Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CSS - logika
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2004 10:08    Post subject: CSS - logika Add user to your forum ignore list Reply with quote

Citao sam HTMLdog .. A list apart .. W3Schools .. i naravno mi3dot .. vezano za CSS .. i radim ja nesto malo u CSS .. _malo_ .. ali layout radim uz pomoc tablica .. a htio bih ako je moguce preci na CSS .. (nisam profi i ne mislim biti) .. e sada kuzim ja kako CSS code izgleda .. ali nije mi bas jasno kako se radi layout stranice baziran na CSS'u bez tablica .. logika stvari .. neki kostur .. pa ako ima neki dobar članak o tome negdje bilo bi super ..

hvala ..

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 06.07.2004 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.google.com/search?q=css+layout+techniques

Sve ovisi o tome koju vrstu layouta zelis...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2004 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala direktore .. Embarassed

već sam našao par ok članaka ..

a trebam neki početak .. da moj super ultra jednostavni table design prebacim u css layout recimo .. tek da vidim kako to ide ..

hvala .. ez..
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 06.07.2004 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:
a trebam neki početak .. da moj super ultra jednostavni table design prebacim u css layout recimo .. tek da vidim kako to ide ..

Nabaci neku sliku ovdje, pa cemo vidjeti - mozda netko dobije ideju kako bi zapoceo Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 06.07.2004 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm..kod css-a je vazno da imas maste...jer svaki layout se da napravit na sto razlicitih nacina....dosta se moze dobiti koristenjem nekih trikova

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2004 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

black magic
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 06.07.2004 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
black magic
LOL!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 07.07.2004 08:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.inet.hr/~jprgomet/screenindex.jpg

to su familiy stranice .. 99,9% samo slike ..
ova stranica je sve table design i onda po cells su slike
a veliki jpeg je takav kakav jeste .. i onda ima #map koja ti daje linkove kada dodjes iznad malih slicica .. kada kliknes na link dobijes novu stranicu .. jedna velika tablica s 2 stupca i u njima su slike iz odredjenog mjeseca ..

http://www.inet.hr/~jprgomet/screenphoto.jpg

ja kada sam radio stranice bilo mi je bitno da su jakoooo jednostavne za update .. recimo novi mjesec napravim za 2 minute .. kopiram i rinejmam html od 4. u 5. mjesec i samo linkove na slike promjenim .. i hap tap .. imam novi mjesec .. to mi je jako bitno da bude iznimo lako .. inace nikad ne bi dodavao nista Smile .

iskreno govorech .. mene ovo kako je slozzeno vrlo zadovoljava .. imam PSD file za taj glavni jpeg .. u kojeg dodam novi thumbnail .. malo doradim #map i to je to ..

e sada kako bi se ta glavna stranica mogla slozziti da je CSS i ima li potrebe uopce (realno nema .. ali da naucim nesto)

radio sam ja jos nekih stranica ..
recimo http://www.art-studio.tv .. vidjeti ces da je isto jako jednostavno napravljeno .. a razlog tome je jer ja ne znam bolje Smile
imam ja ideja kako bi nesto napravio da bude vako nako .. ali na kraju ne znam to iskodirat u htlm, koji ustvari i ne pisem vec koristim dreamweaver .. iako sam uvalio iframe u code jer nisam skuzzio kako preko DW ..

inace volim kada je jednostavno .. "lako" na kilobajtima tj. brzo ..

eto .. jos citam taj CSS nije mi bas jasno .. valjda je iznimno jednostavan i jasan pa me to buni .. fali mi coda Smile

hvala ..

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.07.2004 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:
e sada kako bi se ta glavna stranica mogla slozziti da je CSS i ima li potrebe uopce (realno nema .. ali da naucim nesto)

Sve se moze. Samo je pitanje imas li vremena i volje sjesti i krenuti raditi ispocetka Smile

Quote:
inace volim kada je jednostavno .. "lako" na kilobajtima tj. brzo ..

Onda je css smjer kojim bi trebao krenuti Smile

Quote:
eto .. jos citam taj CSS nije mi bas jasno .. valjda je iznimno jednostavan i jasan pa me to buni .. fali mi coda Smile


www.csszengarden.com - vidi sta oni sve izvode css-om Smile

Elem, nije veliki problem prepraviti ovaj tvoj dizajn u tableless kôd, medjutim slaba je korist od teoretiziranja - treba sjesti i krenuti, to je jedini način da dobiješ kôda - kako naleces na probleme, tako ce ti google postati sve bolji prijatelj Smile

CSS je jednostavan jednom kad shvatis box model i osnovni princip na kojem stvar funkcionira, a to je: semantički točan html kôd, kojeg "dizajniras" css-om. Dakle, naslovi su definirani kao <h[n]> tagovi, paragrafi čistog teksta kao <p>, itd. A onda u css-u kazes kako pojedini element treba izgledati.

CSS pozicioniranje je mrvicu kompliciranije (oslanja se na box model), ali i o tome na netu ima pregršt odličnih tutoriala, a i kad i gdje god zapneš, uvijek možeš pitati ovdje Smile - kad shvatis sto je padding, a sto margin, te koje su razlike u istima kod pojedinih browsera, definitivno neces imati osjecaj da ti fali kôda Smile

Za kraj, ja bih ovaj tvoj site krenuo raditi od manjih dijelova.
Kako kompletiras pojedine manje elemente, kasnije bi ih relativno pozicionirao u odnosu na glavni container u kojem je pozadinska slika ovaj veliki jpg, a sve bi to stajalo u jos jednom vanjskom containeru koji bi centrirao kompletan sadrzaj. A moglo bi se cak i izbjeci relativno pozicioniranje kada bi se prgomet at net napravio kao veliki naslov, pa ovaj paragraf teksta, pa ispod toga element koji u sebi sadrzi ovu 3x3 "tablicu", pa onda sljedeci element bi bila ova traka itd.
Naravno, pod "element" mislim na odredjenu kolicinu html i css koda, zato rekoh da bi krenuo prvo raditi te sastavne elemente, i onda bi ih smjestao gdje mi vec treba i metodom koja mi se u tom trenu ucini dobra Smile

Sretno u svakom slucaju Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 07.07.2004 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo sajtić, no ovdje ti je naglasaak na liste i radjenje menia sa listama.
dobro ce ti doci Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Tomica



Joined: 16 May 2004
Posts: 39
Location: Novi Marof, CRO

PostPosted: 07.07.2004 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja isto nisam neki meštar za web dizajn. Više volim PHP i kod. CSS koristim samo za formatiranje teksta, tablica i slika

Npr. imam css opisnik "pic" kojeg applayam na svaku sliku da bi dobio tanku liniju koju DW po defaultu stavlja u crno i neda ju farbati. Sa css-om mogu dobiti isprekidanu, točkastu, žutu ili plavu ...

CSS tagove nikad ne kodiram manualno nego obično koristim onaj CSS editor koji imam u DW-u, pa tu i tamo neke stvari samo editiram kad mi treba.

Što se tiće tablica lijepo je raditi sa CSS-om jer sekundno formatiraš čeliju tablice i osiguravaš da ti sve čelije budu isto formatirane. Isto tako ako ti je site veći a želiš promijeniti svojstvo neke čelije dovoljno je promijeniti CSS tag kojeg pucaš na te čelije i sve se samo posloži. Ja za to npr. ne koristim definiciju nad <td> tagovima nego isto imam svoj naziv pa aplayam na svaku čeliju kak mi treba.

E sad volil bi i ja naučiti nešto više, ali obično svi o tome teoretiziraju (ko i ja sad) a malo konkretiziraju pa je teže naučiti od drugih ... moraš istraživati sam! I ono što zytzagoo kaže: treba sjesti i raditi ispočetka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 07.07.2004 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch .. vidio sam taj site .. izvrstan tutorial za liste

www.csszengarden.com .. ludilo .. a i dobio sam "sliku" kako to funkcionira i sta je zytzagoo htio reci .. jerbo kada pogledash html bez css'a izgleda kao bug online 1995 Smile .. a s cssom mrakacha! .. tako da mi je sada jasnije kako to ide ..

ali stranice koje radim su uglavnom s puno slika a malo teksta i neam nekog velikog sadrzzaja tako da css nema sta puno formatirat .. ali vjerujem da cu to isprebacivati .. u css s vremenom . prvenstveno sto mozzes puno preciznije definirat masu stvaru .. a i layout moze biti u pixel tocan sto je s tablicama jebada nekad ..

cini mi se da zbilja ima dobrih stranica o css'u i da cu te osnove pohvatat ..

anyway thanks . vjerujem da cu kroz koji tjedan imat nesto u css'u pa cu postat ..

.ez.

PS. jel se moze css'om odredjivat da X ide preko Y (jpeg preko txt i obrnuto) i onaj rollover na buttonima .. (kada se mjenja jpeg1 u jpeg2) jel se to mozze css'om?
PPS. jel mogu definirat neki kvadrat koji se uvijek postavlja u sredinu prozora browsera a druge elemente unutar tog kvadrata pozicionirat koordinatama udaljenosti od rubova kvadrata ? Shocked i tako onda slagat tekst i slike?
Back to top
View user's profile Send private message
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 07.07.2004 14:13    Post subject: Re: CSS - logika Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:
Citao sam HTMLdog .. A list apart .. W3Schools .. i naravno mi3dot .. vezano za CSS .. i radim ja nesto malo u CSS .. _malo_ .. ali layout radim uz pomoc tablica .. a htio bih ako je moguce preci na CSS .. (nisam profi i ne mislim biti) .. e sada kuzim ja kako CSS code izgleda .. ali nije mi bas jasno kako se radi layout stranice baziran na CSS'u bez tablica .. logika stvari .. neki kostur .. pa ako ima neki dobar članak o tome negdje bilo bi super ..

hvala ..

.ez.


Toplo preporučam http://www.sitepoint.com/forums/ . Brdo topica koji će ti pomoći u CSS forumu, a sa strane ćeš naći i related atricles.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.07.2004 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:
PS. jel se moze css'om odredjivat da X ide preko Y (jpeg preko txt i obrnuto)

postoji property z-index, koji predstavlja neku vrstu stacking oredera, odnosno sloj na kojem se nesto nalazi... Na taj nacin mozes neki tekst staviti iznad neke slike i slicno, ali svaki u svom elementu naravno, kojem onda definiras z-index. Ima o tome na google-u puno, u css specifikaciji takodjer.
Quote:
i onaj rollover na buttonima .. (kada se mjenja jpeg1 u jpeg2) jel se to mozze css'om?

http://www.alistapart.com/articles/rollovers/
http://www.google.com/search?q=css+rollovers

Quote:
PPS. jel mogu definirat neki kvadrat koji se uvijek postavlja u sredinu prozora browsera a druge elemente unutar tog kvadrata pozicionirat koordinatama udaljenosti od rubova kvadrata ? Shocked

U nacelu mozes, ako sam dobro shvatio pitanje. To se zove css pozicioniranje i to je ono sto sam ukratko bio objasnio u prijasnjem postu - moras biti svjestan kako funkcionira box model. Evo par linkova:

http://www.brainjar.com/css/positioning/
http://www.positioniseverything.net/index.php
http://www.alistapart.com/articles/flexiblelayouts/
http://www.alistapart.com/articles/practicalcss/
http://www.google.com/search?q=css+positioning

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 07.07.2004 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala svima .. zbilja ste prva liga ..

@ zytzagoo .. hvala majstore .. Smile

.ez.
check PM
Back to top
View user's profile Send private message
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 08.07.2004 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.inet.hr/~jprgomet/artindex.html
css http://www.inet.hr/~jprgomet/artindex.css

slagao boxove .. tek da vidim kako to ide ... dobio u IE sta sam htio .. kad u FF sranje ..
i ne znam ispraviti ..

hilfe!

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 08.07.2004 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Buduci da su ti ovi boxovi (#leftbox i #rightbox) floatani, to znaci da su "izvuceni" iz normalnog page flowa i zapravo se ne racuna da spadaju u visinu #mainboxa.

Problem jednostavno mozes rijesiti u firefoxu tako da #maniboxu odredis visinu uz pomoc height: propertya.

IMHO, float je dosta zajebana stvar, i katastrofalno je implementiran u IE-u, a u svakoj verziji postoje razliciti bugovi. Ako mozes, izbjegni floatanje i pokusaj sa relativnim pozicioniranjem dobiti isti raspored. A i trenutno koliko vidim i floatas i pozicioniras elemente, a to tek moze dovesti do problema kasnije kad se poveca broj elemenata, jer nikad ne znas kamo ce nesto sjesti, pogotovo na razlicitim browserima...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 08.07.2004 14:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmz .. ja sam mislio da ako su pod <divom> od #mainboxa da su inside .. a nisu ..
puno je lakse napraviti bez floata (barem meni) s pozicioniranjem .. ali eto probao sam i float .. nista onda .. stavim #mainbox i u njemu slazem ostale ..

edit: samo ako imas recimo dva boxa .. i order je
--------
A
B
---------

i ti pozicionirash B da bude pored A .. dakle A B
browser tj. html jos uvijek ostavlja prostor ispod A veličine B
pa ako nakon B coda u html upišeš "neki tekst" dobiješ

-------------
A B

neki tekst
-------------

to onda vuche za sobom da SVE moras kasnije opet pozicionirat,
jer si jednom shebo html order .. jel tomu tako ?

.ez.

P.S. kako da postavim naša slova u FF mi ih ne pokazuje kako treba .. a stavio sam iso8859-2
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 08.07.2004 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:
edit: samo ako imas recimo dva boxa .. i order je
--------
A
B
---------

i ti pozicionirash B da bude pored A .. dakle A B
browser tj. html jos uvijek ostavlja prostor ispod A veličine B
pa ako nakon B coda u html upišeš "neki tekst" dobiješ

-------------
A B

neki tekst
-------------

Da. Jer si ga pozicioniranjem i dalje ostavio u document flowu gdje je i bio i pomaknuo od tog mjesta negdje drugdje. Dok kod floata, ne ostaje prostor (ili ne bi trebao, jel, jer element izlazi iz document flowa). A tesko je predvidjeti sto ce se dogoditi kad nesto floatas i jos nakon toga pozicioniras (nije "tesko", css specifikacije tocno kazu sto i kako bi se trebalo dogoditi, medjutim ne pridrzavaju se svi browseri bas svih specifikacija)

Quote:
to onda vuche za sobom da SVE moras kasnije opet pozicionirat,
jer si jednom shebo html order .. jel tomu tako ?

Valjda Smile
Nisam skuzio ovaj zadnji dio, ali ni ja sam nisam skroz na cisto bas sa tim float modelom, pozicioniranjem i ostalim - ucim na dnevnoj bazi, cak i kroz to kad nekom drugom pokusavam objasniti kako stvar funkcionira, odnosno kako sam ju ja shvatio.

I jos uvijek ne znam koji bi bio najlaksi nacin (da radi u svim browserima) za postici efekt "lijeve i desne celije" (kao kod tablica), a to bi mi olaksalo toliko muka u zivotu Smile Jel se netko mozda zabavljao s ovim problemom detaljnije?

.ez.
Quote:
P.S. kako da postavim naša slova u FF mi ih ne pokazuje kako treba .. a stavio sam iso8859-2

Vjerojatno ih ne pises u iso-8859-2, nego u windows-1250 pa su ti s i z zeznuti. Instaliraj ultraedit ili neki drugi tekst editor koji podrzava macroe, pa si napravis macro koji ce pretvoriti slova u ono sto treba, konkretno:
"Š" -> "&copy;"
"Ž" -> "&reg;"
"š" -> "ą"
"ž" -> "ľ"

[&copy; i &reg; su html entityi od copyright znaka i registered znaka, forum konvertiro automatski, trebaju bas biti ti znakovi]

A mozda mozes i u tom TopStyleu reci u kojem encodingu da snima i napravi konverziju prilikom snimanja?

A mozes i staviti windows-1250, ionako je sad vec widely podrzan, a idealno bi bilo u utf-8, al se s tim nisam igrao niti uhvatio u kostac jos, budem valjda jednom Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 08.07.2004 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:

I jos uvijek ne znam koji bi bio najlaksi nacin (da radi u svim browserima) za postici efekt "lijeve i desne celije" (kao kod tablica), a to bi mi olaksalo toliko muka u zivotu :) Jel se netko mozda zabavljao s ovim problemom detaljnije?


well... mozda ti otkrivam toplu vodu al ja sam to radio na ovaj nacin i radilo mi je manje-vise svugdje, sad se ne sjecam vise...

pseudo kod
Code:
<container>
<div float left>bla bla lijeva celija</div left>
<div float right>desna celija</div right>
<div clear both>eventualno &nbsp; unutra</div>
</container>


container drzi sve.
prva dva diva glume celije, a zadnji div sluzi da rastegne container onolko kolko je visoka najveca celija (potreban zbog toga jer prva dva izlaze iz normal flowa pa bi container imo jako malu visinu sto se primjeti ako mu se doda border). quite simple u biti... valjda :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 08.07.2004 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
container drzi sve.
prva dva diva glume celije, a zadnji div sluzi da rastegne container onolko kolko je visoka najveca celija (potreban zbog toga jer prva dva izlaze iz normal flowa pa bi container imo jako malu visinu sto se primjeti ako mu se doda border). quite simple u biti... valjda Smile

Da, to toga sam i ja dosao, medjutim onda imam problema sa line heightovima ponekad, i ako mi treba nesto u pixel identicno, pomak postoji.
Al moze bit i da sam overall imao zajeb negdje drugdje.

I u ovom setupu vertical-align bas i ne radi uvijek kako bi trebao ili sam samo ja nesto zajebo?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 08.07.2004 21:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Da, to toga sam i ja dosao, medjutim onda imam problema sa line heightovima ponekad, i ako mi treba nesto u pixel identicno, pomak postoji.
Al moze bit i da sam overall imao zajeb negdje drugdje.

pod pomak mislis razlika izmedju visina ta dva diva? to da, ne znam kako bi oba napravio da budu iste visine samo sa cssom, bez recimo js-a.

Quote:

I u ovom setupu vertical-align bas i ne radi uvijek kako bi trebao ili sam samo ja nesto zajebo?


kolko sam ja uspio shvatit (kad mi je trebalo) vertical-align nazalost nije najbolje podrzan .
kasnije mi nije bio ni potreban tak da ne znam... imas neki konkretan primjer?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.07.2004 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
kolko sam ja uspio shvatit (kad mi je trebalo) vertical-align nazalost nije najbolje podrzan.

Mislim da je tu malo i kriva nasa precepcija sto vertical-align zapravo jest. I da se drugacije ponasa u table-cell elementima, a drugacije utjece na inline elemente.

Quote:
kasnije mi nije bio ni potreban tak da ne znam... imas neki konkretan primjer?

Nemam konkretan, al mislim da sam otkrio sto me mucilo. Tak mi treba kad ne citam specse u detalje uvijek.
http://css-discuss.incutio.com/?page=AlignLeftAndRight

Konkretno, zaboravio sam stavit display: block, i definirat width za floatane elemente, jer po specsima floatani elementi moraju imati width definiran, inace su rezultati nepredvidljivi.

BTW, ovaj css-discuss wiki rula, stvarno ima korisnih stvari, a sve na jednom mjestu fino...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 09.07.2004 09:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:

Mislim da je tu malo i kriva nasa precepcija sto vertical-align zapravo jest. I da se drugacije ponasa u table-cell elementima, a drugacije utjece na inline elemente.

da, al kaj nije div po defaultu block level element? a display table-cell je isto nepredvidiv ovisno o browseru :)

Quote:
Nemam konkretan, al mislim da sam otkrio sto me mucilo. Tak mi treba kad ne citam specse u detalje uvijek.
http://css-discuss.incutio.com/?page=AlignLeftAndRight

Konkretno, zaboravio sam stavit display: block, i definirat width za floatane elemente, jer po specsima floatani elementi moraju imati width definiran, inace su rezultati nepredvidljivi.

BTW, ovaj css-discuss wiki rula, stvarno ima korisnih stvari, a sve na jednom mjestu fino...


tnx, budem ga čekirao :)
ovo za width sam skuzio da mora inace se pokolje sve :) a disply block je obavezan (govorimo o floatanim divovima)?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.07.2004 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
da, al kaj nije div po defaultu block level element?

Jep. Zato i ne radi vertical-align na njemu kako sam mislio da ce raditi Smile (barem tak pise u specsima, mozda sam i krivo procitao i protumacio, ne znam)

Quote:
disply block je obavezan (govorimo o floatanim divovima)?

Ja sam zivio u uvjerenju da je div po defaultu block level? Pa da ne moram eksplicitno definirat display: block na njega ako ga floatam, ali izgleda da za neke browsere jos uvijek moram... Bo, neam pojma vise... Brain hurts, petak je Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group