Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
upozorenje o napadu za koji se koristi IE
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 26.06.2004 13:54    Post subject: upozorenje o napadu za koji se koristi IE Add user to your forum ignore list Reply with quote

izgleda da je poprilično sofisticirani napad u toku, a ono što je najzanimljivije je da ovaj put nije proširen virus nego se išlo na inficiranje servera (i to "sigurnih" siteova) gdje se u footer dodavao JS koji preko nekog servera u Rusiji instalira čak 3 trojanca....koji su pak napravljeni da skupljaju podatke o kreditnim karticam i sličnom....

http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/3840101.stm
http://www.theinquirer.net/?article=16845
http://www.cnn.com/2004/TECH/internet/06/25/internet.attack/index.html

korisnici Mozille i sličnog se ne trebaju zabrinjavat.
ozbiljnost ovakve rupe je naglašena time što američki Homeland Security (jap, ministarstvo domovinske sigurnosti) preporuča korištenje alternativnih browsera dok se ovo ne patcha....

Last edited by silence on 28.06.2004 09:36; edited 1 time in total

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 26.06.2004 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nadam se da ce se sad neki opametiti i napokon pocet koristiti FF...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 26.06.2004 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dag wrote:
Nadam se da ce se sad neki opametiti i napokon pocet koristiti FF...


Painkillerz, čujete? A dobro, oni koriste IE iz principa... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2004 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joj kak mrzim ovo nametanje izbora browsera Smile

ponavljam - zasto koristit ILI jedan ILI drugi kad mozes OBA? ocu li opet pricat o myie2? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2004 23:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
ponavljam - zasto koristit ILI jedan ILI drugi kad mozes OBA? Very Happy

Sigurno jako zanimljivo izgleda kad ti browsaš internet... Šta, siteove od A-M otvaraš u IE, a N-Z u firefoxu?

Što znači koristiti oba?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 27.06.2004 00:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vjerovatno mu je gornja polovica ekrana myIE a donja Mozilla... Pa kako browsa tako svaki site otvara i u jednom i u drugom... Correct me if Im wrong.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 00:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Maxy će biti začetnik onoga što će se jednom zvati 'advanced browsing' Cool

Sad sam se sjetio, pa čovjek ima dva monitora... Lijevo IE, desno FF. Ima i dva miša, s lijevom rukom browsa po ovom, s desnom po onom

Lijevom pokupi trojanca, a desnom na google tražit kak se briše Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 27.06.2004 02:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Maxy će biti začetnik onoga što će se jednom zvati 'advanced browsing' Cool

Sad sam se sjetio, pa čovjek ima dva monitora... Lijevo IE, desno FF. Ima i dva miša, s lijevom rukom browsa po ovom, s desnom po onom

Lijevom pokupi trojanca, a desnom na google tražit kak se briše Laughing


LOL

nego, nikad nisam iso linijom da _moram_ ovo itd koristiti zato što netko kaže da bi to trebao koristiti..
Koristim FF, svidja mi se, ionako sam prije mozillu koriszio pa ti ostane u krv Smile
Ovo za IE i trojance - to je bilo za očekivati.

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 09:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Sigurno jako zanimljivo izgleda kad ti browsaš internet... Šta, siteove od A-M otvaraš u IE, a N-Z u firefoxu?

Što znači koristiti oba?


sada cu ti odgovorit na to nadasve misteriozno i nedokucivo pitanje sto znaci koristiti oba?

downloadas FF i instaliras ga te smjestis ikonicu u quick launch pokraj IE-a ili nekog IE shella. nakon toga pokrenes FF i IE istovremeno!!!1 ne bi vjerovao, ali postoji nekakav multitasking na windowsima koji ti to omogucava!!!!!11

i onda ako nemas ovakav nenadani napad inteligencije mozes ILI u jedan browser upisat URI ili u drugi. ne bi covjek vjerovao sto tehnologija moze. ili si podesis MYIE2 da koristis ili IE ili FF, sve sto treba stisnut je 2 shortcut keya ili 2 klika misa.


zbog ovakvih mudraca mi se ne da raspravljat o browserima, ali eto ti odgovor na tvoje pitanjce a ja iz topika odo.

cya, tenkju end gud najt.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 27.06.2004 10:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
Sulien wrote:
Sigurno jako zanimljivo izgleda kad ti browsaš internet... Šta, siteove od A-M otvaraš u IE, a N-Z u firefoxu?

Što znači koristiti oba?


sada cu ti odgovorit na to nadasve misteriozno i nedokucivo pitanje sto znaci koristiti oba?

downloadas FF i instaliras ga te smjestis ikonicu u quick launch pokraj IE-a ili nekog IE shella. nakon toga pokrenes FF i IE istovremeno!!!1 ne bi vjerovao, ali postoji nekakav multitasking na windowsima koji ti to omogucava!!!!!11

i onda ako nemas ovakav nenadani napad inteligencije mozes ILI u jedan browser upisat URI ili u drugi. ne bi covjek vjerovao sto tehnologija moze. ili si podesis MYIE2 da koristis ili IE ili FF, sve sto treba stisnut je 2 shortcut keya ili 2 klika misa.


zbog ovakvih mudraca mi se ne da raspravljat o browserima, ali eto ti odgovor na tvoje pitanjce a ja iz topika odo.

cya, tenkju end gud najt.


A osim toga da vidiš da li je kompatibilan pojedin site s pojedinim browserom korisnost je?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
A osim toga da vidiš da li je kompatibilan pojedin site s pojedinim browserom korisnost je?


korisnost koristenja 2 browsera? ja nisam robot pa ne radim sve na najbrzi i najoptimalniji nacin pa koristim IE i FF kad to zelim a to je svako malo. sa jednim gledam mi3, s drugim gledam neki deseti sajt o autima. cisto jer sam se tako navikao dok sam jedno vrijeme gledao mogucnosti FF-a.


btw. sada sam se najvise zaljepio za MYIE2 koji podrzava oba rendering enginea i ima super drag&drop funkciju koja fali FF-u (i mislim da je nikad nece imat).
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 27.06.2004 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A zašto uz to sve ne koristiš i Operu? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.06.2004 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
A osim toga da vidiš da li je kompatibilan pojedin site s pojedinim browserom korisnost je?


korisnost je da svaki put kad do surfam mozilom do nekog sajta moram otvarat IE da vidim page rank.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 27.06.2004 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
Fortius wrote:
A osim toga da vidiš da li je kompatibilan pojedin site s pojedinim browserom korisnost je?


korisnost je da svaki put kad do surfam mozilom do nekog sajta moram otvarat IE da vidim page rank.


A zašto ti je google page rank toliko important? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.06.2004 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zato jer mi je posao referenciranje sajtova pa moram znati koliko je vrijedan sajt s kojim se linkam Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 27.06.2004 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
zato jer mi je posao referenciranje sajtova pa moram znati koliko je vrijedan sajt s kojim se linkam Smile


Aha, pa dobro... Ti imaš razlog, i to vrlo dobar razlog... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
A zašto uz to sve ne koristiš i Operu? Smile


sad ces dobit jedan nadasve fini i balkanski odgovor na pitanje - jer me boli kurac za operu koja je po meni zadnje smece.

Quote:
Aha, pa dobro... Ti imaš razlog, i to vrlo dobar razlog...


dakle ja nemam dobar razlog za osobni odabir nacina koristenja kompjutera i programa na njemu? drago mi je da si bas ti kvalificirana osoba koja moze donjeti takav sud.

dosadna su mi ova "funny" djecja pitanjca i stvarno vise necu odgovarat jer mi se lagano sere od citave price sa browserima.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.06.2004 11:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali vazno je iza onoga kome to nije posao (IMHO)
kad ti page rank padne (a padne bez beda) znas da si pogubio linkove i moras nesto napraviti da ga dignes; jerbo sta ce ti sajt na netu koji nitko ne vidi Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 27.06.2004 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baš mi je drago slušati kako mi nameću operu i firefox... Zašto bi koristio to dvoje kad mi moj myIE2 služi koliko god mi treba...

Quote:
Nadam se da ce se sad neki opametiti i napokon pocet koristiti FF...

Opametio sam se davno, ali vidi, još koristim myIE2, i ne mislim prijeći na vatrolisicu. (kad može stati vatrozid može i vatrolisica Very Happy)

Kada radim neki dizajn, testiram ga i na ostalim browserima, ali me ni sveti Petar nemože nagovoriti da se ostavim myIE2-je i uzmem nešto drugo...

beee...

Za kraj:

Quote:
...mi se lagano sere od citave price sa browserima.
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 12:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eh da, par stvari zbog koje ekipa hvali FF:

- tabbed browsing. ima ga i MYIE2.
- popup blocker. ima ga i MYIE2 i to poprilicno dobar + konfigurabilan.
- FF se pridrzava standarda. hop na w3 pa pogledat listu browsera koje je w3 proglasio kao browsere koji se pridrzavaju standarda 100% - ni jedan.
osim tog, newsflash - 2 klika u MYIE2 te djele od IE enginea i Gecko enginea.
- FF ima download manager. MYIE2 ima isto, plus mozes instalirati neki custom i bok.


necu ic dalje, imam shell u kojem biram engine s kojim mi se renda page. plus - super drag&drop - kladim se da vecina nema blage kaj je to al kad se jednom na to naviknes - ma da mi FF kuha kavu ne bi ga koristio pored MYIE2.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 27.06.2004 14:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

di je otišo topic... Rolling Eyes
možda sam ga baš i mogo drugačije nazvat, nije mi bila namjera pokrenut ovakvu raspravu, nego upozorit na to da je ovo poprilično sofisticirani napad u koji je neko uložio poprilično vremena i znanja i da zato treba malo oprezniji nego inače....

ko god je složio ovo, nije neki script kiddie, nego ima mozga i strpljenja da bi došo do onoga što mu je važno, a to je pristup _VAŠIM_ računalima.

najgori dio svega je da su zaraženi serveri koji hostaju razne stranice, i to većinom one "nevine" i "sigurne", dakle nije pr0n ili warez, nego pitaj boga šta.....
čim je američka administracija išla toliko daleko da preporuči ne korištenje IE dok se to ne sredi onda bi svakome trebalo biti jasno koliko je ozbiljno...

obećajem da ću next time smislit ime topica koje neće tolko na flejm pozivat Cool

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 27.06.2004 16:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@meksi:

Youre getting rilled up over nothing... Ako želiš koristiti IE i FF u isto vrijeme, slobodno... Meni se to čini glupo ali ok, nisam browserista Smile. Vezano da je MyIE bolji od Firefoxa, meni iskreno rečeno nije... Ne zbog featurea nego zato što ne ignorira site catchere i ta sranja koja mi FF hvala Bože sređuje...

I da ja nemam blage veze kaj je drag & drop, ali molim te lijepo nemoj početi s umišljenim "ja sve znam" odgovorima. Dobijem ospice kad vidim da netko piše "dječja pitanja" i slično. Sorry što neznam koliko ti, slobodno mi objasni...

And please lets not flame eachother... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 27.06.2004 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a je li myie2 rjesava ovaj problem nesigurnosti kod ie? i suppose samo kad stavis taj gecko engine, rajt?

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 16:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čovjek se više ne može ni zajebavat Rolling Eyes

No offense, mac... samo sam mislio da nema smisla switchat se između dva različita programa kad se možeš opredijeliti za jedan Cool

Naveo si nam zašto je myie toliko dobar, i ja ti vjerujem, ali zašto onda koristiti i ff?

peace
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 27.06.2004 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo bas sam checkao out taj MYIE2.

U biti MYIE2 je isto ko firefox, sve isto, samo sto je shel oliti usa engine od IE-a. FF koristi Gecko (Mozilla). Na istom su koncuptu radjeni - plugins, sking bla bla bla.

vanilla IE ne lajkam. Zasto - zato. imam hunch vjerojatno ko i ostali ljudi.
Ali ovaj MYIE2 mi izgleda kao dobra stvar.
Remember - budimo tolerantni Smile (KKK priotiv IE. any1? )

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group