Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Imena fileova - koliko ste kreativni :)
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 07.07.2004 11:05    Post subject: Imena fileova - koliko ste kreativni :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svaki dan, siguran sam, sejvnete ponešto. Tada morate dotičnom fileu dati i ime. Naravno, logično je da fileu date jasno, jednoznačno ime koje će označavati sadržaj koji se u njemu nalazi tipa turbozviz_layot.ai

Ali što kada dnevno generirate nekoliko stotina EPS-ova, PSD-ova, PNG-ova, AI-ova.....
Ja znam dobit fraze. Kad krećem sa projektom onda linije obično nazovem ovako nekako:

line_350_dashed (što bi ga značilo linija, duga 350 px, crtkana). No kad me napusti koncentracija i živci se stanje onda je jednostavno nazovem glupaca.psd Smile

Jesam li jedini !? Ako jesam, koja je moja dijagnoza ? Smile

Last edited by TYPE01 on 07.07.2004 13:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 07.07.2004 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni su najcesci nazivi za nesto nebitno bla i onda redom bla2 bla3 ili kad nesto radim onda mi je sve novo pa imam novo1 novo2 pa onda poludim jer nikad nista ne mogu naci...ali polako sam se pocela disciplinirati:)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 07.07.2004 11:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedini si. Haha idi se lijecit! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Salim se. Fajlovi su mi donekle u redu, ali nekad kad otvorim starije psd-ove otkinem na imena layera totalno. Very Happy

Primjeri:

zgodna
buljava
izbacilo ga more
glupi krug
sija ko kokos
ementaler (bubuljicavi tip je u pitanju)
krug (trokut je u pitanju)
govanac (logo)
sisa (logo)
kjhakjhfg1
kjhakjhfg2
kjhakjhfg3

Ima ih svakakvih, ali taj humor samo ja razumijem. Nedajboze da me klijent trazi da pomaknem nes u fotosopu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 07.07.2004 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imenovanje fajlova, jes!!1 Very Happy

uvjek sam se pokusavao disciplinirati u tom imenovanju ali nije mi bas islo pa tako imam jedan direktorij (doma, ne na poslu) koji se zove "john wayne je mihalj" u kojem stoje fileovi imena:

f0f.php
sax0r.php
ides.psd
baka.psd
uberk00l.psd

i ne bi vjerovo covjek sto sve moze naci u tim fajlovima Rolling Eyes

npr f0f.php je fajl prek kojeg vidim phpinfo, ides.psd je 800x600 slika, bjela koju sam imenovao i sejvao te kasnije zaboravio na nju.

sto se tice tog imenovanja - debelo sam u qrtzu sa izmisljanjima imena Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 07.07.2004 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni su isto tako novo, ono noviplavidizajn.psd, ili najnovijidizajn.psd, ili officaldesign.psd ma sve nesto glupo al ja to pamtim pa ono Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lik



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 39
Location: Zgb

PostPosted: 07.07.2004 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...dobra tema... :white_danzerz_on_blu_enh.swf
shtraphte_oh_ye
candy_sticks
humanoid_gettin_it_up
pozers_in_da_city........................itd

...u zadnje vrijeme mi malo pomaže da se snađem u džumbusu programčić quickthumb koji pokazuje thumb-ove prvog frame-a flesha, ali samo flash 5ice... http://www.lotech.co.nz/quickthumbpack.zip

_________________
c...?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 07.07.2004 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Drk i blje vecinom koji stoje vecinom u kopijama desktopa kopija desktopa u direktoriju s datumom te poddirektoriju drk.

Al su me natjerali (ili se trude) da finalne fajlove bekapiram na server s projektima i nejmam properli Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 07.07.2004 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uglavnom su evzani uz sto radim.. tematski..
recimo

l333m00n.psd (trejs limuna) Very Happy
treba.psd - neka zenska
hedr.jpg
peder.php - skripta za phpinfo Smile
itd. itd.

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.07.2004 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heh....najgori su bili kad sam znao doć iz vojske prek vikenda i radit...da vidiš ta imana datoteka...tsk, tsk....

inače ima svega....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GrUdI



Joined: 01 Nov 2003
Posts: 178
Location: Dalmacija...

PostPosted: 07.07.2004 13:07    Post subject: a Add user to your forum ignore list Reply with quote

u trenutku kreativnost...asgafewfa općenito mi tu stoji liva ruka i onda mi se neda kucat nešto posebno kad su verzije jednog dokumenta...Pa posli ka kreten gledat na thumbove koje mrzin....

_________________
Hey mam look it's me!!!
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 07.07.2004 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uglavnom su mi imena fileova :
blje, zbljak...
asdf, qwe, lklkjlk...
shit...
Untitled-1, Untitled-2...
lejaut, lej...
bla1, bla2...
a, i, o...

htm-ovi i php-ovi imaju neka logicna imena:
o_nama, kontakt, config, edit...

kao i folderi unutar strukture site-a:
data, img, scripts, admin...

ali se spasavam od nereda jer sam picajzla kod imenovanja i strukture foldera Cool

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.07.2004 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cool tema.
Ja imam inace sve filenameove na engleskom, i najcesci su 0001.*nesto, text01.txt, i sve imam zbrda zdola.
Sve pisem u TXT fileove i onda samo saveam tako da ih imam malu milju! Sve zivo, od ideja, razgovora itd.. Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 07.07.2004 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
cool tema.
Ja imam inace sve filenameove na engleskom, i najcesci su 0001.*nesto, text01.txt, i sve imam zbrda zdola.
Sve pisem u TXT fileove i onda samo saveam tako da ih imam malu milju! Sve zivo, od ideja, razgovora itd.. Very Happy



nisam ni mislila da TI imas nesto na hrvatskom:)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 07.07.2004 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slicno ko philatz sve sa engleskim imenima. jos to neka "kreativna" imena tipa:
- "atack of the space lines",
- "Jack In The Box",
- "web THE NEXT GENERATION 000",
- "web THE SECOND ENCOUNTER 000" (a ja inace ne volim bas zvjezdane staze)
i slicne baljezgarije. Napravim dir, a onda unutra ide ime000.* do ime999*. Da bar svi progiji imaju kao Max incremental save. Smile Prije su bila weqw.*, fwefew.* imena ali slaganje toga na kraju je toliko zanimljivo da san se odreka tog hobija.

A moji txt fajlovi Shocked A tek papiri. Posto ja volim pisat i crtkarat po papirima. Potraga za necim je po brute force algoritmu.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 07.07.2004 19:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja nemam maštovita imena ali imam bolesno kompleksnu organizaciju foldera.. Folder unutar foldera unutar foldera... Toliko da mi više Nero ne podržava prženje cda s kompa jer ima previše foldera unutar foldera Very Happy...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 07.07.2004 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
Ja nemam maštovita imena ali imam bolesno kompleksnu organizaciju foldera.. Folder unutar foldera unutar foldera... Toliko da mi više Nero ne podržava prženje cda s kompa jer ima previše foldera unutar foldera Very Happy...


kak te to ne iritira?
ja imam jedan folder imenom "za sprziti" s podfolderima kao kategorijama programa ili cega vec, tu trpam svakakve utilitye, tabove, alate i ine gluposti koje uvijek dobro dodju. kad ih se skupi za cd - przim, a prije toga napravim u notepadu popis i kratki opis.

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 07.07.2004 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heheh.. meni to ovako nekako izgleda:

brlj1
brlj2
brlj3
brlj4
brlj4_1
brlj4_1p
brlj4_2a
brlj4_2p
brlj4_1f

s tim da je npr brlj4_1f noviji od brlj4_2a, a svaki a i f je noviji i vazniji od svakog f... odim 3 nivoa iznad... Laughing komplicirano

a kod kodiranja to izgleda WebApplication43, WebApplication44....

uglavnom oko imena se ne zamaram pa uglavnom kasnije moram cuvat hrpe foldera pod desktopu jer sam zaboravio sta je sta:lol:

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 07.07.2004 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja fileove name-am prilicno normalno ali nakon par promjena počenam stavljat sulude brojke iza, treća verzija je 33, četvrta je 445, peta je 5O itd..

a fora u agenciji nam je nakon sto klijent nesto odobri file dobija capsovima *FINAL* iza imena .. i kad počnu promjene što od šefa , što od klijenta , samo spucaš još jedan *FINAL* iza.. i tak radimo kobase po firmi Wink
a na desktopu mi postoji stuff folder u koji svakih cca mjesec dana odleti sve sa desktopa..

al nikak nemrem skužit ljude koji backupiraju recycle bin !!!1
jednom smo dobili novog lika u ured , koji me nazvao i pitao kak da si instalira svoj stari recycle bin Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.07.2004 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam strpljivo celjade pa fajlove s posla do verzije 9 zovem nekim logicnim imenom _broj... i fino sve u pripadajuce foldere. Nakon 9, prelazim na x, y, z (tzv. bonus strpljenje), nakon toga znaci da me netko prejako drka i tu pocnem u imenima fajlova ispoljavati svoja misljenja i raspolozenja (drk, govno, sranje, blju, ser, kenj, shit, pig, merda, drek, jebada, fof, krc.....)

na kraju su mi svi folderi i fajlovi totalni kupus, finalne verzije nazivam nesto_final (da, nesto_final_1...i tako do 9, pa x,y,z, pa opet sve ono gore)...

spasi me sto fajlu koji je zaista finalna vezija dam neku boju i po tome znam da je taj pravi...

doma sam u kaosu i anarhiji i pisem prvo sto mi prodje kroz glavu.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 07.07.2004 22:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad mi je malo lakše kad vidim da nisam jedini "pacijent" Smile Ajmo sad malo ozbiljno: koristite li možda Adobe Version Cue? Toplo bih ga preporučio ako puno vremena provodite u novijim Adobe aplikacijama (čitaj: Creative Suite). Software je smišljen upravo zato da se ne dešavaju stvari tipa layout_final_final_finalniji_od_onog_prije.psd Vodi računa o aktulnoj verziji, podržava roll back na neku stariju verziju, uvijek imate na oku svoje fileove i znate tko ih je i kada koristio itd......Ja se preporodio.
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 07.07.2004 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
...znaci da me netko prejako drka...


Sorry na offtopicu, al na ovo sam dobio par ilustracija u glavi Very Happy
Dakako, umjesto drka može ići i j**e Dancing

NHF
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 07.07.2004 23:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Sad mi je malo lakše kad vidim da nisam jedini "pacijent" Smile Ajmo sad malo ozbiljno: koristite li možda Adobe Version Cue? Toplo bih ga preporučio ako puno vremena provodite u novijim Adobe aplikacijama (čitaj: Creative Suite). Software je smišljen upravo zato da se ne dešavaju stvari tipa layout_final_final_finalniji_od_onog_prije.psd Vodi računa o aktulnoj verziji, podržava roll back na neku stariju verziju, uvijek imate na oku svoje fileove i znate tko ih je i kada koristio itd......Ja se preporodio.


Hmm. Ne to, ali ja koristim Visual Source Safe za projekte. Radim remote i to doista pomaže. Imaš automatsko sinkroniziranje između suradnika, sa serverom itd. Automatske updejte, generaciju dokumentacije i sl. Zakon za nekoga tko radi u timu i nije npr. stalno u vizualnom kontaktu ili barem za vlastitu sigurnost.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nidurhaf



Joined: 23 May 2004
Posts: 4
Location: Kraljevina Danska

PostPosted: 07.07.2004 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stari, nisi jedini.
Ja dajem sljedeca imena (kad mi "pukne" zivac):
- majmun
- ementaler
- crtic
- batman
- superman
- himen (!)
- gorila
- orangutan
- dzukela

_________________
-------------------------------------------------------
it's all about love, respect & knowledge.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.07.2004 23:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nidurhaf wrote:
- ementaler


:)))

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 07.07.2004 23:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja prakticiram:
nedefinirano, engage, vopi, burek, grrrr, smrdi ....
itd.

neznam zasto, to su rezultati upravo provedenog istrazivanja Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group