Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
win 2000-lan

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 01.07.2004 14:08    Post subject: win 2000-lan Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebam 10 računala sa windowsima 2000 umrežit. Koji hab preporučate i dali se na win 2000 može napraviti više user akaunta, ono da učenici imaju svoj akkaunt i da nisu baš administratori i trebao bi biti nekakav intranet u smislu da oni sa svog računala mogu gledati informacije koje se objavljuju na jednom računalu, to će biti kao server. to mi i nije neki problem ali ako imate kakve prijedloge...
Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 01.07.2004 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-nemoj spajat preko huba nego preko switcha, .
-da mogu se napravit user accounti i restricted user accounti, ako imaš server stavi na njega server w2k i možeš se igrat sa userima u krajnost .. domain policy za svaki razred..
-zavisi što ti treba na tom intranetu. html sa tri zadatka ili vrtiš tomcat recimo kod sebe ?
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 01.07.2004 15:00    Post subject: Re: win 2000-lan Add user to your forum ignore list Reply with quote

FlocK wrote:
Trebam 10 računala sa windowsima 2000 umrežit. Koji hab preporučate i dali se na win 2000 može napraviti više user akaunta, ono da učenici imaju svoj akkaunt i da nisu baš administratori i trebao bi biti nekakav intranet u smislu da oni sa svog računala mogu gledati informacije koje se objavljuju na jednom računalu, to će biti kao server. to mi i nije neki problem ali ako imate kakve prijedloge...
Hvala!


pitanje: el mozes koristiti winxp? mozda bi ti bilo jednostavnije.
mi u skoli iamo (ono sta ministarstvo da svim skolama) kompove sa XP-om, hubom i routerom.
uglavnom, spajanje mreze je ekvivalentno instaliranju igre s crackom pa te zato pitam...
slaganje limited accountova za ucenike isto tako

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 02.07.2004 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam tako je i u nas, al ovo je jedna druga skola, ovo je privatna pa valjda zato nemaju. @trc: zasto svič a ne hab? el ima kakva razlika kod spajanja izmedju to dvoje. I mos mi malo objasnit o tom w2k, kako do njega, jel on besplatan i dali mora to bit legalno ako nije besplatno? jer to je ipak skola pa ono.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 02.07.2004 01:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FlocK wrote:
I mos mi malo objasnit o tom w2k, kako do njega, jel on besplatan i dali mora to bit legalno ako nije besplatno? jer to je ipak skola pa ono.


postoji ona neka finta da je microsoft proglasio sav njihov softver koji se koristi u skolama legana. tako nesto, nisam siguran 100% i neznam detalje, informiraj se.
takodjer neznam jel to vrijedi i za privatne skole.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 02.07.2004 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FlocK wrote:
I mos mi malo objasnit o tom w2k, kako do njega, jel on besplatan i dali mora to bit legalno ako nije besplatno? jer to je ipak skola pa ono.

@ carr: mislim da flock nije skuzio...
w2k=windows 2000
Very Happy

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 02.07.2004 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ja sam napisa da su win 2000
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 02.07.2004 13:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="carr"]
FlocK wrote:

postoji ona neka finta da je microsoft proglasio sav njihov softver koji se koristi u skolama legana. tako nesto, nisam siguran 100% i neznam detalje, informiraj se.
takodjer neznam jel to vrijedi i za privatne skole.


nije baš tako, samo je cijena softwarea za edukativne svrhe pala .. al to je tak već godinama, recimo encarta je 1000 kn office isto tu negdje,, što zna biti i po 60% jeftinije.
na kutiji imas silver oznake "Academic Edition " just for use in academic...bla ..bla ..
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 02.07.2004 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobro uzet cu neki switch od 10 portova, nisam nasao bas od 10, da uzmem 2 od 5 ili jedan od recimo 16 (to sam našao na ve-milovim stranicama, taj je: http://www.ve-mil.hr/opis.asp?sifra=5661 ili preporučate neki drugi) A win 2000 je već na tim kompjuterima instaliram, original normalno. Pa podrzavaju li win 2000 te user akaunte i tako to? el zna ko kako bi to moga sve izvest, mislim nije neki veliki problem to sad, ja kad sam ima 2000 to mi nije ni tribalo pa se ni nesicam jel ima to.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group