Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Firefox finetuning
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 23.06.2004 00:01    Post subject: Firefox finetuning Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bookmarks synchronizer

za sve vas work / home power usere, ovo je dosta zgodno
na serveru imas xml file, kad mijenjas nekaj uploadas, dodjes doma, downloadaas, preeeety fucking useful

ja bum si ga ko backup koristio

Bookmarks Synchronizer


takodjer
config dobijete ako upisete > about:config > u location bar
> post o settingsima za finetuning i brzi rad firefoxa

neki tvrde wrote:
changing that placeholder setting seems to make the pages load a hell of a lot faster.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 23.06.2004 01:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala, korisno!
Applause
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.06.2004 01:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uf... sad je od toga nastala cijela znanost

Meni je Firefox po defaultu OK, nedavno sam slučajno otkrio što radi F11 pa sam sad sretan Very Happy

Netko koristi mouse gestures za browsanje?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 23.06.2004 01:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
nedavno sam slučajno otkrio što radi F11 pa sam sad sretan

mm, pa kaj nije i u IEu isto za f11?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 23.06.2004 07:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Netko koristi mouse gestures za browsanje?


ja sam ih koristio dok sam igro jednu browser based igru....za obično surfanje mi nisu tolko napeti.


imam jedno pitanje, to je vjerojatno jedina stvar koja me muči u lisicu.
u drop downu gdje se URLovi koje si ukucao, jel neko zna di se to može počistit/sredit bez da se briše history?
IE ih barem slaže po redu kako si kliknuo, posljednji je uvijek najviši, a i znam di u registry treba otići i maknut nešto ako ti smeta....za lisicu nikak da nađem di i kak...jel ima kakva ekstanzije ili bilo što?

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 23.06.2004 09:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very nice expansion... Thanks Đuka! Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 23.06.2004 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
imam jedno pitanje, to je vjerojatno jedina stvar koja me muči u lisicu.
u drop downu gdje se URLovi koje si ukucao, jel neko zna di se to može počistit/sredit bez da se briše history? .... jel ima kakva ekstanzije ili bilo što?

http://www.extensionsmirror.nl/index.php?showtopic=34

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 23.06.2004 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eeek:
lik mi stalno prikazuje one update dole desno u korneru premda sam dl-o i instalirao (izaso je sluzbeni 0.9 koliko sma ja skuzio)
i stalno ostane to koda imam update!!

help :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 23.06.2004 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koje sve extensione koristite za Firefox, a koje za Thunderbird?
Isto pitanje i za skinove.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 23.06.2004 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RSS Reader Panel
TabScroller
Popup Count 0.2.5
Tabbrowser extensions
Tabbrowser extensions Tab Session Managment Module
Download With
Themer
Paste And Go
ChatZilla
mozCalc
Bookmarks Synchronizer

Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 23.06.2004 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
silence wrote:
imam jedno pitanje, to je vjerojatno jedina stvar koja me muči u lisicu.
u drop downu gdje se URLovi koje si ukucao, jel neko zna di se to može počistit/sredit bez da se briše history? .... jel ima kakva ekstanzije ili bilo što?

http://www.extensionsmirror.nl/index.php?showtopic=34


huh. il sam glup, pa ne znam koristit tu ekstenziju il sam krivo objasnio kaj mi treba.
recimo IE ima registry key ::
HK_CURRENT_USER>software>Microsoft>Internet Explorer>Typed URLs
gdi vidiš sve ukucane URLove i možeš recimo maknut neki ako ti smeta.

mene zanima jel neko zna di se nekaj takvo nalazi kod lisice....dal ima bilo koji način osim "clear history" za počistit utipkane URLove u lisici?

nervira me kod lisice kaj za razliku od IE ne grupira te URLove prema tome kolko ih koristiš (IE uvijek stavi zadnje korištenog na najviše mjesto) , zatim pamti mi neke totalno nepotrebne, a neće zapamtit neke na koje idem i po nekoliko puta dnavno.....
zato tražim način da sam prčkam po tome.



nadam se da sam sad bolje objasnio kaj me muči Embarassed

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 23.06.2004 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ah, sorry, krivo sam te shvatio... quick search na google-tu je vratio ovo: http://www.pcworlddownload.com/internet/online-privacy/cleanmocache.htm - mozda pomogne dok sam ne potrazis nesto konkretnije Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 23.06.2004 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa mos brisat tako da stisnes shift+delete dok skrolas gore/dole po cache linkovima (u address baru jelte, ako pocmes sa nekim slovom il djelom rijeci)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 23.06.2004 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
pa mos brisat tako da stisnes shift+delete dok skrolas gore/dole po cache linkovima (u address baru jelte, ako pocmes sa nekim slovom il djelom rijeci)

kako me to mucilo, inace je delete (u ieu kad sam brisao recimo mail polja sva i slicno) a nism skuzio da je shift delete

tnx, +1
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 23.06.2004 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heh. ma nije bed očistit adress bar, ja samo hoću način da počistim linkove.
recimo napraviš copy-paste URLa neke slike da pogledaš...URL ti ostane u drop-downu...kak maknut samo taj - jedan jedini link?

ja ti sad dam ovdi recimo URL www.spirit.hr/neka_slika.gif ti ga copy-paste u lisicu i pogledaš neku_sliku....ja samo hoće poslje maknut taj URL iz drop downa u adress baru.

thats all. Very Happy

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 23.06.2004 15:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
ja ti sad dam ovdi recimo URL www.spirit.hr/neka_slika.gif ti ga copy-paste u lisicu i pogledaš neku_sliku....ja samo hoće poslje maknut taj URL iz drop downa u adress baru.

thats all. Very Happy

Cekaj, po specsima i feature listovima, firefox 0.9 ima taj feature po defaultu. Shift+delete na pojedini item u autocomplete listi... Kao i u IE-u. Nemam ovaj tren na poslu instaliran 0.9, nego stari 0.8 u kojem to ne radi... Sto ne radi ni u 0.9?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 23.06.2004 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Natjerah se instalirat novi 0.9 tu na poslu. Feature radi najnormalnije, bilo koji item u address baru se brise sa shift+delete dok je mouse iznad njega. amen.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 23.06.2004 16:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Embarassed sad bi je trebao skrenut pažnju na drugi topic o lisici di sam naveo da mi 0.9 neće radit.

dakle, ja jadan sam još uvijek na 0.8 i to mi ne radi. a kako sad znam da taj feature postoji u 0.9 još mi je gore kaj mi neće radit..... Confused

imam neki filing da bi trebao napravit format c: (nisam već skoro godinu dana), a to mi se tako ne daaaaaaaaaa........

thx svima na pomoći, sorry na gnjavaži

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 23.06.2004 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
Embarassed sad bi je trebao skrenut pažnju na drugi topic o lisici di sam naveo da mi 0.9 neće radit.
dakle, ja jadan sam još uvijek na 0.8 i to mi ne radi. a kako sad znam da taj feature postoji u 0.9 još mi je gore kaj mi neće radit..... Confused

Ako ti se 0.9 krsi prilikom startanja, baci pogled ovdje: http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=86585
Mozda ti to rijesi problem?

EDIT: I svakako bi trebao uninstalirati 0.8 prije instalacije 0.9 - to pise na svim tutorialima i faqovima za instalaciju 0.9

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 23.06.2004 23:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
RSS Reader Panel
TabScroller
Popup Count 0.2.5
Tabbrowser extensions
Tabbrowser extensions Tab Session Managment Module
Download With
Themer
Paste And Go
ChatZilla
mozCalc
Bookmarks Synchronizer

Cool


Pa kaj to ima sve za 0.9?
Ja gledo prije par dana i nism nist naso... Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 24.06.2004 09:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Još sam na 0.8... Ja sam ti lijen... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 24.06.2004 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj niko ne koristi Web Developer extenziju za Firefox???

i plain text links
Back to top
View user's profile Send private message
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 25.06.2004 00:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
Još sam na 0.8... Ja sam ti lijen... Smile


Aha, thought so!
Nisi jedini koji je uzasno lijen... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 25.06.2004 00:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ian wrote:
kaj niko ne koristi Web Developer extenziju za Firefox???

i plain text links


Ja koristim WebDev, super je..
Al za ovu drugu ext. nism cuo...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 25.06.2004 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dag wrote:

Aha, thought so!
Nisi jedini koji je uzasno lijen... Smile


Good to know... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group