držati na serveru. Ili moraš imati poseban dogovor s bankom i dezignaciji pojedinih CC brojeva i označavanju nekim svojim načinom tako da banka više ne traži brojeve kartica već brojeve računa korisnika na koje si već (barem jednom) vezao i potvrdio njihove kreditne kartice.
Drugog načina nema, osim unošenja brojeva kreditne pri svakoj novoj kupovini, što će, vjeruj mi, biti loša odluka ako namjeravaš koristiti shop za prodaju nečega što isti kupac kupuje više od 1-3 puta.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.03.2005 17:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

srzi wrote:

Drugog načina nema, osim unošenja brojeva kreditne pri svakoj novoj kupovini, što će, vjeruj mi, biti loša odluka ako namjeravaš koristiti shop za prodaju nečega što isti kupac kupuje više od 1-3 puta.


iskreno receno ja kao kupac vise vilim svaki put utipkati nego da mi se pojavi broj kartice automatski jer jer na serveru. bolje da ga ja znam napamet nego on .... brrrrrrrrr

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 24.03.2005 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam baš mnogo stvari koje bih ja osobno 3 puta kupovao na netu. A i da ih ima, ovdje to neće biti slučaj, prodavat će se naime bijela tehnika i namještaj i sl. malo pozamašnije stvari. Ako netko i bude htio 3 puta kupovati u nekom kraćem vremenskom periodu, ne vjerujem da će mu biti problem utipkati broj. To mi isto zvuči kao da se nekome ne da izvadit novčanik u trgovini, a htio bi kupit heineken. Osobno nikad ne bih volio vidjeti da moj broj kreditne stoji negdje na serveru.

quote Keye: Brrrr. Laughing Confused

Držat ću osobne kontakt podatke, standardno, ništa više od toga. Nego, ima tko kakav prijedlog za shop koji da koristim?

Zen shop, oscommerce, phpshop, cube cart? Najbitnija mi je sigurnost podataka, te kofigurabilnost (koja riječ), pa ukoliko imate iskustva s nekim navedenim shopovima...

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 24.03.2005 18:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
srzi wrote:

Drugog načina nema, osim unošenja brojeva kreditne pri svakoj novoj kupovini, što će, vjeruj mi, biti loša odluka ako namjeravaš koristiti shop za prodaju nečega što isti kupac kupuje više od 1-3 puta.


iskreno receno ja kao kupac vise vilim svaki put utipkati nego da mi se pojavi broj kartice automatski jer jer na serveru. bolje da ga ja znam napamet nego on .... brrrrrrrrr


On se ne pojavljuje niti ga više vidiš. On je zapisan u bazi pod tvojim accountom a ne prikazuje se više na ekranu.

A što misliš kako Amazon radi?

Ako ikad budeš kupovala knjige preko Amazona, moći ćeš vidjeti da ti ne upisuješ broj kreditne kartice pri svakoj kupovini. Mene osobno bi iritiralo stalno upisivati hrpe kontrolnih brojeva i podataka.
Osim toga, puno je veća opasnost upisivati broj kreditne kartice pri svakoj kupovini, nego da je on pohranjen u bazi podataka na sigurnom serveru.
Pri svakom upisu broja kreditne, postoji mogućnost da kupac već na svom (pristupnom) računalu ima nekakvog trojana, keylogger ili nešto treće što bi moglo poslužiti kao alat dobavljanja podataka.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.03.2005 18:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam radila u oscommercu i nema beda sa sigurnosti podataka Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.03.2005 17:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nevezano uz Adriana:
kolko uopce kod nas dodju web shopovi (neka okvirna cijena) i tko to prodaje, znate nekog?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 29.03.2005 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Custom dizajnirani shop koji je moja tvrtka izradila (zapravo cijeli web čija svrha je online prezentacija i prodaja) prodan je između 30 i 90 tisuća kuna gdje je veći dio novca iznos za izradu shop-a. (Točan iznos je poslovna tajna.)
Međutim, mora biti jasno da se radi o renomiranom klijentu. Vrlo je vjerojatno da se za istu cijenu ne može prodati isti proizvod nekoj manjoj tvrtki ili privatnoj osobi.
Cijene moraš definirati gledajući prvenstveno klijentovu platežnu moć i standarde na tržištu; I to naravno, samo ako se odlučiš raditi s klijentima iz različitih financijskih slojeva, što ne mora biti dobro, s obzirom na to da te tjera na nedosljednost.
Ako radiš na crno, ne vjerujem da možeš doći u doticaj s klijentima to kalibra, ali s manjim klijentima se možeš dogovoriti o iznosima bez problema. Bitno je da ne dopustiš da ti klijent spušta cijenu omalovažavajući tvoj rad niti samom činjenicom da se radi o tzv. radu na crno. Mnogi iskorištavaju mlade studente koji trebaju novac i tako prolaze i do 1000% jeftinije gurajući cijene u dumping, a znajući da će kvaliteta uratka biti visoka, te da će vrlo lako, socijalnim inžinjeringom dobiti bonuse koje bi, uz ionako višu cijenu, kod legalnog izvođača, morali masno platiti.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group