Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PC ili Mac? što da kupim..?!
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 06.12.2005 00:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po cemu je to onda prekrasan stroj? drzis bozicnu zvijezdu na njemu pa je prekrasan?

platis ga 5k kn, jos moras uloziti 2k kn da bi mogao raditi na njemu... pa ne vidim tu neku logiku uzeti to za rad, ok estetski dojam stoji ali...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.12.2005 00:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

max_mad wrote:
po cemu je to onda prekrasan stroj? drzis bozicnu zvijezdu na njemu pa je prekrasan?

platis ga 5k kn, jos moras uloziti 2k kn da bi mogao raditi na njemu... pa ne vidim tu neku logiku uzeti to za rad, ok estetski dojam stoji ali...


vidi ovoga Rolling Eyes reka sam da sa giga rama se radi na njemu skroz ok ... u odnosu na G5 na koji sam navikao je malo pothranjen, al to sam i očekivao ...

ni dual G5 nije radio nikako sa 512 rama ...

stroj se ne čuje uopće što mi je bitno, isto mi je bitno da ne zauzima doslovno ništa mista na stolu ...

i da gušt ga je gledat i tu i tamo dodirivati kad ubacuješ disk i to ... znam da ti to ne kužiš, zato si i kupio della Smile)


G.
Back to top
View user's profile Send private message
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 06.12.2005 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja samo kazem da je perverzija od minija raditi radni stroj, al svejedno cu ga doci viditi Rolling Eyes

inace dell je zakon samo mi je postao nekako premal, ne stane mi vise ikona na desktop pa se ozbiljno razmisljam o 24" modelu Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.12.2005 00:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

max_mad wrote:
ja samo kazem da je perverzija od minija raditi radni stroj, al svejedno cu ga doci viditi Rolling Eyes

inace dell je zakon samo mi je postao nekako premal, ne stane mi vise ikona na desktop pa se ozbiljno razmisljam o 24" modelu Laughing


neznam zašto ga odma nisi uzeo ... kad već štediš na estetici, uzmi bar na metre ... Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Alexx



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 123
Location: Zagreb

PostPosted: 06.12.2005 01:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
Mene zanima kakakv je mini za rad. Znaci da li mogu bez problema imati otvoreno recimo Photoshop, Flash, Dreamweaver i jos neke aplikacije? Da ne radi presporo.
Radje bi uzeo iMac ali nisam bas s lovom.
Mozda ako bi prodao iPod Smile
Koliko uopce mogu dobiti za iPod 4G, 20 GB, sa jos nekom dodatnom opremom, kao npr. iSkin eVo2, punjac za auto i sl.?


Mini je sasvim dostatan za rad u svim tim programima (PS, DW, Flash itd.), naravno, ne moze se usporedjivati sa PowerMacom Dual ili iMacom ali je u 99.9% slucajeva dovoljno brz i pouzdan, posebno sa giga rama. Govorim ti ovo iz osobnog iskustva, jer imam PowerBooka na 1,5 ghz i rad na njemu je vise nego ugodan, a Mini i PowerBook manje/vise dijele komponente. Netko je rekao da opticki nije tako brz... ne znam zasto bi opticki trebao biti brzi, da ne sprzi CD za 5 nego za 4.45min... mislim nije mi jasno... al to sam samo ja...

Kako bilo, mozes zaboraviti modernije igrice pri max rezoluciji i settingsima i tako to, ali za to niti ne kupujes Maca, jelda...? Wink

--x
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 06.12.2005 10:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Alexx wrote:
Kako bilo, mozes zaboraviti modernije igrice pri max rezoluciji i settingsima i tako to, ali za to niti ne kupujes Maca, jelda...?

Naravno Smile kasnije budem valjda nabavio neku od konzola za igre, ali to je vec druga prica Wink

grzzi wrote:
sve u svemu, neznam, ovisi na što si navikao, kad dođem sa duala G5 2.0 na kojem radim na poslu mini me ponekad malo živcira malo sporijim reakcijama ali kad ga pogledam kako je mali i kako se ne čuje i ne vidi, oprostiš mu ...

ako moš skupit paru za iMac G5 bolja opcija (ja sam htio odvojen monitor i uzeo sam cinemu za minija) ...

za iPod vjerojatno dobiš oko 1300 - 1500 kn max ...

G.

Thnx! Pa do sad sam navikao na AMD 2500 sa giga rama, vjerojatno bi mini bio nesto sporiji Smile

Mislis da za iPod nebi mogao dobiti vise, zbog dodatne opreme. Samo ovaj iSkin kosta oko 250 kn i punjac za auto jos nekih 100 kn. Ma budem probao pa cemo vidjeti.

A nista budem jos malo pricekao, trebali bi stici i novi modeli slijedece godine, ne?
Mozda padne neki poslic pa bude ipak na kraju iMac Very Happy

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 07.12.2005 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
disk mu je malo spor (5400) tako da ćeš vjerojatno prije ili kasnioje htjeti spojiti neki externi firewire što i nije neki trošak (ladica 100 kn i disk koliko oš) al eto...

Ovo sam zaboravio pitati.
Da li se na Mac onda moze spojiti ladica i disk za PC? Posto trenutno imam jednu USB ladicu sa diskom, to bi bilo zgodno.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group