Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
notepad, dw, zaposljavanje i ostale duminologije
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 02.07.2004 01:24    Post subject: notepad, dw, zaposljavanje i ostale duminologije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikola Krajačić wrote:
emptyhead wrote:
Nikola Krajačić wrote:
To što si site napravio u notepadu ti baš ništa ne znači. Danas kada tražiš posao (honorarni ili stalni) moraš znat malo više od notepada...i džaba ti tvoj notepad, kad imaš recimo, edit plus or bilokoji koji ti označava sintaksu...barem bi si olakšao posao...


To iz iskustva govoris ili ? Smile
Naravno da znaci nesto to sto je napravio stranicu u notepadu (citaj: nije ju napravio preko nekog vizualnog editora). To znaci da razumije kod, da ga zna citat i da se moze snac u njemu i to je puno veci plus nego snalazenje u dreamweaveru i napikavanje u drimviveru.


Ne govorim iz iskustva, al ajde, firma kao što je web.burza (nije nikakvo sad ulizivanje or something...) koja radi vrhunske radove, jel će uzet na posao nekoga samo zato jer zna html bez dw? ajde da zna php, asp ili nešto više, ali samo html... Rolling Eyes
možda prođe kod nekoga tko radi čisto html or something, ali kod web-design firmi sumnjam...
Evo primjer, ja sam nedavno u jednu web-design firmu poslao upit za honorarni posao. Odgovor slijedi

Quote:
Spremni smo za suradnju sto se tice grafickog oblikovanja mada bi nam vise odgovarao neki dobar programer u php, dot netu asp itd...


Eto. I sad nek se on javi, pa nek veli da ne zna ništ osim notepada, pa ćemo vidjet...

Dalje, zašto misliš da on, koji je u notepadu radio site, zna bolje html kod od mene ili nekog drugog? Istina bog, ja u notepadu ne bih znao napravit ništ, al da ne znam šta je html kod i koji su njegovi tagovi, nije. I da kad mi se nešt sjebe, pa da ne znam ispravit, nije.
Mislim da se svakom tu i tamo dogodi da mu nešt neštima, pa u DW prebaci na code view i ispravi. Ili otvori taj file u edit++ or something...

Za kraj, moje osobno mišljenje o tome site made by notepad or any textual editor jest da to nema više nekog utjecaja. Prije je to bilo donekle važeći, dok se pol svijeta kune u WYSIWYG editore, a pol u notepad, al mislim da toga više nema...
Hoću reći, danas svi znaju HTML, i to je gotova stvar. A to jel ga je on radio u notepadu ili ultraeditu, to je nebitno...Bitno je to da ako on zna HTML, da mu ništa ne znači.

Bez uvrede ikome, ako sam koga uvrijedio, forgive me Cool

che.up wrote:
Nikola Krajačić wrote:

Ajde ne cjepidlači, znaš sigurno najosnovniji html, barem ono

<html>
<head><title>lalala</title></head<
<body>
<table>
<tr>
<td></td>
</td>
</table>
</body>
</html>

i znaš sigurno kad nešt jebe ispravit, rajt?
e, pa onda Very Happy


ja smatram da to nije znanje htmla Smile to je isto ko da znas rec "hi i'm domba and i'm alkoholik" i da kazes da znas engleski Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 02.07.2004 01:39    Post subject: Re: notepad, dw, zaposljavanje i ostale duminologije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ja smatram da to nije znanje htmla Smile to je isto ko da znas rec "hi i'm domba and i'm alkoholik" i da kazes da znas engleski Smile

lol Laughing

slažem se. kad možeš u potpunosti cijelu stranicu složit u notepad-u, from the scratch, onda znaš html... ja osobno to ne bih znao, makar znam kaj koja naredba znaći, ali bih se vjerojatno izgubio u linijama koda, posebno kad bi trebalo stavljati tablice unutar tablica, složenije pozicionirati elemente n' stuff. ok, možda bih i mogao, ali uz puuuuuno muke i gledanja drugih primjera i raznoraznih referenci i tutorijala. tak da mi to nije brija. osobno, rađe pikam opcije po editoru... Smile

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 02.07.2004 02:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikola Krajačić wrote:
Ne govorim iz iskustva, al ajde, firma kao što je web.burza (nije nikakvo sad ulizivanje or something...) koja radi vrhunske radove, jel će uzet na posao nekoga samo zato jer zna html bez dw? ajde da zna php, asp ili nešto više, ali samo html...
možda prođe kod nekoga tko radi čisto html or something, ali kod web-design firmi sumnjam...


Pa ako nam treba covjek koj ce rezat psd-ove i radit htmlove od toga, naravno da bi prije uzeli tipa koj ZNA html i koj se u njemu jako dobro snalazi i koj zna citat matrix.

Ovo sto ti pricas je basic poznavanje htmla. To nije problem. Problem je kad ti ja kazem da ocu da nesto stoji tu i tu i ti onda to moras narihtat da to stvarno tu stoji + da je po standardima.
Drugi problem je da se ti moras znat snac u TUDJEM html-u.
Treci problem je da ces dobit na doradu snipete html-a iz templejta koje ne mozes uvalit u drimviver.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 02.07.2004 07:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stani sekund..
baš me zanima što mislite.. trebali dobar dizajner znat i kod da bi dobio posal kod tebe empty.. tj. može li se zaposlit isključivo kao dizajner koji to uredno isjecka i složi u DW, a progamer dovrši?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 02.07.2004 07:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heh. vidli ste da je par puta pod mojim nickom frendica postala...e pa ona je dizajner i nema pojima ni otvorit DW, kamoli html, ali super odradi dizajn (izvukla je jedan posao koji mi je bio i više nego bitan nakon kaj smo nosili nekoliko prijedloga koje je radio drugi dizajner)....

dakle moguće je odradit samo dizajn, čak je poželjno imat dobrog dizajnera jer ti takav, dobar, dizajn otvara nove mogućnosti....
moj dio je ekčli PHP i nalaženje poslova ...mislim da ne bi ni imao vremena još i radit dizajn....

svaka firma koja hoće posao odradit na najbolji način treba imat za svaki dio posla osobu specijaliziranu za to.....meni nije bed odradit tehnički dio weba, napravit kompletan admin za upisivanje tekstova i upload datoteka i tak to....ali u dizajnu suxam ( u sporedbi prema našem dizajn fireru Wink ).

eto....moje viđenje tog pitanja....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 02.07.2004 08:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm.
ja radim za muza i nisam skolovani dizajner vec webdizajner/graphiste informaticioenne/integrateur html. on se brine o cistom programiranju i ne zeli uopce gledati html ni css (samo ako totalno zapnem, onda baci oko i kaze mi di sam fulala, gad je, zna, a nece)

to vam kazem jer kad gledam oglase drugih firm ovdje u parizu, nepojmljivo je da jedan webdesigner ne zna dobro html css i sve ono sto ide. i nemalo puta se trazi i osnova programiranja PHP, ASP.
ljudi su tocno podjeljeni na graficare/dizajnere/art directore/executante i webdesignere.
i ti webdizajneri su vrsta za sebe.

Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 02.07.2004 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
stani sekund..
baš me zanima što mislite.. trebali dobar dizajner znat i kod da bi dobio posal kod tebe empty.. tj. može li se zaposlit isključivo kao dizajner koji to uredno isjecka i složi u DW, a progamer dovrši?


Svaki web dizajner bi trebao znat i html i css... tj. treba znat kako radi, koja su ogranicenja, koje su prednosti ... ne treba ih znat natipkat al mora ih znat da bi mogao iskoristit puni potencijal medija. Takodjer treba znat sta je javascript, sto je server-side skriptni jezik, sto su baze, kako to radi.
Ne mozes dizajnirat neki npr. portal sajt bez da znas teoriju kako se izvlace njuzi iz baze.

edit: Nisam ti odgovorio na pitanje Smile. Kod nas u firmi mi dizajneri (navijacki izgovoreno, fkors) ne radimo html. Znamo ga obojica ali radit html nakon dizajna je gubitak vremena i krivo iskoristavanje naseg potencijala.
Prva stvar je ta sto bi do idealnog koda covjek poslije nas morao potrosit dosta vremena na ispravljanje istog. Druga stvar je sto je bolje potrosit vrijeme na usavrsavanje neceg nego na svastarenje (malo radim dizajn, malo radim html, malo radim php) jer onda nista od ovog nece bit kako bi moglo ili nece bit na vrijeme gotovo Smile. Treca stvar je da kad dizajner odradi svoj posao, a to je dizajniranje, on moze ic radit na drugom projektu (uz nadgledanje razvoja ovog, sada starog projekta) i tako je produktivnost na visoj razini.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 02.07.2004 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
ars wrote:
stani sekund..
baš me zanima što mislite.. trebali dobar dizajner znat i kod da bi dobio posal kod tebe empty.. tj. može li se zaposlit isključivo kao dizajner koji to uredno isjecka i složi u DW, a progamer dovrši?


Svaki web dizajner bi trebao znat i html i css... tj. treba znat kako radi, koja su ogranicenja, koje su prednosti ... ne treba ih znat natipkat al mora ih znat da bi mogao iskoristit puni potencijal medija. Takodjer treba znat sta je javascript, sto je server-side skriptni jezik, sto su baze, kako to radi.
Ne mozes dizajnirat neki npr. portal sajt bez da znas teoriju kako se izvlace njuzi iz baze.

naravno da treba znat što se sve može.. ja uvik s programeom pije toga imam dogovor kako i što, te kako bi bi najviše odgovaralo da to bude.. pa po tome sve složim.. OK.. sad mi sve jasno što si govorija.. Wink
to je princip kako mi radimo i pokazalo se da je to naj.. barem nama.. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 02.07.2004 09:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
ars wrote:
stani sekund..

baš me zanima što mislite.. trebali dobar dizajner znat i kod da bi dobio posal kod tebe empty.. tj. može li se zaposlit isključivo kao dizajner koji to uredno isjecka i složi u DW, a progamer dovrši?


Svaki web dizajner bi trebao znat i html i css... tj. treba znat kako radi, koja su ogranicenja, koje su prednosti ... ne treba ih znat natipkat al mora ih znat da bi mogao iskoristit puni potencijal medija. Takodjer treba znat sta je javascript, sto je server-side skriptni jezik, sto su baze, kako to radi.
Ne mozes dizajnirat neki npr. portal sajt bez da znas teoriju kako se izvlace njuzi iz baze.

edit: Nisam ti odgovorio na pitanje Smile. Kod nas u firmi mi dizajneri (navijacki izgovoreno, fkors) ne radimo html. Znamo ga obojica ali radit html nakon dizajna je gubitak vremena i krivo iskoristavanje naseg potencijala.
Prva stvar je ta sto bi do idealnog koda covjek poslije nas morao potrosit dosta vremena na ispravljanje istog. Druga stvar je sto je bolje potrosit vrijeme na usavrsavanje neceg nego na svastarenje (malo radim dizajn, malo radim html, malo radim php) jer onda nista od ovog nece bit kako bi moglo ili nece bit na vrijeme gotovo Smile. Treca stvar je da kad dizajner odradi svoj posao, a to je dizajniranje, on moze ic radit na drugom projektu (uz nadgledanje razvoja ovog, sada starog projekta) i tako je produktivnost na visoj razini.

vidim da i vama.. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 02.07.2004 09:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
emptyhead wrote:
ars wrote:
stani sekund..

baš me zanima što mislite.. trebali dobar dizajner znat i kod da bi dobio posal kod tebe empty.. tj. može li se zaposlit isključivo kao dizajner koji to uredno isjecka i složi u DW, a progamer dovrši?


Svaki web dizajner bi trebao znat i html i css... tj. treba znat kako radi, koja su ogranicenja, koje su prednosti ... ne treba ih znat natipkat al mora ih znat da bi mogao iskoristit puni potencijal medija. Takodjer treba znat sta je javascript, sto je server-side skriptni jezik, sto su baze, kako to radi.
Ne mozes dizajnirat neki npr. portal sajt bez da znas teoriju kako se izvlace njuzi iz baze.

edit: Nisam ti odgovorio na pitanje Smile. Kod nas u firmi mi dizajneri (navijacki izgovoreno, fkors) ne radimo html. Znamo ga obojica ali radit html nakon dizajna je gubitak vremena i krivo iskoristavanje naseg potencijala.
Prva stvar je ta sto bi do idealnog koda covjek poslije nas morao potrosit dosta vremena na ispravljanje istog. Druga stvar je sto je bolje potrosit vrijeme na usavrsavanje neceg nego na svastarenje (malo radim dizajn, malo radim html, malo radim php) jer onda nista od ovog nece bit kako bi moglo ili nece bit na vrijeme gotovo Smile. Treca stvar je da kad dizajner odradi svoj posao, a to je dizajniranje, on moze ic radit na drugom projektu (uz nadgledanje razvoja ovog, sada starog projekta) i tako je produktivnost na visoj razini.

vidim da i vama.. Cool


yap. same here. u bivsoj firmi nas je bilo troje - 2 dizajnera i programer i imali smo istu takvu shemu. prvo mi obavimo svoje, a onda programer radi svoje dok mi pocinjemo novi projekt. na taj nacin nema praznog hoda kod nikoga.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 02.07.2004 10:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma fakin hell i notepad vs/ visual tools prepucavanja... bitno je samo biti efikasan.

ak nekome treba izvrstan koder xHTMLa / CSSa, sa velikim iskustvom u content management sustavima, znanjem programiranja PHPa, snalazenjem u Java kodu, doktor za Velocity ili bilo koji drugi template engine, koji prezire html tablice ali ce ih radit ako ga se plati, vicite pa vam posaljem svoj CV. Ionako sam ga ovih dana slao na sve strane, s naglaskom ipak na moju struku u marketingu

ps
a uvijek me se moze i outsourceat Shocked

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 02.07.2004 13:06    Post subject: Re: notepad, dw, zaposljavanje i ostale duminologije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ja smatram da to nije znanje htmla Smile to je isto ko da znas rec "hi i'm domba and i'm alkoholik" i da kazes da znas engleski Smile


ali znaš najosnovniji engleski, kao što znaš i najosnovniji html...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 02.07.2004 13:24    Post subject: Re: notepad, dw, zaposljavanje i ostale duminologije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikola Krajačić wrote:
Quote:
ja smatram da to nije znanje htmla Smile to je isto ko da znas rec "hi i'm domba and i'm alkoholik" i da kazes da znas engleski Smile


ali znaš najosnovniji engleski, kao što znaš i najosnovniji html...


pa kud ste se bas s mojom recenicom nasli zaj*****t? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 02.07.2004 16:20    Post subject: Re: notepad, dw, zaposljavanje i ostale duminologije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikola Krajačić wrote:
Quote:
ja smatram da to nije znanje htmla :) to je isto ko da znas rec "hi i'm domba and i'm alkoholik" i da kazes da znas engleski :)


ali znaš najosnovniji engleski, kao što znaš i najosnovniji html...


ali sa najosnovnijiem engleskim i najosnovnijim htmlom neces bas daleko doc... (ako se time bavis, jel...)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 02.07.2004 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa naravno da dizajner treba znat (barem osnove) html-a.
Jeste li ikad probali izslajsat web stranicu koju je izdizajnirao dizajner u photoshopu koji nezna html ?

Ali kvragu, ja znam html, ali mi se neda drljat html bez dw-a. Po mom mišljenju, bitnije je da čovjek DOBRO zna dreamweaver i osnove html-a, jer to rezultira bržim radom u odnosu na savršeno znanje html-a i slabim poznavanjem DW-a.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.07.2004 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Osobno nikad nisam radio s WYSIWYG editorima, uključujući tu i DW. Notepad je malo nepraktičan, jer nema višestruki UNDO.

Tko zna ručno pisati kôd sigurno je brži od onoga koji radi s vizualnim editorom... ako stvarno zna...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 02.07.2004 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

marac wrote:

Tko zna ručno pisati kôd sigurno je brži od onoga koji radi s vizualnim editorom... ako stvarno zna...


Prije sam i sam bio u wysiwyg editorima, html sam poznavao povrsno.. nije mi ni trebalo previse, sve mi je ovo bila zafrkancija i dobar hobi. Very Happy
Ali u zadnje vrijeme sam se poceo baviti kodingom full time (samo vidite u server side forumu koliko dusim sa onim mod_rewrite sranjima Very Happy ) i html sam morao nauciti ako sam nesto htio napraviti u editoru, a da nisam palio dream.
Onda sam se prebacio na linux i tamo sam pisao i naravno nema wysiwyg editora (osim sada NVU koji mi totalno sx) i pisanje html je postalo stvarnost.
Ono moja lijenost i tvrdoglavost..
Ko što empti kaže - dobiješ kod (template) i ti se snađi u tome.
još jedna stvar mi je jaaako važna - urednost koda. poludim kada vidim sve razbacano na sve strane, nepovezano, linebreakovi na nepreglednim (zavojima ? Very Happy) mjestima.


Bas sam neki dan razmisljo i usporedjivao kako su se sajtovi radili prije jedno 2 god i kako sada.
Sada je _puuno_ porasla upotreba css, koji je jedna jako jako jebena stvar ako se zna upotrijebiti. Ujedno jako dobra stvar sto se tice page loadinga,.
Koliko mi se cinilo priije je bila izrazenija upotreba slika umjesto da se zamijeni slajs ako sadrzi jednu boju sa bg u td-u sa tom bojom. recimo.. mozda sam u krivu što se toga tiće,.

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 02.07.2004 23:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je lakse ubacit tablicu tipa 5x4 u dw-u i onda colspan-at par redaka ili kak mi padne na pamet vizualno nego rucno jer da rucno to radim trebam barem 5 minuta dok preko dw-a istu radnju obavim za 10ak sekundi.
koristim sve sto mi je pri ruci Smile
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 03.07.2004 00:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kae 'dw' rrrrrrrah

Last edited by blackduke on 03.07.2004 00:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 03.07.2004 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja osobno mislim da dizajner mora znati HTML i CSS.
Ali nemora znati raditi ručno, DW je čist dovoljno IMO.

Što se tiče serverskih jezika, možda neke osnove i princip rada.
Oni su ipak posao za programera...

Pa zato i postoje dizaneri i programeri, svatko radi svoj posao! Smile

//sign off
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 03.07.2004 00:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
kae 'dw' rrrrrrrah:


Eo, stavih ti još dvotočku što ti fali da prikaže retarda Wink
DW = Dreamweaver
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vee.jay



Joined: 24 Jun 2004
Posts: 52
Location: croatia

PostPosted: 03.07.2004 08:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Chill out.

Što više znaš - više vrijediš

Svi mi moramo konstantno učit i napredovat u svim poljima inače... crnjak. Cool

_________________
mali studio ... velikih ideja
http://www.malistudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 03.07.2004 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja znam puno html-a. necu reci da ga znam, jer kako je moj profesor iz fizike rekao: nikada nemogu reci ja znam fiziku, jer ne znam potpuno sve iz fizike. ali radim u DW-u jer sam se navikao da mi DW izbacuje tagove i samo namjestam i tako namjestim tablicu u 5-10 sekundi dok bi je ispisivao npr. minutu. radim u DW cisto radi brzine, kao i u Zendu. Dok na ljetovanje kako nemam laptop and stuff, imam blokic i lijepo pomocu njega programiram i debugiram Very Happy 4 real Smile
a kasnije doma samo onda cisti sljakerizam pisanja koda Smile

A php, html, css znam dovoljno da editiram CMS-ove(i izradi istih, iako sam sada poceo svoj prvi od nule raditi bas), izrada novih templateova ukljucujuci slajsanje grafike od dizajnera pa namjestanje potpuno za npr. php-nuke. uglavnom, imam veliko opcenito znanje. ali se trebam specijalizirati naravno. jer nikada nemozes znati dovoljno Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 03.07.2004 16:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vee.jay wrote:
Chill out.

Što više znaš - više vrijediš

Svi mi moramo konstantno učit i napredovat u svim poljima inače... crnjak. Cool


word Very Happy

ne treba na znanje gledati kao da pravimo popis za šoping -malo ovog, malo onog, puno ovog..
ako netko zna html od <a> do </z> bit će mu/njoj lakše raditi u dw jer zna što se događa u pozadini i može lako intervenirati ispravljanjem/dodavanjem koda i lakše će se snaći u, recimo, php-u poslije
ako netko zna photoshop inside-up i radi u dw-u morat će se namučiti i možda satima tražiti gdje je pogriješio jer ne zna html

možda na kraju dobiju istu stranicu.
ja bih zaposlio nekoga tko mi dođe i kaže - "ja znam html k'o svoj dlan, samo mi dizajn nije jača strana" ili "ja i photoshop smo na 'ti', a o webu nemam pojma"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 03.07.2004 16:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vee.jay wrote:

ja bih zaposlio nekoga tko mi dođe i kaže - "ja znam html k'o svoj dlan, samo mi dizajn nije jača strana" ili "ja i photoshop smo na 'ti', a o webu nemam pojma"


kad bi mi to rekao onda bi ga pitao i da mi pokaže nešto (da vidimo koliko zna)
pa bi mu tek onda dao posao Smile

A sad ta silna dilema sa editorima i svim ostalim je stvar navike kod ljudi.
ako netko sa editorom bez nekog velikog poznavanja samog html koda može napraviti jednako dobro isti projekat kao i neko što će to pisati čisti kod - po meni tu nema bitne razlike. Naravno dobra stvar je poznavati u dušu kod jer kasnije kod editiranja tuđih templatea(i slično) će se lakše u svemu snaci.

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group