Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
fax na kompu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 06.07.2004 11:52    Post subject: fax na kompu Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel mogu primat fax preko kompjutera ako sam spojen na net preko kejbl neta? i sta mi treba da bi to radilo? (koji program)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2004 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joj moguće, je ali nisam siguran kak se program zove. Ja znam da uspio posalt ali nisam siugran da sam ga dobio natrag. Bilo je nešto kao win fax.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 06.07.2004 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e a jesi siguran da moze preko kabel neta, jer nisam bas siguran al mislim da to ide preko telefonske zice al nisam siguran.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 06.07.2004 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da ne moraš imat dial-up vezu ako hoćeš primat faksove na komp, dakle vrsta veze nije odlučujuća, faksevi ionako idu preko tel. linije.
trebaš spojit tel. liniju na komp i konfigurirat sve....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 06.07.2004 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za slanje i primanje faxeva:
1. Modem (po mogućnosti analogni, 56k)
2. Ako imaš win2k ili win xp, u Control Panelu ima Fax. Klikni 2 put, slijedi wizarda da iskonfigurira fax service
2a. ili (umjesto 2): Instaliraj WinFax
3. Ak imaš ISDN modem, malo je komplikacija jer se neki ISDN modemi prijavljuju kao mrežni adapteri (a ne modemi). Sa nekim ISDN modemima se isporučuje i software za fax koji radi s tim tipom modema. Postoji također i neki driver na www.cfos.de koji bi trebalo glumiti modem u slučaju ISDN mrežnog adaptera (nisam se previše igrao sa time)
4. Kabelski net i dsl - niš koristi za slanje i primanje faksova
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 06.07.2004 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ian wrote:

4. Kabelski net i dsl - niš koristi za slanje i primanje faksova


ukoliko nema tel. liniju.
ja mislim da može primati faksove na komp bez obzira da li ima dial-up vezu na modemu, dakle komp samo treba prihvaćat faksove, ne spaja se na net prek dial-upa.
to bi trebalo biti moguće.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 06.07.2004 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u sustavu telefona , SVIH na svijetu . tvoj broj [telefonski] je tvoja adresa , tj mjesto isporuke tvog faksa.

opcija 1. - uštekat još jedu žicu sa živim telefonskim brojem, to je i ekipa predložila ..
opcija 2. - stavit gsm karticu u komp i pičit faxove preko gsm mreže - my favourite zbog laptopa
opcija 3.- ono što ti želiš preko dsl-a ili stalnog voda .. treba ti neki operator IP telefonije koji će ti dodjeliti broj[na koji će ti stizat faksevi ] <-- ovo ćeš u većini slučajeva platiti.
-problem koji proizlazi iz opcije 3 jest sljedeći , ja sam imao broj faxa na Sea Land-u i da mi netko pošalje fax je koštalo 12.tak kuna..

-software u svim slučajevima kod mene je bio faxmaker.
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 06.07.2004 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e a kad ustekam tu zicu u komp jel se onda trebam spajat na htnet recimo da bi primo faxove ili ne? I dali mogu to spojit na drugi komp (jer ovaj novi mi nema modem, ima samo ovaj od kejbl neta) pa da preko njega dobivam na ovaj svoj, ono printer mi je na share i sopjena je mreza radi sve ok.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 06.07.2004 15:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da možeš,
tojest- ak si spojen na htnet recimo, nećeš ni dobit fax jer je linija zauzeta. go figure Rolling Eyes

zavisno od softwarea, podesi tako da se pristigli fax prosljeđuje recimo tebi u inbox..
il čak da soft. sa tvog kompa čeka na onoj liniji da dođe faks [telefonskoj liniji uštekanoj u drugi komp] --> sve zavisi od toga za koji ćeš se software odlučiti i koje su njegove mogućnosti.
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 06.07.2004 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaci ne trebam se spajat?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 06.07.2004 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fax ne dolazi preko internet veze nego običnom telefonskom linijom.
dakle da bi ga dobio UOPĆE ti nije potrebna veze na net, nego trebaš računalo spojit na telefonsku liniju.

moguće je dobivati faxeve preko internet veze, ali kod nas je to još uvijek neisplativo zbog svima znanih razloga....

dakle, žice u ruke i spoji komp na liniju, konfiguriraj za primanje faxova i uživaj...

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 06.07.2004 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne ne smiješ se spojit dial up modemom i linija mora biti slobodna

mora komp biti upaljen, fax software takodjer
moraš imat struje doma
moraš platit račun za telefon
mora svirat yammat-u bojama dok faks dolazi inače niš od toga Wink
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 06.07.2004 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile lol
hvala vam, samo di da skinem ovaj win fax?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 06.07.2004 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.google.com
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 06.07.2004 19:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:

opcija 2. - stavit gsm karticu u komp i pičit faxove preko gsm mreže - my favourite zbog laptopa

sta su te gsm kartice, kolko to kosta?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2004 23:12    Post subject: Re: fax na kompu Add user to your forum ignore list Reply with quote

FlocK wrote:
jel mogu primat fax preko kompjutera ako sam spojen na net preko kejbl neta? i sta mi treba da bi to radilo? (koji program)

iss koja sam ja munja, ja sam skužio na početku jel mogu primat faks preko kompjutera Smile
reko koji ovaj k. hoće, htio sam ti reći da ga primiš rukom Smile

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2004 23:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
www.google.com




sory :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 06.07.2004 23:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group