Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
galerija: fotografija / xxxx / foto-manipulacija
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2004 18:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i60r wrote:
da je razvoj fotografije stao kada je izmisljena tada danas nebi imali digitalce vec camere obscure...

Moj tata je kao mlad slikao sa onim fotoosjetljivim papirom koji bi se nalazio unutar tamne kartonske kutije na kojoj je bila probušena mala rupa Smile

frik
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mia



Joined: 04 Feb 2004
Posts: 52
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2004 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@i60r:

ma, tehnološka su dostignuća divna stvar!
sve dok ne degradiraju čovjeka kao biće koje može razmišljati, djelovati, osjećati... dok mu ne ugrožavaju zdravlje i život...
uostalom, ako baciš pogled na neke slike u mojoj galeriji vidjet ćeš da obožavam fotomanipulaciju. ali volim i ono iz čega je cijelo shvaćanje te stvari i krenulo.
to da se otvaraju striktno fotografske galerije posebno mi je drago znati, a to je upravo zbog ljudi koji su znali povući crtu i reći: ovo je nešto posebno što treba očuvati.

a to da je umjetnost uvijek u manjini; hm... da, Smile... ne znam da li bih se tome veselila, jer danas svatko može biti umjetnik (a ne iskorištava možda skriveni talent) ili se okrenula npr. ... (pomozi mi naći zanimanje za koje nije potrebno niti malo kreativnosti...?) jer danas zbilja "svatko" može biti umjetnik.
a po meni umjetnik je još uvijek vrlo respektabilno "zanimanje".
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
i60r



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 26
Location: rijeka

PostPosted: 26.06.2004 22:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mia wrote:

a po meni umjetnik je još uvijek vrlo respektabilno "zanimanje".


ja bih rekao poziv koji netko osjeti a netko ne..
nije samo danas tako da svatko moze biti umjetnik. bilo je tako oduvijek. vrijedne stvari su prezivjele....
mozda brines previse. jer ako se ti tako osjecas onda fotografija, izvorna, ne izumire, bar ne kod tebe. ostalo te nebi trebalo brinuti.

@Sulien

camera obscura je predivna stvar. fotografija u integralnom obliku :))
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2004 23:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile jest... baš mi je žao što više nije slikao nakon što je dobio nas (četvero), sad ne poznajem niti jednog fotografa od kojeg mogu učiti... a dao bi sve da kao Mia mogu stajat u tamnoj komori kraj nekog dok razvija slike
Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
i60r



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 26
Location: rijeka

PostPosted: 27.06.2004 10:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jos uvijek mozes pokusat sam. knjige, net,fotoklub ...

fotokemika je u Zagrebu....

i samo ti jos treba soba, bolje kupaona, koju mozes zamraciti

ja sam poceo sam i naucio prilicno. naravno i uz pomoc knjiga, neta i frendova koji se bave time.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 16:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i60r wrote:
i samo ti jos treba soba, bolje kupaona, koju mozes zamraciti

I oprema i fiksir i ovo i ono... Smile

Opremu, na sreću, imam, negdje je u podrumu, moji su je koristili davno... Kanim ju izvući van kad se otresem drugih stvari

Ajd pucaj malo imena knjiga, ak ti se da... možeš i na PM, da ne krčimo topic
Baš sam htio pitati nekoga koje knjige bi preporučio za fotografiju
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Mili



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 01.09.2004 01:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dame i gospodo: ako ste imalo gurnuli nos u povijest fotografije tada sigurno znate za ANSELA ADAMSA! Najpoznatija trilogija napisana o fotografiji je njegova:
1. The Camera
2. The Negative
3. The Print

JEDNA CJELINA podijeljena na tri logična dijela.

E sve to skupa daje fotografiju. Jedno bez drugoga ne ide. Ono što mia kaže da je fotografija je samo jedan dio fotografije jer fotografija je pisanje svjetlom i sve tri stvari su tu bitne. Print ili osvjetljavanje fotopapira je tu možda i najbitnija stavka. Jer tu se da raditi svašta. ALI SVE TO IZ ONOG JEDNOG NEGATIVA KOJI STE ZABILJEŽILI KAMEROM, a ne dodavati u kadar "umetke".

i60r - svaka čast. skidam kapu. odlično si objasnio neke stvari, pa ja ne moram.

Ljudi photoshop je darkroom na kompu!!! Samo je u boji.

Dodavanje filtera u photoshopu je kažete fotomanipulacija(tu isključujem one filtere tipa freski i sl...)... A kaj ak ja stavim filter na objektiv? Da li je i to manipulacija? Ili je to ipak fotografija. npr. star filter, ili softfocus filter, ili neki color filter...
Levelsi? Zar mislite da je laborant u fotostudiu razvio vaše fotke onako izvorno. Vjerujte nije, a da je vrlo rijetko bi bili zadovoljni... Ima tu svakojakih podešavanja. Kao kod idgitalne fotke u photoshopu. Mislim, To vam govorim jer sam gledao to u foto studiu na onom "velikom stroju".
Crop? Format 35-milimetarskog negativa je 24x36mm. Što znači 1:1,5 !!! Iz toga proizlazi da jedini formati koji NE MORAJU biti cropani su 10x15, 20x30 itd. ("slavni" 8x13 u 35mm formatu je cropan!)

Ono što smatram da ne spada pod fotografiju je npr. mijenjanje boja (replace color). Saturacija da, ali mijenjanje ne. Crop, levels, filteri...to je sve fotografija.

Sulien imam ja nešto knjiga(između ostalog i ovu trilogiju) i možemo se naći da si to iskopiraš jer ih je prilično teško kod nas naći.

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
suwi



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 22

PostPosted: 01.09.2004 07:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo bi kao trebalo biti glasanje da li ostaviti dvije kategorije za fotografije i fotomanipulacije ili sve staviti u jednu?
Meni osobno je potpuno svejedno ali mislim da bi ako sve bude u jednoj kategoriji trebalo biti obavezno barem navesti manipulacije koje su rađene tamo gdje jesu.
Ili možda da bude samo kategorija fotomanipulacija? -cinic-
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 19.11.2004 17:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je sve to fotografija, samo bi bilo ok navesti korekcije, makar bilo samo levelsi ili curve...pa cak ako su mijenjane boje bitno...

ako je nesto dodano na fotku, to jest spajano vise fotki ili kolaz sa nekim drugim grafickim fajlom ili filterom (recimo render neki...) isto navesti ali pod fotomanipulacije ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 08.02.2005 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neka svatko lijepo posalje (al posteno) screenshot historyja u trenutku kad je zgotovio fotku u PS-u Smile Pa nek ljudi odluce... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 08.02.2005 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

corea wrote:
Neka svatko lijepo posalje (al posteno) screenshot historyja u trenutku kad je zgotovio fotku u PS-u Smile Pa nek ljudi odluce... Smile


Problem je u tome što i screenshot history-a mogu fino "foto-izmanipulirati" u Photoshopu Smile
ebiga Smile
Back to top
View user's profile Send private message
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 08.02.2005 18:02    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

U biti dobro je ovak.

Ja bi samo da ljudi skrše upload gro fotki i prime se ilustriranja i dizajna. Ne mora baš cijeli mi3 znat da je netko imao digitalac na tulumu. I nije svaka zapaljena pljuga u crno-bijeloj tehnici dobra fotka ...i tak. .Malo skrenuh s teme...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 08.02.2005 23:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
corea wrote:
Neka svatko lijepo posalje (al posteno) screenshot historyja u trenutku kad je zgotovio fotku u PS-u Smile Pa nek ljudi odluce... Smile


Problem je u tome što i screenshot history-a mogu fino "foto-izmanipulirati" u Photoshopu Smile
ebiga Smile


Pa rekoh, posteno Smile Ko se natjece i vara - je seronja! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 09.02.2005 22:41    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

...hmmm, možda je ipak bolje da šutim Wink , no mislim da je Mili najrealniji , novo doba ljudi... novo doba , najbitnije je da ste kreativni Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 11.02.2005 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam puno o fotografiji, ma neznam nista, eto sada imam i mogucnos foto- manipulacije. UH UH. E sada se tek pitam sto je foto manipulacija. No nekako mi se cini, da bi mi mozda rjesenje bilo podjeliti fotografiju na digitalnu i analognu, pa sa njima manipulirati, ili u labosu ili na kompu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 11.02.2005 16:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da sva rasprava oko fotografije i fotomanipulacije potiče od toga što svi mislimo da je manipulacija nešto loše,a nije nikako.Čim neko okači rad i napiše da je manipulacija svi se nešto zgražavaju i protive se tome.Zašto bi nešto umanjilo vrijednost radu ako ja prije manipulacije tačno znam šta hoću da postignem i ponekad recimo ispravim nesavršenosti mog jadnog hp 735.Ipak ne može svako priuštiti sebi dslr.Recimo jednostavno da je fotomanipulacija kćerka fotografije,nek je koristi svako u svrhu poboljšanja svog rada i u granicama dobrog ukusa.Meni lično ne smeta fotomanipulacija,samo nek je rad lijep i ugodan za gledanje.Kao i kod svih rasprava ima i za i protiv,umjetnost je naći kompromis i ne dozvoliti što neko od vas reče da se od drveta ne vidi šuma.
Back to top
View user's profile Send private message
axiom



Joined: 09 Feb 2005
Posts: 3
Location: kaštela

PostPosted: 12.02.2005 01:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fotografija je samo ono što se dobije jednim klikom, rotacijom te resizeom.naravno mogu se koristiti i grayscale i sepia tonovi.
bilo kakva korekcija u smislu filtriranja, color balancea, levela itd. itd. je fotomanipulacija.
a na kraju karjeva i fotomanipulciju treba znati napraviti, nije ona manje vrijedna od fotografije ako je cilj postignut.
istina je da ja preferiram fotografiju, ali treba povući crtu između.
jer bi moglo dođi do rasprava koja je fotografija više ili manje manipulirana.

stai gooh en gooh bai
Back to top
View user's profile Send private message
Mili



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 12.02.2005 02:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ne mogu vjerovatii da netko normalan može smatrati podešavanje levelsa fotomanipulacijom. pa čovječe jel ti znaš kako se radi famozna izvorna fotografija??? puštaš svjetlo kroz negativ na fotopapir. a koliko dugo ga puštaš? malo - tamna fotka , dugo - svjetla fotka. kemijaš s vrstom papira, fiksira, razvijača... dobivaš kontrastniji ili manje kontrastan rezultat. zar postoji papir na kojem nastaje izvorna fotka, a na nekom drugom manipulirana fotka? zakaj skoro svi mislite da je manipulacija nešto loše. to je također umjetnost i svakako dio fotografije. onaj završni dio. zapamtite.... SVAKI PRINT NA PAPIR JE MANIPULACIJA!!!!! Ako sada mislite da sam lud, onda lijepo uzmite svoju fotku na cd-u i odite u 5 različitih foto studije i razvijte je. dobiti će te najvjerojatnije 5 različitih rezultata. Zato što svaki stroj za razvijanje ima svoj mod miješanja boja, algoritme itd. itd. to jest svaki stroj manipulira fotografijom. isto tako ako razvijate s negativa sami u darkroomu uvijek, pazite - UVIJEK!!! manipulirate fotografijom. samim trajanjem puštanja svjetla. zar postoji zakon koji kaže koliko se svjetlo smije, ili točno treba, puštati kroz negativ da bi bila "izvorna fotografija"? ili koja temperatura mora biti? itd itd.
otvorio sam ovu temu i nekaj mi je još zapelo za oko. ASPECT RATIO....
veli tRC nešto kao da je tek od 13x18cm fotografija?????? nevjerojatno kakva glupost!
ak se pozivamo na negativ, kaj je onda print sa srednjeg formata recimo, 6cmx6cm negativ? recimo razvijemo ga bez ikakvog cropa i napravimo ga 25x25cm velikog. taj je negativ kvadratni. to je onda "manipulirana" fotka??? no postoji još dosta standarda za negative tako da crop spada zaista među najbezazlenije stvarčice. ja npr. trebam izraditi neke fotke u veličini 40x40cm, a imam digitalac koji daje fotku u omjeru cca 1:1,5. normalno trebam dio odrezati. i kaj je to onda?
po meni su jedino manipulacije kada se koriste neki filteri tipa stained glass, graphic pen i sl. dalje, kada se mijenja boja, a ne njezini tonovi i zasićenost, dalje, kada se koristi alat liquify, kao i kada se slaže kolaž od više fotki, dalje, clone stamp alat. uglavnom neki alati koji grubo narušavaju teksturu zabilježenu na negativu.
mada za mene je to sve dio moderne fotografije kao umjetnosti jer je i fotografija evoluirala. danas imamo digitalnu fotografiju koja je omogučila nove stvari. isto kao što i filmovi evoluiraju pa danas imamo kvalitetnije filmove nego prije 10 ili 20 godina.
da se mene pita ja bi ostavio sve kako je, samo bi "manipulirane digitalne fotografije" načinom koji sam gore naveo tražio da stavljamo pod digital art jer to je ustvari digital art-nova moderna umjetnost, a ako netko ima vremena, znanja i volje raditi foto manipulacije u komori neka ih stavlja pod foto manipulacije.
uh al sam se raspisao...

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
mia



Joined: 04 Feb 2004
Posts: 52
Location: Zagreb

PostPosted: 12.02.2005 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mili se raspiso'... istina, čovjek zna! svaka čast...

... al' evo mene opet Smile :

ako se dobro sjećam, cilj fotografije kao umjetničke "discipline" je stvoriti što savršeniju fotku sa što manje podešavanja u postprodukciji (jer ta podešavanja analogne fotografije mogu biti krvav i dugotrajan posao).
u nekim slučajevima (koji su u današnjoj vremenskoj utrci za novcem sve češći) ta divna tehnologija, koju svi obožavamo počevši od mene Smile i koja nam omogućava "čuda" u treptaj oka, udaljava nas od poante bavljenja fotografijom.

što se tiče digitalne fotografije (koju u potpunosti respektiram jer je to naša budućnost): ljudi koji teže fotografiji kao umjetničkom djelu bi jednostavno trebali biti svjesni i iskreni o tome koliko je ostalo od osnovne fotografije s kojom su krenuli u postprodukciju, pa bio to samo rotate (jer je tako pala na hard sa kartice pa je treba okrenuti) ili podešavanje kontrasta i svjetloće (jer baš i ne znam sa ekspozicijom) ili čak crop (jer nemam pojma o kompoziciji i hvatanju savršenog trenutka). nije sve što stane na karticu, a niti sve što "padne" na film Fotografija.
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.02.2005 18:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mia wrote:
nije sve što stane na karticu, a niti sve što "padne" na film Fotografija.

Kako ne?? Ako ja uperim aparat naslijepo i slikam, to je fotografija. Upitno je da li je dobra ili loša, i da li je to umjetnost ("but, is it art?"), ali fotografija je svakako. Osim ako, time što si napisala 'fotografija' sa velikim slovom, ne misliš na neku svoju definiciju fotografije koju si proširila iz originalne dodavanjem uvjeta koju ova mora ostvariti da se može tako nazvati. Htjeli smo definirati manipulaciju, a ne samu fotografiju
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mia



Joined: 04 Feb 2004
Posts: 52
Location: Zagreb

PostPosted: 12.02.2005 18:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesam Smile

... i : banaliziraš.
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.02.2005 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mili wrote:
zapamtite.... SVAKI PRINT NA PAPIR JE MANIPULACIJA!!!!!

pa i on banalizira, a svejedno se i ja i ti slažemo s njim Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 13.02.2005 00:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

axiom wrote:
fotografija je samo ono što se dobije jednim klikom, rotacijom te resizeom.naravno mogu se koristiti i grayscale i sepia tonovi.
bilo kakva korekcija u smislu filtriranja, color balancea, levela itd. itd. je fotomanipulacija


mili je napisao podugacak odgovor na ovu glupost, ja bi samo dodao sledece:


na kameri imam mogucnosti uploadovanja 'custom curves' - da pojednostavim stvar, to je kao da unapred menjam levels fotki. sto znaci da ce recimo slikamo isti kadar tako sto cemo postaviti stativ, staviti dva Nikona D70 na njega jedan za drugim i okinuti. Fotka sa mog D70 ce imati drugacije boje, kontrast, etc nego nek drugi D70 sa istim objektivom, ali ce nakon FOTOMANIPULACIJE [podesavanja levelsa] fotka sa drugog biti ista ko moja. jel to znaci da ja imam fotomanipulatorski aparat? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mili



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 14.02.2005 23:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da ljude buni obrada fotografija dobivenih digitalnim putem u kakvom softwareu i izrada fotografija klasičnom metodom. svaki digitalni aparat ima software koji sklapa digitalni zapis u smislenu cjelinu. jer senzor ne vidi to onako kako se nama pokaže na monitoru. on "vidi" crvene, zelene i plave točke i od toga software po predpostavljenim postavkama složi sliku. zašto bi ono što je neki japanac ili bilo tko drugi, sebi zamislio trebalo biti dobro? zašto si ja ne bi smio podesiti boje drugačije jer sam ih ja drugačije doživio?ili kontrast? zašto to više ne bi bila fotografija u originalnom obliku?
isto tako mislim da mnogi ne kuže da razviti fotku klasičnom metodom ne znači ništa drugo do "obraditi fotku" i stvoriti pozitiv od negativa na papiru. Samo što je klasična (analogna) metoda mnogo kompliciranija jer tamo nema klika mišem na alat pa cut, crop, select, deselect...itd. a pogotovo nema undo i history, nego svaki taj postupak u analognom razvijanju zahtjeva poznavanje materije. to je mnogo zahtjevnije. No istina, na akademiji ne možeš proći ako na printu nemaš bijeli rub i ako ti se ne vidi perforacija filma. Profesori ne priznaju crop. Barem je tako bilo.... da li je sada ne znam. No to ima svrhu -> tjeraju te da razmišljaš maksimalno prilikom kadriranja i da vidiš kadar kroz objektiv, a ne kasnije na monitoru ili na papiru pa režeš. Ipak ne smatram da je odrezati višak nešto loše, pogotovo ako nisi nikako mogao/la izbaciti višak iz kadra za vrijeme snimanja zbog formata kadra.
Trudim se shvatiti što neki misle kad kažu izvorna fotografija. Kakva je to fotografija? da li postoji neko pravilo po kojem se takva fotografija razvija? ili se tu samo misli na kompletan kadar? ili možda su zabranjeni kontrastniji i manje kontrastni kartoni? ili filmovi s manje lil više zrna? ili oštriji i manje oštri objektivi? ili filteri na objektivu?
ajde ako netko zna ( ili misli da zna ) što je to "izvorna fotografija" neka napiše.

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
Mili



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 15.02.2005 00:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ako se dobro sjećam, cilj fotografije kao umjetničke "discipline" je stvoriti što savršeniju fotku sa što manje podešavanja u postprodukciji (jer ta podešavanja analogne fotografije mogu biti krvav i dugotrajan posao).

uh, moram opet reći - baš smiješno!!!
michelangelo je sikstinsku kapelu oslikao za jedno popodne, onako usput. tako je i kipove radio, ne?
ta postprodukcija ili razvijanje zahtjeva najveće znanje i to je umjetnost mia. ne kažem da ja to znam, nego da je baš u tome bit. danas postoji malo ljudi koji će iz dobrog negativa napraviti dobar pozitiv, a jako puno onih koji će iz dobrog negativa napraviti loš pozitiv.
taj posao se jako puno plaća, a nažalost kod nas ima jako malo ljudi koji ga uopće rade iz materijalnih pobuda, jer to ne mogu naplatiti.
e baš je taj " krvav i dugotrajan posao" ona prava umjetnost mia. isto tako treba znati to napraviti i na kompjuteru s digitalnim file-om.

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group