Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
monitor i laptop - lagano je mutna slika
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 22.06.2004 11:47    Post subject: monitor i laptop - lagano je mutna slika Add user to your forum ignore list Reply with quote

samsung 957df je monitor.. laptop radi na graf. kartici: ati mobility radeon 7500..

kada spojim laptop s monitorom, sve je ok - mislim na boje, itd, ali me zajebaje to što je malo mutno... ima pun K opcija na monitoru za namistit.. sve sam ih isproba, ali ništa.. to nije nešto strašno mutno, ali se vidi razlika u bistrini na pixel fontovima i tankim linijama, manjim slovima, itd..
sve su boje za 10, ali me to užasno živcira.. možda monitor ne može na tu karticu radit??
ako je tako, jel postoji kakva grafička za laptop (vanjska na USB ili za d-sub) koja ima (usput onako) i TV in za gledanje televizije, a da na nju mogu i monitor priključit?

help ljudovi..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 22.06.2004 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

šta je namješteno display properties -->Settings --> [koji monitor piše]--> advanced--> monitor --> properties--> driver [microsoftov driver? ] stavi samsungov
btw na koliko je na General tabu DPI namješten ?

na koji bi port ti spojio grafičku karticu eksternu na laptop ? a da postane primarna *
ili bi samo koristio neki hardware kao video mixer već postojećeg izlaza * ?
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 22.06.2004 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
šta je namješteno display properties -->Settings --> [koji monitor piše]--> advanced--> monitor --> properties--> driver [microsoftov driver? ] stavi samsungov
btw na koliko je na General tabu DPI namješten ?

na koji bi port ti spojio grafičku karticu eksternu na laptop ? a da postane primarna *
ili bi samo koristio neki hardware kao video mixer već postojećeg izlaza * ?

sve je namješteno kako treba biti, ali su mi neki frendovi rekli da najvjerovatnije ne podržava kartica iz laptopa monitor..
96 DPI je general tab, a 75 hertza rifreš.. tako bi mu i trebalo bit na 1280x1024..
driver - samsung

p.s.
ne znam na koji bi port spoio novu grafičku (zato i pitam jel vi znate kako to ide).. ali znam da ne mogu minjat ovu koja mi je sada u laptopu, pa bi nešto izvanka montira ako se može.. a kada bi je već kupova, volija bi i da ima TV tuner.. Very Happy

ako još nešto trebaš od info - pucaj..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 22.06.2004 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakva je slika kad spustiš rezoluciju ?
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 22.06.2004 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
kakva je slika kad spustiš rezoluciju ?

malo bolja, ali ista stvar.. veća su slova, pa možda zbog toga.. ali isto je mutno..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 22.06.2004 14:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako je ovo dvoje nekompatibilno ne znam što bi ti rekao .. iako mi je malo blesavo da ne radi sa vanjskim monitrom kak spada.. ako je hardware ispravan.

a vanjsku grafičku na laptop nisam spajao i nemam ideje kak bi to radilo
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 22.06.2004 15:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
ako je ovo dvoje nekompatibilno ne znam što bi ti rekao .. iako mi je malo blesavo da ne radi sa vanjskim monitrom kak spada.. ako je hardware ispravan.

a vanjsku grafičku na laptop nisam spajao i nemam ideje kak bi to radilo

ništa, hvala enivej.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 22.06.2004 17:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars, sori sto ti moram rec al DF monitori i opcenito samsung CRT su SMECE :) (sve osim NF serije sux)

To su po meni najgori ikad CRT cheap monitori. Pa nov novcat DF monitor ti je mutan ko sam vrag, i skuzi kako je recimo ogromna razlika u ostrini u sredini ekrana i na rubovima itd. Bas ono vrlo primjetna razlika. Enivej, to je takav monitor, i ako je problem taj da je u sredini ostrije a u kutevima ne, onda se to nemoze fixat !



ps. zbog te DF serije samsunga sam zamrzio samsung ko firmu, sad nebi od njih kupio ni burek. (najgore je sto ih dosta na reviewima i slicno hvale jerbo im je samsung sponzor :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 22.06.2004 17:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
ars, sori sto ti moram rec al DF monitori i opcenito samsung CRT su SMECE Smile (sve osim NF serije sux)

To su po meni najgori ikad CRT cheap monitori. Pa nov novcat DF monitor ti je mutan ko sam vrag, i skuzi kako je recimo ogromna razlika u ostrini u sredini ekrana i na rubovima itd. Bas ono vrlo primjetna razlika. Enivej, to je takav monitor, i ako je problem taj da je u sredini ostrije a u kutevima ne, onda se to nemoze fixat !



ps. zbog te DF serije samsunga sam zamrzio samsung ko firmu, sad nebi od njih kupio ni burek. (najgore je sto ih dosta na reviewima i slicno hvale jerbo im je samsung sponzor Smile

ozbiljno???
i što sad??? cila df serija je takva??!!
ma nek idu u pičku materinu ako je tako!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 22.06.2004 17:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
ozbiljno???
i što sad??? cila df serija je takva??!!
ma nek idu u pičku materinu ako je tako!!

je, mutniji su...ja imam 959NF, a prijatelj mi ima DF kao tvoj i mutnija je slika, ali opet to nije nesto strasno...jedino sta ga drzi na 1024x768 Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 22.06.2004 17:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jes, drzi ga na 1024x768 jer je onda manje mutna slika, al votevr, fakat si je samsung sa DF spustio rejting gro.

ars, ja ti preporucam da ga prodas i piknes il NF (skoro je isti price range, dosta su pojeftinili) il piknes neki LG flatron, bolji je imho. Od tih jeftinijih sam isto cuo da rula philips briliance 109P40 ( http://www.technomax.hr/mp-info.asp?prodID=0537049 )... btw. ja sam si naso da u hr. ima firma koji dilaju IBM kompove i moze se uzet IBM monitor tamo (recimo ne drze ih obicni ducani). I ima IBM 19" ravni CRNI za 2000 kuna, i nema boga koji ce me odvratit od toga jer je jebeno CRNI a ocu crni monitor :) dis iz it http://www.monitorgalaxy.com/catalog/2588.cfm
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 22.06.2004 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
jes, drzi ga na 1024x768 jer je onda manje mutna slika, al votevr, fakat si je samsung sa DF spustio rejting gro.

ars, ja ti preporucam da ga prodas i piknes il NF (skoro je isti price range, dosta su pojeftinili) il piknes neki LG flatron, bolji je imho. Od tih jeftinijih sam isto cuo da rula philips briliance 109P40 ( http://www.technomax.hr/mp-info.asp?prodID=0537049 )... btw. ja sam si naso da u hr. ima firma koji dilaju IBM kompove i moze se uzet IBM monitor tamo (recimo ne drze ih obicni ducani). I ima IBM 19" ravni CRNI za 2000 kuna, i nema boga koji ce me odvratit od toga jer je jebeno CRNI a ocu crni monitor Smile dis iz it http://www.monitorgalaxy.com/catalog/2588.cfm

a di ću novog uzimat, ovoga sam kupio ima 2 dana.. da ga prodam, gubim u startu odmah puno..
ali meni nije mutnije da mi je malo, nego očito malo.. ma odnit ću ga zaminit za 2. monitor - isti model, a ako bude isto - onsda ću ga zaminit za NF..

orange - jel ti dobar NF? 19" je?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 22.06.2004 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
orange - jel ti dobar NF? 19" je?

dobar je, nemam nekih prigovora, slika je super, geometrija te unisti dok namistis, ali se da namistit dobro...ali cim budem moga kupit cu neki velki LCD jer mi se jako puno svidaju Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 22.06.2004 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ode svak svakog jebe s CRT-ovima i LCD -ovima, modelima.. jedan kaže jedno, drugi - drugo..

ma najbolje je kupit onaj C/B mali monitor za kasu i radit na njemu.. oni godinama bez greške rade.. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 22.06.2004 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
ars, sori sto ti moram rec al DF monitori i opcenito samsung CRT su SMECE :) (sve osim NF serije sux)

To su po meni najgori ikad CRT cheap monitori. Pa nov novcat DF monitor ti je mutan ko sam vrag, i skuzi kako je recimo ogromna razlika u ostrini u sredini ekrana i na rubovima itd. Bas ono vrlo primjetna razlika. Enivej, to je takav monitor, i ako je problem taj da je u sredini ostrije a u kutevima ne, onda se to nemoze fixat !



ps. zbog te DF serije samsunga sam zamrzio samsung ko firmu, sad nebi od njih kupio ni burek. (najgore je sto ih dosta na reviewima i slicno hvale jerbo im je samsung sponzor :)


OP OP OP!!!! SHADAP :)
ne znam kakvi su sad al prije neke 3 godine sam kupio syncmastera 753DF i po ostrini je monitor car.... di god da dodjem mi je mutna slika...
samo mi je zao sto nisam uzo 755 (ne sjecam se koji je bio razlog...) jer moze potegnut 1600x1200 a da ne przi oci:)
opet kazem, ne znam kakvi su sad al meni je ovaj zakon... posaljem ti screenshoot ak mi ne vjerujes :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 22.06.2004 21:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
posaljem ti screenshoot ak mi ne vjerujes Smile

ajd šalji.. Laughing Laughing Laughing
prve verzije su zakon uvik.. najbolje.. Confused
prije sat vremena sam odnija monitor do frenda da i na njegov spojim.. isti kurac..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 22.06.2004 21:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
che.UP wrote:
posaljem ti screenshoot ak mi ne vjerujes Smile

ajd šalji.. Laughing Laughing Laughing
prve verzije su zakon uvik.. najbolje.. Confused
prije sat vremena sam odnija monitor do frenda da i na njegov spojim.. isti kurac..

a mozda si ti neki perfekcionist i oces da ti sve bude savrseno cisto Smile
ipak to je samo monitor Smile))))

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 22.06.2004 21:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:
ars wrote:
che.UP wrote:
posaljem ti screenshoot ak mi ne vjerujes Smile

ajd šalji.. Laughing Laughing Laughing
prve verzije su zakon uvik.. najbolje.. Confused
prije sat vremena sam odnija monitor do frenda da i na njegov spojim.. isti kurac..

a mozda si ti neki perfekcionist i oces da ti sve bude savrseno cisto Smile
ipak to je samo monitor Smile))))

pa nije to jedini monitor kojeg imam.. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 29.06.2004 07:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cuj .. mozze se cini malo glupo (taj tvoj monitor nije neka top klasa) .. ali .. ja ti imam kod kuce samsung 700IFT (meni je to super) .. i imam na poslu iiyama Vision Master Pro410 .. i kada ja u to piljim zakon .. ALI (drugi) .. ako piljim u LCD par minuta (kao recimo ti na nootebook) pa onda pogledam u jedan od tih monitora .. slika mi se cini katastrofa mutna .. jerbo je naravno LCD zilion puta ostriji u prikazu slova etc .. mozda je samo do toga Smile

ja na poslu imam drugi PC s LCDom .. radi i nesto vrti .. i onda gledam u njega 2 minuta i vratim pogledam na iiyamu .. katastrofa Smile

a glede samsunga .. onaj jefitni 753dfx ili tako je KATASTROFA to je toliko losh monitor da ga ne bi smjeli profadavat ..
Back to top
View user's profile Send private message
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 29.10.2007 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ne otvaram novu temu i moj problem je sličan.

PRVI PROBLEM:
Imam Samsung SyncMaster 997 DF.
Problem je taj što sam morao namjestiti Contrast i Brightness na 100 %
ali je slika opet onako malo mutna. Dosta je svijetla ali MUTNA.
Rezolucija je 1024x768, 32-bitna boja, 96 DPI, 85 Hz, original driver stavljen ( mijenjao sam grafičke kartice ali opet isto )
Ostavio sma ga po strani pa dok nenađem riješenje za taj problem. AKO netko zna riješenje bilo bi mi od pomoći jer želim raditi na 19" Wink

DRUGI PROBLEM:
Privremeno rješenje sam našo što sam uzeo sa ormara Samsung SyncMaster 775 DF.
No i tu imam problem ali druge prirode.
Slika je puno jasnija i čistija nego na 997DF ali su mi boje nekako tamnije. Brighnest i Contrast su na 100 %, 96DPI, 85 Hz, 1024x768, 32-bitna boja.
Instalirao sam driver za 755DF i u kartici Advanced => upravljanje bojama stoji 755df, ali promjena nema.
Za razliku od 997DF boje su jasnije i slika nije MUTNA ali su tmurne boje.
Znači ovdje bih želio da boje budu svjetlije ( sve mi je nekako tamno i tmurno )

Ima li pomoći.
nemojte gubiti vrijeme na odgovore tipa: prodaj, zamjeni i slično. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 30.10.2007 01:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IvanVk wrote:

Rezolucija je 1024x768, 32-bitna boja, 96 DPI, 85 Hz,

IvanVk wrote:
raditi na 19" Wink




pa za pocetak stavi na rezoluciju koja je "preporucena" za 19". ja sam 1024 koristio na 15" monitorima.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 30.10.2007 21:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
pa za pocetak stavi na rezoluciju koja je "preporucena" za 19".
ne mogu, presitno mi je pa ne vidim Crying or Very sad

I dalje sam na 755 DF i tu za sada ostajem jer mi je slika barem čistija, ali imam problema sa Contrastom, Brighnestom tj. sa bojama na monitoru. Nekako su mi sve slike pretamne.
Ono što je za mene tamno to je drugima normalno. Kada obradim neku sliku i postavim je po svome to kod drugih izgleda presvjetlo.

Evo primjera. Ovo je normalna slika za druge ali za mene pretamna



A ovo je za mene normalna ali za druge presvjetla ( ovu sam ja prilagodio mom pogledu na monitor )



Pokušao sam podešavati na sve moguće načine Brighnset i Contrast ali ne ide. ( na gumbima na monitoru pa čak sam tražio opcije i za softwaere-sko podešavanje ali neide, nemam čak mogućnosti ni na grafičkoj kartici za podešavanja onoga što meni treba nVidia MX400 )

U Photoshopu sma pokušao postaviti ovako. Je li to OK ?



Jako mi je važno riješiti ovaj problem ( jer radim jednu web stranicu koja ima dosta slika ) a na sadašnjem monitoru ne mogu ocijeniti kvalitetu za ostale gledatelje tih slika Sad

Ako nema rješenja za ovo vraćam se na onaj 997 DF monitor iako je mutna slika ali barem mogu boje na slici vidjeti kako treba. Crying or Very sad

DAJTE SAVJETE
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 30.10.2007 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dok ne kupis novi monitor, savladaj histogram u photoshopu, ako te muci obrada, on ce prema tebi biti potpuno iskren, bez obzira koji monitor imao.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 30.10.2007 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
savladaj histogram u photoshopu, ako te muci obrada, .

Možeš li mi malo pojasniti detaljnije ako nije neko dugotrajno objašnjenje.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 30.10.2007 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IvanVk wrote:
:cosmos: wrote:
savladaj histogram u photoshopu, ako te muci obrada, .

Možeš li mi malo pojasniti detaljnije ako nije neko dugotrajno objašnjenje.


pa, iskreno, kada jednom savladas histogram, mislim da ti nece biti problem koristit ga.
naravno, nemoj me shvatiti krivo, pod obradom, mislim na svjetlinu i kontraste. naravno, kada savladas osnove, onda se mos bacit i na kanale i ostalo.

evo ti malo stiva
google
understanding histogram
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group