Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Omiljeni
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige
View previous topic :: View next topic  
Author Message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 18.06.2004 20:50    Post subject: Omiljeni Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imate li omiljenog pisca? Ili recimo 3? I neki omiljeni zanr?
Bas me zanima sto volite citati..i naravno zasto :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 18.06.2004 22:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zadnje kaj sam pročito i da me se baš dojmilo (zapravo me se toliko dojmilo da će me knjiga i priča cijeli život proganjat) je American Psycho Bret Easton Ellis-a. to mi je definitivni #1. gledo sam kasnije i film, al ono.... nije to ni približno to....
#2 mi je Orwelova 1984.
guba mi je i Tribusona čitat, posebno one priče iz djetinjstva u doba socijalizma etc.
dosta sam i futur-a pročito ko klinac, šteta kaj to ne izlazi više (ili?)

prije sam puno više čitao, sad više nemam vremena, faks, cura, forumi... Smile

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 18.06.2004 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eeeeee, sad sam se sjetio kad sam još malo promučnuo mozgom, totalna mrakača mi je i 3001 Odiseja (Final Oddisey) Arthura Clarkea. fenomenalno! ta knjiga je isto ostavila dojam na mene jer volim SF, a u toj knjizi je detaljno opisano kako bi trebao svijet izgledati za 1000g. (al to vjerojatno znate, ne? mislim o čemu se radi u knjizi, ne kak će svijet izgledat)... tak da mi je to zanimljivo...

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 18.06.2004 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ,.. najdraze su mi raznorazne science fiction & fantasy romani i price,.
neki od najdrazih spontano (beletristika)

Tim Powers: "The Anubis Gates" - zaboravila sam kako se zove nas prijevod -Anubisova Vrata? mozda

Arthur Clarke – Childhoods End - “Kraj Djetinjstva”

Greg Bear - Eon

Carol Hill - Amanda & The Eleven Million Mile High Dancer - “Amanda svemirska plesacica”

Ron Hubbard - Battlefield Earth –“Bojno polje Zemlja”

Very Happy

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 18.06.2004 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svakako Adamsov 'Vodič kroz Galaksiju za autostopere', i to prva tri dijela.

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
aristrah



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 74
Location: zagreb

PostPosted: 18.06.2004 23:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Najbolje sto sam u zadnje vrijeme citao je Neal Stephenson
-Diamond Age-Necronomicon - pre zakon knjiga pola knjige je u sadasnjosti pola u vrijeme drugog svjetskog rata a sve zajedno je disertacija o teoriji informacije i o sigurnosti podataka.
-Snow Crash
-Mother Earth, Mother Board - Putopis "oko svijeta za transglobalnim otickim kablom, pre dobro za shvatiti kako funkcioniraju globalne komunikacije"

ima jos par stvari clanaka i tako iz www.Wired.com npr

jos mi je zakon u zadnje vrijeme Terry Pratchet pogotovo
serija Science of Discworld
ima toga... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 19.06.2004 02:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u zadnje vrijeme sam prezauzet, ali jedna od zadnjih stvari što sam čitao za lektiru bio je Camusov Stranac. znam da je klasik i da je nekima možda već dosadio, ali ja ga obožavam. moram uzet Sizifa čim nađem vremena
eto. zasad

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 19.06.2004 08:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tina wrote:
Arthur Clarke – Childhoods End - “Kraj Djetinjstva”

zakon!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.06.2004 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uh tesko pitanje... ali nisam skuzila jeli 4th htjela pisca ili knjigu!
ne znam da li su mi vise omiljeni oni koje sam citala prije deset godina ali probati cu svrstati pisce koji su najvise utjecali na mene:
- Kundera apsolutno na prvom mjestu
- Bukowski
- Sacks, Foucault, Krleza

ali recimo imaju neke njige koje su me totalno srusile iako ne mogu reci da ostale knjige istih pisaca imaju neku veliku vrijednost za mene...
"Antropolog na Marsu" od Sacksa (ja sad doslovno prevodim naslove nemam pojma koji je naslov na hrvatskom)
"Sorvegliare e punire - nascita delle prigioni" od Foucaulta (nemam pojma koji ne nas prijevod)
"zlocin i kazna" dostojevski
"muzika" od Mishime
"duse robova" od aralice
"hrvatski bog mars" krleza

i tako... sad ima dosta toga sto mi se svidja a ne pada mi na pamet, ali i onoga sto mi se ne svidja pa bolje da skratim Smile
a omiljeni zanr.. saggistica i narrativa (4th please, kako se to zove na hr? Confused )

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 19.06.2004 10:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
a omiljeni zanr.. saggistica i narrativa (4th please, kako se to zove na hr? :? )


eseji i romani/pripovijetke/novele (ne znam rijec koja obuhvaca sve sto u tal obuhvaca narrativa...pa eto nabrajanja)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.06.2004 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaci i romanzi upadaju u narrativu thanx! Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 19.06.2004 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
uh tesko pitanje... ali nisam skuzila jeli 4th htjela pisca ili knjigu!


pa u princpiu pisce i zanr...ali zanima me sve :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 19.06.2004 11:29    Post subject: Re: Omiljeni Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
Imate li omiljenog pisca? Ili recimo 3...

Sad si se zaletila i ne možeš stat, je li? Smile Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 19.06.2004 11:41    Post subject: Re: Omiljeni Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
4tHshadOw wrote:
Imate li omiljenog pisca? Ili recimo 3...

Sad si se zaletila i ne možeš stat, je li? :) :wink:


da :))
priznajem, bio si poticaj da ih napokon pitam :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.06.2004 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tina wrote:
Ron Hubbard - Battlefield Earth –“Bojno polje Zemlja”


ej nije li to onaj osnivac scientology sekte, imam neku knjigu od njega "dianetics" i jednom sam upala u neki njihov djir jedva sam se izvukla vanka Shocked

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 19.06.2004 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U zadnje vrijeme dosta čitam uglavnom popularnu znanstvenu literaturu., između ostalog tu je odlična knjiga Johna Horgana "Kraj znanosti", pa mogu spomenuti Jenksovu "Vizualnu kulturu" pa nešto Manuela Castellsa......dosta tih naslova izašlo je u izdanju biblioteka naklade "Jesenski i Turk".
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.06.2004 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hej type da li je to nesto kao huxley? (njega sam gore zaboravila!)
ne znam jesi li citao "vrata percepcije" (a i ostale njegove stvari) meni je cool pa me zanima da li je to taj stil Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 19.06.2004 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
hej type da li je to nesto kao huxley? (njega sam gore zaboravila!)
ne znam jesi li citao "vrata percepcije" (a i ostale njegove stvari) meni je cool pa me zanima da li je to taj stil Smile

e i Brave new world je dobar meni skroz

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 19.06.2004 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a evo, Keye je spomenula pa moram: moji top of the pops su Borges i Huxley...njih mogu svako malo procitati...
Borgesa obozavam radi vidjenja svijeta i spoja znanosti i fantasticnog, a Huxleya jer je najbolji patolog ljudskog karaktera i licemjerja....

Najvise volim citati price...super mi je filing da nista ne moram po redu, nego otvorim knjigu i na sto naletim to i procitam..imam uvijek filing da mi "knjiga duze traje" i da ima bezbroj prica u njoj :)

Volim i Le Goffa i Braudela i njima slicne...povijest civilizacija i sl. sadrzaji (kulturno-povijesno.nesto-bla)

Zadnje sto sam procitala je Novecento od Baricca, ali u katastrofalnom prijevodu tako da ne znam jos sto misliti o tome...prica mi je zanimljiva, ali nedostaje mi tecan jezik zbog prijevoda pa je dosta usr*** dojam

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 19.06.2004 12:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[shilokko] wrote:
e i Brave new world je dobar meni skroz


od njega su mi omiljene "Tri gracije" i "Vrli novi svijet" :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 19.06.2004 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Huxley je "Vrli novi svijet"? To mi je oke, ali navodno je u prijevodu dosta toga izgubljeno (a nikad se nisam dočepao izvornika).

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.06.2004 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam od huxleya prvi put citala "majmun i bit" i ful me bilo strah poslije ali bas mi se od toga poceo svidjati. onda brave new world i otok (ali otok mi nije bas nesto). a vrata percepcije mi je onako bas kul jer je to pisao dok je probavao effekte Lsd-a Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 19.06.2004 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Painkillerz wrote:
Huxley je "Vrli novi svijet"? To mi je oke, ali navodno je u prijevodu dosta toga izgubljeno (a nikad se nisam dočepao izvornika).


mozes cijelog Huxleya kupiti u algoritmu (u razlicitim izdanjima, pa sakupis sve) u paperbacku :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 19.06.2004 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars: cool!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

da, sada sam se sjetila jos jedne, keye me je podsjetila: umberto eco: “foucaultovo klatno”

@keye: da to je isina, medjutim, onje napisao bojno polje zemlja kolko ja znam, dok je jos bio normalan, i knjiga mu odise idejom kako se moze putem inteligencije, morala, postenja, hrabrosti, smjelosti, neustrasivosti, nepokolebljivosti, i slicno spasiti zemlja od tirana,..
medjutim po mom misljenju nedugo nakon toga je senuo umom i poceo pisati i propagirti gluposti i sranja tipa scientology, kojima je glavna metoda & svrha manipulacija covjeka i to covjeka koji je neinformiran i u svojoj psihi nestabilan, slab, covjeka koji trazi oslonac i pomoc, a od sci. biva manipiliran izrabljen, ucjenjivan, opljackan, itd.. tako da:
cime dalje od sci.!!!!!

a jos k onome gore da navedem u zadnje vrijeme citam esotericno-spiritualne & conspiracy stvari koje mi padnu u ruke

Last edited by Tina on 19.06.2004 12:16; edited 1 time in total

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.06.2004 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da to tina, cini mi se da je hubbard prije bio neki sf writer Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group