Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
monitor i laptop - lagano je mutna slika
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 30.10.2007 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
pa, iskreno, kada jednom savladas histogram, mislim da ti nece biti problem koristit ga.

hvala ti i za ovaj savjet, pogledao sam malo to i moigu ti reći da je to OK ali za one ljude koji će se baviti malo više od pukog korištenja grafičkih programa.
Ja koristim osnovno koliko mi je potrebno i recimo u nekoliko klikova obradim fotografiju do te granice koja mi je potrebna. A to je stvarno puko amaterstvo ( dalje ne mislim ići jer to zahtijeva posvetu samo tom radu )

U ovom momentu želim riješiti problem ako je moguće bez dodatnog detaljnog učenja, ali mi je ovaj tvoj link malo otvorio oči pa ću iz znatiželje to pročitati.

Hvala ti još jednom za savjet.
Nema mi druge nego monitore otvoriti i vrtiti po trimerima ili kupiti drugi Sad
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 31.10.2007 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IvanVk wrote:
i moigu ti reći da je to OK ali za one ljude koji će se baviti malo više od pukog korištenja grafičkih programa.


nemoj me shvatiti krivo, ali histogram je osnova kod fotke, kada slikas, ako je fotic malo napredniji imas histogram gdje mozes vidjet dal je slika podexponirana ili prexponirana.

nije ni cudo da su ti fotke takve, crne ili svijetle kada ih obradjujes na nekalibriranom monitoru. i nikada se fotka ne prilagodjava kako ti vidis. zato sam ti i spomenuo da skuzis histogram i levels. i time ces rijesiti svoj problem Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 31.10.2007 01:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
nemoj me shvatiti krivo,

i ne shavćam te krivo, dapače vrlo ozbiljno, jer vidim da se kužiš u to.
Samo ja to tek trebam proučavati a tvoj savjet mi je dobro došao.

Za sada sam riješio problem tako što sam skinuo programčić Power Strip kojim sam dobio više svjetline na monitoru i sada mogu neku orginalnu fotku koju je netko radio vidjeti normalno kao i drugi a ne "tamnu" kao do sada.

hvala ti u svakom slučaju na javljanju.

bye4now
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group