Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CSS/n00b pitanje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 09.07.2004 09:37    Post subject: CSS/n00b pitanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

potaknut kritikama ali i potrebama, počeo sam detaljnije gledat u CSS.
hvala za sve linkove, vidio sam kaj se može i impresioniran sam....a ono kaj je najbitnije je da ću se sad primiti CSS barem u nekim dijelovima webova..

nije da baš nikad nisam s CSSom radio, ali to nema veze sa definiranjem svih elemenata, koristio sad kad manje više tek za neke osnove.

pošto ipak nemam vremena totalno se posvetit proučavanje CSSu , zanima me koliko je pametno, barem u prijelaznom razdoblju koristit i tabele i CSS za izradu layouta...
recimo ostaviti barem 1-3 osnovne tabele, header, centralnu i footer i onda u njima raditi sa CSSom..jel to pametno?
i druga stvar...ima stvarno super stvari koje se mogu, ali vidim da ima i dosta problema sa kompatibilnosti između browsera, pa me zanima kaj bi trebalo izbjegavat, barem u početku, dok se malo ne uhodam....

ajd puno hvala, mi3 roxx Wink

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.07.2004 09:57    Post subject: Re: CSS/n00b pitanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:

recimo ostaviti barem 1-3 osnovne tabele, header, centralnu i footer i onda u njima raditi sa CSSom..jel to pametno?


e, ovo mi izgleda k'o da divovi grizu Laughing
iskreno uopce ne kuzim kako ce to biti jer su meni tableovi koma, stalno se micu, moras nesto definirat, ako radis u dw boze me sacuvaj od tableova!
pa zar ti nije bolje definirati taj header centralnu i footer tako da napises sve atribute u jednom divu (tj u tri diva pa to strpas to u neki kontejner) nego za neki table.
just try!! pa kad stanes chevap ce to popraviti Very Happy Wink

Quote:
i druga stvar...ima stvarno super stvari koje se mogu, ali vidim da ima i dosta problema sa kompatibilnosti između browsera, pa me zanima kaj bi trebalo izbjegavat, barem u početku, dok se malo ne uhodam....

trebas samo dobro napisati kod, evo meni jucer chevap sredio sve tocke zareze i zagrade koje sam pogubila po putu i poslije sve radi bez beda Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.07.2004 09:59    Post subject: Re: CSS/n00b pitanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
zanima me koliko je pametno, barem u prijelaznom razdoblju koristit i tabele i CSS za izradu layouta...

Koliko sam ja shvatio, zato je w3 i napravio xhtml transitional, kao sredstvo kojim bi ljudi mogli postepeno preci/nauciti (na) pravu separaciju prezentacije od sadrzaja. Dakle, go for it Smile
Quote:
i druga stvar...ima stvarno super stvari koje se mogu, ali vidim da ima i dosta problema sa kompatibilnosti između browsera, pa me zanima kaj bi trebalo izbjegavat, barem u početku, dok se malo ne uhodam....

Ne moj se time zamarati, na to ces naletiti as you go along i kako radis i testiras. Tako ces i najbolje nauciti, a sama lista onoga sto u nekoj kombinaciji os-a/browsera ne radi ili radi bugovito, je jednostavno predugacka i presiroka da bi ju pamtio i izbjegavao.

Puno toga ovisi sto ides raditi, koji layout ces koristiti, koji ti je target - ja i dalje ako klijent inzistira na full kompatibilnosti nemam druge nego koristiti tablice, makar samo jednu vanjsku za osnovni layout, ali i u tom slucaju sto god mogu dalje izvesti css-om, izvodim css-om, ako zbog niceg drugog, onda jer se brze ucitava i lakse radim eventualne izmjene i dodatno gradim vlastito poznavanje css-a...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 09.07.2004 10:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy

will try.
ma najgore mi je kaj se moram sad prebacivat na drugu logiku, a za to nemam vremena, imam jedno 3-4 posla na glavi i ako ću sad njih ić prebacivat u CSS umjesto tabela...ajme majko nikad neću biti gotov a treba na more Wink
zato me i zanima neko prijelazno rješenje...he he....

ajd fala još jednom...očekujte da ću sad češće ovdi postat....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group