Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
corel/illustrator/freehand

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 01.07.2004 15:01    Post subject: corel/illustrator/freehand Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam radio puno u Freehandu, pa necu o njemu. Corel je odlican dok ne dodje do printa! Tad je odlican za izbaciti nesto na printer, al post script...e to ti moze i hard-disk zaj.bati! Meni jest verzija 9, nova 12 mi nece uopce napraviti post script file. Al Corel ima najbolji alat za crtanje ikad! Krivulje su u njemu skoro, pa gust, za raditi. Sve je lako do bola. Al, ako hoces onda sve to sto si napravio, isprintati u tiskari, e onda bez Illustratora nema nista!
Illustrator za razliku od Corela, ima najgluplji moguci nacin korstenja krivulja, zaostao i primitivan. Sto vise, u svim ostalim stvarima su poceli kaskati za Corelom, koji je nekad sljedio Illustrator, ali eto promjenilo se.
Mislim da kad bi netko u Corelu sredio to sa post scriptom, bilo bi cupavo!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 01.07.2004 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pošto 85 % radnog vremena provedem u Illustratoru mogu reći samo ovo: Illustrator kao aplikacija je fenomenalan, intuitivan, moćan, jednostavan za korištenje, kuži se sa Photoshopom itd, itd. Ne znam što je toliko problematično i "primitivno" u crtanju krivulja bilo koje vrste !!?? Da, jesam subjektivan, ali jednako toliko i objektivan. Uskoro će biti tri godine otkako radim na ovom radnom mjestu. Kada sam došao uglavnom se koristio Freehand i eventualno Corel (ja sam jedini imao "staža" u Ilustratoru. Danas svi koriste Illustrator (dizajn web layouta, tisak, priprema elemenata za Flash.....). U kombinaciji sa ostalim aplikacijama iz CS paketa i sa instaliranim Version Cue-om na svakom stroju sve radi savršeno.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 01.07.2004 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je kao bio tvoj kriticki osvrt ili... pretpostavljam da pozivas i na tudja misljenja (ako sam dobro shvatio)

Anyway, ja koristim freehand (ilustrator samo za epsove jer ima problema importanje u FH) ali kolko god ova dva programa bila losha (iako mislim da su jako dobri) da ga hebes bolji su od tog trulog corela... Very Happy

Usput neki MACROMEDIA-ALL-IN-ONE bugovi (ako netko zna kako ih rijesiti nek mi jawi):
(to sto shortcuti nisu isti necu ni spominjati)

FREEHAND->FLASH:
-top boja se u gradijentu posvijetli za otprilike 10%
-tekst se pomakne za 5 pix desno i 3pix dole (@100%zoom)
-shadow i blur se prenose u flash kao bitmapa koja je slabe kvalitete ako je malena (full blurry)
-BOJE!!!, neka netko proba CMYK boju prebacit u flash pa nek vidi sto ce dobit (u usporedbi sa time da pretvorite tu boju u RGB u samom FH)

FREEHAND->FIREWORKS
-gradijent je uzasan, smanji se ona pocetna tocka na dno krivulje (uvijek) a gornja se skrati + josh se boja posvijetli za nekih 30%
-nece automatski centrirati
-clipboard ne radi kak spada, kopiram 800x600 rectangle, idem radit novi doc u FW i ponudi mi 818x602???

FLASH->FREEHAND
-mijenjaju se vektori!!! wtf? Ne znam zasto ali jednostavno linije ni krivulje nisu vishe iste, totalno ih spiga i doda im jos dodatne tocke kojih nije bilo

FIREWORKS->FREEHAND
-vektor se ne moze vratiti u FH kao vektor (ako ima blur ili shadow) nego ga vrati kao bitmau (@losha kvaliteta)

damn, kak izgledam negativno Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 01.07.2004 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam osobno probal i corel i illustrator i freehand i mogu rec da sam daleko najzadovoljniji corelom. nekak mi je najlakse u njemu radit za razliku od illustratora.

rekli su nasi stari - o ukusima se ne raspravlja (100 ljudi = 100 cudi) Cool

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 01.07.2004 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
ja sam osobno probal i corel i illustrator i freehand i mogu rec da sam daleko najzadovoljniji corelom. nekak mi je najlakse u njemu radit za razliku od illustratora.

rekli su nasi stari - o ukusima se ne raspravlja (100 ljudi = 100 cudi) Cool


Točno. Uostalom, ovu temu smo prožvakali otprilike prije 6 mjeseci i onda je bilo "moj je veći i bolji....itd".
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 01.07.2004 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
...(100 ljudi = 100 cudi)...


...100 žena = 200 grudi Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 01.07.2004 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikola Krajačić wrote:
Dirt McGrit wrote:
...(100 ljudi = 100 cudi)...


...100 žena = 200 grudi :)


= 600 usana :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 01.07.2004 18:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
Nikola Krajačić wrote:
Dirt McGrit wrote:
...(100 ljudi = 100 cudi)...


...100 žena = 200 grudi Smile


= 600 usana Smile


vis da dobra tema Smile razvija se!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
juta



Joined: 06 Jun 2004
Posts: 66

PostPosted: 04.07.2004 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ja radim u corelu vec 9 godina i ja mogu samo reci da je to jeben program, nisam zadovoljna ni s freehendom ni illustratorom, ali ne kazem da su truli. a u tiskari kojoj tiskam nisam nikada imala problema, samo nadjes dobru i kvalitetnu tiskaru i to je to.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2004 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FREEHAND MX + illustrator. Zašto?

Design slažem u freehandu, a pošto još uvjek nisam skužio zašto mi tru typefontsi nerade na njemu korsitim ilustrator za pisanje i kovertiranje i krivlje. Htio sam preć totalno na Illustrator ali
glupo mi je što se nemože paste inside ko Freehandu, a imao to još nekoliko sitnica koje mi nepašu na njemu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
groove



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 39
Location: ZG

PostPosted: 06.07.2004 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

illustrator na stolac, corel na kolac! to je moje misljenje Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 06.07.2004 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

raytech wrote:
FREEHAND MX + illustrator.

Mi2 Smile
Ja isto koristim ovu kombinaciju i dosta mi odgovara. Ono sta nema freehand ima illustrator i obrnuto. Znam sta moze freehand sam i koliko je toga sakriveno, pa jos kad se spoji sa illustatorom. Corel nisam vec davno proba tako da neznam kakav je sada. Mozda bi triba da vidim sta sve sada moze ali nekako mi nije bas ... staro nepovjerenje je jos aktivno Smile
Back to top
View user's profile Send private message
juta



Joined: 06 Jun 2004
Posts: 66

PostPosted: 22.07.2004 11:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

volim ovakve poput groova, kada slikovito opisuju svoje negodovanje nekog programa kroz zesce uvrede.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 22.07.2004 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam...ja koristim corel od verzije 4.0 i isprobao sam i illustrator i freehand i moram reci da sam ipak zadovoljniji corelom. al opet...ako neko radi bolje u illustratoru ili freehandu...samo naprijed...zato i postoji vise programa da bi ljudi mogli birat Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 22.07.2004 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
Nikola Krajačić wrote:
Dirt McGrit wrote:
...(100 ljudi = 100 cudi)...


...100 žena = 200 grudi Smile


= 600 usana Smile


sjedi 5 Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group