Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PHP debugger

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
IM



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 42
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.06.2004 10:34    Post subject: PHP debugger Add user to your forum ignore list Reply with quote

U radu s PHP-om mi se cesto događaju greške, zaboravljanje " ili ;. Pa me zanima postoji li nekakav debugger koji bi se uklopio u editor s kojim radim - ConTEXT. Trebao bi mi samo ispisati u kojem redu je greška! Very Happy Zna li itko gdje bih to mogao naći?
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 19.06.2004 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa php parser po defaultu ispiše grešku i redak... Nikakav debugger, on naiđe na grešku u kodu i kaže "expected ovo, missing ono..." -- i odmah ti je jasno

To je moglo biti promijenjeno u php.ini, ali zašto bi to netko napravio? Admini to rade da kad useri dođu na sajt nikad ne dobiju ružne error poruke od parsera, pa čak ako je do pogreške došlo... Ali za developing je to no-no Surprised
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 19.06.2004 11:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.phpide.com/go/downloads.htm

pogledaj tamo, ja koristim stariju verziju, ali sad idem skinut ovo najnovije...izgleda prilično dobro....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 19.06.2004 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto se tice debagiranja - najgore su mi one greske kad prijavi gresku na liniji 540 a greska je 100 linija iznad.

mislim da ne postoji program koji ce ti bas TOCNO rec gdje i zasto si pogrijesio i jednostavno ces morat bildat skill tocnog pisanja koda i pronalazenja gresaka.
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 19.06.2004 22:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja nekoristim nikakvam debugger, ko sto kaze Sulien odmah mi pokaze gresku, odmah vidim s ci mi je vezana ta linija i ispravak. najcesce greske zbog zaboravljenog " ; " Very Happy Cool

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 20.06.2004 00:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni glavno da boja sintaksu, a za debug je browser Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 20.06.2004 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
sto se tice debagiranja - najgore su mi one greske kad prijavi gresku na liniji 540 a greska je 100 linija iznad

Dobro, pa nije parser nekakav vrhunac intelignecije, al onda ti odskrolaš na 540 pa kad vidiš da tamo nema greške, bude ti jasno -- ako znaš što si isprogramirao i kako stvari idu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 20.06.2004 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Dobro, pa nije parser nekakav vrhunac intelignecije, al onda ti odskrolaš na 540 pa kad vidiš da tamo nema greške, bude ti jasno -- ako znaš što si isprogramirao i kako stvari idu


ma gle, s iskustvom vec znas kako ispravit gresku no pocetnicima to nije nimalo lako (ja sam jednom izgubio 2 sata trazeci gresku koja je bil 200 linija IZNAD linije gdje je error prijavljen).
Back to top
View user's profile Send private message
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 20.06.2004 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
ma gle, s iskustvom vec znas kako ispravit gresku no pocetnicima to nije nimalo lako (ja sam jednom izgubio 2 sata trazeci gresku koja je bil 200 linija IZNAD linije gdje je error prijavljen).


ima nas jos takvih, jos je dobro ako si 200 linija iznad..zna bit i vise .... Confused Laughing

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 20.06.2004 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
maxy wrote:
sto se tice debagiranja - najgore su mi one greske kad prijavi gresku na liniji 540 a greska je 100 linija iznad

Dobro, pa nije parser nekakav vrhunac intelignecije, al onda ti odskrolaš na 540 pa kad vidiš da tamo nema greške, bude ti jasno -- ako znaš što si isprogramirao i kako stvari idu


ma znas kitu. negdje pobrises slucajno jedan '{' i ovaj ce ti pocet javljat errore na totalno bijesnim mjestima jer mu blokovi nisu dobro formirani...bas kao sta maxy kaze - iskustveno ces skuzit vjerojatno o cemu je rijec, inace strikanje po 2 sata...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 20.06.2004 22:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iskustvom ces skuzit da nisi faca ako napravis fajl od 5000 linija koda jer se mozes pozdravit sa nedjeljom dok trazis gresku Smile

stoga, pisat kod u vise fajlova if possible (samo savjet) Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 21.06.2004 07:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni nijedan file nije duži odpar stotina linija koda.
include () rula Very Happy

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.06.2004 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
Sulien wrote:
maxy wrote:
sto se tice debagiranja - najgore su mi one greske kad prijavi gresku na liniji 540 a greska je 100 linija iznad

Dobro, pa nije parser nekakav vrhunac intelignecije, al onda ti odskrolaš na 540 pa kad vidiš da tamo nema greške, bude ti jasno -- ako znaš što si isprogramirao i kako stvari idu

ma znas kitu. negdje pobrises slucajno jedan '{' i ovaj ce ti pocet javljat errore na totalno bijesnim mjestima jer mu blokovi nisu dobro formirani...bas kao sta maxy kaze - iskustveno ces skuzit vjerojatno o cemu je rijec, inace strikanje po 2 sata...

Jes, često su mi se dešavale blok-greške, no ako pišeš uredan i dobro 'indented' kod možeš lako vidjet gdje si fulao... Ionako ne isprobavaš 500 linija u komadu već svaki funkcionalan blok testiraš odmah nakon što ga napišeš

Debuggiranje mi nikad nije bio problem u PHP-u kao u Actionscriptu... Znao sam po dva sata pokušavati ispraviti grešku koja bi na kraju ispala krajnja glupost (kirivi 'scope' varijable, loša inicijalizacija i ostalo)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group