Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Verdana(win) = ?????(mac)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
JBR



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 44
Location: zlovenie

PostPosted: 24.09.2003 11:05    Post subject: Verdana(win) = ?????(mac) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čaw.
Evo, pitanje:

arial=helvetica
verdana=?
times=?
impact=?
...

Pozdrav...

_________________
Ni vsaka shkoljka shkoljka...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 24.09.2003 11:15    Post subject: verdana Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam baš skužio pitanje. Mislio si koji je Mac font ekvivalent onom na PC-u? U svakom slučaju Ariel nije isto što i Helvetica, radilo se o Macu ili PC-u. Ono što ih razlikuje su kodne tabele, a to ćeš najlakše vidjeti ukoliko dotične otvoriš u Fontographeru. Tamo s fontom možeš što te volja i nakon intervencije generirati format koji ti odgovara.
Back to top
View user's profile Send private message
JBR



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 44
Location: zlovenie

PostPosted: 24.09.2003 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma, ne znam...kad recimo upises font-family:verdana, arial, helvetica, sans-serif, i ako nema verdane, uzet če arial, itd...sad ako neko gleda na macu i nema verdane i ariela, uzet če helveticu...barem tako ja znam? Ali arial ili helvetica nisu verdana i ako nema verdane, sve se sruši...

_________________
Ni vsaka shkoljka shkoljka...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 24.09.2003 13:12    Post subject: Fontovi Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj sa Tahomom. Ukratko fora je u tome da on traži fontove unutar jedne font family grupe. U ovom slučaju to su sans serif fontovi (Ariel, Helvetica, Verdana, Tahoma...). Logiku ćeš najlakše skužiti ako pogledaš bilo koji css style kojim formatiraš neki tekst. U stilu navodiš više fontova, onaj koji ti je primarni stavljaš prvi. Ako njega user nema tekst se formatira po onom kojeg nađe...
Back to top
View user's profile Send private message
JBR



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 44
Location: zlovenie

PostPosted: 24.09.2003 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma znam ja to, samo koji font na macu odgovara verdani? Smile=

_________________
Ni vsaka shkoljka shkoljka...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 24.09.2003 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Aj probaj recimo ovako, ali u css definiciji (jer font tag u biti dozvoljava max tri facea, iako u novijim brauzerima prolazi i vise, bolje je ove stvari ionako drzati u css-u):

Verdana, Geneva, Arial, sans-serif;

Tko nema verdanu na macu, ide po Genevu, koju imaju gotovo svi Mac useri i dodje sa IE4+ na macu... Ako ni tog nema, onda arial, heleveticu treba izbjegavat jer na macu izgleda katastrofa... sans-serif na kraju kaze da ako bas sve to propadne, browser uzme neki sistemski neserifni font... Al Geneva bi ti trebala spasit stvar na macu...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group