Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Stvaram web tim(ove)
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 24.06.2004 16:12    Post subject: Stvaram web tim(ove) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam hrpu ideja o siteovima kakvih trenutno nema na .hr web sceni ili su loše realizirani. Kako je bezveze da te ideje propadnu ili da ih netko realizira prije mene ja sam se odlučio na potragu za ljudima s kojima bi napravio tim i realizirao neke od tih ideja.
Ne bi se ograničili samo na .hr scenu već bi dio projekata bio namijenjen i internacionalnom tržištu.

Nisu mi važne godine ni spol ni stručna sprema već isključivo znanje i sposobnost da svoj posao ljudi odrade maksimalno kvalitetno i korektno.

Kako sam ja programer i projektant aplikacija (1.) (PHP, Java, Python) tražim ostalu dvojicu:


2. Grafički i web dizajner, po mogućnosti što luđi i orginalniji, mora znati pisati html i css u običnom tekst editoru, imperativ je poštivanje web standarda.


3. Upravitelj sadržajem i osoba za kontakt s javnošću. Njegov će posao biti organiziranje i prikupljanje sadržaja. Potrebno je dobro znanje engleskog jezika (svi ostali jezici su plus), pismenost, široko znanje o općoj kulturi (idealan kandidat bi dobro riješio prijemni na Filozofskom fakultetu Wink ) i komunikativnost.


Težište bi bilo na izradi siteova koji bi generirali prihod ili koje bi nakon nekog vremena mogli dobro prodati. Svi partneri bi bili ravnopravni i dobit bi se dijelila (troškovi bi se namirivali iz prihoda).

Posao pod točkom 3. je dosta zahtjevan i najvjerojatnije bi svaki site imao svojeg voditelja-upravitelja. A moguće je da bi i svaki site imao svoj posebni tim.

Nekoliko riječi o meni: trenutno sam freelancer u svoje obrtu, radio sam za male i srednje hrvatske firme, uglavnom su svi učili programirati od mene ili sam bio glavni za pomoć drugima i glavni kreativac. Nisam završio fakultet pa sam poslove dobivao samo na osnovi svojeg znanja i rada. Moj kod je čitljiv, uredan i optimiziran. Računala smatram samo alatima s kojima se može nešto napraviti. Imam jako puno interesa u životu, a premalo vremena pa mi je cilj da jedno vrijeme radim 25 sati na dan da bi kasnije mogao objesiti tipkovnicu o klin kako bi se posvetio drugim stvarima. Wink

Prijave, ponude i pitanja šaljite mailom na: info AT mojwebserver DOT net.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 24.06.2004 16:52    Post subject: Re: Stvaram web tim(ove) Add user to your forum ignore list Reply with quote

ylodi wrote:
2. Grafički i web dizajner, po mogućnosti što luđi i orginalniji, mora znati pisati html i css u običnom tekst editoru, imperativ je poštivanje web standarda.


ja onak, neznam pisat css i html u običnom editoru, znam sta je kod, kaj koji dio radi, znam editirat i mogao bi prilagoditi standardnima, ali pisat od nule, nop

a nije mi jasno zasto je to tako bitno ako si ti programer, ja uvijek mislio da je to tvoj dio posla


nista od mog javljanja, ne ispunjavam uvjete :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 24.06.2004 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nekoliko pitanja Stjepane:

- Mogu li se vidit di primjeri tvojih radova? I čitljivog, urednog i optimiziranog koda?
- Zašto dizajner triba znat HTML, CSS. Nije developer.
- Koliko je razrađena ta ideja o poslu. Poslovni plan, ciljano trziste, cijene, ... Ili to sve tek treba definirat?
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.06.2004 17:04    Post subject: Re: Stvaram web tim(ove) Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:


a nije mi jasno zasto je to tako bitno ako si ti programer, ja uvijek mislio da je to tvoj dio posla



eh to je stalna borba, ali kad se radi o webu sve cesce se traze ljudi koji znaju dobro css i html jer ipak je bolje ako sam dizajner to radi a programer se drzi cistog programiranja Smile (a cesto traze i programiranje php ili asp!)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 24.06.2004 17:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

al gle, ja programeru (kad radim tako) predam svoj dio posla u htmlu, sa cssom, i da izgleda kako spada u svim browserima
mislim da je to ok s moje strane?.... neznam
da ce proc w3c validator? nece. al ono

drago mi je za projekte ylodi, gl dude
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 24.06.2004 17:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uvijek zainteresiran za suradnju Very Happy
imali smo i mi nekoliko ideja koje smo čak i počeli realizirati, ali stalo je na onome na čemu obično kod nas i stane...financijama.

mislim da su neke domene još uvijek u našem vlasništvu (moram provjerit).
pošalji PM ak te zanima detaljnije kaj je točno bilo i o čemu se radilo (da se ne sramotim pred svima Wink )

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 24.06.2004 17:13    Post subject: Re: Stvaram web tim(ove) Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:


eh to je stalna borba, ali kad se radi o webu sve cesce se traze ljudi koji znaju dobro css i html jer ipak je bolje ako sam dizajner to radi a programer se drzi cistog programiranja Smile (a cesto traze i programiranje php ili asp!)


Triba bi dizajner znat o tome. Ali onda to triba rasturat. Jer ako ne zna dobro, a pocne previse razmisljat kako ce to u ovu ili onu tablicu, layer, ... onda ce samo upropasti dizajn tako da pase njegovom znanju ne mogucnostima HTML-a i CSS-a.

Da se razumimo, ja san zainteresiran za suradnju ali isto tako sam i oprezan sa svjezim projektima. Burned to many times. Na mail ili PM mi posalji ako imas sta detalja o tome sta mislis radit, koji ti je plan itd. Ne tribas otkrivat poslovne tajne ;o) ali malo vise informacija je dobrodoslo.

Last edited by aikon on 24.06.2004 17:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
pixelpusher



Joined: 12 Feb 2004
Posts: 123
Location: Rijeka

PostPosted: 24.06.2004 17:16    Post subject: Re: Stvaram web tim(ove) Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
a nije mi jasno zasto je to tako bitno ako si ti programer, ja uvijek mislio da je to tvoj dio posla


Mislim da je sve sto se vidi posao web dizajner-a. Ono sto cesto isticem da je "web dizajner" slozenica i da sama fraza uvjetuje smisao za dizajn i poznavanje web tehnologija. Po meni bez poznavanja nekih tehnologija ne mozes biti WEB dizajner.
Inace programerima s kojima ja radim (koji inace rade kickass aplikacije) ne bi dao da mi kodiraju ijednu liniju html-a a kamoli css-a. Isto tako im nikad ne dajem ni front end JS da rade.
No, za nadarene dizajnere koji ne znaju mnogo o internet tehnologijama ali imaju "zicu" uvijek ima mjesta. Dapace. Smatram da su ljudi koji su posveceni iskljucivo dizajnu fokusiraniji na posao i samim tim neoptereceni stvarima koje npr. mene svakodnevno muce.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 24.06.2004 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

premda sam i sam kriv, ajmo ne zapoicnjat raspravu o tome sta bi designer trebao znati ili ne

čovjek je rekao što želi, ko oce nek se javi
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.06.2004 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
al gle, ja programeru (kad radim tako) predam svoj dio posla u htmlu, sa cssom, i da izgleda kako spada u svim browserima
mislim da je to ok s moje strane?.


e pa to! Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.06.2004 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa da, ja sam uvijek vidio da programer piše isključivo kod dok dizajner piše html

A što se tiče text editora, čak i oni koji znaju html i css pišu u dreamweaveru ili nečem drugom jer je brže i pogodnije za sjetit se kako se zvao onaj css property koji radi da izgleda ovako i onako... Mislim, svaki mali detaljčić iz specifikacija popamtit bi bio mazohizam Surprised
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Hiper



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 34

PostPosted: 24.06.2004 18:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle ja imam slicnu ideju kontaktiraj me:
www.hiperdev.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 24.06.2004 20:14    Post subject: Re: Stvaram web tim(ove) Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:

ja onak, neznam pisat css i html u običnom editoru, znam sta je kod, kaj koji dio radi, znam editirat i mogao bi prilagoditi standardnima, ali pisat od nule, nop
a nije mi jasno zasto je to tako bitno ako si ti programer, ja uvijek mislio da je to tvoj dio posla


Web dizajneru ostavljam na volju da odabere način rada, jasno da nebudem tražio da sve otipka ručno već mi je važno da zna raditi i bez Dreamweavera. Zašto? Zato jer mi se nije jednom dogodilo da web dizajner ne može nešto napraviti jer Dreamweaver nema baš taj atribut u dropdown-u. Smile

Svaki vizualni editor ima bugove, ponekad ih se moće zaobići samo editiranjem html-a u nekom običnom editoru. I bitno mi je da web dizajner zna html, a ne da je blijedo gleda html kod.

Koristim vlastiti template engine da bi odvojio kod od html tagova pa bi web dizajner trebao raditi i s obrascima (templates), a u većini slučajeva to nisu kompletne html stranice već segmenti. Ja 'cijepam' krajni html dobijen od dizajnera na segmente, ali taj html mora imati neku zadanu strukturu, komentare...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 24.06.2004 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:

I. Mogu li se vidit di primjeri tvojih radova? I čitljivog, urednog i optimiziranog koda?
II. Zašto dizajner triba znat HTML, CSS. Nije developer.
III. Koliko je razrađena ta ideja o poslu. Poslovni plan, ciljano trziste, cijene, ... Ili to sve tek treba definirat?


I.)

Budući da još nisam stavio neke svoje projekte pod open source (pa da ti onda samo dam link) evo jednog kratkog primjera:

Npr. zadatak je pročitati polja iz submitane forme čija imena su istovjetna imenima polja iz baze. Kod koji rješava zadatak je:

1: $db = new MyDBO("neka_baza");
2: $db->synchronize($_POST);
3: $db->store();

MyDBO je moja "persistent object" klasa za brži i efikasniji rad s MySQL bazom.

1. Konstruktor koji čita naziv, tip i default vrijednosti polja iz baze.

2. Vrijednost submitanih polja iz forme dodjelje database objektu i to samo za ona polja koja postoje u bazi.

3. Sprema vrijednosti iz databse objekta u bazu.

II.)

Zašto dizajner treba znati html i css sam već objasnio.

III.)

Pojedine ideje se nalaze u različitim stupnjevima razrade. Ciljana grupa korisnika i mogući prihodi su definirani ali jasno ti je da za kompletnu i potpunu analiza treba i vremena i novaca. Ja se vodim iskustvom i intuicijom. Kao primjer svojih progresivnih ideja samo da spomenem da sam 2000. nudio i VIP-u i CroNET-u razradu projekta u kojima bi se koristio SMS na sličan način kao što se koristi za M-Parking ali jedni mi se nisu ni javili dok su me drugi odjebali s obajšnjenjem da njihovi sms kapaciteti nisu dovoljni/predviđeni za tako nešto.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 24.06.2004 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
uvijek zainteresiran za suradnju Very Happy
imali smo i mi nekoliko ideja koje smo čak i počeli realizirati, ali stalo je na onome na čemu obično kod nas i stane...financijama.
pošalji PM ak te zanima detaljnije kaj je točno bilo i o čemu se radilo (da se ne sramotim pred svima Wink )


Ideje su ono što mi ne nedostaje tako da mi to trenutno ne treba. Da imam nekoliko timova ne bi stigao napraviti sve što imam u glavi.

Hm...ako netko zna financijera koji bi mogao uložiti neku paru neka mi ugovori sastanak s njim.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 24.06.2004 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hiper wrote:
gle ja imam slicnu ideju kontaktiraj me:
www.hiperdev.com


Budući da nemam baš previše vremena za forumiranje a želio bih kvalitetno obraditi prijave koje su se sasule u moj poštanski sandučić zamolio bih sve one koji bi željeli surađivati da mi pošalju poruku na navedeni mail.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
forca



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 24.06.2004 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ylodi wrote:

Hm...ako netko zna financijera koji bi mogao uložiti neku paru neka mi ugovori sastanak s njim.. Wink


Wink

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 24.06.2004 22:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ylodi wrote:
Ideje su ono što mi ne nedostaje tako da mi to trenutno ne treba. Da imam nekoliko timova ne bi stigao napraviti sve što imam u glavi.

tako je sa svima valjda Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 21.07.2004 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ylodi wrote:

Kao primjer svojih progresivnih ideja samo da spomenem da sam...


pazi kako koristis tu rijec Smile

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
aer031



Joined: 22 Jul 2004
Posts: 1

PostPosted: 22.07.2004 00:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidim ovdje sami dizajneri pa navalise na taj segment ali mene vise zanima ono pod 3)kao PR osoba...eto da se malo predstavim...bijah jednom dizajner ali me malo preokupirao jedan drugi hobi,zapravo ljubav koja ima vise veze sa umjetnosti nego dizajn...uglavnom malo sam zapostavio dizajn ali jos se snalazim i u flashu i u dreamweaveru a kad sam pocinjao samouko sam studiro html tak da sam tu kod kuce,ali me osobno to previse ne zanima...procitao sam ovaj topik jer mi je buraz tu na forumu,imena nisu bitna,i malko sam se prepoznao za ovo drugo sto nije dizajner,znaci public relations...molim nemojte me shvatit kao arogantnog il umisljenog ali mislim od "kvalifikacija" posjedujem vecinu...pricam jako dobro engleski,njemacki malko losije al mogu komunicirat bez beda,i natucam pomalo svedskog,talijanskog i spanjolskog i znam psovat na poljskom i ruskom Very Happy...sto se opce kulture tice rado bi rjesavao neki testic jer mislim da tu ne bi trebalo bit frke Very Happy...komunikativnost ne znam kako mislis provjerit ali ako imas neku ideju,opet rado prihvacam izazov Very Happy ...pismen jesam,znam citat pisat i racunat,cak i kuham dobru tjesteninu Very Happy ...eto uglavnom ako bi opisao koji su to sajtovi mozda se i nade neki koji bi me zanimao...inace mali info,radim sa jos 3 ljudi jedan zanimljiv projekt zvan "urbani osijek",neka vrsta internetskog ekvivalenta kliku ili takvom nekom casopisu,uglavnom zelimo malo podupirat mlade ljude u osijeku,trebalo bi bit super samo da se pokrene...jos sam ukljucen u sajt style industry koji bi opet trebao predstavljati osjecku graffiti scenu,sajt je zapravo gotov samo imamo mali bed sa financijama i dogovorima...ima jos par stvari u koje sam ukljucen ali nisu toliko bitne...
sori za duzinu,volim duge postove Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 22.07.2004 08:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aer031 wrote:
... i znam psovat na poljskom i ruskom Very Happy...


a tko nezna? pa to ti spada pod opću kulturu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Guest






PostPosted: 22.07.2004 14:36    Post subject: Reply with quote

pa naravno vidis da je covjek i trazio opcu kulturu Very Happy Very Happy
Back to top
Guest






PostPosted: 22.07.2004 15:04    Post subject: Re: Stvaram web tim(ove) Reply with quote

@ylodi

poceo sam pisati veliki post i stao sam na samom pocetku. Ponekad me zaprepascuje kakve sve gluposti cujem od ljudi. Ti bi sad organizirao team ljudi (samo troje) i napravio svaki projekt za koji imas ideju Smile. Super, bas me zanima za koga bi ti to radio, kome bi te svoje "dobre" ideje prodao, a najvise me zanima kako ti mislis platiti mutiranog hibrida izedju grafickog i web dizajnera?? pravilo je da one-man-bandovi nisu dovoljno dobri ni u jednom podrucju jer pokusavaju skupiti sto vise znanja sa previse grana dizajna pa nemaju vremena za razvoj na jednom odredenom polju. Vjeruj mi , znam iz iskustva jer sam intervjuirao preko 80 ljudi u dvjema razlicitim firmama u kojima sam radio i znam da ima PREVISE ljudi koji misle da su web dizajneri ako stalno vise na netu i napravili su sajt za sebe koji stoji na nekoj free domeni. Tko god ti se odazove mozes biti siguran da ce raditi polovicno, a prava tragedija je ako ces ti biti zadovoljan time.
sto se mene tice svi dizajneri koji nesto vrijede vec su zauzeti i rade u nekim firmama gdje dobivaju placu. Siguran sam da ce sad neki pojedinci odma dati otkaz i prijaviti se da sa tobom razvijaju tvoje ideje,... ( koga ovo podsjeca na sektu?? )

no hard feelings, stay in touch with reality

isprike unaprijed ako sam ispao pre napadan.
Back to top
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 22.07.2004 15:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to sam gore ja,... izlogiralo me kad sam bio offline.

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 22.07.2004 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ylodi wrote:

Koristim vlastiti template engine da bi odvojio kod od html tagova pa bi web dizajner trebao raditi i s obrascima (templates), a u većini slučajeva to nisu kompletne html stranice već segmenti. Ja 'cijepam' krajni html dobijen od dizajnera na segmente, ali taj html mora imati neku zadanu strukturu, komentare...


ako korstis template onda sigurno nikada nisi radio neki veliki projekt i sigurno nisi imao vise od 5 klijenata.
ti bi napravio recimo portal i stavio sve stranice da ti se vuku iz template fajla??
Smile L- (10 metara dalje) - OL
sta kad ti klijent kaze da zeli da mu je svaka stranica drugacija, ne mislim da neke neukusne stvari koje se odmah trebaju klijentu izbiti iz glave, nego na normalne stvari, drugacije informacije u hederu ili tko zna sta ne. to se neda templejtirat.

segmenti...cijepanje,... jel ti mislis na slajsanje layouta??


ylodi wrote:

Ideje su ono što mi ne nedostaje tako da mi to trenutno ne treba. Da imam nekoliko timova ne bi stigao napraviti sve što imam u glavi.


pocasceni smo prisustvom najkreativnije osobe na svijetu, covjek vrvi sa idejama.

ylodi wrote:

Hm...ako netko zna financijera koji bi mogao uložiti neku paru neka mi ugovori sastanak s njim.. Wink


ovo je bio vrh cijele stvari, ti bi imao par timova SAD, a trazio pare kasnije. Smile

Good luck.

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group